0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Старата ни темичка е заключена и няма къде да пишем, момичета с коремчета. Хайде в новата да посрещнем още нови момичета, а някои от досега писалите да чакаме да се похвалят с най- хубавите новини! На Цвети- много успех днес и най- прекрасната среща с дечицата и! Жаси също скоро не се е мяркала насам- сигурно гушка вече своя син?... Лека и успешна седмица на всички!
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #1 -: Април 26, 2010, 09:22:21 am »
И аз се включвам понеделнишки да пожелая чудни срещи между мами и бебоци! Дребните да не подраняват, мамите да преживяват леко срещата и да имат само хубави моменти за помнене!
Добре дошли и на новите момичета, които чакаме с нетърпение да се запишат тук.
Весела седмица!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #2 -: Април 26, 2010, 09:25:34 am »
Честита ни нова тема :) Само хубави вести в нея :lol:
Мари-ал, още не се гушкаме, събота и неделя бях нагоре-надолу и не стигнах до писане във форума :( Сега пиша набързо и се изстрелвам към Окръжна за преглед.
[/url][/url]
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #3 -: Април 26, 2010, 09:36:20 am »
Хе, аз докато се наканя да вляза и да ви видя какво правите и те заключили темата :). Добре че mari-al се е погрижила за нас  :youwoman:.
От сутринта стискам палци на Цвети - ще чакам с нетърпение инфо от нея - който има връзка с нея нека по-късно да ни уведоми как са бебоците и тя самата.

КРИСТИ - не се предавай /ако можеш да четеш изобщо от болницата/ - стискай кълки и ще изчакаш Дяволов - и да не го изчакаш си на сигурно и добро място.

Сега за БРОМОКРИПТИНА - аз пия такъв - по 1/2 всяка вечер и ми казаха да е така до 6 мес вкл.

За ФРАКСИПИРИНА - и с него се лекувам - казаха ми да го слагам по 0,3 всяка вечер до 1 седмица преди раждането.

Дано съм помогнала.

А инъче ние сме добре - едната мома е много активна - имам чувството че почти не спи  :D /дано и след това не е така/, другата по-малко, а третата е крутушка - много рядко ме смущава - мисля си че е по-навъре и не може да стига коремчето ми винаги. Тази седмица съм на ЖК и нямам търпение да ги видя колко са пораснали - до сега не са ми ги мерили на грамаж.

Хайде спорна седмица и стиснати палци  :crossfingers: на всички, които чакат среща с бебоците си.


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #4 -: Април 26, 2010, 09:38:58 am »
Честита нова темичка, момичета!
Да се пълни и препълва с пухкави коремчета.  :lol:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #5 -: Април 26, 2010, 09:42:19 am »
Честита да ви е новата тема момичета и да се наслаждавате на бременноста си.
Бъдете здрави и усмихнати като грейналото навънка слънце:)

Аз с такъв трепет чакам темата на Цвети и новини от нея, че ми е заседнала една буца в гърлото от вълнение:) Вероятно вече е видяла за секунди дечицата си и дано по-скоро се възстановяват и да се прибират в къщи:)

Успех на всички ви:)
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #6 -: Април 26, 2010, 09:49:31 am »
Мари-ал, благодаря за темата!Дано се напълни с много нови бременелки, а на всички ни - леко бременеене и само хубави емоции!!
И аз чакам новини от Цвети, стискам им палци и на четиримата!
Днес съм на преглед, нямам търпение...от няколко дни имам разни балончета в корема, да видим дали е това, което си мисля  :lol:
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #7 -: Април 26, 2010, 09:50:28 am »
Хайде добро утро и от мен. Наострих уши за Жаси, ама тя се обади почти веднага, че я мислим всички май.Стискам палци на Цвети за днес. Кристи да стиска има още време.
На всички останали ползотворна седмица без оплаквания и болежки. Дианка сигурно са бебешки балончета-вече ти е време, пък и с второ по-рано се усещали.
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #8 -: Април 26, 2010, 10:09:05 am »
Честита нова темичка и от мен! Да се пълни и препълва с нови бременни момичета :) И аз от сутринта все за Цвети си мисля! Успех с прагледите на всички! Аз миналата седмица си пусках кръв и урина, всичко излезе наред, освен хемоглубина - 101 Утре ще ходя при доки да видим какво ще каже да пия...
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #9 -: Април 26, 2010, 10:11:55 am »
Честита нова темичка и от мен. Дано наистина да се напълни с много нови попълнения и много бебоци.  :babyflips: :babyflips: :babyflips: :babyflips:
Стиснати палци и от мен за Цвети  :crossfingers: - леко раждане и най-незабравимата първа среща с мъниците, и да не забравя да си влачи крачетата, че още бременни момичета с тризнаци да се появят при нас.
Кристи ти стискай мила кълките още малко  :bighug:
Хубава, усмихната и много красива седмица на всички пожелавам!  :bighug:
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #10 -: Април 26, 2010, 10:26:29 am »
Еее, Жаси, кордисах те аз тебе рано да раждаш, извинявай, ама то в тия седмици като не се появи някой редовен- какво да си помислиш?! Дианка, май ще да е бебешкия поздрав това. Котанке, и аз всеки ден ги усещам моите дивачета, и при мен едното е голямо кротушче- по- големичкото момче(на грамаж де), но и то решава да се включи периодично в общия танц. Много е приятно да те атакуват от три страни! :wink:
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #11 -: Април 26, 2010, 10:59:49 am »
Цоп, и аз в новата темичка.
Цветииии, с теб сме! :D
Кристи, стискай още малкоооо!
Хубава седмица на всички!
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #12 -: Април 26, 2010, 11:33:15 am »
Добро утро, сладуранки :)

Цвети, стискам ти палци и чакаме новини от теб с нетърпение!:)
Криска, успешно стискане - още малко и ти си готовааа :)
Жаси, докладвай после докъде сте стигнали с бебо! :)

Аз днес давах кръв и урина - да видим какво ще излезе. Дадоха ми една обикновена чашка, а не контейнерче за урина - дано няма проблеми. 

Момичета, субава седмица и от мен и дано има повече слънчице да се разхождаме! :)


*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #13 -: Април 26, 2010, 11:36:24 am »
Здравейте бъдещи мами,ще използвам ,че има нова тема, за да се запиша и аз ,въпреки че съм съвсем в началото,но се радвам да стигна до успешен край и да остана тук при вас.


Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #14 -: Април 26, 2010, 12:06:28 pm »
Здравейте и от мен,момичета!

Приемате ли нови попълнения?След три неуспешни бременности ,най-накрая и аз да се запиша в тази толкова мечтана за мен, темичка :DСледя ви постоянно ,но сега се престарших да вляза за да ви пожелая една   успешна и слънчева  седмица.

*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #15 -: Април 26, 2010, 12:28:31 pm »
Здравейте Ники, Лейла! пожелавам ви късмет ;)


*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #16 -: Април 26, 2010, 12:29:47 pm »
Ето, чудесен старт за новата ни темичка Ники и Лейла  :welcome_1: и леко бременеене при нас! На финала да гушнете своите пухкави мечти!
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #17 -: Април 26, 2010, 12:37:35 pm »
Добре дошли Никид, Лейла :bighug: Радвам се, когато има нови попълнения в редиците :) Желая ви лека бременност и здрави  :babyflips: :babyflips: :babyflips: на финала.

Моя бебо е добре - спеше, въпреки пътуването с маршрутка през всички софийски дупки и кафето сутринта. По едно време само се събуди и възнегодува на записа - тогава се усеща едно здраво юмруче и тоновете се усилват :lol:
Мари-ал, не се извинявай - и аз вече чакам раждане всеки ден, но момъка ми си има свое виждане по въпроса :)Никакви индикации от моя страна за раждане - освен подготвителните контракции и усещането в шийката, няма разкритие или нещо такова.
Аз съм му поръчала ако може на 30ти да тръгне, на 1ви да излезе, че се връщат брата на мъжа и снаха ми от САЩ и трябва да се запознавам с тях и ще попадна в една доста конфузна ситуация, та за да я избегна се пазаря с бебчо на първи май да се ражда :lol:
Нямам търпение да чуем новини за Цвети :)
Раши, кога ти излизат резултатите от кръв и урина?
[/url][/url]
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #18 -: Април 26, 2010, 12:37:49 pm »
Здравейте мили момичета и аз най-накрая се престрашавам да пиша, досега само ви четях.Аз съм вече 16 г.с., но лежа доста в болничен съм и почти не ставам от леглото за сега, има доста усложняващи моменти при мен, но сега се чувствам по-добре, дано и да е така за непред.
Пожелавам на всички лека бременност и много, много късмет! :D
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #19 -: Април 26, 2010, 12:44:50 pm »
Добре дошли Никид, Лейла и Тайс! Лека бременност и успешен финал!!! Жаси, а ти големи пазарлъци правиш с твоето бебе, да видим то какво е решило :lol:
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #20 -: Април 26, 2010, 13:15:41 pm »
Добре дошла, Таис :) Успех мила.

Жаска, супер е твоя щнак ей, не го пришпорвай много много! :)

Моите резултати ще са готови довечера и утре ще пиша.


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #21 -: Април 26, 2010, 13:16:45 pm »
Олеле, 3 нови попълнения накуп си имаме. Браво, все така да продължава. Добре дошли Tais, Leila и nikid. Леко и приятно бременеене ви пожелавам.

Жаси, аз също вчера си помислих, че нещо изчезна и дали не се загушкали вече, ама като гледам още не сте. Е, още мъничко и това ще стане. Ще видим дали ще ти излезнат пазарлъците или бебо ще има друго мнение по въпроса. Може и още 4 седмици да изкарате, ако му е кеф да си седи вътре  :wink:. А брата и снахата не ги мисли, да не е твой изборът кога ше раждаш. Аз също като теб се нядявам да е 1-2 седмици по-рано ( ако бебка е наддала дстатъчно до тогава), ама да видим какво ще стане.

И Цвети съм я замислила още от вчера. Чакаме тема с новините.
Дианка, бебешки балончета ще да са това, да знаеш.

Тази нощ бебка беше необикновено активна. Аз се събудих към 4:00 и тя не спря да се мърда. В крайна сметка станах да я разхождам, че дано като я полюлея от ходенето и да заспи. Ми имаше ефект - както станах и се кротна. Викам си, от сега щом се разхождаме посред нощ, да му мислим какво ще е като се роди  :). Сигурно ще ходим с колата да се возим да я приспиваме, както някои родители правят. Ама нищо, тя да е жива и здрава, пък ще се приспиваме както тя реши.

Ние тези дни се отдадохме на ремонт ( най-вече мъжа ми). Онзи ден боядисвахме рамките на прозорците в бебешката стая, а вчера той боядиса стените и сега остана да се мине втори път и мога вече да започвам да вкарвам там неща. Направихме я зелена с бели прозорци и врати. Като свършим с всички подредби ще сложа и снимка. Направо нямам търпение.
« Последна редакция: Април 26, 2010, 13:21:37 pm от Bobbie »


  
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #22 -: Април 26, 2010, 14:12:38 pm »
Хайде и аз да се запиша в новата темичка  :)
 :party: Много се радвам, че си имаме нови попълнения  :welcome_1:
Пожелавам прекрасна седмичка и само хубави новини!
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #23 -: Април 26, 2010, 14:15:27 pm »
Добре дошли на новите момичета! Лека и безпроблемна бременност ви желая!
Дано нова тема се препълни с такива новини!
Стиснала съм и аз палците за Цвети!
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #24 -: Април 26, 2010, 14:56:54 pm »
Цели 3 нови попълнения! Това е чудесен старт на седмицата и темичката! Никид, Лейла, Тайс, лека бременност и здрави бебоци ви пожелавам! Тайсче, щом трябва- ще лежиш, и аз съм така, но от скоро. Все някак ще мине времето.
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #25 -: Април 26, 2010, 15:27:45 pm »
Ето ме и мен в новата тема.Да ни е честита и пълна с нови попълнения. Добре дошли нови момичета, влачете си краката за още!Аз в сряда съм на първата ЖК, ще се мерим, претегляме и изследваме. Засега усещам само леко разпъване в долната част на корема, чак се изумявам, въпреки че първата ми бременност беше същата, но все пак! :ask:Успешна нова седмица на всички!
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #26 -: Април 26, 2010, 15:36:00 pm »
Айде и аз да се запиша в новата  темичка !
Раде и аз в сряда съм на първата ЖК
Добре дошли на новите момичета и лека бременност и още да идват
Ники ти се престраши да пишеш най-накрая  :)
Мен днес малко ме наболява пак коремчето ту от дясно ту от ляво и кръста
Но да не се оплаквам в повечето време е добре
Успешна седмица на всички
[/url]
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #27 -: Април 26, 2010, 16:25:27 pm »
Момичета, да ви кажа, че Цвети е родила- току що се чух с Кристи(нали са заедно в МД) и бебчета са по 1300гр, 1500гр и 1600гр. Всичко било наред, но не знам повече подробности, защото и Кристи не знаеше още. Затова и темичка няма да бързам да пускам- и имената на дечицата не знам.
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #28 -: Април 26, 2010, 16:39:29 pm »
Охо, чудесно! :) Честито, Цветииии! Да са ти живи из драви малките слънца :)


Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #29 -: Април 26, 2010, 16:54:03 pm »
Браво на Цвети, цяла сутрин чакам хубавата новина. Да са живи и здрави.

А Криси няма ли да ражда днес? Цвети уж ми беше казала, че и двете са за днес.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #30 -: Април 26, 2010, 16:58:09 pm »
Честито и тук на Цвети.Темичката е в Честито
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #31 -: Април 26, 2010, 18:05:42 pm »
Кристи не е за днес, Николина- пиколина, само е вече в МД и е на системи магнезий, много иска да може да устиска до края на седмицата- пожелавам и го от сърце!
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #32 -: Април 26, 2010, 21:17:15 pm »
Привет! добре дошли на новите бременни мами - леко бременеене ви желая!!
Много се радвам  за Цвети, и за бебоците, имената са им много хубави  :)
Дано Кристи устиска до когато тя искаше!!
Днес бях на преглед - всичко според докторката е наред, бебето си отговаря на седмиците, но упорито стискаше крака и не даде да надникнем между тях (та според таткото - щяло да е момиче, кой мъж ще си стиска така краката  :lol: ). Започнах магнезий, че шийката ми била леко мека-това се установи с мануален преглед  :? не особено приятно, ама няма начин. Та се надявам на феталната на 01.06 да го видим какво е бебочето.
Забравих - мога вече уверено да кажа, че се поздравяваме с човечето - кога с ръце, кога с крака  :lol:
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #33 -: Април 26, 2010, 21:55:47 pm »
Добре дошли на новите попълнения. Желая на всички лека бременност. Сега да си призная, днес цял ден ходих нагоре-надолу и накрая към 20часа вдигнах малко температура, май съм настинала  :(,та си пийнах парацетамол и дано се оправя, че и кихам нещо от време на време цял ден.
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #34 -: Април 26, 2010, 22:37:09 pm »
Честита нова темичка!Нека продължава да се увеличава :D
Лека бременност момичета!
Чета и си припомням моята бременност!Толкова бързо минава времето!
Не знам дали ще ми повярвате,но още има моменти в които като се отнеса нещо слагам ръка на корема си и чакам някой да ритне от там :D

Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #35 -: Април 27, 2010, 01:04:14 am »
Честита нова тема, момичета! Да ставате все повече и повече! Пожелавам ви слънце и приятни разходки!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #36 -: Април 27, 2010, 02:56:11 am »
Еха, сигурно от няколко месеца не съм влизала тук. Много неща са се случили в мое отсъствие. Честито на всички нови попълнения, както и на мамите, които вече имат бебета!
Аз съм вече на финалната права (с Жасмин Вени сме заедно в една друга отчетна тема  :wink: ) Хайде да идва вече и нашия ред, че не се търпи накрая  :oops:


*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #37 -: Април 27, 2010, 09:00:11 am »
Добро утро от мен. Честито и тук на Цвети, дай Боже всекиму такава радост!
Аз да ви се оплача не можах много да спя. Наболяваше ме стомаха много ниско долу. Като се завъртя надясно - малко време съм добре после ме заболява  :? и се завъртам наляво, после малко време съм добре и ме заболява  :? и хайде на обратно. Намерих му до някъде цаката като подпирах със завивката......ама до някъде  :? направо ми се разказа играта....сега съм като бита с мокър парцал. Само се чудя дали е нормално  :ask: ако ще е все така трябва да се заредя със сериозно търпение  :?
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #38 -: Април 27, 2010, 09:11:27 am »
Никид, Лейла и Тайс,добре дошли!Пожелавам ви лека и успешна бременност!
За бромокриптина,аз съм в 7 месец и ме карат да го пия до 8,в 8 да пусна Пролактин и ако е нисък тогава чак да го спирам,но дали няма да е късно тогава...Нямам аденом и искам да кърмя.
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #39 -: Април 27, 2010, 09:14:47 am »
Anizi, аз си мисля, че е нормално това нещо със стомаха. Аз съм така от около 10-тина дни вече, хем съм по- назад от теб, но пък с повече бебета в корема :wink:. Мислех, си, че е от голямото лежане вече, но не е. По цял ден като лежа съм добре, коремът ми не ме боли, не се схваща, а вечерното спане, което е на удобния матрак, а не на полутвърдия диван като през деня, ми е по- трудно.Също като теб със завъртането на другата страна се оправям за малко и след това- пак дискомфорт и едни такива като от мускулна треска болки в корема в горната му част. И целият е твърд. Цяла вечер сменям страните на спане и сутрин чаршафът ми познай колко е усукан от въртенето. Май ще е такова вече. Останалото да е наред!
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #40 -: Април 27, 2010, 09:38:05 am »
Оф, mari-al направо ме поуспокои, защото ме беше похванало шубето нещо  :? ами тогава ще пробваме да спим през деня  :lol:
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #41 -: Април 27, 2010, 10:56:14 am »
Добро утро :)
Красита, още малко :)
Анизи, пробвай да спиш с възглавница за кърмене - аз си купих такава за бебето, но май ще я пробвам и аз. Тя е голяма и пухкава и предпазва от това което аз направих тази нощ - легнах върху корема, защото ме болеше и ми се гадеше.
Аз тази нощ само се въртях, болеше ме коремче, гадеше ми се и сутринта за капак и гадене и трябваше и във 00 да влеза по спешност :(
[/url][/url]
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #42 -: Април 27, 2010, 11:04:46 am »
Добро утро милички. :)

Анизко, дано по-бързо спре да те боли този стомах.  

Леле, Жаска, бива ли да ти се гади толкова късно. Мислех си, че престава някъде към втория триместър. Брех...

Моите изследвания излязоха. Не са идеални ми се струва. В другиден съм на лекар да ги разтълкува.

Една откачалка ми видяла листа с резултатите, докато ги четях на спирката и ме заговори. Каза, че била гинеколожка и много ме наплаши. Според нея развивам гестационен диабет и след 20 години съм щяла да имам диабет, понеже кръвната ми захар е 5. Референтните граници са до 6.3.
Хемоглубинът ми е 128 и тя каза, че това е долна граница и скоро щял да падне - много да внимавам. Абе хем ме ядоса, хем ме стресна тази жена - не знам какво да си мисля. Аз бягах от нея, но тя се  качи на трамвая с мен и продължи да ми мели.


*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #43 -: Април 27, 2010, 11:07:03 am »
Добър ден, щях да ви го кажа и аз за възглавницата. Жаси като я имаш как си се въздържала до сега да не я пробваш. Аз си спя с нея от 2 месеца-точно това подпиране, от което имаме нужда прави. После просто ще я изпера и ще се ползва по другото и предназначение. Те са пълни със силиконов пух и се перат идеално в пералнята. Аз уж съм добре за сега, дано не вдигна и тая вечер температура, че хич не е приятно-за момента поне не кихам като вчера, че ще предам четата.
Хубав ден.
Раши, що се връзваш на откачени-и моят е 5 и какво от това-в рода ми няма диабетик, това са глупости.
« Последна редакция: Април 27, 2010, 11:08:48 am от shanoar »
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #44 -: Април 27, 2010, 11:11:05 am »
Рашинка, моя хемоглобин не падна цялата бременност, поддържах със червено цвекло и спанак. И долната граница не е 128 за бременна а под 110 мисля. Не е задълже да падне. За кръвната захар - 5 е съвсем нормално.

За гаденето - за цялата бременност се случи два или три пъти и това е, ама сега накрая верно си е смешно :lol:
Шаноар - просто не съм имала нужда да спя с нея.
[/url][/url]
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #45 -: Април 27, 2010, 11:18:15 am »
Жаси, никак не е смешно, а напълно нормално в края да имаш такива проблеми-знам, че с извинение и разстройство можеш да получиш и други такива неприятни стомашни усещания, просто организма се подготвя за големия ден.
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #46 -: Април 27, 2010, 11:26:55 am »
Мерси милички, явно много и се вързах на тази откачалка.
То не е лесно да си бременна - ту топло, ту студено, ту гадене и болки, ту нищо - все едно не сме бременни. Важното е бебоците да са добре ;) Целувам ви всичките!


*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #47 -: Април 27, 2010, 11:35:48 am »
Жаси нямам такава възглавница, но май трябва да се замисля за закупуване на една такава, че да ми подпира шкембето.
Раши  :bighug: и аз все това си повтарям - мен да ме боли, но бебо да е ок. Пък ти не слушай разни си там по улицата. Ама какви са тези хора бе непознати ще те заговарят за изследвания и ще те плашат  osi_6 не им ли идва на ума че като се притесниш е по-лошо. Нека доки да прецени и нищо не е толкова страшно - ще се вземат мерки и няма да има проблеми  :bighug:
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #48 -: Април 27, 2010, 11:44:05 am »
Раши, не се връзвай на ненормални нахалници. Както са ти казали момичетата 5 е ок за кръвна захар, хемоглобинът ти си е съвсем чудесен, под 120 го дават проблемен, а при 110 някъде май изписват лекарства. От къде на къде ще ти се намесва в личното пространство и ще ти гледа изследванията?! Направо съм в шок как е възможно да има такива натрапници!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #49 -: Април 27, 2010, 11:47:01 am »
Раши, я не се връзвай на тази откачалка, според мен всичко си ти е ок, хемоголобина си ти е супер за бременна, моят последно беше 101 и преди малко ходих при доктора- изписа ми Феро фолгама, но като му казах колко е ми каза да не се притеснявам, не бил чак толкова нисък...а и имам малко бактерии в урината, а уж си я правих стерилна по правилата..сега пак ще пускам нова. Дано този път всичко да е наред! А за спането вечер от ден на ден ( нощ на нощ) ми е все по трудно..ей това е голем зор да се обърнеш от ляво на дясно или обратно :lol: но ще стискаме, малко остана  :D
Хубав ден на всички!
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #50 -: Април 27, 2010, 11:50:01 am »
Раши тази не е много в час. Аз предния път имах хемоглобин под 100 и не са ми казалаи, че е някакъв проблем, а моята приятелка под 60, тя е с анемия, и роди 2 живи и здрави деца.
КЗ 5 също не е висока и това са глупости за доабета след 20 год. Не им се връзвай въобще. Егати хората има, каква е тази злоба....

Хубав ден

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #51 -: Април 27, 2010, 12:27:05 pm »
Благодаря ви момичета, успокоихте ме :) Ами тази жена явно не беше в ред. Личеше си, че е лекарка. Но, явно не е добър човек. Дори и да е права, не може така да гони непознати хора по улицата и да ги плаши ненужно.

Отивам да хапна, че не бива да се оставяме гладнички :)


*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #52 -: Април 27, 2010, 13:34:10 pm »
Рашинка ти що не и каза "Ци ! Циба!"  :lol:

И аз имам такава възглавница за кърмене, само че моята вътре е с някакви малки топченца...като стереопор. Ползвам си я  :D

Вече съм сигурна, че си усещам точно бебка...доста рано усетих за пръв път, а сега става все по-често да усещам и си е съвсем същото.

Голям път пътувах аз този уйкенд, дано всичко е наред на следващият преглед, че отдавна не съм ходила и вече много ми се ходи!  :lol:

Днес давах кръв в Бодимед, за хормони...92 лв. Супер. След обеда съм на ендокринолог, днес ще фалирам  :lol:

Ники, от кога те чакам!
Добре дошли и на другите две нови попълнения  :D Успех до финала!

Жаси, най-хубавата булка! И аз за миг си помислих че вече се гушкате ...
( подкупи го с нещо този младеж... :D )

Да ви се похваля...цяла събота гушках и разнасях едно бебче...все ми се караха, че младежа бил 8 кг ( на 5 месеца ) и е тежък да го нося. Аз пък не исках да го пусна!
Бебетата миришат уникално...нямам търпение да мине лятото... :D
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #53 -: Април 27, 2010, 13:39:56 pm »
Раши, те май доста гинеколожки са ненормални, като моята досегашна, дето ми говореше глупости за серклажа- как можело да ми ампутират матката. Не и се връзвай, че само страхове можеш да си докараш от неискани съвети. Много се възмущавам на приказки на такива "лекари", още повече поднесени на бременна жена, пък и непоискано мнение. А долната граница съвсем не е 128, както са ти казали момичетата преди мен.  Относно възглавницата, аз отдавна си подпирам тумбака с каквато имам под ръка и си има ефект, въпреки че не от е тия хубавите пухести специално за кърмене дето са и обират прекрасно луфтове и издатини.
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #54 -: Април 27, 2010, 15:34:48 pm »
Момичета, преди около 1 час имах някакво изтичане, но не беше бяло течение. Микробиологията от преди месец е добра, цитонамазката показа наличие на гъби, имаше ги и в урината. Д-р Сигридов ми изписа глобули Гино-певарил и крем Низорал. Бялото течение понамаля, но днес си изкарах акъла дали не са околоплодни води. Как може да се изследва, с микробиология ли?
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #55 -: Април 27, 2010, 15:40:22 pm »
Kremkaramel отиди до най-близката АГ и кажи, че имаш такива съмнения. Има някакъв реактив, който показва дали е това. При всички положения щом казваш, че се съмняваш за твое успокоение иди. Резултатът излиза бързо.
Раиска, подкупвам го, ама нъцкиии :) 
mari-al верно ли така ти е казала? Все си мисля, че лекарите като дойде жена с инвитро и тризнаци знаят, че е попрочела това-онова, та спестяват такива изказвания. Ама това наистина може да те хвърли в егати драмите, ако се вържеш.
[/url][/url]
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #56 -: Април 27, 2010, 15:51:38 pm »
Аз като запозната много добре с изтичане на водите да ти кажа, че е като течение. При мен се оказа че 3 седмици са изтичали по малко, започна в 21 г.с. и го открихме в 23 г.с. Точно така капва се едно което прилича на йодосепт, и ако превръзката стане зелена, значи са води.
Отиди да те видят, не е шега работа.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #57 -: Април 27, 2010, 15:58:40 pm »
Николина, на мене Д-р Сигридов ми каза, че ако околоплодни води тръгнат да изтичат, не спират, така че ако е еднократно не е това, че и аз се бях изплашила след баня, ама май ми е влязло вода.
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #58 -: Април 27, 2010, 16:02:17 pm »
Благодаря ви, момичета! Отивам до болницата.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #59 -: Април 27, 2010, 16:05:11 pm »
shanoar  повярвай ми изтичат, малко по-малко, Нали загуби близнаци в 25 г.с. по този начин. Казвам го от опит, не за друго. При мен Марков видя в 21 на ФМ че има по малко води и от там се започна.
Лежах в Токуда 14 дни преди да родее, всчки ден по малко изтичкаа и със системи се възстановяваха. Не пожелавам на никой, това което преживях.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #60 -: Април 27, 2010, 16:13:29 pm »
Обаче през цялото време е имало изтичане нали, аз така те разбрах, че да не се вкарам и аз в някой филм. Това се припокрива с мнението на доктора.
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #61 -: Април 27, 2010, 16:33:26 pm »
Да, през цялото време имаще изпичане. Малко по-малко. Системите временно възстановяваха водите. Но на 8.09 докато пишках усетих как всичко изтече.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #62 -: Април 27, 2010, 16:39:23 pm »
Милата Николинка, много ми е мъчно за теб. Като те чета сега и сърцето ме боли, душичка!  :bighug:


Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #63 -: Април 27, 2010, 18:13:21 pm »
Току-що  се връщам от прегледа, д-рката каза че всичко е наред. Има достатъчно околоплодна течност и шийката е добре. Каза, че най-вероятно секрета се е втечнил от глобулите за гъбичките. Бях си сложила и салфетка, ако пак нещо изтече, поляха я с някакъв реактив и показа че не е околоплодна вода. Настоях за микробиология, в петък ще е готов резултата.
Ами засега това е, малко по-спокойна съм вече.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #64 -: Април 27, 2010, 19:04:50 pm »
Kremkaramel , радвадвам се, че няма проблем с водите. Сега поне можеш да си отдъхнеш, че мога да си представя какво напрежение е това.
Дано до края да нямаш повече подобни емоции.


Б.


  
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #65 -: Април 27, 2010, 19:50:56 pm »
Карамелче, радвам се, че всичко е наред и не е изтичане на води твоя случай. Жаси, тя оная "овца" не само че ми ги наговори такива, ами и на моето упорито показване, че не ща да чувам подобни неща(като с ръце си запушвах ушите демонстрирайки и), тя продължаваше да бълва неспирно. Аз тогава бях писала тук, оплаквах ви се от нея, тя ми беше взела и пари за ехографа (като на мен с рискова бременност ми се полагат повече прегледи) и аз бях тогава много възмутена. Но ми мина, сега съм при друга лекарка на ЖК, дори одеве ходих да ме види и съм много щастлива- нали съм на лежане вече 10- ина дни заради много ниско стоящото бебе, едното само,, което ми подпира на серклажа- вижда се, че се е вдигнало нагоре и всичко е спокойно. Аз си усещах, че нещата се нормализират, но друго е да видиш на монитора действителното разположение на бебоците. А тази лекарка, новата, дори ми казва да ходя по- често на прегледи, при това в частния и кабинет, за да не чакам в поликлиниката с останалите бременни, без да плащам нищо. 
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #66 -: Април 27, 2010, 20:15:34 pm »
mari-al как се казва лекарката, от къде е ? Рядко има доволни от лекари, затова като има доволни напиши как се казва :) Може да насочиш някое момиче, което само чете, но не пише.
[/url][/url]
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #67 -: Април 27, 2010, 22:22:54 pm »
Еха, сигурно от няколко месеца не съм влизала тук. Много неща са се случили в мое отсъствие. Честито на всички нови попълнения, както и на мамите, които вече имат бебета!
Аз съм вече на финалната права (с Жасмин Вени сме заедно в една друга отчетна тема  :wink: ) Хайде да идва вече и нашия ред, че не се търпи накрая  :oops:

Красита, тъкмо вчера те мислех и проверявах докъде си стиганала.  :D
Желая ти леки финални метри и здраво бебче на финала!  yahoo_17

Хубави пролетни дни на всички ви желая, момичета!
На наближилите - незабравима среща с малките им съкровища, а на всички други леко бременеене!  :flower:
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #68 -: Април 27, 2010, 22:44:46 pm »
Здравейте, здравейте! Помните ли ме още!? Определено не съм от най-редовните тук, пък и малко проблеми имах...Тъкмо отминаха неразположенията на първия триместър и започнах с коремни болки и контракции...Та  идвам от болницата, където се наложи да полежа за няколко дни на системи...Ох, нагледах са на страхотии и съвсем се подтиснах! :( Дано всичко е наред, дано!
Гледам, посали сте за изтичането на околоплодните води! На мен до скоро така ми премокряше постоянно и все се боях да не са води...Уж сега като ме изписваха казаха, че водите са в норма, дано да е така! Тове е един от най-големите ми страхове....
Моят хемоглобин преди да вляза в болницата беше 130, а на изписването 100, някой от двата резултата не е верен, ама кой незнам....Е, все пак пия и тотхема, абе пия какво ли не вече....
На всички пожелавам да стискат здраво кълките до последно и да са здрави и бодри!!!! :D
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #69 -: Април 27, 2010, 23:19:46 pm »
Здравейте,много се радвам,че се включих и аз в тази тема най-накрая,най-вълнуващата и прекрасната е.
Благодаря на всички ви за приветствията,чета ви постоянно,но още нямам какво особено да пиша и споделям,но съм тук.


*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #70 -: Април 28, 2010, 09:03:16 am »
Добро утро, колкото може да е   :balk_136: като си недоспал........и натъртен.
Моят синковец е решил в оставащото време явно да ми разкаже играта. Вчера цял ден не спря да ме боли все едно е напречно и ме разтяга в двете страни - хоризонтално.
Аз опипвах, опипвах........и най-накрая до десния кокал на таза напипах причинителя (не знам глава ли, крак ли лакът ли напипах), който обаче изобщо не се и впечатлява от моите побутвания да се мръдне от там.   :lol:  Днес направо съм като натъртена от ритници ли, от главички ли.... от какво ли ......   osi_15 Хайде дано днес да е по-благосклонен и да не тормози толкова майка си.
Пожелавам ви на вас прекрасен ден и дано да нямаме много неразположения  :bighug:
« Последна редакция: Април 28, 2010, 09:27:49 am от anizi »
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #71 -: Април 28, 2010, 09:20:44 am »
anizi, ожалих те! Да не говорим, какво шубе ме хваща - моят така подскача в корема ми сутрин и вечер, че ми настръхва косата какво ще е в следващите седмици, като попорасне. Засега, като се заклещи някъде и ме боли, го оправям с разходка и 1-2 леки подскока, ама не знам като стане по-голям, дали ще ми се получава... А и наблюдавам една зависимост - колкото е кротко бебето в корема, толкова е кротко и като се роди. Ако наистина има такова нещо, бедна ми е фантазията какъв дивак ще ни се пръкне ;) Да са живи и здрави само, и ние покрай тях! Весел слънчев ден ви желая!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #72 -: Април 28, 2010, 09:32:44 am »
Anizi, cambozzola, харесайте си някоя песен и я пускайте често. Моето мило бебче като заставаше напречно и ме опъваше отвсякъде му пусках Пролет от 4те сезона на Вивалди. Като я чуеше и се преместваше. После научи, че мама хитрува и започнах да му пускам по-комерсиални неща - Тиесто, Ина и сега го обучавам да заспива на Тиесто :)Та на по-комерсиалните реагира с буйно движение и си променя позата :)Важи и когато искам да го усетя :lol:
[/url][/url]
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #73 -: Април 28, 2010, 09:41:51 am »
alimania, дано това е единствения ти престой в болница до раждането! Не се шашкай много, много от това , на което си се нагледала, карай по- спокойно в емоционален аспект и нещата ще са си наред. Anizi, имала си среднощни преживелици, ха дано те посъжали малко твоя синковец! Не мога да си представя моите ако решат да заклещват крайници в различни части на коремната ми област едновременно, какво ще бъде, но и това е наред да се случва. Те с всеки изминал ден по- силно се усещат и по- яки стават. Дори вчера като си легнах момата реши да ми бърка надолу към серклажа и усещах нещо между пощипване, почесване и парене в този момент. Сигурна съм, че беше от нея, а не някакъв вид контракция- не болеше изобщо, не се втвърдяваше и пристягаше като при контракции. Абе изобщо- шоуто започва. Жаси, незнам колко ще помогна на някое момиче- аз съм от Айтос, съответно и лекарката е в моя град, а тук в момента друго момиче от Айтос не пише (освен Бубето, но тя нещо с нета или компютъра имаше проблеми от доста време), но да кажа- д-р Станка Илиева се казва лекарката.
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #74 -: Април 28, 2010, 09:43:15 am »
Здравейте! Теста дали течението е води може да се направи и с обикновен йод - както е казала Николина, ако са води - става зелено  :?
cambozzola, аз пък знам друга зависимост - по което време на денонощието дивее в тубмака, по това ще дивее и като излезе от него  :lol: при нас така и стана - сутрин и вечер първите месеци беше лудница (изключвам периода на коликите, тогава имаше дни в които за 48 часа ми се събираха 3-4 часа сън  :x ). Но след 3 месец се поуспокои.
Гледам за музика пишете, аз още съм много голяма чуденка дали да водя нашето бебе на концерта на AC/DC... така ми се ходи,билетите ни са подарък, но май ще пусна само таткото с компанията ни диваци. И без това само им се дразня като пият бира край мене  :lol:
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #75 -: Април 28, 2010, 10:10:37 am »
dianka, от твоите уста - в Божиите уши! Засега по нормални времена дивее - сутрин към 8:30-9 и после вечерта пак към 9-9:30 е пикът. През нощта си спи спокойно... Ако е така и като се роди, цена няма да има хихихи.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #76 -: Април 28, 2010, 14:00:18 pm »
Преди малко намерих техниките за обръщане на бебето и изпълних едната. След малко мисля да повторя. Някой пробвал ли ги е? Аз този мъник трябва да го размърдам някак си, защото с музика не става, а яко ме е подпрял!
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #77 -: Април 28, 2010, 15:25:44 pm »
Привет и от мен.Днес бях на първата ЖК,мерене, изследвания и т.н.Бебчо е цели 4.36 см, сърчицето тупка, размърда се по едно време та док. каза че е вирнало краката. Засега всичко е наред. Ще видим по-нататък, аз вече бях притеснена че освен усещането за разпъване, нямам други признаци.Успешен ден на всички.
Ники, добре дошла и в тази тема!
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #78 -: Април 28, 2010, 17:19:33 pm »
... аз пък знам друга зависимост - по което време на денонощието дивее в тубмака, по това ще дивее и като излезе от него  :lol

Не думай! :D :D :D  Нашата мома започва да играе дайчовото след 12 вечерта!  :D :D :D Ако е така и като се роди, ще вампирясаме с мъжа ми. Но каквото - такова, жива и здрава да се роди само.
Аз днес правих теста за гестационния диабет, всичко е наред. Обаче капнах от умора, докато го направя. Д-рката беше подчертала четирикратен, та ходих 4 пъти на всеки час да ми взимат кръв.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #79 -: Април 28, 2010, 17:51:15 pm »
Кремче и аз снощи след баня имах някакво изтичане та си изкарах акъла, ама сега няма нищо слава богу. Да те питам нещо, този тест който са ти правили за гестационен диабет предварително ли ти бяха казали за него или като отиде ти сервираха, защото на мен пак не са ми дали никакви бележки за изследвания и не знам какво да очаквам. Миналия път ми се накараха, че не съм дала кръв, а не ми бяха дали пак бележки та после ми се извиняваха. Утре съм на Ж.К. та за всеки случай ще ида гладна и жадна да не оцацаме пак нещо.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #80 -: Април 28, 2010, 19:52:45 pm »
Гледам за музика пишете, аз още съм много голяма чуденка дали да водя нашето бебе на концерта на AC/DC... така ми се ходи,билетите ни са подарък, но май ще пусна само таткото с компанията ни диваци. И без това само им се дразня като пият бира край мене  :lol:
Ама как няма да го водиш, твоето е още малко и не чува, няма проблем. AC/DC бяха тук при нас, когато бях в 12-13та седмица и аз също отидох. Е вярно,че не можах да пия бира, ама пак беше супер. Сега ако беше, нямаше да отида, защото бебка вече чува, но в ранните седмици не мисля, че има проблем.


anizi, къде ги намери техниките? На мен за сега не ми трябват, ама е добре да ги имам за всеки случай. Иначе моята мома като рита ми разтяга целия корем и отвън вече се вижда, но не ме боли за сега. Мисля, че сигурно не ме е ритнала където трябва.



Боби
« Последна редакция: Април 28, 2010, 19:57:42 pm от Bobbie »


  
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #81 -: Април 28, 2010, 22:23:46 pm »
Кремче и аз снощи след баня имах някакво изтичане та си изкарах акъла, ама сега няма нищо слава богу. Да те питам нещо, този тест който са ти правили за гестационен диабет предварително ли ти бяха казали за него или като отиде ти сервираха, защото на мен пак не са ми дали никакви бележки за изследвания и не знам какво да очаквам. Миналия път ми се накараха, че не съм дала кръв, а не ми бяха дали пак бележки та после ми се извиняваха. Утре съм на Ж.К. та за всеки случай ще ида гладна и жадна да не оцацаме пак нещо.

За теста знам от други бременни и от една изпатила колежка. Прави се 24-28 г.с., искай направление утре. Ако не ги ръчкаш си траят. Взима се кръв на гладно, изпиваш след това 75 мг глюкоза в 300 мл вода и след час отиваш пак да ти вземат кръв. После още 1 или 2 пъти пак след час. През това време не трябва да ядеш нищо.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #82 -: Април 28, 2010, 22:40:55 pm »
Боби ето двата линка, които имам
http://www.estestveno.com/childbirth/pregnancy%20and%20childbirth%20techniques%20and%20exercises
http://www.estestveno.com/node/114
само не знам ефект имат ли! Ама аз пробвам, че ми се приревава от време на време!
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #83 -: Април 28, 2010, 22:42:29 pm »
И мен ме оращат на това изследване...
Хормоните ми не са се подобрили изобщо, качвам бързо кг и ендокриноложката ( Д-р Тодорова ) май се стресна нещо...
Каза да пазя диета - без сладко и с малко въглехдрати, само във вид на черен хляб, картофи и ориз...Сладкото не ми е проблем, нямам никакъв афинитет към него, но тестените изделия ще ми липсват.Също да пия само вода  :(, може фреш, но не повече от 1 на ден.
И трябва да отида на това изследване с глюкозата.Написа ми коя седмица, но изобщо не съм гледала подробно какво ми написа, защото имам доста време  Написа ми рецепта !!! за тази глюкоза - трябва да си я вземеш от аптеката и да си я носиш там. Също ми даде кординати на лекарка, която работи по някаква програма и било безплатно. Не ми се вярва изобщо нищо да не се плаща, но знам ли!

Идеята ми е, ако някой се интересува по-подробно да си взема утре писанията и да видя какво точно ми е написала.

Въпросче  :)
- дойде ми машинката за слушане на бебка. ( май я наричате Доплер...) Но аз нищо не чувам, та си мисля - явно трябва да напредне бременността. От кой месец започва да се чува ?

Сънувам страяни щуротии ей!
О да, днес в пощата ми объркаха колета. И аз нали се вълнувам, веднага като излязох навън отворих кутията да видя уредчето, без изобщо да погледна за кого е пакета. Гледам вътре торба, на английски пише "подаръци за бебе". Викам си, тоз пък как се постарал...а то какво било! Отварям вътре и някакви нещица за бебче. Розовки имаше...не съм ги гледала подробно, но все пак погледнах малко  :oops:
Имаше някакви лигавничета, други разни работи и едни супер малки крокс сандалки...явно за съвсем малко бебче бяха подаръците. Веднага се върнах в пощата и казвам, сори че отворих пакета, не видях че е грешно името...не е моя колет.
Жената от пощата се притесни и ме пита - ама вие нали нищо не сте взели от колета??? и 3 пъти го премери колко грама е...
 :lol: аз така се изненадах! последното което би ми минало през акъла е да открадна чужди бебешки дрешки.
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #84 -: Април 28, 2010, 23:32:51 pm »
Рая, много яка изненада, а :)
За доплера - слуша се след 16та седмица(поне с моя). Слагаш го много ниско долу, в ляво. И търсиш - важното е да е ниско и плоъзгаш наляво-надясно. Ако имаш проблем пиши :)
[/url][/url]
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #85 -: Април 29, 2010, 08:43:11 am »
anizi, Боби, техниките за обръщане бяха пускани тук от White, която два пъти беше успяла да си обърне бебето с тях. Така че - има човек, който да потвърди, че работят.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #86 -: Април 29, 2010, 08:47:40 am »
Добро утро,момичета :)

Имам едно въпросче..На 4 май съм на БХС , трябва ли съм гладна и жадна,че часът ми е чак за 13.20?
Хубав пролетен ден пожелавам :D

*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #87 -: Април 29, 2010, 09:06:06 am »
Не е нужно да си гладна и жадна
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #88 -: Април 29, 2010, 09:21:16 am »
Като прочетох Раиса какво е писала за колетчето, да си кажа как се разстроих вчера с мойто.Беше обща поръчка, от Мадъркеар.Момичето, като ми го праща го сложила в хартиена опаковка, а го получих допълнително вакумиран в найлонов плик, като хартиения беше скъсан в единия ъгъл.Както се и оказа имаше липси - няма ми я помпата за кърма и една опаковка таблетки за студена стерилизация.Много се разстроих, как са улучили точно това ъгълче където е помпата.За съжаление нищо не може да се направи.Омръзна ми от разни неща, с които се сблъсквам по различни поводи и чувството на безсилие, че нищо не можеш да направиш.Ударих му един рев, не заради самата загуба толкова, колкото от това чувство, което описах по-горе.Звъннах насам-натам, отговора от началната и крайна дестинация-"Ами за съжаление госпожо нищо не може да се направи, някъде по пътя е станало, може би"
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #89 -: Април 29, 2010, 09:33:41 am »
Като прочетох Раиса какво е писала за колетчето, да си кажа как се разстроих вчера с мойто.Беше обща поръчка, от Мадъркеар.Момичето, като ми го праща го сложила в хартиена опаковка, а го получих допълнително вакумиран в найлонов плик, като хартиения беше скъсан в единия ъгъл.Както се и оказа имаше липси - няма ми я помпата за кърма и една опаковка таблетки за студена стерилизация.Много се разстроих, как са улучили точно това ъгълче където е помпата.За съжаление нищо не може да се направи.

Много неприятно - и аз тъкмо чакам такъв колет /с розови нещица :D/  и чак се притеснявам да не стане нещо подобно. Гадното е че човек започва да се чувства като ограбен - особено като знае че го прави за бебчетата.


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #90 -: Април 29, 2010, 09:47:27 am »
Гадното е че човек започва да се чувства като ограбен - особено като знае че го прави за бебчетата.
Да, точно така се почувствах.
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #91 -: Април 29, 2010, 09:54:08 am »
ЕЕЕЕ  ketti много гадно това бееее, тези хора срам нямат, чак мен ме хвана яд. За какво ще я използват помпата??? Сигурно даже не знаят какво е, ама нали е някакъв апарат....... :balk_149: Ням ли къде жалба да подадеш? Не трябва да ги оставяме така нещата, защото заради това сме на такова дередже!!!
Аз пък днес май съм по-добре (да чукна на дърво да не чуе рогатия) и мисля с една приятелка да изляза из парка на слънце да разходим и нейния бебок, че да пробвам и количката  :D
Хайде на всички мнооого усмихнат ден пожелавам!
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #92 -: Април 29, 2010, 10:07:58 am »
Здравейте, малко оф топик, дано не ми се скарат модераторите - майка ми работи на летището, където пристигат колетните пратки от чужбина - казвала ми е,тъй като пристигат в едни големи чували, се е случвало да отворят чувал, където би трябвало да има колети, а вътре всичко да е отворено, объркано и наистина в такъв случай няма как да знеш кое от къде е изпаднало. Обикновено скъсаните колети се слагат във вакуумиран плик и на него се изписва колко грама е разликата,между тази върху колета и тази, след като са го претеглили на нашето летище. Отделно колетните пратки от чуждите сайтове са в най-лошите и слаби опаковки - кашонЧета, хартиени пликове - конкретно за Ла Редут става дума. Съжалявам, че се е получило така, Кети. Дано помпата не е била Авент.
анизи, и да подадеш жалба, ако помпата е загубена извън България, нищо не може да се направи  :?
Лек ден ви желая :)
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #93 -: Април 29, 2010, 10:13:28 am »
Anizi, приятна разходка.А така, свиквай с количката.
За жалбата и да пусна и да не пусна все тая.Те минавали през два големи града допълнително и не се знаело къде точно може да е станало.Обяснихя ми,че е превакумирано, щото видиш ли, някъде по трасето видели, че е скъсано и го пакетирали пак да не ми се изгуби нещо.Да, ама системата нали трябва да е объркана, никъде няма печат или знак някакъв да се види къде аджеба е станало това препакетирване.
Дианка, помпата беше на Tomme Tippe.Но тя си идва от Бг., защото беше поръчка обща към едно момиче, която после разпраща към други във вид на колет и тя казва, че е била там.Ето това е.

http://www.mothercare.com/dp/B0031JYUQC/ref=ord_cart_active/279-7397567-8829738?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&mcb=core
Това са таблетките
http://www.mothercare.com/dp/B000NK1TCU/ref=ord_cart_active/279-7397567-8829738?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&mcb=core

п.п.И аз се извинявам, ако това е спам  :oops:
« Последна редакция: Април 29, 2010, 10:24:18 am от ketti »
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #94 -: Април 29, 2010, 10:45:16 am »
Аз затова си пазаравувам с фирма-посредник. Може да плащам комисиона, но сега, като по погрешка са купили грешните очила (пооръчах един модел, от магазина са им изптарили друг, но са го таксували на цената на първите) ще направят отстъпка от следваща поръчка.
Кети, в началото и аз исках помпата на Томи, поръчаха я доста момичета, но нещо се обърка и пристигна само една. Отвори я момичето, което поръчваше и после ни каза, че не е доволна. Чашката където влиза гърдата е много твърда,има една клапа, която не се стерелизира, а е като хармоника и трябва яко да се търка.
Аз в крайна сметка съм с Медела-ръчната и скоро ще пиша отзиви :)
[/url][/url]
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #95 -: Април 29, 2010, 11:09:30 am »
Раиса, на мен са ми правили изследването за гестационен диабет по тази програма.
Абсолютно безплатно, колкото и да не ти се вярва  :lol: Купих си само прахчето, но то беше супер евтино.
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #96 -: Април 29, 2010, 11:43:55 am »
Аз също го правих с направление, иначе струва 9 лв. А глюкозата си купуваш от аптеката за 0,90 лв.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #97 -: Април 29, 2010, 11:57:40 am »
Кети, много гадно се е получило.  :(
И аз поръчах доста неща от Мадъркер вкл. и помпа, стерилизатор, шишета на Авент, заради промоцията 50% и се надявам да не се изненадам неприятно.За първи път пазарувам по този начин. И аз като Жаси ползвам посредник, но само за транспортирането от английския адрес на фирмата до България.Лошото е,че никога не може да си сигурен дали всичко по веригата ще протече ок.
 
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #98 -: Април 29, 2010, 14:34:16 pm »
Пфу, че гадно верно.
И аз това се замислих вчера, като ме пита жената "ама вие нали нищо не сте взели" , че и три пъти го премери на кантара  :lol:
Аз си помислих, добре бре, тази жена не ми ли вижда корема...точно аз ли ще взема чужди бебешки неща?!?! Че и принципно, кой нормален човек ще вземе наща за бебче, пък дори да му трябват.

Явно има кой.

А за изследването - верно, чак не ми се вярва че има нещо безплатно  :lol:
То сигурно си е евтиничко по принцип. Защо не ми платят хормоналните изследвания всеки месец, по 95 лв  :lol:

А с доплера нищо не става. Явно ще трябва да зачакам повечко време да мине. Работи си машинката, моето сърце го чувам ( не много силно, обаче! )  :lol: но на бебка - не.
« Последна редакция: Април 29, 2010, 14:35:56 pm от Raissa777 »
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #99 -: Април 29, 2010, 15:44:32 pm »
Не знаех, че изследването е безплатно, сега съжалявам, че не съм отишла и аз на него. Съжалявам и че никой не ме насочи към него, а уж акушерки, лекарки, не знам си какво.
Както и да е -тъпа история. Ще казвам на всички познати бременни да си настояват за изследването за диабет, както и за изследване на периферията на ретината - мен ме цакаха 30 лв. а се полага от касата.
Уф, смотах се нещо.

Раиса, какъв е доплера ти? Слагаш ли достатъчно гел, защото без него почти нищо не се чува. Твоето сърце трябва много ясно да се чува.
[/url][/url]
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #100 -: Април 29, 2010, 16:25:46 pm »
Жаси, чета че си ходила на очен преглед. Аз също имам пробелми с очите- далекогледство + астигматизъм. Лекарката от ЖК ми каза че ще ми даде направление за очен следващия път. За прегледа ме интересува- нещо по-особен ли е от обикновен профилактичен и ако да ще разясниш ли, за да знам какво трябва да ми правят, или какво трябва аз да си искам? :wink:
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #101 -: Април 29, 2010, 16:28:41 pm »
Ето линка от доплера. Аз само този вид видях в и-бея.

http://cgi.ebay.com/ANGEL-SOUNDS-ULTRA-SOUND-FETAL-DOPPLER-BB-BABY-MONITOR-/120561052685?cmd=ViewItem&pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c11ffac0d

 :lol: за гела не знаех че се слага, довечера ще опитам. А какъв гел ?
Маслото ми за стрии става ли?


Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #102 -: Април 29, 2010, 16:42:46 pm »
veri77 гадна работа е прегледа, трябва да има някой с теб и си носи и тъмни очила. Разширяват зеници до степен дето не можеш да гледаш и после ти светят с една лампа в очите и натискат и клепача osi_12 Аз дето нося на болка и гадни усещания, искам да ти кажа, че 10 минути не можеха да свършат с едното око - малко тръгнах да бягам :lol: Гледаш наляво-надясно, сълзи текат...абе добре е да има някой с теб после да те прибере.

Раиса, ти без гел ли опитваш бе момиче? Е как ще чуеш :D Все едно на видеозон да те гледат без гел :) Гел против стрии не става - трябва да е на водна основа.
http://www.amazon.co.uk/Fetal-Doppler-Ultrasound-Gel-250ml/dp/B0018KC0PO/ref=pd_sim_sg_3

Имам приятел лекар, който каза, че същата работа ще свърши и гел за коса, обикновенна вода (но бързо минава ефекта от нея, защото се изпарява), а моето предложение е Дурекс геловете, които са на водна основа.

П.С. Тази вечер ще пробвам с шоколад, че събота наближава :)
« Последна редакция: Април 29, 2010, 16:45:29 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #103 -: Април 29, 2010, 17:42:41 pm »
П.С. Тази вечер ще пробвам с шоколад, че събота наближава :)

Малко оф топик, ама в първия момент помислих, че говориш за доплера и ще пробваш с шоколад (вместо гел на водна основа)  :lol: :lol: :lol:
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #104 -: Април 29, 2010, 17:53:33 pm »
П.С. Тази вечер ще пробвам с шоколад, че събота наближава :)

Малко оф топик, ама в първия момент помислих, че говориш за доплера и ще пробваш с шоколад (вместо гел на водна основа)  :lol: :lol: :lol:

Хи-хи и аз така разбрах.Макар, че не разбрах какво всъщност ще пробва Жаси.
*

    stertje

  • ****
  • 538
  • звездобройка
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #105 -: Април 29, 2010, 18:00:09 pm »
Ще пробва да лъже бебчо да излиза по рано, нали Жасинак? Ние Ванко на времето го подлъгвахме със сладолед, ама той се роди 10 дена след термина.... :lol:
Аз се прибирам току що от жк - бебка си расте, сърчицето пак си го чухме, бях взела и Ванко с мене. :) Минаха 2 седмици от амното - остава още една! Да минава и тя, че вече нямам нерви да го чакм тоя резулат. Иначе усещам подръчквания от около  2 седмици, и с всеки изминал ден леко стават по осезаеми. :)
<br />[/url][img]http://ticker
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #106 -: Април 29, 2010, 18:18:34 pm »
EEE Стерче, много хубави новини  :bighug: Все по-силно да ръчка мъничето, че всеки ритник е малка радост за мама!
Жаска, те днешните бебета са хитри и излизат с образование и със шоколад може да не стане номера, ама я му покажи една 100 еврова банкнота да видиш дали пък с нея няма да се излъже  да излезе по-рано :lol: :lol: :lol: :lol:
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #107 -: Април 29, 2010, 19:30:08 pm »
Хехехе, в една друга темичка Рая ми беше писала, че не го подкупвам, и аз за да не спамя там отговорих тук :)
Стерче ей сега е минала седмичката и ще видиш, че всичко ще е наред :)И веднага да се похвалиш тук :) Много е хубаво да започнеш да усещаш по-осезаемо бебето, а когато и корема започне да се подуе е яка физиономията на татковците 8O
Анизка, права си, май пари трябва да покажа, ама от къде като тези от работата на мъжа ми си пипат ушите, а средата на май, когато трябва да си получа болничните е далече. Затова залагам на сладки неща-явно ягодите не го подлъгаха.
ама в нас е много весело - аз сега гледам календара и викам като на мач "Аааайде бебчо", а мъжа ми "Салам, стой си там" :lol:

П.С. Не знам какъв ще е ефекта ако доплера го намажа с течен шоколад, ама после ще ми е жал да изхвърля салфетките с шоколад, след като го изтрия.
Рая
, чакам да кажеш после.
[/url][/url]
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #108 -: Април 29, 2010, 20:07:42 pm »
Някой по-запознат да сподели с какво ще мажем летните бебчета след баня.Олио или мляко.Чувам различни мнения, че олиото много загрявало, по-добре било бебешко мляко.Та съм в чуденка.
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #109 -: Април 29, 2010, 20:19:54 pm »
Кети, накратко това, което ни учат в в училището:

Първия месец бебчетата трябва да се мажат с крем с висок липид (На Себамед има един Нежен бебе крем, сега търся и друга медицинска козметика-На Спринг например). Но през лятото този крем се ползва наистина само един месец. После се минава на лосион, който е с нисък липид(Себамед-бебе лосион, Спринг-предполагам някой от Ексципиалите. Правя опити да се свържа с фирмата, чрез една аптека и после ще пиша).
Олиото не се препоръчва лятото, защото не съдържа много липиди и един вид затруднява и дишането на кожата в жегата (я пробвай ти да се омажеш в олио лятото). Обаче олиото може да го ползваш при смяна на пелените.
Аз процедирах така - научих всичко за Себамед и много ми харесва, знам, че трябва да се ползва мед.козметика първите поне 6 месеца, но Себамед не ми е много по джоба. А не мога да си позволя експерименти, защото аз много съм патила от кожа и още патя, мъжа ми също от некачествени мазила. Тъй като козметиката на Спринг е медицинска, швейцарска и я ползвам от месеци насам и няма никакви странични ефекти, правя проучване дали ще е подходяща и за нашето дете.
За мазане на дупето - казаха ни, че крем с цинков оксид трябва да се ползва само вечер - взела съм Бочко и имам мостра на Судокрем. За всеки път смяна на пампите - взех мляко за тяло Бочко, че е лекичко.
Препоръчаха ни и когато сме у дома, вместо мокра кърпичка да мием на чешмата.

Дано помогнах.

Кети, ако имаш възможност посети няколко лекции в Бейби Мола. Аз там взех доста решения и успях да се информирам за всякакви козметики, храни и каквото се сетиш.
[/url][/url]
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #110 -: Април 29, 2010, 20:57:09 pm »
Жаси, благодаря ти за ценната информация.Няма как да посетя някоя лекция, че съм на 300 км.от София, обаче ако споделяте вий дето сте били там,цена няма да имате.
Горе-долу разбрах какво да се ползва или не, но това само за дупето и при смяна на пампите.Нещо за цялото тяло не казаха ли, след баня нали се прави леко масажче на цялото телце.Иначе и аз си взех Судокрем.Той се е изплъзнал в колета  :lol:
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #111 -: Април 29, 2010, 21:02:00 pm »
Здравейте,вчера бях на преглед,всичко е наред,бебкь вече тежи 1228 грама!Аз съм качила само грамчета :wink:
За прегледа при очния не е чак толкова зле,аз също съм с Астегматизъм,диоптър и Други хиперфункции на хипофизата,та ме кара ендокриноложката още в 3 месец да ходя!На мен ме гледаха на всички уреди освен очното налягане,гледаха и дали съм качила диоптъра,но след прегледа си виждах нормално,съвсем леко разширяват зениците.
А да знаете за изследване на алергии към упоики и антибиотици за какъв лекар трябва да си взема направление?
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #112 -: Април 29, 2010, 21:42:56 pm »
Телцето с бебешко мляко вечер, след баня, а преди да се излезе на слънце - с бебешко мляко с висок фактор. Питай ако имаш още въпроси :)

gbg123 аз взех направление от Джи Пи-тп за алерголог, ходих в Мед.Академия (Зад Арката на Александровска) и там правих тестовете. 28.50 платих.+2.40 за направлението от Джи Пи-то.
[/url][/url]
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #113 -: Април 29, 2010, 21:59:25 pm »
Аз днес много тичах и не успях да мина през аптека...нямам никакъв гел  :lol: Ще пробвам по-късно, преди да легна, с вода но не ми се вярва да стане...

Ама Жаси !  :lol: Не е ли по-добре бебко за 2ри Май да го подкупваш, че помня аз - имаш обещание от мъжо за 1ви  :lol:
( сетих се нещо...намери в нета картинка на банкноти, принтирай, изрежи и показвай! Не вярвам да разбере, че не са истински  :D )

А аз - отивам при майка ми на гости и и казвам " Сега! моля ви, без глупости, цинизми,псувни и приказки за секс, че бебка вече чува! "
А майка ми - ама и разбира викаш, а?   :D
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #114 -: Април 29, 2010, 22:23:10 pm »
Телцето с бебешко мляко вечер, след баня, а преди да се излезе на слънце - с бебешко мляко с висок фактор. Питай ако имаш още въпроси :)

Ще питам, докато не си го подкупила, че после няма да имаш време  :lol:
А за бебешкия лосион какво казват, той за какво е?
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #115 -: Април 29, 2010, 23:36:38 pm »
Бебешкия лосион е за телце след баня, става за масаж и е перфектен за лятото.
[/url][/url]
*

    megsun

  • *
  • 32
  • Impossible is Nothing
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #116 -: Април 29, 2010, 23:59:25 pm »
Здравейте,
чудя се какви столчета за кола да избера, да са най-удобни за новородени. Съветите ви ще са ми много от полза  :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #117 -: Април 30, 2010, 09:12:27 am »
Жаси, много ценна информация даваш! Аз съм ни записала с мъжа ми на един клас за грижа за новороденото, но е само 2 часа и се съмнявам, че ще ни дадат толкова подробна информация. Сигурно само ще ни покажат как се сменят папмперси и ей такива работи, че и двамата не знаем нищо, а в началото няма да има кой да дава акъл.

megsun, при нас поне специално за новородени са с доста добра репутация на Чико столчетата и аз него съм избрала. Ето това е нашето http://www.chiccousa.com/gear/car-seats/keyfit-30-adventure.aspx Обаче чувам за разни други видове, които има в България, а ги няма тук, така че може и моето мнение не е обективно. Има една тема за количките и там пишеха и за столчета - провери там какво казват хората.

Raissa777 , целта на гела е да заглуши околната среда, а водата ще изтече.

Днес бяхме на ултразвук, ама различен - казват му биофизичен профил и всъщност каквото правят е да мерят околоплодните води и да гледат дали бебка си движи диафрагмата т.е. дали се опитва да диша. Всичко ни е наред, ама с кръвната захар не е добре - вечер я вдигам и за малко да ме сложат на инсулин. Спазарихме се още една седмица да пробваме с диетите и тази вечер успях да я поставя в норма. Дано да издържа, че хич не ми се почват инсулини, ама от друга страна пък ми писна да гладувам. Отслабнала съм с 2 кг за 2 седмици от както съм на тази диета. Казаха, че не било поблем и аз не се оплаквам за килограмите, ама просто не знам какво е това нещо без почти никакви въглехидрати - плодове не мога да ям, нито ориз или хляб и общо взето тъпча меса и зеленчуци, а хич не си падам по много месо. Оффф, още малко остана, ще изкарам някакси, Важното  бебка да е добре.


Б.
« Последна редакция: Април 30, 2010, 09:15:36 am от Bobbie »


  
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #118 -: Април 30, 2010, 09:53:13 am »
Здравейте момичета, да се отчета от вчерашното Ж.К.-всичко ни е наред, вече започнах и аз да плащам за УЗ, изчерпала съм лимита.
Боби, яж каквото са ти казали че това с инсулина е много гадно-дано нещата се нормализират.Стана ми интересно за този специален ултразвук-дали тука го правят, поне на мен информацията която дава ми се струва полезна.
Аз също не съм ходила на училище за майки и съм пълен лаик на тази тема и май трябва да ида в този  Бейби мол да чуя някоя лекция докато съм на собствен ход :D
Някой, ако знае кога има такава да ми каже, ако иска да ида да се просветля малко.
Хубав ден
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #119 -: Април 30, 2010, 10:59:24 am »
Момичета благодаря за информацията относно очния преглед. Няма как ще го изтърпим. :wink:
И аз съм в пълно неведение относно грижа за новородено. Ще се водя по инстинкт, а и Жаси ще помага скоро с практически съвети. Много жалко, че тук няма курсове за бъдещи родители...
Слънчев ден и утре нали знаете по стара традиция е ден за пикници :lol:
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #120 -: Април 30, 2010, 11:16:07 am »
Здравейте мацки :)

Много сте изписали брех ;)

Жаси, наистина си като една енциклопедия. Като се видим, ще черпя инфо от източника ;)

Бобка, а колко ти е кръвната захар? Много интересно това за този различен УЗ.

Шани, една приятелка ми обеща да следи за съботни и неделни лекции. Ако искаш, като ме информира, ще ти пиша и може да идем заедно. Да ти кажа и аз нищо не зная на тази тема. Не остава време, а и все си викам, че още е рано и така.

Момичета, някоя от вас пила ли е Магнерот. Изписаха ми го от ЖК, но пък другата докторка ми каза, че няма смисъл да го пия - не се пиело толкова рано ако нямаш контракции. Аз контракции не усещам, но нали били неусетни едни такива знам ли. Докторката каза, че при ранни контракции се усещало тежест в дъното на матката и ти се пишка много. Сега съм в чуденка да го купувам ли или не.

Усмивки и прекрасен ден! :)


*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #121 -: Април 30, 2010, 11:30:11 am »
Раши, аз пия магнерот от 11 г.с., не се притеснявай щом са ти го предписали го пий.Обикновенно контракциите в тези ранни седмици се усещат като болки както при месечен цикъл.
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #122 -: Април 30, 2010, 11:30:33 am »

Момичета, някоя от вас пила ли е Магнерот. Изписаха ми го от ЖК, но пък другата докторка ми каза, че няма смисъл да го пия - не се пиело толкова рано ако нямаш контракции. Аз контракции не усещам, но нали били неусетни едни такива знам ли. Докторката каза, че при ранни контракции се усещало тежест в дъното на матката и ти се пишка много. Сега съм в чуденка да го купувам ли или не.

Раши, за Магнерота.Според д-р Сигридов и д-р Шевкетова Магнерота почва да действа след 16-17 седмица, защото преди това нямало още изградени рецептори за него.Ако го започнеш по-нататък, не го заменяй с Магнерич, нищо че е по-евтин.Няма лошо ако го почнеш и по-рано, но според тях по-рано е безмислено.Това е което аз знам, може и други да се включат.
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #123 -: Април 30, 2010, 11:34:19 am »
Благодаря Кети, Таис :)


Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #124 -: Април 30, 2010, 11:37:19 am »
Шани, лекциите са всяка сряда - безплатните имам предвид. Иначе платените са когато ви е удобно - може и събота и неделя. Тук може да се запишеш:
http://www.ma-mabg.com/mama_babymall.php

Ако до сряда не подкупя малкия ще ходим заедно ако искаш :)
Раши, аз пих магнерот една седмица към 16-17 г.с. и после при нужда.

Аз днес се събудих в 7 сутринта тоооолкова гладна, че можех да изям котката. Ама знаех, че ако закуся ще се разсъня, затова се задоволих с едно блокче на Сербона и пак легнах. В 11 вече наистина мислих, че няма да издържа да си изчакам кафето за закуска и се оглеждах за котката :lol: След купичка овесени ядки още ме гони глад....ужас...
[/url][/url]
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #125 -: Април 30, 2010, 13:41:54 pm »
Раши, аз магнерота си го пия от 15- 16-та седмица постоянно/ Пробвах веднъж да го спра за 2 дена, но веднага си усетих контракциите и пак си го започнах. Дори напоследък съм си увеличила дозата в рамките на допустимото и след консултация с д-р Сигридов. За магнерота казват, че не е проблем да се пие до края на бременността. Макс. му доза е 3*2. Ти си го имай, пък като нямаш контракции- недей го взима, ако усетиш нужда- тогава. Сигурна съм, че тялото ти само ще ти подскаже, ако има нужда. Жаси, с твоите съвети, научено на лекциите, вчера до сред нощ стоях на компютъра да сменям козметиката за бебетата. Тъкмо си бях н аправила списъка с разните му козметики, памперси и др. неща за първия поне месец, и сега почвам да променям. Най- вече някои мазила за подсичането например- съгласна съм, че за новородено е хубаво да е медицинска козметиката(особено за моите, които ще са недоносени). Но не те обвинявам, не ме разбирай погрешно, напротив- много си полезна, благодаря ти за което!  И мен ме гони голям глад тия дни- дивачетата явно растат с всеки ден.
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #126 -: Април 30, 2010, 14:36:00 pm »
Хапвайте, хапвайте  :lol:  :lol: аз от вчера ръфам семки кат' дърта циганка  :lol: и не мога дасе спра. Пришка ми излезе на езика, и пак продължавам.
От бебешката козметика съм най-доволна от Себа Мед - имаше един сайт, в който подробно беше обяснено какво съдържат повечето от известните козметични серии, вкл. и бебешките - от там помня, че Нивеа, Мустела и още една от известните беше бъкана с някакви забранени неща. Ще се опитам да го намеря, и ще го пусна.
Не е нужно да се запасявате с цялата серия -  ще я ползвате мноооого време. Най-необохдимо ми беше миещо блокче (не гел или шампоан), олио за тяло и крем за дупе. За жегите предпочитах лосион за тяло, но при дебелите бебета където има гънка, има и опасност от подсичане в жегите - та в гънките не мажех нищо.
Аааа, още нещо - с две ръце гласувам за антикомарната серия на Чико - имат специални устойства, на батерии и за в контакт, които не са с таблетки или течност, а гонят гадините с ултразвукови вълни. Особено това с батериите вършеше прекрасна работа в парковете след залез слънце  :D
Раши, Магнерота аз съм го започнала вече - пия го 3х1 таблетка. Знам, че за да действа, трябва да има натрупване на магнезий в организма. Т.е. ако усетиш контракции, започвай го. Като цени е 50 табл = 13-14 лв, 100 табл = 26-27лв.
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #127 -: Април 30, 2010, 15:11:08 pm »
Раши, на мен д-р Сигридов ми изписа магнерот от 16-17 г.с. 3*1. Каза, че е безвреден. Аз имах болки долу ниско като преди цикъл.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #128 -: Април 30, 2010, 16:00:48 pm »
Благодаря ви момичета :)
Тя и моята докторка ми каза, че ще го почвам към 16-17 седмица. Мисля да не го купувам сега. Ако имам някакви болки - ще меткам Но-Шпа. А към края на Май, ще почна и Магнерота.
Ще взема до ги видя тия Себа Мед дето толкова много ги хвалите :)


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #129 -: Април 30, 2010, 16:18:56 pm »
shanoar , Раши - той си е нормален 2Д ултразвук, просто е различно това, което гледат. Разделят корема на 4 квадранта и мерят по някакъв начин колко води ( то е относително) има във всеки от тях и после ги събират. Не знам в какви мерни единици ги изчисляват, но нормално трябва да са между 5 и 25, а моите са 16 таа че е супер. На вас това не ви трябва. На мен сега ще ми го правят всяка седмица, защото от диабета може да се увеличат много водите. И бебка ще я мерят по-често, пак заради диабета, че ставали много големи бебета, ама тя за сега върви дори малко по-малка, така че нямаме причини да се притесняваме. Другото, което гедат е дали диша. То не е дишане, но на тази възраст вече си движи диаграгмата и гълта в белите дробове околоплодни води, защото така тренира за дишането във външният свят. Гледат там и дали се движи, но тези неща на всеки ултразвук ги гледат, така че различното е само това с водите.

Боби


  
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #130 -: Април 30, 2010, 16:32:30 pm »
И аз бях се насочила към Мустела, но четох, че съдържала някави съставки парабени, които не знам какво са, но били вредни.Но пък говорих с приятелка, на която детето страда от атопичен дерматит от бебе и тя каза, че е много доволно от тази марка.Не знам, не мога да реша.
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #131 -: Април 30, 2010, 17:30:02 pm »
И аз бях се насочила към Мустела, но четох, че съдържала някави съставки парабени, които не знам какво са, но били вредни.Но пък говорих с приятелка, на която детето страда от атопичен дерматит от бебе и тя каза, че е много доволно от тази марка.Не знам, не мога да реша.

Намерих го сайта, заповядайте: http://www.cosmeticsdatabase.com/

дано ви свърши работа!
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #132 -: Април 30, 2010, 19:27:30 pm »
Мали колко сте изписали днес. Аз днеска цял ден митлосвам, та сега ви чета. Ако искате ще вървим на лекции, нямам нищо против. Ще бъде полезно да научим нещо.
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #133 -: Май 01, 2010, 13:15:02 pm »
Честит 1- ви май. :D Днес всички май са навънка.Голяма скука тук.
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #134 -: Май 01, 2010, 22:29:47 pm »
Ехоооо!  :D
Здравейте мили момичета. Много ми липсвахте... Благодаря Ви за подкрепата!
Аз малко отсъствах от форума / :lol: :lol: :lol:/, ама по обясними причини - вече шест дни съм щастлива мама на безценните ми Камен, Мина и Стоя. Децата са добре, стабилни са по думите на педиатрите, захранването им върви добре.
Утре съм на линия вече и тук.
Спокойна вечер и лека нощ от мен.
Целувки
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #135 -: Май 01, 2010, 23:08:08 pm »
Стана ми интересно за този специален ултразвук-дали тука го правят, поне на мен информацията която дава ми се струва полезна.

Ето тук няколко думи за биофизикален профил.

Пожелавам на всички бременни лека бременност и успешно раждане! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #136 -: Май 01, 2010, 23:33:17 pm »
Ето тук няколко думи за биофизикален профил.
Мели, може ли да обясниш накратко какво е това зрялост на плацентата? На мен не са ми казали нищо. Правиха доплер на пъпната връв, но за зрялост на плацентата нищо не споменаха.  Те ми казаха, че са 5 показателя - води, дишане, движения, още нещо, което забравих (но не беше плацента) и сърдечните тонове. Дали са я гледали и не са ми казали или трябва да си го поискам?

Момичета, аз от днес в допълнение на мултивитамините започнах да взимам и DHA, което е омега-3 мастна киселина. Лекарката каза, че било добре да го взимам,защото спомагало за развитето на мозъка и очите на бебето. Дали е така не знам, но мастна киселина няма как да навреди според мен.

Боби
« Последна редакция: Май 01, 2010, 23:44:03 pm от Bobbie »


  
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #137 -: Май 01, 2010, 23:40:19 pm »
Боби, не се притеснявай, съвременните ултразвукови апарати, както и напредъкът на медицината в тази област, позволяват много добра оценка на майчино-плацентарния кръвоток, както и на кръвотока в различни съдове на бебето. Това с особено внимание и прецизност се прави при бременни с риск, както е при тебе. Доплерът е голяма работа!  :)

Нещо друго се канех да ти кажа, но забравих преди. Нали ядеш млечни продукти, сирене, ядко, риба и яйца /това във връзка с диетата/. Защото ако караш само на месо и зеленчуци ще ти е много тежко. За плодовете - много драстична е тази забрана, все пак не много сладки плодове не ти ли разрешават?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #138 -: Май 01, 2010, 23:50:28 pm »
Боби, не се притеснявай, съвременните ултразвукови апарати, както и напредъкът на медицината в тази област, позволяват много добра оценка на майчино-плацентарния кръвоток, както и на кръвотока в различни съдове на бебето. Това с особено внимание и прецизност се прави при бременни с риск, както е при тебе. Доплерът е голяма работа!  :)

Нещо друго се канех да ти кажа, но забравих преди. Нали ядеш млечни продукти, сирене, ядко, риба и яйца /това във връзка с диетата/. Защото ако караш само на месо и зеленчуци ще ти е много тежко. За плодовете - много драстична е тази забрана, все пак не много сладки плодове не ти ли разрешават?

Мели, пия по една чаша мляко на ден. До преди диетата пиех по 3-4 чаши. Сега взимам калций отделно за всеки случай и пак започнах да си взимам редовно витамините. Не са ми сложили забрана напълно,но ме сложиха на накаква много контролирана диета. Трябва да се побъркам, че да спазвам всичките части въглехидрати, мазнини и протеини дето са ги подредили за всяко ядене. Аз  сама установих, че като хапна плод сутрин и особено вечер и захарта ми скача невероятно. По някаква причина на обяд няма проблем и тогава гледам да хапна нещо такова.


Б.


  
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #139 -: Май 02, 2010, 08:30:01 am »
С моя доплер нищо не чувам  :(
Купих си гел, струва ми се хубав...специално за ултразвук е, български ,изглевда точно като тези в лек. кабинети, за 3.20 ( стори ми се тънканайка...)

Но нищо не чувам...
Все си повтарям, че е рано и ще трябва да зачакам, но усещам че лека полека полудявам , а прегледа ми е чак на 12ти ! Как ще изчакам толкова време не знам! По-скоро ще отида някъде на ехограф в понеделник и така...

Защото сутринта станах в 6, въртях се час и половина в размисли и страсти и на финала станах за да не изкукам!

Хубав ден бъдещи и настоящи мами (на 3 бебока!)  :D
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #140 -: Май 02, 2010, 09:26:25 am »
Момичета, искам да попитам нещо.До кога да пия фолиевата киселина, тези дни завършвам третия месец и се чудех да продължа ли и до кога? Благодаря ви, Вие сте много полезни и аз, нищо че за втори път съм бременна, научавам доста нови и интересни неща!Спокоен неделен ден ви желая.
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #141 -: Май 02, 2010, 10:18:03 am »
Питай и лекаря си, ама май ти стига толкова. Аз доколкото си спомням също я пих дотогава.
Рая, за какво ти беше мило това чудо, да се вкарваш допълнително в стрес.
Мели, мерси за информацията, беше полезна.
Хубав ден на всички
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #142 -: Май 02, 2010, 11:58:08 am »
Рая първоначално трудно се чува и трябва да понатиснеш леко върху кожата. Чува се не "туп-туп=туп", а както е написано в указанието "Звук като от галопиране на коне".
Вчера всичко мина гладко със запознанството,вечерта завърши супер в нас и това, че не съм родила още, след първия ни опит за секс от мноооого време насам, успокои мъжо :)

П.С. Търся къде да махна една бенка в София, че ме боли. Някой ако  има инфо за лекар да свирка.
[/url][/url]
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #143 -: Май 02, 2010, 13:29:59 pm »
Radka_Marinova някои лекари казват, че може да си е пие до самото раждане, даже и по време на кърменето. В чужбина е така, не се спира и след раждането. Тук не знам защо я спират толкова рано.

 jasmin_veni има една мн печена лекарка в Токуда. Аз си бях отлепила една бенка и ходих при нея и веднага ми помогна, а и с едни петна, които имах от 10 год, с едно кремче за 2-3 дни всичко отмина. Мисля, че се казваше Д-р Росица Денчева, д.м. - началник отделение по "Дерматология и венерология". Ако искаш се обади и потай, мисля, че може и по каса. Но докато си бременна, няма как.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #144 -: Май 02, 2010, 14:47:33 pm »
че не съм родила още, след първия ни опит за секс от мноооого време насам, успокои мъжо :)

К,во беше това секс?? :lol:
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #145 -: Май 02, 2010, 16:38:19 pm »
К,во беше това секс?? :lol:
[/quote]

Като дойде 9ти месец ще си го припомниш за малко....после пак ще забравиш за няколко месеца :lol:
[/url][/url]
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #146 -: Май 02, 2010, 18:40:23 pm »
Вени, честито  :lol:  :lol: Дано свърши работа секса  :lol:
аз имам да допивам един блистер от фолиевата, и мисля да я спирам. С миналата бременност я пих до 9 месец, но сега постоянно забравям и не мисля, че ще съм толкова стриктна.
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #147 -: Май 02, 2010, 19:00:38 pm »
К,во беше това секс?? :lol:

Защо така, бе, момичета? Ако няма проблеми с бременността, недейте да се лишавате от това удоволствие. Още  повече, че при много дами либидото значително се засилва...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #148 -: Май 02, 2010, 19:49:14 pm »
К,во беше това секс?? :lol:

Защо така, бе, момичета? Ако няма проблеми с бременността, недейте да се лишавате от това удоволствие. Още  повече, че при много дами либидото значително се засилва...

Tака да :) Ама ми се струва, че тук повечето са като мен - демек, дори като им кажат, "айде, честито вече може" ги е страх :? Аз пък тъкмо в 7ми месец като казах на мъжа "Айде, даваме смело" и след два дни получих и бъбречна криза, та после затова ми отказва и ме държа на сухо - защото горкия много го беше страх да не стане пак нещо такова :lol:
[/url][/url]
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #149 -: Май 02, 2010, 19:52:56 pm »
Тъкмо си мислех и аз, че мъжовете са по-страхливи в случая :D
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #150 -: Май 02, 2010, 19:58:40 pm »
Аа, при мен не може.Долу е шев и кройка. :wink:
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #151 -: Май 02, 2010, 22:00:16 pm »
опит за секс

П.С. Търся къде да махна една бенка в София, че ме боли. Някой ако  има инфо за лекар да свирка.

 :? какво значи опит за секс ? нещо не се получи ли  :lol:
язък! от кога го чакаме...  :lol:

Аз мисля тази вечер да се пробвам...да видя дали ще ми обърнат внимание, че и аз забравих що е то  :lol:


Текам, аз имам една дерматоложка от която съм много доволна. Казва се Д-р Кокева а салонът и се казва Magic Line.. не съм сигурна дали маха бемки, но поне мисля че може да насочи към добър специялист.
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #152 -: Май 02, 2010, 22:30:53 pm »
опит за секс

П.С. Търся къде да махна една бенка в София, че ме боли. Някой ако  има инфо за лекар да свирка.

 :? какво значи опит за секс ? нещо не се получи ли  :lol:
язък! от кога го чакаме...  :lol:

Аз мисля тази вечер да се пробвам...да видя дали ще ми обърнат внимание, че и аз забравих що е то  :lol:


Текам, аз имам една дерматоложка от която съм много доволна. Казва се Д-р Кокева а салонът и се казва Magic Line.. не съм сигурна дали маха бемки, но поне мисля че може да насочи към добър специялист.

Аааа, получи се и още как :lol: "Опит за секс" значи, че бяхме мнооого внимателни и двамата, не както преди, когато не се пазихме и не внимавахме като сега, да не ме заболи нещо.
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #153 -: Май 03, 2010, 00:05:26 am »
Tака да :) Ама ми се струва, че тук повечето са като мен - демек, дори като им кажат, "айде, честито вече може" ги е страх :? Аз пък тъкмо в 7ми месец като казах на мъжа "Айде, даваме смело" и след два дни получих и бъбречна криза, та после затова ми отказва и ме държа на сухо - защото горкия много го беше страх да не стане пак нещо такова :lol:
Да и аз съм като теб. Колкото пъти набера смелост и нещо е случва. Последно пак щяхме да пробваме пед седмица, ама ни хвана шубето. И мъжът ми май е по-страхлив и от мен  :)


  
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #154 -: Май 03, 2010, 08:06:54 am »
Момичета, притеснена съм. Бебка от вчера почти не се движи. Усещам я от време на време, но днес например за цял я усетих 2-3 пъти. Иначе и днес и вчера слушах сърдечните тонове и са добре, но тази разлика в активността ме притеснява.  Преди като беше по-мъничка често се случваше, но в последните 1-2 седмици беше по-активна особено вечер. Не знам какво да си мисля. Имам час за лекар чак в петък. Как мислите - дали има причина да се шашкам, след като тоновете са наред?

Боби


  
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #155 -: Май 03, 2010, 08:09:01 am »
Секс????  8O ...добре, че ще раждам, че иначе девствена ципа ще имам скоро  :lol: :lol: :lol: и хората ще решат, че съм с непорочното зачатие. Мен не ме е страх, ама мъжо.....като чуе и само дето не  osi_19 от леглото - да не сме направели нещо на бебето. Остават само сънищата  :( Жаска радвам се поне, че при теб "секса в къщата не е само мираж" дано да подейства, ама внимавайте  :lol: :lol:
За фолиевата киселина - Раде аз я пия почти година преди да забременея и все още и двамата ми доктори казаха, че няма проблем и няма смисъл да си спира.... и аз не мисля да я спирам ще видим след като родя тогава ще си помисля.
Боби, за всеки случай звънни на доки, но на мен ми се струва, че вече ви е малко тесничко за много движения. Дано всичко да е наред  :bighug:
« Последна редакция: Май 03, 2010, 08:10:41 am от anizi »
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #156 -: Май 03, 2010, 08:39:16 am »
Боби, за всеки случай звънни на доки, но на мен ми се струва, че вече ви е малко тесничко за много движения. Дано всичко да е наред  :bighug:
Боби и при мен е така от време на време.Аnizi има право, най-вероятно е от това.
Аз да не предизвиквам съдбата, но от два-три дни тези контракции като менструални болки, започнах да ги чувствам по-начесто.Увеличих си Магнерота, но ме хваща шубе, много ми е рано още.След една седмица съм при д-р Сигридов, дано ме успокои, че хич не съм спокойна.
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #157 -: Май 03, 2010, 08:46:06 am »
Боби, и аз си мисля, че няма от какво да се притесняваш, в последните седмици бебоците са по- малко активни...а след като и тоновете са добри..За секса- без коментар...и аз съм като вас :(
а сега да ви се оплача, от петък ме мъчат едни хемороиди, голяма гадост са...сдобих се с тях в последния месец на предишната ми бременност и после и при раждането...и сега пак, мажа ги с едно кремче, малко са по- добре, но да видим...някоя от вас има ли подобен проблем? Само се моля да се пооправят докато отида да раждам, че направо незнам...то е ясно, че тогава ще станат още повече ама.. :? :? :?
Хубава седмица на всички и само хубави новини да чуваме  8)
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #158 -: Май 03, 2010, 09:18:47 am »
Боби, тесничко й е вече на бебка, затова не мърда толкова. Ако и днес не я усещаш и ще те успокои - отивай на доки.Но мисля, че просто е станала по-мързелива и й е тясно.
Smile_baby  и аз за първи път в живота си разбрах какво е хемороид :( На мен никакво крече не са ми изписали, само гледам да хапвам повече баластна храна, кисело мляко и овесени ядки за закуска. Така нямам проблеми.
Раде, аз пих фолиевата до края на 3ти месец, после започнах витамините.
Анизка, защо не се обадиш на Сигридов? Но-шпа пиеш ли?

[/url][/url]
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #159 -: Май 03, 2010, 09:31:59 am »
Жаси, то вярно по- принцип при запек се появяват, но аз си ходя съвсем редовно до 00, при мен е от тежестта явно, добре, че си се оправила от храната  :wink:
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #160 -: Май 03, 2010, 09:32:25 am »
...................
Анизка, защо не се обадиш на Сигридов? Но-шпа пиеш ли?....



А? 8O Нещо не разбрах. Защо да пия но шпа? Пък и горкия Сигридов не го познавам, ама ако трябва да му звънна  :lol: :lol: :lol:
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #161 -: Май 03, 2010, 09:34:48 am »
Ами аз пиех магнерот+но-шпа при нужда, а до 3ти месец но-шпа по схема. Помага срещу контракции и ако и комбинацията но-шпа+магнезий не помогнеше тогава звънях на доки.
оооохххх, шматка съм...Кети е писала за контракции...Кети, горното важи за теб :)

Анизи
, сори, обърках се :oops:

Изчезвам на тонове, че явно акъла ми е другаде...
« Последна редакция: Май 03, 2010, 09:36:43 am от jasmin_veni »
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #162 -: Май 03, 2010, 10:06:32 am »
Анизи,Кети,  Жаси, Smile_ baby - момичета, благодаря ви за успокоението. Ми аз таман се оплаках и малко след това тя реши да се раздвижи. Пусках и тук стари песни - Тангра, Щурците, ей такива - и може да са и харесали ( или не) :lol:. Не е много движението, но колкото да ме успокои. Хайде аз изчезвам да лягам, че тук е посред нощ, а утре, ако пак е така, ще звънна на доки.

« Последна редакция: Май 03, 2010, 10:10:10 am от Bobbie »


  
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #163 -: Май 03, 2010, 10:25:05 am »
Боби, тесничко й е на момата вече. Ама да си стои още на топличко...
И аз не правя изключение от хемороидната треска - ужасно е, още повече че съм и с превръзка.

А сега нека бъда добрия вестоносец:
Кристи утре ще има рожден ден и трите мили госпожищи ще огласят родилна зала. След малко ще бъда при нея в МД и ще се опитам да я заразя с ентусиазма си, защото й предстои най-вълнуващия миг в живота!

Mari-al също е в МД - вчера се чух с нея, а днес ще се видим. Малко се е притеснила и миналата нощ е пътувала по спешност до София. Нещата са овладяни. Ще й занеса това-онова, както и поздрави от Вас.

Желая приятен и спокоен слънчев ден на всички.
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #164 -: Май 03, 2010, 10:44:06 am »
Е-хе, утре ще имаме темичка в Честито.
Цвети, значи и Кристи ще има двоен празник като тебе.Нали и ти скоро след раждането имаше рожден ден.Много силно стиснате палци на Кристи, всичко да мине по вода.Кой ще й прави секциото?
Мари-ал и за нея стиснати палци.Дай Боже всичко да е наред и при нея.
Чакаме хубави новини довечера.
« Последна редакция: Май 03, 2010, 10:46:15 am от ketti »
*
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #165 -: Май 03, 2010, 11:02:38 am »
Здравейте на всички-днес сте писали доста след вчерашното затишие. Дано всички притеснения се окажат напразни и всички да бъдат добре.Аз нощеска се въртях като обран евреин-не че ми беше лошо, просто не ми се спеше и се мъчих да спя.
Пожелавам успех на Кристи за утре и на Мари-ал да се оправя по-бързо, на Кети и Боби да не се притесняват, ако ще ги успокои да се обадят на докторите си.
Хубав ден
Re: последна априлска тема на бременните -58
« Отговор #166 -: Май 03, 2010, 11:44:14 am »
За хемороидите - аз нямам (да чукна на дърво), но мъжо се беше подредил сериозно прпеди време. От тогава следва строго правилото - задължително след ходене по голяма нужда, миене със хладка даже повече към студена вода. Някои хора твърдят, че трябва да забравите тоалетната хартия, но аз си мисля, че това е малко драстично - може обаче да се снабдите с мокри кърпички. За съжаление тези съвети помагат повече като профилактика.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.