0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #60 -: Ноември 03, 2011, 10:27:35 am »
Аз също слагам почти всичко в машината! Дървените дъски и шпатули не, шишетата на малчо също не! Ама тави, тенджери, гювечета без проблем :D Много леките пластмасови кутийки, които ползвам за фризера също не, защото подскачат от струята и май не се измиват както трябва :?
Забелязала съм, е дуралексовите ми чинии и чаши са се понадраскали, а на моменти имат и нещо като цветни петна :( Уф, ама и аз как го обясних :oops: Така де, виждат се на светлината и не знам на какво се дължи, някой да има идея? Иначе ползвам таблетки финиш и мия предимно на по-къса програма!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #61 -: Ноември 03, 2011, 10:47:36 am »
rozovelka, такива "петна" по съдовете съм имала точно когато ползвах таблетки в един период и заради това се отказах от тях. Когато си ползвам отделно прах, соли, гланц и си ги дозирам аз - всичко е ОК. Тя машината си има индикатори кога, какво свършва и трябва да долееш. Примерно, какво количество гланц да пуска - си нагласяш според твърдостта на водата в твоя град. Когато са предварително дозирани в таблетки всички тези препарати - те отделят едно и също количество от всичко, независимо от вида на водата, колко са замърсени съдовете и така резултатът невинаги е добър.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #62 -: Ноември 03, 2011, 11:12:06 am »
Jbrul, а как дозираш праха?
Имам вече две ангелчета на небето

*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #63 -: Ноември 03, 2011, 12:06:23 pm »
Jbrul, а как дозираш праха?

На око. :D Доста години имам такъв уред вече и го правя автоматично, без да се замислям. Моята машина поне, в отделението за прах има "две нива", по-плитко и по-дълбоко. В началото това ползвах за ориентир, а и в указанията на уреда така пишеше. При по-малко количество съдове, или по-леко замърсени - слага се прах (гел) до първото ниво, това дето идва по-дълбочко. Ако съдовете са много, или много мръсни - пълни се догоре и миещият препарат покрива и тази по-плитката част.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #64 -: Ноември 03, 2011, 12:12:03 pm »
Благодаря ти  :bighug: Досега ползвам само таблетки, но ми се ще да пробвам и другия вариант.
Имам вече две ангелчета на небето

*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #65 -: Ноември 03, 2011, 14:43:59 pm »
За глинените съдове щях да казвам, че забравих... В указанията на моята машина пишеше да не слагам такива и не слагам. Пък и не готвя всеки ден в глинени съдове, ся за един път в месеца да измия нещо на ръка - не ме бърка мен лично.

Дружките, които са мили такива обаче - имаха сериозни ядове. Особено едната мацка дето беше измила гърнето си за боб вътре /то от тези нелакираните, не знам точно как се наричаше това покритие, но някои грънци нямат такова/ - та като се отделила глина от него и като се набила по филтри, пръскачки и де що има отвор да се забие тоя прашец - ужасна история. Не й я ремонтираха гаранционно машината, защото в указанията пишело да не се мие глинен съд, а тя сложила - респективно "експлоатирала е неправилно уреда" и гаранцията не покривала. Та си платиха да й я оправят в крайна сметка. Сега...дали гърнето е било калпаво, дали препарата не е бил точен, дали програмата неподходяща, или самата машина е такава, че да не може - не знам. Беше доста отдавна случката. Но си ми е обеца на ухото на мен и не експериментирам  в тази посока.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #66 -: Ноември 03, 2011, 15:29:35 pm »
Честно казано не съм ползвала друго, освен таблетки :? Обаче гланц и сол си слагам и аз според индикаторите! Ползвам по-кратка програма, понеже тази, която е специално за таблетки е двойно по-дълга като времетраене и мие съдовете с по-висока температура Моята машина е от малките, ползвам я всеки ден и не ми засъхват съдовете, съответно нямам нужда да ползвам по-дълги програми Явно наистина нещо не е дозирано както трябва :? Ще пробвам и аз с гел или прах, но пък точно си взех една кутия таблетки финиш и то от най-големите :)
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #67 -: Ноември 03, 2011, 15:30:38 pm »
гледжосан (глазиран) керамичен съд може да се мие. не може да се мият негледжосаните (без глазура) глинени съдове.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #68 -: Ноември 03, 2011, 16:25:51 pm »
Лис, бутай смело, едва ли държиш толкова много на посудата, че ако нещо се прецака да го оплакваш с дни :lol:

:)Нямам съд който да ми е толкова скъп, че да го жаля:) Аз се чудех по скоро от гледна точка на това да не повредя машината нещо:) Ей сега какво миене ще падне:))))))))
Много благодаря за всички мнения, има какво да науча:)
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #69 -: Ноември 03, 2011, 16:28:46 pm »

:)Нямам съд който да ми е толкова скъп, че да го жаля:)

Аз се чудя как не сте минали на шолички покрай трите фъстъчета  :D...
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #70 -: Ноември 03, 2011, 16:32:40 pm »
Аз по едно време се замислях дали да не въведа еднократни прибори  :lol:.
В интерес на истината, моите гърненца всичките са гледжосани и може би за това да са издържливи.

Днес я чистих моята другарка, помощница и установих, че като съм мила буркани и се е отлепял етикета, фини люспици от етикета са попаднали в дюзите за вода и с една пинсетка чистих, чистих..
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #71 -: Ноември 03, 2011, 20:04:44 pm »
гледжосан (глазиран) керамичен съд може да се мие. не може да се мият негледжосаните (без глазура) глинени съдове.

А, точно така беше думата Джам, ама като не бях убедена - викам да обясня какво имам предвид, вместо да пиша глупости. И с гледжосани грънци обаче е ставало проблем при приятелки, та аз за това и до ден днешен не смея да опитам. Щом обаче всички ги миете в машина - значи може. :D На мен само големия ми гювеч е гледжосан всъщност, всичко друго е "натюр" и не става за машината даже на теория.

rozovelka , ползвай си таблетките спокойно. Виж си дозатора за гланц на машината просто и му задай най-ниската степен. "Петната" за които споменаваш, обикновено стават от твърде голямо количество гланц, та ако пуска по-малко - може и да решиш проблема. Когато ползваш таблетки - не би трябвало да зареждаш нищо допълнително в машината и може просто да ти се натрупва твърде много препарат така при миене. Само предполагам естествено, не гарантирам, че съм права.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #72 -: Ноември 03, 2011, 22:20:55 pm »
Аз имам наблюдения, че бавно и последователно препаратите прецакват тефлоновото покритие на тиганите на Тефал, въпреки че пише че няма проблем да се мият в миялна. Иначе и аз слагам всичко в миялната, пускам с отложен старт и на сутринта всичко е измито :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #73 -: Ноември 03, 2011, 22:36:03 pm »
а, пропуснах. нейде съм чела, че тефлонови съдове не се слагат в миялна - сигурно из форумите, когато проучвах за миялните. и аз никога не слагам такива съдове в миялна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #74 -: Ноември 03, 2011, 23:04:28 pm »
Хубава темичка, преди време търсех информация и аз! Сравнително нов потребител съм на това чудо на инженерната мисъл, страхотен помощник. Както не се отлепях от мивката, така сега и лъжичката си за кафе не мия вече  :lol:
Относно глинените съдове- гювчетата ми се "изпраха" страхотно. Имах един нагар под ръбчето, сега са като нови. Стъклариите не съм забелязала да са надрани, просто всеки път им се радвам как нямат нужда от бърсане, защото нямат и капчица  :D
Но дървената дръжка на ножа ми леко се разцъфтя и вече нищо дървено не слагам, както алуминиево и пластмаса, ако не е нещо мазно.
Ползвам някакви евтини таблетки от Кауфланд - Clean Maximo All in one, уж са проба само, ама ми допадат. Отделно сложих гел и сол, Сомат мисля и двете бяха, но малко на по-късен етап. В началото само на таблетки, индикатори не са ми светили, и сега не светят.
Машината ми е Аристон ЛСТ 114, от малките 45 см, че е вградена и трябваше да съобразя мястото. Както си мислех, че няма да я ползвам често, така при двучленно семейство я пускам почти всяка вечер  :P Шишета и биберони си мисля, че няма да се престраша да пускам вътре да не ми пожълтее пластмасата с времето.

Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #75 -: Ноември 04, 2011, 09:46:52 am »
а, пропуснах. нейде съм чела, че тефлонови съдове не се слагат в миялна - сигурно из форумите, когато проучвах за миялните. и аз никога не слагам такива съдове в миялна.

А,ето защо ми се накъдри покритието на тигана. Шупна и започна да се бели :(. Той е вече вехт и не ми е толкова мъчно за него, но не знаех че не е подходящо за миялна. Аз предпочитам да ги мия там, защото самите препарати много добре се справят с мазното, изобщо не мазнее покритието. А с веро трудно се получава.
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #76 -: Ноември 04, 2011, 10:02:11 am »
а, пропуснах. нейде съм чела, че тефлонови съдове не се слагат в миялна - сигурно из форумите, когато проучвах за миялните. и аз никога не слагам такива съдове в миялна.

А,ето защо ми се накъдри покритието на тигана. Шупна и започна да се бели :(. Той е вече вехт и не ми е толкова мъчно за него, но не знаех че не е подходящо за миялна. Аз предпочитам да ги мия там, защото самите препарати много добре се справят с мазното, изобщо не мазнее покритието. А с веро трудно се получава.
Хм. На тигана нищо ми няма, обаче формата ми за кекс започна да се бели. Но от външната страна, вътре е ок засега.

Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #77 -: Ноември 04, 2011, 11:54:31 am »
Принципно нямам съдове, които да жаля, но тефлоновите и тиганите с керамично покритие не пускам в миялната - на тях си има указание точно за това. Особено тиганите с керамично покритие си ги пазя с цел по-дълно ползване..
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #78 -: Ноември 05, 2011, 10:43:48 am »
Лиси, да ти е честита новата придобивка, ще се родиш. Както ШНХ каза - това е най-полезната покупка, която някога сме правили!

И моите наблюдения от едногодишно ползване:

За тефлоновите:
- старата ми БГ тефлонова тенджера - почна да се бели, но тя и преди това беше тръгнала да дава фира.
- старите тефалски тигани (от преди 10 години) - прекалено им изсъхва покритието, преди ползване или веднага след вадене от миялнята трябва да ги импрегнирам с мазнина, за да не залепват след това
- грил тигана (на Сапфир) - даде фира
- новия тефалски (преди една година) и италианския уок с незалепващо покритие - не са мръднали

За стъклария и принтове: само едини чаши за вино малоценки малотрайки от Кауфланд се надраха, нищо друго не е мръднало. Йена тендерите лъснаха така, че човек ще си помисли, че са нови :)

За почистването на машината: веднъж месечно ползвам препарата за почистване на машината на Калгонит и съм супер доволна.

Иначе бухам вътре всичко, дори и тенджерата под налягане, за която изрично е споменато, че от миене в машината може да се образуват петна - нищо й няма :)

Мия с таблетки All in one на Калгонит, икономичния пакет от 100 бройки. В началото миех с Финиш (тези филмираните, които директно се слагат в машината), но нещо скъповато ми се връзваше...

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Съдомиялна машина ?
« Отговор #79 -: Ноември 05, 2011, 11:26:47 am »
Праскам вси4ко в съдомиялнята и хи4 не ми дреме .До сега не съм имала обелени тигани или надрани чаши. Машината ми е Миеле и съм адски доволна от тази  марка.