0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

първи ултразвук
« -: Февруари 27, 2007, 17:38:13 pm »
здравейте,

преди 5 дни направих теста и беше положителен. Обадих се веднага, за да си взема и час за лекар, за да потвърди и да направи някакви тестове ако има нужда, и ми дадоха час чак след 3 седмици, нямало смисял по-рано, защото нищо не се виждала на видеозона. така ли е момичета? благодаря и лек ден
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: първи ултразвук
« Отговор #1 -: Февруари 27, 2007, 18:13:08 pm »
Бе не е чак така, но предполагам, че са ти отговорили така, защото тогава трябва да се види околоплоден сак + ембрион + сърдечна дейност на ембриона.
Re: първи ултразвук
« Отговор #2 -: Февруари 27, 2007, 20:32:42 pm »
В 5-6 г.с. може да се види сакчето и точица или на-много запетайка.Но ако си имала по-късна овулация може и да не се види.Предполагам,че затова така са ти казали.И както Лейди ти е казала след 3 седмици ще може да се установи и сърдечна дейност,което  много важно.Ако много се притесняваш дали всичко е наред можеш да си направиш кръвен тест през два дни.Ако стойностите нарастват бременността се развива добре поне на този етап.Желая ти търпение и спокойствие през следващите дни!
*
Re: първи ултразвук
« Отговор #3 -: Февруари 27, 2007, 20:39:48 pm »
Според мен, ако всичко дай Боже е наред е все едно дали съвсем в началото, т.е. 9-10 дни след закъснението, или малко по-нататък ще отидеш на преглед. Смятам обаче, че е несериозно лекар да каже, че нищо не се вижда преди три седмици след положителния тест (това 8-ма седмица ли е?). Колкото и да е малък процентът на извънматочните бременности, какво те грее това, ако ти си сред изключенията. Това в никакъв случай не ти го пожелавам, но в такъв случай ранното диагностициране е много важно!
« Последна редакция: Февруари 28, 2007, 13:58:35 pm от Lan »