0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #40 -: Февруари 27, 2014, 12:14:13 pm »
Не си спомням точната инфекция. На мъжките полови органи беше. Беше зачервен и го болеше.
Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #41 -: Февруари 27, 2014, 13:49:45 pm »
Момиче, бебетата не са толкова крехки колкото изглеждат. Още повече, ако гладиш дрехите на малкото, всичките останали упражнения са безсмислени. АЗ първия път гладих повече, втория - почти не. Сещам се как една съфорумка се беше засилила да купува отделна пералня за бебето си, но се спря. И младежът е вече на три години.  :) Ако сушиш дрехите в сушилнята, няма нужда и да ги гладиш.

Това като във вица - Първото дете – всичко се стерилизира. Второто дете – от време на време се измива и се следи да не яде от чинийката на котката. Третото дете – ако изяде котешката храна, това си е проблем на котката  :lol:

Хайде, Блу скайче, време ти е за трето. И без това наскоро в темите се чудеше какво да правиш с останалите ти ембриони.
« Последна редакция: Февруари 27, 2014, 13:51:36 pm от little_rabbit »
*
Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #42 -: Февруари 27, 2014, 14:32:23 pm »
Този виц ми е от любимите  :lol: osi_9
*
Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #43 -: Февруари 27, 2014, 14:51:00 pm »
Смайл, по-скоро от препаратите за пране или от сапуна/душ гела с който се къпе. Едва ли само там ще направи инфекция от пране, малко нереалистично ми звучи.
Моя мъж преди много години получи някаква алергична реакция пак със зачервяване и сърбеж под мишниците и доктора му каза, че или от праха, или от сапуна с който се къпе, или от изкуствени шевове на дрехите и точно там, където се търкат.
*
Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #44 -: Март 01, 2014, 23:53:53 pm »
Зайо, мъжът ми ще хване гората, ако забременея пак.  :lol: Хората не знаят, ама освен моите две, има още деца от предишната си жена. А и след 2-3 години очакваме внуците. Почти като твое, ама по-хубаво. Само му се радваш, оставят ти го чат-пат (когато е здраво и доволно) и после друг да му бере калая. ;-)))
Синът ми имаше като екзема по лицето и педиатърката каза да не ползвам повече омекотител. И се оправи (мазах и с физиогел, де, но оттогава не ползвам такова нещо).

*
Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #45 -: Март 02, 2014, 12:29:19 pm »
... Терасата ни събира много прах. Ако не съм бърсала простора една седмица, става много мръсен.
В такава ситуация, аз не бих проскала бебешките дрешки навън. Купи си един преносим сушилник за вътрешно ползване и това ще ти реши и проблема с щипките. Като е много слънчево, може да го изнасяш навън за час да ги огрее, а зимата няма да ти замръзват на терасата.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    Crystal

Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #46 -: Март 02, 2014, 14:57:22 pm »
С първото дете суших дрехите в стаята, беше зимно бебе. Резултат- появи се мухъл по тавана. За второто купихме сушилна машина-родих се с нея! Дрехите не се прашат и не се умирисват на пушек, в квартала доста хора се топлят на дърва...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #47 -: Март 02, 2014, 18:09:47 pm »
С първото дете суших дрехите в стаята, беше зимно бебе.

педиатрите не препоръчват...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #48 -: Март 02, 2014, 18:43:37 pm »
Сигурно в някакъв момент и ние щя трябва да купим сушилня.
Не ми е толкова за парите обаче, колкото за мястото.
Нямам място за нов уред вкъщи.
Jam, а педиатрите защо не препоръчват да се суши в стаята?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #49 -: Март 02, 2014, 21:54:00 pm »
не зная защо, не ми се аргументираха, но предполагам, че защото дрехите изпускат миризма при сушенето. въздухът в стая, където се сушат влажни дрехи, не е добър, наистина.

аз се опитвах навремето да вдигам влажността в стаята с простиране на влажни кърпи, педиатърката подскочи от ужас и забрани.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Crystal

Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #50 -: Март 02, 2014, 22:00:49 pm »
С първото дете суших дрехите в стаята, беше зимно бебе.

педиатрите не препоръчват...
За педиатрите не знам, ние просто нямахме избор. Кофти е заради мухъла, затова взехме сушилна. Сега няма мухъл вече, а интересното е, че сметката ни за ток си е същата! А и навън по 3 дни ще съхнат дрехите.
*
Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #51 -: Март 02, 2014, 22:05:11 pm »
Вътре сушахме зимата и сега сушим вътре понякога ако вали и е студено. Но не в стаята, където спят и проветряваме. По-добре от колкото прахоляка вън. Моят опит с прането в пералня е, че след прането пусках още една програма само изплакване. Вече не го правя де. В самото начало на ръка перяхме дрешките им.
« Последна редакция: Март 02, 2014, 22:07:55 pm от cygnus »
Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #52 -: Март 02, 2014, 23:33:36 pm »
КАто ви чета, бая небрежна съм.
Никога не съм дензифекцирала, над 70 градуса рядко пера, празни перални не пускам, дрехите сушах навън през лятото, вътре под климатика зимата. Винаги съм била на мнението, че прекалено вторачване не води до нищо добро.

Смайлче, мъжът ми имаше същото като твоя, оказа се, че е от някакъв басейн. Лекува се и ни посъветваха да изварим бельото ни и спалните чаршафи на 90 градуса в пералнята и да перем винаги отделно нещата. Така се получава:
1 пералня бельо и чаршафи
1 чорапи
1 цветни дрехи - бели почти нямаме
1 черни - тях си имаме

Добре, че вече пера дрехите на детето с нашите, че ставаха още 2 перални.

Джам, а има ли някакъв алтернативен вариант за сух въздух, че тук в Младост е много сух и много кашляме сутрин :(
[/url][/url]
Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #53 -: Март 03, 2014, 06:58:47 am »
Благодаря на всички ви.  :P
Jasmin_veni и аз съм предубедена към басейните. Откакто бях "завъдила" уреаплазми и стрептококи в басейн не влизам. Казват, че особено лоши са минералните, защото тях не ги хлорират.
Цяла пералня за чорапи много ми се вижда  :lol: Все ще трябва да я пускам максимум една трета пълна.
Cygnus, аз вече свикнах да пускам по две изплаквания на всяка пералня. Така дрехите не миришат на прах за пране. Всъщност на нищо не миришат след изпиране.
Нашата тераса е крайна, много  проветрива и гледам да държа прането максимум по едно денонощие. Изтупвам хубаво дрехите преди да ги прибера.
Ако още са леко влажни (обичайно зимата) ги закачвам да се досушат вътре.

Хубавото на сушилнята е, че се и дезинфекцират дрехите, ама наистина нямам място за нея ....

*
Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #54 -: Март 03, 2014, 08:44:29 am »
Смайл, не може да нямаш място за сушилня  :lol:  Все ще се намери някое ъгълче с контакт ;) Това е уреда, който ще ти спести и гладене, а с бебешки то е доста. През първата година сигурно имам поне по час на ден гладене. Сега ютията и сушилника са прашасали   :lol:
*

    Crystal

Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #55 -: Март 03, 2014, 09:10:28 am »
Аз си гладя дрехите, въпреки че ги суша в сушилна. Смайл, има варианти да се сложи сушилната върху пералната. Мисля, че има някакви приспособления за целта.
Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #56 -: Март 03, 2014, 09:49:52 am »
Аз си гладя дрехите, въпреки че ги суша в сушилна. Смайл, има варианти да се сложи сушилната върху пералната. Мисля, че има някакви приспособления за целта.
Пералнята ми е с горно отваряне.
Като единствен вариант виждам нова пералня комбинирана със сушилня.

М-и
, с удоволствие бих спестила гладенето. Това ми е "любимата" домакинска работа.  :lol:
*
Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #57 -: Март 03, 2014, 09:59:57 am »
47 Smiles, личното ми мнение е, че комбиниран уред не е добра идея. Първо, можеш да изсушиш по-малко количество дрехи, отколкото в отделен уред. Второ, трябва да изчакаш сушенето, за да заредиш нова пералня. Моята сушилня е на терасата, там беше единственото място, на което да я сложим. Работи без проблем.


     
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #58 -: Март 03, 2014, 15:41:12 pm »

47 Smiles , наистина с първо дете всеки се вълнува и старае многооо повече  .И аз съм била такава предполагам -ама чак да се питаш как да стерилизираш щипките :)  .Ами количката как ще я стерилизираш- нали с ръчички и нея ще пипа детето .
 Аз признавам , че  почти не съм гладила  .Гладя от естетична гледна точка сега ризки , блузки  и толкова. А на ръка в никакъв случай не бих могла да ги изпера  по-качествено от пералнята  -струва ми се излишна хамалогия.
Лятото суша навън , зимата на сушилник под климатика  -навън се вмирисват ужасно на пушек , та и аз сериозно мисля за сушилня.
 dani_ j , тераси имам -освен да  остъклим още една за сушилнята  :lol:


Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #59 -: Март 03, 2014, 18:32:45 pm »
Nimika, вероятно е така.
На мен притеснението ми е основно за първия месец, докато още е съвсем мъничко и е нямало допир с външния свят.
После, то се знае, трябва да свиква  :lol: