0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Мили момичета всички тук сте с ужасни проблеми...Желанието за детенце е най-съкровената мечта за която и вие и аз до скоро се борих...От 7 години животът ми е ад...Зад гърба си имам 7 годишен брак,след него съжителство с мъж за 3 години,което също приключи с гръм и трясък...Миналата година попаднах буквално на меко казано животно,което ме изостави изкл. телефона си и никакво известие за 7 дни от него,а след като се появи каза "Край" ,а сега до преди 10 дни живях с мъж,който уж казваше,че ме обича...За съжаление сега пак сълзи и тъга по цял ден...Просто още го обичам и незная как да го забравя....Мечтаехме за бъдеще,за дом и детенце,но всичко се срина,просто се срина....Отиде си и това е....От 6 дни не съм излизала навън...По цял ден седя втренчена в компютъра и търся работа в малкия ни град....Не искам да говоря с никой,нямам желание да живея повече....Целият ми свят се срина и попаднах в дупка от която няма измъкване....Какво да правя момичета....Как да събера душата си и да продължа....Пиша тук на вас,защото незнам с кой да споделя адската самота и болка която изпитвам....Не издържам вече,просто неискам да живея....Магия ли ми направиха и аз незнам,но животът ми е пълен фарс....Какво да правя,как да се изправя и да продължа напред като нямам сила дори до банята да отида....????
Ти каза "Сбогом" и си тръгна.
Забрави нашата любов.
Замина си... И мен остави.
Изпращайки последен зов.

Какво си търсел ти от мене.
Жена в леглото за утеха.
Любов ти дадох, ти замина.
Сега сама съм в свойта мъка.
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #1 -: Април 17, 2011, 22:37:06 pm »
Здравей Мими!
Аз лично чак толкова не съм преживяла...но мога да ти кажа,че наколко пъти съм се чувствала като теб.Мога да кажа,че имам една голяма любов.Срещнах го докато бях студентка.До преди това си мислех,че всеки един е любовта.Първо бяхме само приятели.Беше като моята специалност,но друга група.Ходихме по кафета,кръчми,кино,дискотеки,на лекции.Разделяхме се само за да спим-докато и това правехме заедно.От ден на ден го обичах все повече и повече,но така и нищо не се получи.Таих любовта си 3 години.Признах я!И нищо.Сега не е при мен.Въпреки,че сега съм щастлива и до ден днешен страдам за Любовта си.
Обичала съм много,но и много съм страдала.Но след всеки път,вдигах глава и с нетърпение очаквах следващата "любов" от която пак щях да страдам и да плача.Винаги съм давала всичко от себе си,и не винаги съм получавала същото.Приятелки нямам за да споделя с тях!!!Винаги са ми завиждали.Имам приятели мъже.С тях е по лесно.Те не ми завиждат за тялото,за красотата,за общителността и т.н.Споделях с майка ми и систра ми.Те бяха до мен.
Мила Мими само мога да предполагам как се чувстваш наистина!Искам да ти кажа само,че ти сама ако не си помогнеш няма кой да го стори.Поплачи си, със сигурност ще ти поолекне.Страдай, но си длъжна да вдигнеш глава и да продължиш да търсиш Любовта.Защото тя е там някъде и те чака.Да те срешне и да те обгърне със все сила.Със сигурност ще я срещнеш и тя няма да е като предните.Ще е много по добра.
Аз винаги съм на среща.
*
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #2 -: Април 17, 2011, 23:12:53 pm »
Благодаря ти мила....Просто времето лети и се страхувам,че вече все по бързо го прави,а аз оставам все така сама с болките и проблемите...Освен тъгата по момчето което още толкова обичам,съм затрупана от какво ли не...Безработицата която е тук ме съсипва също...С родителите си немога да споделя все казват,че аз съм крива....От както се помня не се разбираме.....Незнам незнам как да събера парчетата и как да се вдигна на крака....Просто незнам...Отделно попаднах пак във вихъра на депресията която ме обгърна преди 2 години...Не съм луда просто изпаднах в тежка депресия миналата година,започнах лечение и всичко се пооправи,докато не спрях лекарствата миналия месец заради (+) тест за бременност...Бяхме щастливи,но загубихме бебо и сега депресията се върна с адска сила....Лекуващата ми психятърка се наложи да увеличи даже дозите на антидепресантите ми и да изпише и допълнителни....Толкова съм самотна...Просто нямам сила за нищо....Просто всякаш отказах да живея в последните 10 дни ....Незная какво стана,просто незная.....Тъгата е ужасна...Не я издържам вече,просто не я издържам.... :balk_144: :balk_145:
*
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #3 -: Април 17, 2011, 23:45:44 pm »
Момиче, престани да се втренчваш в монитора, а излез между хората, ще видиш че не всичко е толкова черно. И не забравяй банята-грижи се за себе си.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #4 -: Април 18, 2011, 00:51:36 am »
Mimi наплачи се, един студен душ, малко грим и давай напред. Най-лесно е да се тръшнем и да кажем, че не можем повече. Това е живота. Има и хубави и ужсни моменти.
Сега са ужасните, ще дойде време и за хубавите  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #5 -: Април 18, 2011, 09:52:06 am »
Моля се всеки ден....Опитвам се да се изправя и някак си ще успея незная и аз как...Чакам своята бяла лястовица-късмета си....Може би натрупах тежки грехове,не може би,а е така и сега си плащам за това....
*
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #6 -: Април 18, 2011, 10:26:00 am »
Не чакай, а действай.Ако искаш смени мястото където живееш.Излизай бъди сред хората.не се самообвинявай всичко се случва в живота.Ако само седиш, чакаш и се самосъжеляваш нищо няма да се оправи.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #7 -: Април 18, 2011, 10:43:59 am »
Има един виц:
Един всеки ден се молил на господ, да му даде шестица от тотото. Най-накрая на господ му писнало и му казал: пусни фиш бе идиот....

Та и ти така, чакай си бялата лястовица и си реви в къщи...
Стягай се момиче, тези проблеми така не се решават.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #8 -: Април 18, 2011, 10:59:11 am »
Най-важното е да не се самосъжаляваш. Имай повече вяра в себе си. Погледни се отстрани, довери се на собственото си АЗ и се изправи срещу най-големите си страхове.
На никого в живота не му се случват само хубави неща,всички преминаваме през болката.Стъпи здраво и не давай никой да те наранява. Силата е вътре в теб. Не я чакай от никъде другаде да ти дойде!
*
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #9 -: Април 18, 2011, 14:36:35 pm »
Миме, ако още не си възобновила приема на антидепресантите, намери специалист и започни терапия отново. Ти самата беше писала в друга тема, че това допълнително утежнява положението.

Пожелавам ти по-добри дни съвсем скоро.
*
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #10 -: Април 18, 2011, 21:59:57 pm »
Започнах ги Цигу тях от 1 седмица,дори когато отидох при лекарката ми тя ми увеличи антидепресантите на хапче и половина......Благодаря ти Цигу...
« Последна редакция: Април 18, 2011, 22:02:17 pm от Мими Мървакова »
*
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #11 -: Април 18, 2011, 22:13:02 pm »
Екстра, каквото трябва, го правиш, това е важното.

Опитай да излизаш на кафе или на разходка с приятели, познати, съседи... Или да посрещнеш близък човек след работа. Прибирай познато дете от детската градина. Или помагай в нечий магазин или фирма без заплащане, по час-два на ден.

Каквото и да е, само да не си сама в къщи. Не е нужно да обясняваш за проблемите си, просто сподели, че нямаш работа, имаш прекалено много свободно време и търсиш компания.

Така и работата може да излезе откъдето най-малко очакваш.
*
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #12 -: Април 18, 2011, 22:30:33 pm »
Ще опитам да се стегна Цигу,лошото е че немога да се изправя...Просто немога мила...Незнам какво става....Опитвам се,но откакто останах сама всякаш света ми се срина,а сега и с тези лекарства минимум 2 години не бива да забременявам дори и да намеря човека си,което не го вярвам,защото вече не вярвам на никой....Незнам какво става,просто незнам ;(
*
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #13 -: Април 18, 2011, 23:30:20 pm »
Мило момиче, още си прекалено млада, за да си толкова изстрадала и отчаяна! :( Достатъчно основание да си щастлива е дори само младостта ти! Много от нас биха дали всичко, за да могат да се върнат само няколко години назад...
Спри да се самосъжаляваш! Ще кажеш - как, на думи е лесно, но на практика?
Погледни се от страни - какво виждаш - младо, здраво, красиво момиче, без ангажименти! Радвай се на младостта и живота си! Използвай времето си пълноценно! Започни да учиш нещо - курс, език, по-висока степен на образование или нова професионална квалификация. Запълни времето си с нещо приятно и полезно. Няма да усетиш, как без да търсиш, любовта ще дойде при теб. И то истинската любов, тази, която ще остане за винаги! Тогава всичко ще си дойде на мястото! Срещай се по възможност с позитивни хора, макар, че в малките градове те вече са рядкост, слушай си лекаря и мисли първо за себе си и после за другите!

*
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #14 -: Април 19, 2011, 10:11:47 am »
Благодаря ви момичета...Много съм ви благодарна...
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #15 -: Април 19, 2011, 10:36:57 am »
Мило момиче, още си прекалено млада, за да си толкова изстрадала и отчаяна! :( Достатъчно основание да си щастлива е дори само младостта ти! Много от нас биха дали всичко, за да могат да се върнат само няколко години назад...
Спри да се самосъжаляваш! Ще кажеш - как, на думи е лесно, но на практика?
Погледни се от страни - какво виждаш - младо, здраво, красиво момиче, без ангажименти! Радвай се на младостта и живота си! Използвай времето си пълноценно! Започни да учиш нещо - курс, език, по-висока степен на образование или нова професионална квалификация. Запълни времето си с нещо приятно и полезно. Няма да усетиш, как без да търсиш, любовта ще дойде при теб. И то истинската любов, тази, която ще остане за винаги! Тогава всичко ще си дойде на мястото! Срещай се по възможност с позитивни хора, макар, че в малките градове те вече са рядкост, слушай си лекаря и мисли първо за себе си и после за другите!
Предварително, се извинявам за острия си тон, но като го чуя това: " Млада си ...нищо не си видяла и т.н.", направо се изприщвам. Като си млад и зелен, не може да ти се случват такива неприятни неща ли? Моля ви, не правете такива категорични изказвания. Мисля, че с тях искате да успокоите човека насреща, но не е това начина.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #16 -: Април 19, 2011, 11:22:33 am »
katrin_sl има разлика при подобна случка ако си на 20 и ако си на 45 нали?
И изобщо какво остана да можем да кажем за нечие успокоение, което да не подразни някой и да не го приеме не добре. Ако не се пише също не е добре, защото така не се обръща внимание на новите потребители...  :)
Стига сте подскачали за всичко. Това няма да ви помогне, напротив.

Мими ако все още не се чувстваш добре, обърни се отново към лекарката ти. Имаш цел пред себе си, искаш дете. И с него и без него, трябва да се научиш да не изпадаш в подобни състояния и да си твърда пред ударите на живота. Когато твоето детенце дойде, ще имаш много подобни моменти, тогава няма как да се тръшнеш и да кажеш не мога. Повярвай в себе си, останалото ще си дойде на мястото.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #17 -: Април 19, 2011, 11:47:03 am »
Мими,дръж се ,трябва да си силна .Иначе на онзи който обичаш дали му пука!!
Вдигай глава въпреки тежеста на несподелената любов която носиш в себе си.
И аз съм имала такива моменти и то не един .

Една стара приказка казва."За всяко гърне си има похлупак" .Е твойто похлупаче ще се появи ,но само когато ти си готова да го приемеш.Ако се оставиш на течението има опасност да не го забележиш,за това веднага излизай навън и си въстанови контактите с блики и приятели.
Не съм много много привържаник на взимане на антидепресанти ,но пък ако толкова се налага.
*
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #18 -: Април 19, 2011, 13:07:52 pm »
Зарина при мене се налага,защото аз още от 2 години започнах да потъвам въпреки,че имах обикновените ядове...Сега просто нещо ме глътна всякаш...Няма как без тях...А за човека на който не му пука си права....Точно така е.....
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #19 -: Април 20, 2011, 10:16:44 am »
Аз бих те посъветвала да отидеш в по-голям град, там няма да го има проблема с безработицата и по-лесно би си намерила работа. Нов град, нови познанства, нови приятели и може би нова любов. Малкия град който уписваш, според мен, ще те депресира още повече.
Това е от мен, не тъгувай за нещо което не си заслужава, по-добре че сте се разделили сега а не след 10-15 години когато вече ще имате деца, които да страдат от раздялата на мама и тати, и тогава младостта ти ще е отминала и ще е по-трудно да започнеш отначало.
Успех и горе главата!
Като не знаеш какво да кажеш - млъкни!
*
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #20 -: Април 21, 2011, 15:12:34 pm »
Мила, антидепресантите са помощ, но временна. За да си помогнеш качествено, бих те посъветвала да тръгнеш на терапия. Постави си цел, различна от забременяване и създаване на семейство (за сега  :wink:). Нека този път целта ти е - вътрешна лична стабилност и постигане на емоционална сигурност, която да не е функция от нечие чуждо присъствие/отсъствие. Сигурна съм че ти е много тежко, но горе главата - бавно и полека ще си стъпиш на краката. Търси първо себе си, а после половинката си.
Задължително потърси помощ и не си позволявай да се превърнеш в жертва - това е много неработещо. Пиши на Ваня, може би тя ще се насочи към качествен неин колега, който живее в твоя град.

Успех и горе главата!!!

В очакване ....
*
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #21 -: Април 21, 2011, 20:23:16 pm »
Коя е Ваня мила...Благодаря за хубавите думи...Усещам че си права,просто незная на къде да поема...Объркана съм....
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #22 -: Април 21, 2011, 20:26:16 pm »
Ето Мими тук
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=44784.0
 можеш да и задеш въпроса си и да и кажеш за проблема си

Вярвам!!!!
*
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #23 -: Април 21, 2011, 22:25:45 pm »
Благодаря мила...
*
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #24 -: Април 24, 2011, 00:33:30 am »
Мили момичета благодаря ви за подкрепата,за писмата които получавам на лични и съветите,които ми давате...Чувствам се адски тъжна,незная какво да правя и как да се изправя,но ви благодаря от сърце...Пожелавам ви скоро да гушнете своите рожби-ВСИЧКИ ГО ЗАСЛУЖАВАТЕ....БЪДЕТЕ ЩАСТЛИВИ И НЕКА БОГ ИЗПРАТИ ВАШИТЕ ЧУДЕСА,ЗНАМ,ЧЕ ЩЕ Е СКОРО И ЩЕ ВИЖДАМ ТУК САМО +++++++ ТЕСТЧЕТА И ЩЕ СЕ РАДВАМ С ВАС....
                                                                                   АНГЕЛ НА ЗЕМЯТА!                                                                                                                  Някога, доста отдавна, едно малко бебенце се гласяло да дойде на бял свят. В деня, в който трябвало да се роди, то отишло при Бог и попитало притеснено:

- Господи, аз съм толкова малко и беззащитно, какво ще правя, как ще живея на Земята, как ще се справям с всичките трудности там?

Бог се усмихнал и отвърнал:

- Не се притеснявай, детето ми. Аз избрах своя най-верен и най-добър ангел и ще го пратя при теб на Земята. Този ангел ще те очаква там с огромно вълнение и трепет да се появиш, а след това ще се грижи за теб и ще ти помага във всичко.

А бебето пак попитало:

- Но, Господи, аз не зная езика, който говорят хората на Земята. Как ще разбирам какво ми казват?

- И за това не се тревожи. Твоят ангел ще те научи на техния език много внимателно и търпеливо, ще ти говори с обич и нежност, ще те нарича с най-милите думи, ще ти пее всяка вечер приспивни песни… И така ти много лесно и бързо ще научиш техния език…

Въпреки всичките тези уверения обаче, бебето пак не можело да преодолее притеснението и страховете си. И отново попитало:

- Господи, тук всички говорят, че на Земята имало много злини. Казват, че и хората там били лоши. А аз съм само едно мъничко бебе, как ще се справя с тях, как ще оцелея там?

- И за това съм помислил… – отвърнал Бог – Твоят ангел ще се грижи за теб и ще те пази от всякакви опасности. Ще те закриля дори с цената на собствения си живот. Така, че не се тревожи и за това…

В този момент се чул някакъв шум. Като се заслушали, разбрали, че това са гласове от Земята. Което значело, че е време вече бебето да тръгва…

Разбирайки това, в последния миг бебето попитало:

- Господи, но ти не ми каза, как се казва моят ангел на Земята. Аз как ще го позная?

Бог се засмял и тихо отвърнал:

- Няма значение, какво е името.

Ти ще наричаш своя ангел… МАМО!


ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!!БЪДЕТЕ ЗДРАВИ МОМИЧЕТА И НЕКА ЩАСТИЕТО ПРЕКРАЧИ ДОМОВЕТЕ ВИ...
*
Благодаря ви момичета...
« Отговор #25 -: Април 25, 2011, 20:10:10 pm »
Здравейте момичета!!!Отварям нова тема съвсем умишлено в,която искам да ви благодаря за цялата подкрепа,която ми оказвате с вашите съвети...Аз не се боря вече за детенце,защото няма със кого,а започнах терапия която да излекува депресията ,тъгата и дупката в която изпаднах...Зная,че вие страдате за рожбите,които толкова чакате,но въпреки всичко вие ме подкрепихте макар и моя проблем в момента да не е в борбата за рожба...Получавам писма на лични от момичета,които ме прегръщат и ми дават съвети,укоражават ме и това ме стимулира някак ,че на света има добро има надежда и протегната ръка на моят зов за помощ....Ваня психоложката на форума ми каза"ВИЖ ЦЯЛ ФОРУМ Е С ТЕБ" и това ме провокира да отворя тази благодарна към вас момичета тема...Някой ден ще изляза от тъмнината и разрухата,които владеят душата ми вече близо месец и отново ще се включа с вас за борбата ми "сърце под моето сърце" , а дотогава НА ВСИЧКИ ВИ МИЛИ МОМИЧЕТА ПОЖЕЛАВАМ ДА СЕ ЗДОБИЕТЕ С ТАКА ЖЕЛАНИТЕ РОЖБИ,ПОЖЕЛАВАМ ВИ ЗДРАВЕ,ЩАСТИЕ И ЛЮБОВ без които никой не може...Знам,че пожеланията ми ще стигнат до всяка една от вас и вярвам,че Бог ще чуе молитвите ми за добро и късмет...Мили момичета не се отказвайте,не се отчайвайте,защото вашите слънчица чакат там в ръцете на Бог аз вярвам в това и,когато всичко се подреди той ще ви изпрати малките същества....Искренно се радвам на всяка от вас на която видя графиката и на нея е посочено че лекар е видял бременноста и стискам палци тя да е без проблемна....Зная и вярвам,че всички ще успете ,дори и аз някой ден ,защото трябва да има справедливост на тоя свят ,а аз знам,че я има......
Благодаря ви от сърце момичета за подкрепата ви в моята борба да се изправя отново и да продължа да живея...Благодаря на Ваня за помоща която ми оказва,благодаря на всички вас,които въпреки своите проблеми намирате думи и за мен....
Аз ще продължавам да следя темите и ще очаквам все повече положителни постове,защото те ми дават надежда,утеха и спокойствие когато ги чета....
УСПЕХ НА ВСИЧКИ и ВЯРВАЙТЕ,защото чудесата ви скоро ще бъдат под вашите сърца....
Поздрави и прегръдки със сърдечни благодарности:Мими

НЕКА ЩАСТИЕТО НИКОГА НЕ ВИ НАПУСКА МОМИЧЕТА,НЯМАМ ДУМИ ДА ИЗКАЖА БЛАГОДАРНОСТА СИ КЪМ ВАС
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #26 -: Април 27, 2011, 15:52:24 pm »
Мими, виждам, че вече си по-добре и съм сигурна, че нещата лека полека ще се наредят. Исках само да споделя с една история от моя живот. Много рядко я споделям, но твоите отчаяни думи ме провокираха. На 23 години изгубих момчето, с което се бяхме сгодили, живеехме заедно от години и се познаваме от ранно детство. Беше нещастен случай. Беше на 25 години. Почина 4 дни преди деня на сватбата ни. Вместо на сватба бях на погребение. Тогава заминах за вилата, при баба ми, изключих си телефона, не говорех, не ядях, само четях книги - за задгробния живот, за душите, за господ ... не можех да повярвам, че това се случва на мен, че може да има толкова много болка и мъка. А болката я чувствах физически, душата ме болеше. Тогава нямах интернет, нямаше цял форум с мен ... бях сама, аз и болката ... и разбира се антидепресантите. Но те само спираха сълзите в очите ми, но не и болката.
Един ден дойде една приятелка, насила ме качи в колата и ме върна в софия. Почна да ме влачи по кафета, заведения ... честно казано не помня много от този период. Не исках да се виждам с познати и приятели, защото на всички в погледа им четях съжаление и първият въпрос беше: Добре ли си?
След около 2-3 месеца тя ме заведе в един клуб по латино танци - салса. Там срещнах много нови хора, които не ме познаваха и сякаш започнах начисто ... едно ново начало, нови хора, нов живот ... веднага спрях и хапчетата, разбрах, че те не ми помагаха, помогна ми музиката и танца. Разбрах, че всичко беше само в главата ми. Важното е, че съм жива, че съм здрава...
...след около година срещнах човека, с който сега чакаме нашето сладко бебенце ....
Единственият извод, който сега си правя е, че ... каквото и да ни се случва, докато сме живи, значи това не е края на живота ни!!! А Господ ни изпраща толкова болка, тъга и мъка, толкова препядствия, колкото можем да понесем. Аз се оказах силна. Сигурна съм, че ти също си силна. Мисли позитивно (колкото и да звучи като клише, наистина помага).
... малко дълго стана, извинявам се ....
*
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #27 -: Април 27, 2011, 17:56:58 pm »
О мила това е нещо ужасно...Докато четях редовете ти сълзите ми напълниха очите ми....Радвам се че сега всичко е наред,че си преживяла тъгата и чакаш своето дете...Това е нещо прекрасно...Историята ти просто .....Просто незнам какво да кажа всякаш я изживях с теб миличка...Благодаря ти за силните думи и те прегръщам от сърце  :bighug:
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #28 -: Април 29, 2011, 18:27:14 pm »
Мими и аз искам да ти вдъхна кураж и да ти помогна макар и от разтояние, неизживявам съ6тото като теб , но не6то подобно и аз съм депресирана всъ6ност за първи път в живота си разбирам какво е депресия . Живеех дълги години в 4ужбина ( заминах за6тото приятелят ми с когото имах 5 годи6на връзка ре6и да ме остави заради друга и за да избягам от болката заминах дале4 мога да ти кажа 4е това много ми помогна опознах много нови хора нова работа та на мен това мн ми помогна даже след няколко месеца забравих 4е съ6тествува) от тогава минаха 5 години та преди 1 година о6те докато бях  в 4ужбина в сайт за запознанства се запознах с приятелят ми и ре6их да зарежа вси4ко там ( имах хубава работа и мн приятели ) и да се върна в БГ за да сме заедно . да ве4е 9 месеца даже живеем заедно ре6ихме да имаме дете и след 3 месеца опити забременях но преди 1 месец направих аборт о6те ме боли и аз като теб се затворих има слу4аи в които по 2 седмици неизлизам . приятелят ми е на работа всеки ден тук в този град нямам приятели , нямам желание да излизам сега си търся работа за да се разсея , за да създам нови контакти усе6там се сама 4е съм депресирана и знам как да си помогна но в съ6тото време се затварям все пове4е и пове4е .. искам пак да съм бременна , но трябва да минат няколко месеца . искам да ти кажа ако може6 напусни твоя град , преместисе по4ни работа каквато и да е 6те си създаде6 нови контакти 6те сре6тне6 и 4овек който да те оби4а и да държи на теб сигурна съм в това .успех
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=vivi0304][/url]
*
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #29 -: Април 30, 2011, 13:14:27 pm »
Ами аз няма как да напусна миличка тоя град,защото нямам тази възможност,но вече се чувсвам всякаш по добре...Но аз съм и на антидепресанти отново вече почти месец а тези които пия Золофт се казват с комбинация с Ривотрил ме вдигат на крака....Още помня кошмара от ноща в която се подиграха с мен(Приятеля ми бившия) и никога няма да го забравя разбира се,но аз ще се оправя...Поговори с Ваня Савова психоложката на форума тя много ми помогна на мене,а и момичетата тук са невероятни...Всички застанаха зад мене и ме подкрепяха........И все още го правят пишейки ми на лични.....Ще се оправиш...Просто кураж...Изчакай да минат месеците в спокойствие и отново ще носис сърце под сърцето си....Сигурна съм в това,бъди сигурна и ти....Поздрави и целувки...Мими.....
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #30 -: Май 01, 2011, 11:37:45 am »
благодаря ти за пожеланията дано ти се връ6та . на Ваня и писах все о6те 4акам да ми отговори , но само докато и писах и се по4увствах по добре, много е важно 4овек да говори за проблемите си а да не се затваря .. целувки
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=vivi0304][/url]
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #31 -: Септември 12, 2011, 00:35:22 am »
мила надявам се след 4 месеца да си по-добре :)
каквото и да кажа няма да спра болката ти с която се надявам да си се преборила малко ли пъти и аз съм плакала но всичко продължава докато не срещнеш истинския!
трябва да има и грешки и болки и падения за да се научим и пазим следващия път да не падаме така тежко:) не се отчайвай мими един ден ще кажеш " и с това се преборих и с присмех ще си спомниш онези които не те заслужиха"
успехи :*
*
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #32 -: Декември 15, 2011, 00:00:17 am »
Благодаря ти :)
*
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #33 -: Януари 03, 2013, 21:07:21 pm »
Здравейте момичета не съм писала тук от година и половина дори повече,но исках да ви разкажа в крайна сметка какво се случи с мене...След ужаса ,който изживях се преместих в София...Сам сама и наранена до болка с депресия и какви ли не мисли...Нямам подкрепа от наще въпреки че живеем в един град...За тях цял живо аз съм кривата а сестра ми умната интелигентната...Е съдба майната му...Започнах работа,намерих си квартира и започнах да блъскам живота...Намерих лекарка-психятър тук в София още на 5-ти Октомври преди 3 години почти но май ще я сменям нещо все не ми помага или по скоро сега е защото тук ме затисна безработицата и депресията се върна с пълна сила.....Намерих нова любов,згодихме се...Но ужаса не спира....Живея с него,но ужаса от факта че съм безработна ме преследва и депресията пак се върн зверски........Нямам желания за нищо,не излизам,не искам да виждам никой,нямам помощ от наще въпреки че обещаха преи 3 години да са до мене ,но УВИ....Нищо....Оня ден пак проблеми и пак ревах заради майка ми и тежки думи.....Както и да е...Мъжа ми каза да не обръщам внимание но е трудно тя ми е майка,а баща ми на 24ти бъдни вечер ме накара от лоша дума да изпадна буквално в изтерия на празничната маса......Тогава се намеси вуйчо ми,успокои ме.Каза да не му обръщам внимание,че той си е такъв просто селянин...Знам че е тъпанар,но все пак ми е болно.......И така момичета сега съм в София без работа и с тежката си депрсия и се чудя къде да търся добър психятър...Тая при която ходя от 3 години само сменя антидепресантите и никакъв резултат...Преживях предишната си тежка връзка,която ме бутна в дупката...Имам нова любов и достоен мъж до себе си ,но ето щастието ми не е пълно...Тази депресия ще ме убие скоро... :(
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #34 -: Януари 04, 2013, 11:30:28 am »
На колко години каза че си?
Ако сама не си помогнеш, няма кой да ти помогне. Остави разните му там психиатри и лекарствата им.В смисъл, не казвам да прекъснеш лечението си, но не разчитай само на тях. Опитай се да спазваш някой основни правила в поведението си.
1. Каквото и да стане, аз няма да се ядосвам.
2. Каквото и да стане, аз няма да избухвам.
3. Независимо, кой какво ми е казал, няма да крещя и да рева. Напротив, ще се обърна и ще му обясня как се чувствам и какво ми причинява.
5. Повтаряй си всеки ден по хиляди пъти, когато се чувстваш депресиран. Аз съм си наред, живота ми е хубав. Имам мъж, който ме обича. Е да, имам проблем, не мога да си намеря работа, но няма да се дам! Ще се боря всеки ден с нова сила.
6. Когато общуваш с хората, спри да мрънкаш и да обясняваш, колко си зле, колко си депресирана, колко е тежък и жалък живота ти, колко проблеми имаш. Когато се видиш с близък и приятел, говорете за хубави неща. Помечтайте си дори, какво искате да правите следващата година, когато си намериш работа или когато дойде лятото или къде ще отидете през зимния период. Опитай се, да представяш нещата пред себе си по малко по-различен начин. Например, дори да дойде лятото и да нямаш пари за море, не дей мрънка, ей на тоя и оня имат, аз нямам и т.н. Кажи си, може да не ходя на море, но пък ще си взема басейнче за двора или вилата на мама или къщата на баба и ще се плясна там с кеф и с чаша бяло вино в ръка и човека до мен. Изобщо, това са едни такива малки нещица, но са много важни. 
И най-важното. Не забравяй, че както ти имаш живот, чувства и мнение по даден въпрос, така е и при останалите хора. Не може да се говори само за теб, да си важна само ти, да искаш разбирателство, но да не се съобразяваш с останалите.

Общо взето не те познавам, не знам какъв човек си, незнам на какво лечение си, не познавам близките ти, но съм сигурна, че с основни нагласи и позитовно мислене, ще се почувстваш по-добре.
Успех  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #35 -: Януари 04, 2013, 12:17:40 pm »
Мими, без да имам и грам намерение да те обиждам (повярвай ) но имам чувството че сама се сугестираш. Ако всяка сутрин ставаш , поглеждаш се в огледалото и си казваш "боже колко съм зле" , загазила си яко. Ако сама си повтаряш постоянно "не издържам вече" наистина няма да издържиш един ден.
Образно казано сякаш си взела една лопата , копаеш си дупката и докато слизаш все по-надолу си хвърляш изкопаната пръст върху собсвения си гръб и се натискаш все по сигурно надолу.
Не се вкопчвай в антидепресантите, те не решават проблеми.
Бъди активна. Не предиряй работата. Хвани се където и да е, за каквито и да е пари , направи го временно за да си ангажирана, да си изморена и да нямаш време да си човъркаш в мозъка. Елиминирай си дразнителите, поне временно, когато си по стабилна няма да ти се виждат така тежки думите на собствените ти родители. Не се ядосвай, не можеш да си ги избираш те са даденост, просто ги обичай но не контактувай с тях за известно време.
Не се самоунищожавай, живота на никой не е лек, но ние сами си го доусложняваме.
Казваш че имаш достоен човек до себе си който те подкрепя. Това е страхотно. Но помисли само как се чувства той покрай теб и твоите състояния, помисли и до кога ще издържи.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #36 -: Януари 04, 2013, 14:46:27 pm »
Мимииии  :balk_21: :balk_21: :balk_21:
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #37 -: Януари 16, 2013, 11:59:29 am »
и аз съм в подобно психическо състояние,знам че е лесно на думи да ти кажа горе главата разбирам те много добре,но животът е твърде кратък не трябва да се предаваме,тук намирам подкрепа от много мили мами,децата съшо ме крепят
*
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #38 -: Януари 30, 2013, 01:53:06 am »
Мили момичета благодаря ви за подкрепата...Много ми помагате със съветите си....Много надежда ми давате......Благодаря ви от сърце......Сега да ви се похваля започнах курс-грим и съм много щастлива,това е най голямата ми мечта аз винаги съм гримирала,но сега ако се справя ще получа и диплома.....Сега си набирам модели от София за да ми помагат.......Това ми е малко трудно не познавам много момичета в София,които  да са свободни за да идват с мене,но някак си ще намеря.....Целувки и прегръдки и много,много щастие на всички....Благодаря ви още веднъж за помоща...Ще ви държа в течение как съм.....В момента с опитите за бебо съм спряла всичко след тежката ми раздяла миналата година ,че и малко повече,но когато дойде момента и за там ,знам,че тук ще намеря вашата подкрепа..... :balk_95: :balk_96: :balk_100:
*
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #39 -: Януари 30, 2013, 01:57:15 am »
Мимииии  :balk_21: :balk_21: :balk_21:
Хеййййййййййййййй сладурка как си миличка???????
*
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #40 -: Януари 30, 2013, 01:59:01 am »
и аз съм в подобно психическо състояние,знам че е лесно на думи да ти кажа горе главата разбирам те много добре,но животът е твърде кратък не трябва да се предаваме,тук намирам подкрепа от много мили мами,децата съшо ме крепят
На теб казвам това...
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #41 -: Януари 31, 2013, 14:57:16 pm »
Мимииии  :balk_21: :balk_21: :balk_21:
Хеййййййййййййййй сладурка как си миличка???????
Ей Мими добре съм!
Много ме зарадва това което прочетох за теб.Важното е да преоткриеш себе си и за се занимаваш с неща които ти доставят удоволствие.Постепенно нещата ще се наредят.
 :balk_21:
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #42 -: Януари 31, 2013, 18:48:32 pm »
Мили момичета благодаря ви за подкрепата...Много ми помагате със съветите си....Много надежда ми давате......Благодаря ви от сърце......Сега да ви се похваля започнах курс-грим и съм много щастлива,това е най голямата ми мечта аз винаги съм гримирала,но сега ако се справя ще получа и диплома.....Сега си набирам модели от София за да ми помагат.......Това ми е малко трудно не познавам много момичета в София,които  да са свободни за да идват с мене,но някак си ще намеря.....Целувки и прегръдки и много,много щастие на всички....Благодаря ви още веднъж за помоща...Ще ви държа в течение как съм.....В момента с опитите за бебо съм спряла всичко след тежката ми раздяла миналата година ,че и малко повече,но когато дойде момента и за там ,знам,че тук ще намеря вашата подкрепа..... :balk_95: :balk_96: :balk_100:
С удоволствие бих ти станала модел, ако не ми беше толкова малко детенцето. Умирам си за гримове  :lol: Лека полека се нареждат нещата значи, успех ти желая и горе главата! ;)
Междъ другото искаш ли да попитам във ФБ някой от моите приятели дали би се навил? Предполагам е безплатно, дай малко повече информация- изсквания за възраст, колко често ти трябват, по колко часа, колко човека?
« Последна редакция: Януари 31, 2013, 18:50:50 pm от Мишле82 »

*
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #43 -: Януари 31, 2013, 23:15:01 pm »
Здравей Мишле,ще ти бъда благодарна...Ами възраста на моделите е хубаво да е от 18 години нагоре...Напълно безплатно е всичко,работим с хубава качествена козметика L´Oréal Paris,Max Faktor и тн.Студиото се намира зад Хотел Плиска и времето в ,което аз се обучавам и са ми необходими момичетата е от 11 до 13ч. но като се сложи и предвижването до студиото и дома обратното или работа евентуално и тн си слагам лично аз по час и половина отгоре...Моделите са ми необходими,защото аз започнах малко по късно и нямам с кого да се комбинирам,както другите момичета се учат една друга...Днес водих моя приятелка и тя умря от кеф милата,макар,че аз съм още в началото и правих само основа и база...Забавно е приятно е,преподавателката е уникална сладурана и 2-та часа минават адски бързо там...Аз лично реших така да опитам да намеря модели,по интернет,през познати и тн,защото аз съм изкл. контактна и обожавам да се запознавам с нови хора и да градя контакти с млади и интелигентни хора...А НА ТЕБ СПЕЦИАЛНО ОБЕЩАВАМ ДА НАПРАВЯ ГРИМ В ДОМАШНИ УСЛОВИЯ И ДА ТИ РАЗКАЖА И ПОКАЖА ВСИЧКО ,КОЕТО ТИ Е ИНТЕРЕСНО И ЛЮБОПИТНО...АЗ ГРИМИРАМ ОТ МНОГО ГОДИНИ,но сега се налага да взема и диплома за да работя професионално и дай Боже да се развивам нагоре и нагоре...Благодаря ти за предложената помощ още веднъж...И ОБЕЩАНОТО си е ОБЕЩАНО...Когато решиш съм на твое разположение...Поздрави...Мимка :bighug:
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #44 -: Февруари 01, 2013, 00:25:43 am »
Хората на антидепресанти не е задължително да са луди! На моменти също депресирам, не съм виновна, че съм на антидепресанти, от които пълнея и изменят доста от кръвните ми параметри голяма част от хормоните. Случи се гаден инцидент преди около десетина години, много гадно ми посегнаха... и тази рана още кърви. Както и да е, някак си я преодолях, все съм в двете крайности, от тогава така се формира и моят характер ту съм много щастлива, ту ревлива и нещастна.
Загубих и аз една любов, после цели шест години бях без гадже, нямах сексуален живот. Накрая се опитах да завържа връзка с един грък - нищо не излезе, в последствие в социалната мрежа по стечение на обстоятелствата се запознах с моят годеник, сгодени сме от скоро, но връзката ни е на цели три години.  :D
Та, да ти кажа художник съм по професия и призвание, и това до голяма степен лекува моите рани. Скоро ще правя втора изложба ще е през пролетта, надявам се всичко да е ок, че нещо много ме мързи, а трябва да съм направила определен брой картини в срок.
Много се радвам, че си започнала такъв курс по грим, на времето, когато бях в 11-ти клас, организираха такива курсове от Орифлейм (бях цели 11 години дистрибутор), но се отказах. Та и с това съм се занимавала, ако искаш мога да ти дам съветче, ако нещо ти убягва по отношение на грима.
Всъщност вече рядко слагам грим, освен пудричка и спиралка.
Пожелавам ти успех, ще се справиш! Бих искала да съм ти модел, обаче няма да мога до края на месеца съм със запълнен график все има неща, които трябва да върша, а и сега започнах и нов спорт да тренирам, и време вече за нищо, след изложбата ще съм малко по-свободна, но после ме чака следваща... :)
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #45 -: Февруари 01, 2013, 09:24:53 am »
Ехеее, жестоко! Благодаря ти, Мими! Добре, от 11-13ч пък за транспорта всеки ще си преценява, но колко дни в седмищата и колко седмици не разбрах ще ти трябват моделите? Аз как питам все едно, че пет човека ти пращам на мига нали хахаха, ама да дам по-подробна информация, пък дано заинтригуваме някого :)

Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #46 -: Февруари 01, 2013, 11:08:05 am »
Оооо и аз искам грим!
*
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #47 -: Февруари 01, 2013, 13:47:55 pm »
Ами аз ходя от Понеделник до Петък от 11 до 13ч.
Оооо и аз искам грим!
Къди ами хайде ако си от София заповядай нямаш никакъв проблем...На мен ще ми е много приятно... :)
*
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #48 -: Февруари 01, 2013, 13:52:56 pm »
chattenoire84 здравей и на теб...Ти ми написа какво си преживяла а и тук разказа ти е страшно тежък...Труден път до тук...Но знаеш ли аз си мисля,че нещата от тук ще вървят много ,многооо по добре.....Жалко че си се отказала от Орифлейм аз съм почитател техен и доста неща си копувам и от тях...Относно съвети ами да,защо не-винаги има какво да науча ново...Благодаря ти :*
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #49 -: Февруари 02, 2013, 16:37:59 pm »
Мими, намери ме във ФБ да ти дам ФБ на едно момиче, което има интерес  :)

*
Re: КАК ДА СЕ СПРАВЯ МОМИЧЕТА...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ
« Отговор #50 -: Февруари 04, 2013, 19:04:10 pm »
Мишленце написах ти съобщение на лични...