0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
стрептококова инфекция.
« -: Декември 01, 2009, 12:02:44 pm »
Здравейте!

Има теми за тази инфекция, но ми се иска пак да разискаме тази тема.

На сестра ми откриха стрептококова инфекция в микробиологията и изписаха Azitrox за седем дни, доста е скъпо, към 100 лева, но както и да е.

Преди два месеца някъде пак правиха микробиология заради бяло течение, но тогава беше чиста.

Какво знаете за тази инфекция, откъде се е появила.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: стафилококова инфекция.
« Отговор #1 -: Декември 01, 2009, 14:25:11 pm »
Лелеееееее, ама аз съм си луда, и това е :( .Пак нещо не съм довидяла.

На изследването пише стафилококи!

Към модераторите може ли да се смени заглавието?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: стрептококова инфекция.
« Отговор #2 -: Декември 01, 2009, 14:52:00 pm »
Аз също имах стафилококова инфекция и то в доста висока степен. Честно казано трудно се лекува тази напаст. Най-важното при лечението е да се подсили колкото е възможно повече имунната система. Иначе има една лаборатория в София, която се занимава само с това- изследват в каква степен си засегнат/чрез кръв от вената/ и съответно предлагат лечение. Имат някаква ваксина, която обаче се бие по схема и е много болезнена /да не казвам ужасно/. Ако те интересува, мога да изровя координатите.
Колкото до това от къде идва..... Не е много ясно /или поне за мен/ :) По начало стафилококите "живеят" в гърлото, но в количества, които не създават проблеми. При падане на имунитета те "атакуват" и могат да се пренесат и по други части на тялото. При мен се отрази най-вече на кожата. Спомням си, че като попитах докторката от въпросната лаборатория "Какви последствия за организма може да има тази инфекция", тя ми отговори "По-добре да не знаеш"  8O След това се опитвах да изровя някаква информация по интернет, но за съжаление ударих на камък....


*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: стрептококова инфекция.
« Отговор #3 -: Декември 01, 2009, 16:08:20 pm »
Няма значение колко е скъпо лечението, въпроса е да се излекува.

С д-р Стаменов са се разбрали евентуално към средата на януари да започнат по дълъг протокол.

За колко време се лекува тази инфекция, след приема на антибиотика след колко време може да се направи пак микробиология.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: стрептококова инфекция.
« Отговор #4 -: Декември 01, 2009, 16:16:09 pm »
silvanchence, а има ли възможност да повторите изследването? Питам, защото при мен на два пъти излезнаха стафилококи в анален секрет в една и съща лаборатория, но лекарката ми се усъмни и направих отново посявки в две различни лаборатории, в които излезе, че нямам стафилококи.
Re: стрептококова инфекция.
« Отговор #5 -: Декември 01, 2009, 16:21:49 pm »
Няма значение колко е скъпо лечението, въпроса е да се излекува.

С д-р Стаменов са се разбрали евентуално към средата на януари да започнат по дълъг протокол.

За колко време се лекува тази инфекция, след приема на антибиотика след колко време може да се направи пак микробиология.

Различно е. Според степента на инфекцията и според имунната система. Всеки организъм е различен. Аз бях 4 степен, което е много /така ми обясни лекарката/ Каза, че най-вероятно я нося от поне 10 години и дори се учуди че се е проявила толкова късно. Обикновено при 2 степен вече имало симптоми. Правят се контролни изследвания след всеки курс на лечение, за да се види как вървят нещата. Но най-важно е както казах да се засили имунната система. Спомням си, че пих разни чайове от ехинацеа, капки Ципрофлоксацин и т.н.