0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Бременност и висок TSH
« Отговор #20 -: Юни 25, 2007, 12:34:39 pm »
Манхатън, Пердето, Евро, Роби :bighug:

Докладвам - връщам се от Плевен, взета ми е кръв за всякакви възможни изследвания, д - р Конова назначи спешно Имуновенин 40 ампули, които, се оказа, че не мога да намеря кой да ми влее в София. После евентуално Фраксипарин и Интралипид.


Точица, на мен ми вливаха при д-р Стаменов имуновенина. Заявяваш се при секретарклата му и те имат грижата да го купят (за цени на едро).После и интралипида го изнудих да влеем пак там.  :lol: Него си го купуваш от аптеката на Славейков, до In Time. Успех!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Бременност и висок TSH
« Отговор #21 -: Юни 25, 2007, 12:39:43 pm »
Roby, я кажи за интралипида, кога, защо и колко вляхте?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Бременност и висок TSH
« Отговор #22 -: Юни 25, 2007, 14:45:55 pm »
Ами Евро вляхме преди опита, по препоръка на доц. Конова, НК клетките ми бяха 20% при лимит 12%. Влях имунивенин 30 амп. + интралипид (стандартна дозировка, имам я някъде записана). После при потвърждаване на бременността пак вляхме тази комбинация, НК клетките ми бяха станали 25%! После се саморегулираха и влязоха в норма. Миналата седмица контролата показа, че са се качили почти до горния лимит и доц. Конова пак препоръча само интралипид. И така...
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Бременност и висок TSH
« Отговор #23 -: Юни 25, 2007, 14:59:08 pm »
 :thankyousign:

Конова и на мен ми обясни подробно за едното и другото, но и аз бях останала с впечетление, че в клиниката /Малинов/ бачкат само с имуновинин.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Бременност и висок TSH
« Отговор #24 -: Юни 25, 2007, 15:42:14 pm »
:thankyousign:

Конова и на мен ми обясни подробно за едното и другото, но и аз бях останала с впечетление, че в клиниката /Малинов/ бачкат само с имуновинин.

Ами да, аз нали за това писах, че го "изнудих"  :wink: Ама вече има прецедент така да се каже.. :lol:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Бременност и висок TSH
« Отговор #25 -: Юли 10, 2007, 14:18:02 pm »
Здравейте на всички,
в осмия месец съм бременна.Поради висока кр.захар се наложи консултация с ендокринолог-оказа се преддиабетно състояние, но ей така ми пуснаха и ТСХ.Никога не съм изследвала хормони преди това, забременях много лесно и първия път и сега. Оказа се обаче, че ТСХ сега в 32 г.с. е 5,087, изписаха ми Л-тироксин/50 гами/.Казаха, че нямало място за притеснение за развитието на бебо. Много ли е късно вече за корекции и имам ли повод за притеснение според вас?
« Последна редакция: Юли 10, 2007, 15:07:37 pm от streg »
*
Re: Бременност и висок TSH
« Отговор #26 -: Юли 10, 2007, 14:33:28 pm »
Ами 5 си е височко, но е важно и как са стойностите на ФТ3 и ФТ4. Изследваха ли ги при теб? Дали те са в норма?
Re: Бременност и висок TSH
« Отговор #27 -: Юли 10, 2007, 15:01:59 pm »
Ами 5 си е височко, но е важно и как са стойностите на ФТ3 и ФТ4. Изследваха ли ги при теб? Дали те са в норма?
Само ТСХ пусна лекарката. Другата седмица ще ходя пак, ще питам тогава. Тези другите изследвания минават ли през ЗК?
*
Re: Бременност и висок TSH
« Отговор #28 -: Юли 10, 2007, 15:08:51 pm »
Не знам дали минават през здравната каса. Но не се притеснявай излишно. На теб ти остава още съвсем малко. Дори и да не са ти били достатъчно другите хормони, сега с приема на  Л-Тироксин това ще се регулира.

Ако могат да споделят другите момичета?

Аз нямам опит с бременост и ТСХ.
За забременяване ми каза д-р Катя Тодорова, че може и с високо ТСХ (наистина не 5, а 3 в моя случай), тъй като макар и на долната граница другите хормони са в норма.
Re: Бременност и висок TSH
« Отговор #29 -: Юли 10, 2007, 15:58:29 pm »
Но не се притеснявай излишно. На теб ти остава още съвсем малко. Дори и да не са ти били достатъчно другите хормони, сега с приема на  Л-Тироксин това ще се регулира.
Благодаря ти!И след разговор с гинеколога ми се поуспокоих, че три дни беше рев, контракции, ужас.Надявам се бебо да изкара до края и всичко да е наред.Утре сутрин почвам лекарството.
Re: Бременност и висок TSH
« Отговор #30 -: Юли 16, 2007, 18:16:51 pm »
Ами 5 си е височко, но е важно и как са стойностите на ФТ3 и ФТ4. Изследваха ли ги при теб? Дали те са в норма?
Само ТСХ пусна лекарката. Другата седмица ще ходя пак, ще питам тогава. Тези другите изследвания минават ли през ЗК?

По повод горното, не е чак толкова висока стойност 5 по време на бременност в тази седмица, д-р Тодорова ми обясни, че ТСХ нараства след определен период /"период на второ пречупване" както го нарече тя/, заради повишените потребности на плода. При мен въпреки лечението с Л-Тироксин се получи завишване на стойността от 1,8 на 3,8, което според д-р Тодорова не е страшно.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika