0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте!

Тъй като след миомектомията, съчетана с проверка за проходимост на тръбите, ме сюрпризираха с новината за дясна запушена и лява труднопропусклива тръба, ясно е на къде поемам от тук нататък. Тези дни ще започна оформянето на документите за Здравната каса, но тъй като не смятам да се хвърлям веднага в инвитрото, имам следния въпрос: колко време максимум след получаване на евентуалното одобрение от НЗОК може да се изчака, преди да се пристъпи към процедурата? И какво всъщност слага началото - кое се брои за старт на процедурата (преглед, започване на стимулацията, взимане на лекарствата)?

Идеята ми е да изчакам известно време, хем да посъбера малко парички, хем да си почина от цялата тая истерия, хем пък - нищо не се знае  :wink: ... и някъде есента да се заема сериозно с  :eggsperm:

Мерси и поздрави!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Срок за действие след евентуално одобрение от НЗОК?
« Отговор #1 -: Февруари 16, 2006, 09:05:32 am »
Камбозола, и аз съм заинтересована. Аз пък си мисля за лятото, защото тогава мога да ползувам отпуск от работата. Иска ми сега да подам документи, за да не свършат бройките, но не мога да започна веднага. Преди бях питала докторката и тя каза до края на годината, но това беше отдавна, незнам дали още важи.
Ти отказа ли се от инсеминациите? Сама ли реши да направиш това изследване? И аз все си мисля, че само една хидротубация не е достатъчна...
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Срок за действие след евентуално одобрение от НЗОК?
« Отговор #2 -: Февруари 16, 2006, 09:12:34 am »
Миналата година подадох документи съвсем в началото на март. Към края на април получих положителен отговор, че ме включват в програмата. Започнах лечението от юни. Мисля, че няма краен срок за започване, естествено трябва да е все още през 2006.
imam_vjara
*
Срок за действие след евентуално одобрение от НЗОК?
« Отговор #3 -: Февруари 16, 2006, 09:13:56 am »
Мисля, че има срок за получаването на лекарствата ... оттам нататък вече не знам какво е ограничението. Все пак трябва да се види и какъв им е срока на годност.
*
Срок за действие след евентуално одобрение от НЗОК?
« Отговор #4 -: Февруари 16, 2006, 09:20:50 am »
Цитат на: keranova
Миналата година подадох документи съвсем в началото на март. Към края на април получих положителен отговор, че ме включват в програмата. Започнах лечението от юни. Мисля, че няма краен срок за започване, естествено трябва да е все още през 2006.


Защо трябва да е още през 2006г.?Зависи къде ще правиш опита.Аз също си подадох документите края на март 2005г. и получих одобрение края на май 2005г., но тъй като клиниката в която исках и в момента правя ин витро бройките за 2005г. бяха заети останах за сега-февруари 2006г.Важното е както казва cygnus да спазиш срока за пол. на лекарствата  и да са естествено с необходимия срок на годност.Успех :D
Срок за действие след евентуално одобрение от НЗОК?
« Отговор #5 -: Февруари 16, 2006, 09:23:12 am »
Аз така си мисля, пък и нали се чуваше, че ще имаме право на 3 опита, затова мислех е добре да се пробва още през същата година, за да може после пак. Но уви...
imam_vjara
*
Срок за действие след евентуално одобрение от НЗОК?
« Отговор #6 -: Февруари 16, 2006, 09:28:08 am »
Когато си вземеш протоколите от касата трябва в срок от 6м. да вземеш лекарствата, т.е. протокола важи за толкова. Но иначе няма проблем да си вземеш лекарствата с по-дълъг срок на годност и да направиш опита и в следващата година :D
успех
Срок за действие след евентуално одобрение от НЗОК?
« Отговор #7 -: Февруари 16, 2006, 09:28:36 am »
Мерси за бързите отговори! Това за срока за лекарствата, трябва да го проуча. А като ги взимам, естествено, че ще гледам да са с възможно най-дълъг срок на годност.

Цитат
Ти отказа ли се от инсеминациите? Сама ли реши да направиш това изследване? И аз все си мисля, че само една хидротубация не е достатъчна...


Грейс, то не е, че съм се отказала, ами преди третата инсеминация докторката се загледа в УЗ-то и се притесни да не би миомният възел да пречи. Прати ме на консултация с доцента и мнението беше, че не е много ясно пречи ли или не пречи тоя миомен възел на забременяването, но при всички положения е по-добре да го махна, защото до операция в някакъв момент все ще се стигне. И аз реших, че щом това е единственият открит проблем за момента, ще се хвърлям.

Та, направихме коремната операция, като я съчетахме по идея на докторката, с проверка на проходимостта - аз имам една хидротубация от лятото, която показа вероятна проходимост. Но - както се разбира - при вкарване на течността под налягане, с малко зор, лявата тръба пропуска. Дясната - за съжаление, не. Огледали са ме внимателно - лявата е с някакви стеснения (като си получа епикризата, може да я пусна). И стана ясно от къде идва проблемът всъщност. Така че няма какво да се чудя и мая, няма много време за чакане - но в момента нито кинти-минти има, нито ми се тормози, та затова опипвам почвата.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Срок за действие след евентуално одобрение от НЗОК?
« Отговор #8 -: Февруари 16, 2006, 09:30:05 am »
Стефи, на кой му се чака до другата година, бре  :lol: Тая ше е, ама по-късно, че съм ошушкала семейната каса до дупка! :?
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.