0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    bubentseto

  • **
  • 84
  • Мечтая,а мечтая ли значи вярвам
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли &
« Отговор #220 -: Декември 13, 2008, 09:09:02 am »
МИсля че просто ни е трудно да се организираме,а наистина времето ни притиска...
Ако пожелаеш нещо много силно,можеш да го постигнеш!Вероятно ще ти е нужно търпение,много усилия,истинска борба-но всичко може да бъде постигнато!Поеми риска да мечтаеш!Поеми риска да работиш лудо за мечтите си!!!!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #221 -: Декември 13, 2008, 09:11:12 am »
тъй като протеста ще е символично празни детски колички, може който иска да купи от тези бебешките по 5-6 лева и да ги оставим пред парламента или пред някое министерство, ако са от големите няма начин да ги оставим да стоят там
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #222 -: Декември 13, 2008, 09:29:09 am »
Аз също бих се включила във всякакъв вид протест, но лично на мен ми се струва че изпращането на картички е твърде мек отговор. Омръзна ми да ме плюят, а аз да се държа все едно роса ме роси. Човека който си е позволил публично да се изгаври с болката на толкова хора едва ли ще рони сълзи над картичка с текст "Обиден съм".
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #223 -: Декември 13, 2008, 09:31:30 am »
ако се проведе протестът с празните колички (детски или кукленски, идеята на mini е много добра), трябва да решим следните неща:

1. на коя дата да се проведе и от колко часа?
2. къде точно да застанем?
3. какви материали ще носим - плакати, надписи
4. кой може да информира медиите - от тях зависи всичко. може и 30 души да отидат, но така да го отразят, че да излязат като 3000. ако не ни отразят, все едно не сме били там.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    bubentseto

  • **
  • 84
  • Мечтая,а мечтая ли значи вярвам
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #224 -: Декември 13, 2008, 09:35:34 am »
пффф без медии сме за никъде
Ако пожелаеш нещо много силно,можеш да го постигнеш!Вероятно ще ти е нужно търпение,много усилия,истинска борба-но всичко може да бъде постигнато!Поеми риска да мечтаеш!Поеми риска да работиш лудо за мечтите си!!!!
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #225 -: Декември 13, 2008, 09:43:21 am »
Мисля, че в клиниките на Владимиров и Стаменов ( не знам за Щеревата дали е удачно) трябва да се сложи информация, че тук в сайта умуваме над ситуацията, съзадала се в момента. Много момичета, нямат и идея за съществуването на Зачатие.
В момента текат процедури и в двете клиники. Мисля, че ще има ефект да се сложи инфо в чакалните.
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #226 -: Декември 13, 2008, 09:44:44 am »
Каквото и да е отразяването мисля, че ще е срамота при 270 000, само 30 човека да се мъдрят там. Хайде да определяме дата, щото все пак като е в работно време, да имаме възможност да си вземем почивен ден.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #227 -: Декември 13, 2008, 09:46:28 am »
Медийте мога да информирам, това не е проблем. Освен това съм с впечатление че са съпричастни към нас. По важното е да формулираме точно исканията си, времето и мястото и тогава да го съобщим. Освен това да е под форма, която ще ги заинтригува. Не просто обикновен протест, нещо по-различно.
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #228 -: Декември 13, 2008, 09:49:31 am »
момичета, трябва да се пусне заявление в общината за протеста и да чакаме разрешително, това също отнема време, така че хубаво е да се спрем на някоя дата веднага, а след това да обмисляме подробностите.
аз не виждам как ще стане по-рано от 23-24.12, защото се подава май беше 5 дни преди протеста :?
*

    bubentseto

  • **
  • 84
  • Мечтая,а мечтая ли значи вярвам
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #229 -: Декември 13, 2008, 09:59:07 am »
23-24.12 са дни в които много семейства може би ще са извън София за празниците.Дали няма да успеем по рано?Съгласна съм с  Ledena_luna че 30 човека е прекалено малко като бройка.НО всъщност кой е казал че проеста е само за тези 270 000.Хубаво е да се включат всички ,които се чувстват съпричастни по един или друг начин
Ако пожелаеш нещо много силно,можеш да го постигнеш!Вероятно ще ти е нужно търпение,много усилия,истинска борба-но всичко може да бъде постигнато!Поеми риска да мечтаеш!Поеми риска да работиш лудо за мечтите си!!!!
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #230 -: Декември 13, 2008, 10:01:32 am »
Още в понеделник трябва някой да отиде в общината и да провери на място колко време ще се чака за одобрение. Веднага да пусне молба с искане за разрешение на протест. В нея трябва да се посочи дата, мястото, час на започване, час на край, име и контакти на организатора, а също и искане за полицейска охрана. Не би трябвало да чакаме повече от 5 работни дни за разрешение, но първо поразпитайте преди да пуснете документите с точната дата. В смисъл датата ще зависи от предварителния разговор в кметството. По-добре е да го направим преди 20 декември.
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #231 -: Декември 13, 2008, 10:03:02 am »
20-ти късно ли е?
Така лично от моя гледна точка ( и от гледна точка на тези, които ще пътуват от далече за Коледното парти на Зачатие) е добре защото няма да пътуват два пъти, но е събота (не знам дали работят тогава). В никакъв случай не се съобразявайте с това обаче. Ще пътувам два пъти ако трябва. По-горе са писали, че по спешност може да е и 2 дни. В заявлението трябва да се пише каква е формата на протеста , къде ще е и от колко до колко часа?
« Последна редакция: Декември 13, 2008, 10:05:06 am от cygnus »
*

    Бу

  • *
  • 32
  • Lactosaurus supportiva regina
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #232 -: Декември 13, 2008, 10:04:53 am »
може би не съм разбрала или пък съм-значи за да има протест трябва да получиме разрешение ?! :wink: Или все още съм сънена и не съм схванала думите на Lotus_D "Дони, сега четох и до 3 дни трябва да има отговор на заявлението за разрешение за протест."
Да, трябва да се разреши от кмета зам. кмета. Това е регулирано с нормативен акт.http://www.bcnl.org/doc.php?DID=54


Това не ми хареса.Ами ако не разреши?!

Подава се молба в свободен стил в общината. Трябва да включва място, час и край. Няма да откажат, най-вероятно. Обичайно за 3 работни дни излиза разрешението - и трябва да се вземе от общината. Ще осигурят и полицаи да пазят.

И още нещо.
Молебен - не е толкова подходящо, според мен. Да, мирно е, но докога с молене и с мир?
Най-вече подкрепям акция Празна количка.
Бих предложила шествие. Шествие през града с празни бебешки колички, което да завърши пред Парламента.
Тук не става дума само за "народните" представители. Тук говорим и за съпричастност от всички останали хора - това е моментът те да разберат за болката на толкова много семейства и да могат да подкрепят исканията.


*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #233 -: Декември 13, 2008, 10:06:06 am »
Може да не е само празна количка - примерно празен шезлонг, столче, кошче, играчка за бутане.
Бу, благодаря ти за включването. Снощи мислех да ти пиша :)
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #234 -: Декември 13, 2008, 10:09:41 am »
Междувременно моля, някой да напише тук в кратце причините, които предивикват нашето недоволство и готгвим предстоящият протест. Още в понеделник вестниците могат да излязат с информация в аванс за това. След подаването на документите в общината вече ще уведомим медиите официално
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #235 -: Декември 13, 2008, 10:10:20 am »
Дайте да решим дата първо.
*

    Бу

  • *
  • 32
  • Lactosaurus supportiva regina
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #236 -: Декември 13, 2008, 10:10:33 am »
Може да не е само празна количка - примерно празен шезлонг, столче, кошче, играчка за бутане.
Бу, благодаря ти за включването. Снощи мислех да ти пиша :)
Празната количка най-вече ще изрази болката и проблема. Празна бебешка люлка е другото най-силно внушаващо, но няма как да се носи :)

За разрешението - всъщност няма да имат причина да откажат. Ако се реши за мирно шествие - така се и пише. Дори да е протестно мирно шествие - малко ли народ протестира през последните години - ако е мирно по определение (пише се в молбата), нямат право да откажат.

Мога да поровя през почивните дни за друга такава молба за шествие, да се префасонира за случая?


*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #237 -: Декември 13, 2008, 10:12:52 am »
Пиша ли, пиша, а не ми излизат постовете.
До сега писах, че ако се изисква полицейско присъствие ( което не смятам, че  е нужно ), това  забавя процедурата, защото трябва да се съгласува и с органите на реда.
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #238 -: Декември 13, 2008, 10:14:17 am »
Дайте да решим дата първо.

Не беше ли гласуването на 19-ти? Което налага протеста да е преди това?
Поправете ме ако бъркам.

lb2f
*

    Бу

  • *
  • 32
  • Lactosaurus supportiva regina
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #239 -: Декември 13, 2008, 10:14:30 am »
Пиша ли, пиша, а не ми излизат постовете.
До сега писах, че ако се изисква полицейско присъствие ( което не смятам, че  е нужно ), това  забавя процедурата, защото трябва да се съгласува и с органите на реда.
Полицаите се осигуряват автоматично след одобряване на молбата в общината. От протестиращите не се иска да правят нещо по въпроса.