0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3140 -: Януари 26, 2007, 07:45:10 am »
ох момичета... казвате че ми е ниска БТ 4е е под 36.9 тя ми е 36.7, но аз я меря орално не е ли нормално да е по-ниска
Мери анално по-точно е  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3141 -: Януари 26, 2007, 08:40:12 am »
А сега де  :D , кога е била овулацията?!
Проблема май не е в моя термометър, а в моя организъм  :lol:
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3142 -: Януари 26, 2007, 08:51:39 am »
Здравей, Denis !
Не си правя графики. Проблем с овулацията нямам. С мъжки фактор сме и правим инсеминации. След всяко инсе меря анална температура с живачен термометър. Колко градуса трябва да бъде, за да е настъпила бременност? Единствения път, когато забременях (преди три месеца) от деня на инсето до края беше винаги над 37 градуса. До вчера имах температура 37 градуса, но днес сутринта падна на 36,9. Днес ми е 7-ми ден след инсето. Как мислиш, май, че надеждите ми за успех умряха, нали?

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3143 -: Януари 26, 2007, 09:02:45 am »
Има една теория за така наречения имплантационен спад /еднократно!/ около седмия ден след овулация . Ако следващите дни пак се повиши леко, надежда има. Ако остане трайно ниска - лошо.
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3144 -: Януари 26, 2007, 09:31:18 am »
Благодаря ти, Lali !
Дано не е само теория!
Все пак ми даваш още малко надежда!
... А нали тя умира последна?...
Успех! :bighug:

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3145 -: Януари 26, 2007, 09:36:56 am »
Виж ТУК една бременна графика.
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3146 -: Януари 26, 2007, 09:49:14 am »
Благодаря!
Дано и ние с теб видим такава!

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3147 -: Януари 26, 2007, 12:10:15 pm »
момичета бихте ли погледнали и моята графика защото с тази овулация съвсем се обърках,жъобще нямам представа кога е.сегеми закъснява правих два теста в различни дни и са положителни но нещо им нямам доверие.вие как мислите има ли вероятнот да има бременност
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3148 -: Януари 26, 2007, 12:17:49 pm »
Franke и според мен както ти е писала Nikitali,Ову-то е било по-рано 16-17 ден, не 24, графиката ти е добре особено последната седмица поддържа стойности около 37.00 което потвърждава двата теста.Не се притеснявай излишно а по-добре отивай на доктор би трябвало да се види вече  :D
Като се включи  Денис ще каже най-добре :D, но мисля че няма място за съмнение.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3149 -: Януари 28, 2007, 08:32:47 am »
И аз да се включа - (не) чакам днес М. БТ все още е висока, но предвид вчера и по-предния ден, вижда се, че почва да пада. Правих тест на 27я ден, отрицателен...все още тая някакви слаби надежди, защото БТ не е под 37.
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3150 -: Януари 28, 2007, 23:27:29 pm »
Здравейте момичета! От 6 месеца правим опити за второ дете, но безуспешни засега. Бих искала да ви попитам нещо, не съм много сигурна дали точно в тази тема трябва да попитам, но все пак. Тестът ми за овулация отчете такава на 15-тия и на 16-тия ден. М дойде на 35-тия ден. Ходих пак при докторката ми и тя ми изписа дуфастон от 15-тия до 25-тия ден. Притеснявам се, ако започна да го пия на 15-тия ден, а овулацията не е настъпила няма ли да попречи дуфастона на евентуалното забременяване? Благодаря Ви предварително!


« Последна редакция: Януари 28, 2007, 23:49:19 pm от Gogi »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3151 -: Януари 29, 2007, 07:58:22 am »
Gogi 
Здравей!
Дано скоро да се похвалиш с добра новина.
За миналият МЦ и тестовете:
теста ти е бил положителен на 15-16 ден, това означава че О. е настъпила най късно на 18 ден + 14 /ЛФ/=32 дена.Може Лутеалната фаза при теб да е и 16 дена, но пак остава 1 ден.
Дошло ти е на 35 ден.
Или е било станало чудото или нещо не е наред.
Мери БТ за да се види как стоят нещата и дали наистина има О.

За Дуфастона - добре е да се пие след О. или 1-2 дена преди нея, не повече.
Може да направиш тестове и да мериш БТ - така ще се ориентираш кога е овулацията /и дали наистина има такава/



 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3152 -: Януари 29, 2007, 08:23:23 am »
seasmilebg имаш доста добра графика и искренно много се надявам да е станало и сокор да имаш и ти  :bfp1:

Fanta, мерси за подкрепата :), но графиката тръгна надолу днес, така че няма да е този месец....Обаче как съм се заканила на следващия!... :lol:
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3153 -: Януари 29, 2007, 09:34:56 am »
Денис, много ти благодаря. Започвам да се отчайвам вече. Проблемът при мен е, че постоянна поддържам някаква температура около 37,10 градуса, която рядко пада и не мога да се ориентиера. Това не е от сега от години наред. Имам увеличена щитовидна жлеза още от пубертета, редовно си правя изследвания на хормоните, които обаче са в референтни стойности /според лекарите/. Гинеколожката ми е убедена че няма проблем и трябва да стане това бебе най-после. Дано! Вече започвам да се отчайвам. Толкова години се пазихме с мъжа ми, а сега когато се решихме на второ дете не става. Успех на всички Вас!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3154 -: Януари 30, 2007, 08:58:56 am »
  Денис как ти се струва графиката ми?Няма да има бебе,защото няма опити  :?Просто се съмнявам за задържане на фоликули.
    За 2 пореден месец получавам зацапване.Трябва да ми дойде утре или вдругиден,но определено това което имам днес, не е менструално кървене 8O  На 14 февруари съм на лекар да я накарам ли да ми пусне хормони някакви?
 
« Последна редакция: Януари 30, 2007, 21:28:47 pm от peroshinka »
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3155 -: Януари 30, 2007, 09:16:44 am »
Момичета може ли пак да ми погледните графиката.... май няма да е този месец  :(








Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3156 -: Януари 30, 2007, 11:01:00 am »
Денис моята графика май хич не е наред  :balk_145: ...Може ли пак да я погледанеш и да кажеш нещо...тия дни цервикалната слуз е много обилна и много разтеглива...това е от 3 дни някъде само че БТ не се покачва и не се покачва :(
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3157 -: Януари 30, 2007, 13:31:35 pm »
Момичета може ли пак да ми погледните графиката.... май няма да е този месец  :(
Desi, твоята графика е абсолютно като моята!Засечена уж с тест Ову обаче БТ-нъц! :(
Аз за това спрях да я меря...че като я гледам как не се покачва и се депресирам.Сега просто чакам...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3158 -: Януари 30, 2007, 18:29:47 pm »
Офффф и аз съм в очакване, днес трябва да ми дойде, но все още няма признаци.... дано да се разминеме по пътя :)








*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3159 -: Януари 30, 2007, 18:44:04 pm »
Офффф и аз съм в очакване, днес трябва да ми дойде, но все още няма признаци.... дано да се разминеме по пътя :)
Дано, миличка! :bighug: