0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #200 -: Март 05, 2014, 07:55:49 am »
Фовче, малко остана  :P
Как вървите на ръст и килограми засега?
Ти естествено ли ще раждаш?
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #201 -: Март 05, 2014, 08:07:34 am »
Смайлче ,ами нямам представа как вървим ,защото тука в Испания са много пестеливи на приказки ,казват само ,че всичко е наред .единственно знам и ми беше казано и записано на последната ФМ че бебка е 2400кг,и предполагат да стигне до края 3,000-3,300.
За начина на раждане също не се обсъжда тука ,не си избираш как да родиш .Постъпваш в болницата за нормално раждане и ако има усложнение тогава се пристъпва към секцио .Та аз тука колкото пъти имах час за преглед или ФМ не видях един и същ доктор или акушерка .който е на смяна той те преглежда .
« Последна редакция: Март 05, 2014, 08:15:15 am от foveri »
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #202 -: Март 05, 2014, 10:31:01 am »
Ех, момичета, ами вие сте на финала вече :D
Дано скоро да има попълнения в темата, че като родите и няма да има кой да тормозя с притесненията си  :lol:

Биляна, стискам палци бебчетата да си дочакат момента. Предполагам ти е много трудно с лежането в болница, ако можеш разсейвай се да ни четеш и пишеш :)

foveri, наистина малко остана :) Все си мисля, че този западен подход да не те държат в течение и да не си избираш лекар си има и своите плюсове - така не го мислиш, а лекаря трябва да е с еднаква ангажираност към всички пациенти :)

47 Смайлс, и на теб не ти остава много, а и детето щом ще го правите математик ме радвате още повече  :lol:

Слънце, а дано да свършат по-рано, а не като при теб, че  :? :lol:
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #203 -: Март 05, 2014, 13:21:13 pm »
Благодаря момичета за подкрепата. Много е трудно, незнам как ще издържа в болницата само с лежане, но трябва да правим всичко за нашите мечти. Ще се моля за всяка една от нас!

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #204 -: Март 05, 2014, 14:49:25 pm »
Биляна, стискам ти палци. Ти сигурно си във Варна. Има ли добра неонатология там?

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #205 -: Март 05, 2014, 15:58:53 pm »
Момичета ,здравейте!
Току що се връщам от прегледа и съм много притеснена ..риска за даун ми е 1:50,направихме втора фетална и пак дадох кръв за да видим резултатите и дали ще правим амнио..Но сега като се замислям направо да  се готвя  за амниоценетеза ,независимо от второто изследване...какво мислите :(

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #206 -: Март 05, 2014, 16:04:59 pm »
Велина, ти си изчакай и следващото изследване, но наистина при това съотношение 1:50 обикновено се прави амнио. Все пак не се шашкай, защото това е едва 2% вероятност, което е много много малко.
А същевременно като направиш процедурата ще се успокоиш, че всичко е наред и няма да имаш съмнения.
Дано пък са сгрешили при първото изследване и не се налага нищо  :bighug:
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #207 -: Март 05, 2014, 16:50:23 pm »
47 Smiles,благодаря :D
Дали може да влияе на резулата седмицата ,в която е направен БХС ,аз бях в 10 седмица и 5 дни и се чудихме дали да я правим изобщо ,защото не бях влязла в 11 седмица.?Но лекаря трябваше да остсътства в тези дни и затова го направихме.
« Последна редакция: Март 05, 2014, 16:52:38 pm от Велина »

*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #208 -: Март 05, 2014, 17:44:36 pm »
Благодаря момичета за подкрепата. Много е трудно, незнам как ще издържа в болницата само с лежане, но трябва да правим всичко за нашите мечти. Ще се моля за всяка една от нас!
Биляна, стискам ти силно палци да се задържат малчовците максимално!И аз чакам близначета. И при мен почва някакво скъсяване, отказаха ми серклаж, за сега поне, лежа си вкъщи и се моля да устискаме. В коя болница лежиш?


Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #209 -: Март 05, 2014, 19:10:00 pm »
Здравейте мами! Аз днес се записах на ЖК .Утре ще трябва да давам кръв и урина за изследванията -дано всичко е наред.Качила съм доста кг и съм леко притеснена.  osi_12Май ще трябва да взема някакви мерки че ако продължа така ще е доста лошо. Много  :bighug: на всички
Детето е родено за прегръдки.
То идва само с вяра и живот.
И с този дар в ръцете ти разцъфва
една вселена – цяла от любов...
До крайните предели на душата ти,
до сетните надежди на сърцето,
ти вече ще съзираш небесата
единствено в очите на детето...
С целувки ще възпираш дъждовете,
и всяка болка ще лекуваш с ласка,
от вятър ще го пазиш, като цвете,
което се полива само с щастие,
и то ще бъде твоят сбъднат зов,
животът продължил във твоите стъпки.
Вълшебство се отглежда със любов.
Защото е родено за прегръдки.

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #210 -: Март 05, 2014, 21:44:55 pm »
Върнахме се,  обаче така мъгла имаше по пътя, не се виждаше предницата на колата.
Бебето е добре, мериха му всичко в норма е,  нухална транслуценциия 0,6мм
Само кръв за БХС  не ми взеха,  до 13:30 Часа  работи лабораторията и сега пак да се наложи с бургаската лаборатория Лина да се занимавам.  Важното е че  бебето е добре. Според доц. Балв риска от първия БХС е добър и каза  да съм  спокойна.
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #211 -: Март 05, 2014, 21:55:10 pm »
Върнахме се,  обаче така мъгла имаше по пътя, не се виждаше предницата на колата.
Бебето е добре, мериха му всичко в норма е,  нухална транслуценциия 0,6мм
Само кръв за БХС  не ми взеха,  до 13:30 Часа  работи лабораторията и сега пак да се наложи с бургаската лаборатория Лина да се занимавам.  Важното е че  бебето е добре. Според доц. Балв риска от първия БХС е добър и каза  да съм  спокойна.
:balk_47:

Велина, дано някой който е наясно, да се включи с коментар относно седмицата, в която си направила БХС-то.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #212 -: Март 05, 2014, 23:26:51 pm »
Стоека, много се радвам.  :D

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #213 -: Март 06, 2014, 00:57:34 am »
Стоека, щастлива съм за вас!!!  :bighug:
Сигурна съм, че и вие не стъпвате по земята от радост, и дано си по-спокойна оттук насетне! И повече ти забранявам да ходиш при на леля Ганка племенника (примерно) за такива важни неща! Направо ти скъсиха живота тия хора за един месец. Аааамаха!
Биби, писах ти дъъъълго-дълго още вчера сутринта но някак не успях да постна. Но се моля за вас и знам, че ще се справите! Докторите си знаят работата, а също и ти твоята: опитай да си максимално спокойна  :bighug:   Ако е възможно половинката да ти донесе уредба и слушай от сутрин до вечер релаксираща музика - Буда бар, Кафе дел мар, класика... всичко, което те отпуска. Ако смяташ да кърмиш, сега е момента да се информираш за милионите тънкости и хитрости от ноу-хауто... Прегледай страницата на ЛЛЛ, а също и тяхната във ФБ, запиши си телефоните, ако е нужно... Гледането на снимки на кърмещи жени пък се смята че е едно от най-отпускащите и предизвикващи чувство на щастие неща... Има прекрасни клипчета в ютуб също. Вярвай че всичко ще е наред и се подготвяй за прекрасните мигове, които те/ви очакват! Всяка бременност и раждане са Божа работа, но трябва и ние да му помогнем като правим каквото зависи от нас... Гушни силно малкия батко утре ако се видите. Помолете заедно  бебетата да си постоят още малко на топличко при мама. Прегледай позите за кърмене на близнаци и изобщо много идеи има в бг-мама за близнашки майки.
Успех и пиши от време на време.
*

    Crystal

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #214 -: Март 06, 2014, 10:58:09 am »
Велина, от подписа ти виждам, че си 14 г.с. Преди 3 седмици ли правихте първата ФМ? Това, че не си била точно в 11 г.с., според мен, може да се отрази на БХС. Има си изисквания колко трябва да е CRL за да може да се прави БХС, освен това хормоните няма да се съпоставят точно като процент от медианата, изобщо няма да е точно. Но на самата ФМ едва ли ще се отрази, там си има маркери които се виждат или не се виждат. Какво не беше наред при първата ФМ? На втората ФМ как изглеждаха нещата? Ако искаш и на лични можеш да ми пишеш.
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #215 -: Март 06, 2014, 11:45:45 am »
Велина, както е писала и Кристал, много важни са показателите от ФМ, които са индикация за наличие на евентуални генетични аномалии. С резултатите от БХС и параметрите от ФМ можеш да направиш генитична консултация с професор Кременски, преди да вземеш решение за или против правене на амниоцинтеза. Ако си от София направо отиди при него с цялата документация, а ако не - можеш и да изпратиш по нет-а - има линк към сайта му по-нагоре в тази тема или в предишната за бременните. Моля, който го бе така любезен да го даде да припомни! :)
А аз да се отчета:
Преди два дни бяхме при доктор Игнатов в "Надежда" за нещо като "междинна" ФМ - в начало на 17-та седмица. И всичко изглежда наред с бебетата. В норма са като размери и всичко си им е на мястото от това, което се вижда в този етап на бременността. Едното е момче. А другото беше с пъпната връв между крачетата - хитрува и си крие пола за сега. Почувствах едно спокойствие и за пръв път от началото на бременността - вяра и убеждение, че всичко ще бъде наред до края. Няма да коментирам колко трая това състояние, но все пак е хубаво, че е възможно да бъда и в такова, а не само в тревоги.
По моя молба доктора измери и шийката на матката, макар да каза, че още е рано за проследяването и. За сега няма индикация за скъсяване или някакъв друг проблем с нея. Надявам се  и угрозата "серклаж" да ме подмине. От както д-р Даскалов ми спомена, че при близнаци се прави като превантивна мярка, а ако не се - често се налага в по-късен период поради започващо скъсяване на шийката, често мисля за това и много се тревожа, че може да стигнем до там.
*

    Crystal

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #216 -: Март 06, 2014, 12:11:57 pm »
Ето линк към форума на проф.Кременски
http://lmpbg.org/new/forum/viewforum.php?f=6
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #217 -: Март 06, 2014, 21:12:24 pm »
Здравейте момичета,

Да се похваля, че днес бях на преглед. Всичко е наред с бебчо.
Видяхме му косата. Пънкарче изглежда  :lol:
Струва ми се малко слабичък още - 2100 гр., но док каза, че е в норма.
Стори ми се странно, че ме викат чак след 2 седмици пак. Бях чела, че като влезнеш в деветия месец прегледите са всяка седмица.
Освен това докторът не ми е дал телефон за връзка. Аз ако тръгна да раждам предварително на кой ще звъня?? Странна работа.
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #218 -: Март 07, 2014, 08:40:09 am »
Stoeka71, много се радвам, че бебчо е добре. Чудесна, успокояваща новина, отпусни се и се наслаждавай на бременността...
 


[161551.gif[/img][/url]
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #219 -: Март 07, 2014, 09:36:10 am »

Освен това докторът не ми е дал телефон за връзка. Аз ако тръгна да раждам предварително на кой ще звъня?? Странна работа.

Къде ще раждаш? Сигурно имаш поне телефон на болницата, регистратура например, ако не - разрови да си го намериш и от там опитай да получиш телефона на лекаря. Ама той бебчо и без това пред следващите две седмици ще си кротува на топло, пък на другия преглед вече ще се уточните с док как ще процедирате при евентуална спешност. Стискаме палци и започваме да се настройваме положително за твоето предстоящо пролетно чудо. Всъщност коя е точната дата на термина? Май-май ще е овне?