0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Кални бани - Варна
« Отговор #20 -: Юни 29, 2007, 14:47:42 pm »
По отношение на заразите, от което най-вече ме е страх, се успокоявам с това,че има не по-малко зарази по пясъка, по басейни и т.н.,  недай се боже да се отиде до някаква обща тоалетна.
Важното е,че вагинален тампон няма да си слагаме,защото мен направо ме влудява самата мисъл.Не мога да си го представя, въпреки,че той най-много помагал.
Аз съм чувала,че калните бани освен за възпалителни процеси помагали и за овулацията. Така,че все някаква полза ще има.
И което е 100% сигурно, помагат за хубава кожа.
Ихаааа като се върне половинката ми какъв бедър ще му покажа :wink:
Дано и с друго се зарадваме двамата. :P
Другата седмица отивам на място да проуча нещата и вероятно ще ги започна.
Дано има някакъв хубав ефект за всички нас!!!
Ще пиша с подробности всичко за процедурите.
*
Re: Кални бани - Варна
« Отговор #21 -: Юни 29, 2007, 15:15:46 pm »
Дано и с друго се зарадваме двамата. :P
Другата седмица отивам на място да проуча нещата и вероятно ще ги започна.
Дано има някакъв хубав ефект за всички нас!!!
Ще пиша с подробности всичко за процедурите.





Стели, успех! Стискам палци!
Пиши как са минали процедурите.

Аз се бях засилила, но сега нещо взех да се замислям. Този месец имах овулация, за разлика от предходните. Но бебчо пак не се получи. Ще се отдам на почивка един месец. Може пък някой заблуден  :sperm2:   да свърши полезна работа.   :wink:
Re: Кални бани - Варна
« Отговор #22 -: Юли 02, 2007, 16:05:32 pm »
И мен ме притеснява това да не лепна някоя зараза  :? Интересува ме тази кал как се по4иства след всяка жена- нали се сяда в нея  :)

Не знам как е във Варна и Поморие, но в Кюстендил калта се сменяше за всяка жена. Всъщност процедурата за всички жени беше едновременна. Донасяха затоплената кал в един голям контейнер, и всички хубавици се нареждахме по "леглата" и ни мацаха с кал  :lol: След процедурата калта се събираше и изхвърляше. Така че би трябвало всичко да е индивидуално, за еднократна употреба.
Re: Кални бани - Варна
« Отговор #23 -: Юли 02, 2007, 16:06:40 pm »
Пожелавам ти искрено Ели, да се заблуди сперматозоида.
Сега е лято, нека се отдадем на приятни емоции, студена бира, пикантни дрешки и много любов.
Останалото ще си дойде от само себе си!!!
*
Re: Кални бани - Варна
« Отговор #24 -: Юли 03, 2007, 09:08:17 am »
Пожелавам ти искрено Ели, да се заблуди сперматозоида.
Сега е лято, нека се отдадем на приятни емоции, студена бира, пикантни дрешки и много любов.
Останалото ще си дойде от само себе си!!!





 Стели:balk_602:    :bighug:
*
Re: Кални бани - Варна
« Отговор #25 -: Юли 04, 2007, 00:21:43 am »
Пожелавам ти искрено Ели, да се заблуди сперматозоида.
Сега е лято, нека се отдадем на приятни емоции, студена бира, пикантни дрешки и много любов.
Останалото ще си дойде от само себе си!!!

И аз разчитам на това! Колкото до калните бани моя мъж онзи ден като минавахме от тама и гледа и не може да повярва, 4е млади моми4ета ходели там- вика 4е аз ще съм единствената сред бабите.......  :lol:
Re: Кални бани - Варна
« Отговор #26 -: Юли 04, 2007, 09:36:40 am »
Оооо изобщо не се притеснявай,че ще си сред баби.
И на мен ми беше неприятно като ходих на физиотерапия и бях единствената млада там сред баби и дядовци.А,  имаше и едно бебе (пожелавам му здраве).
Важното е да сме здрави и продуктивни както се казва:-)))
Аз още не съм се набутала да отида, но и заплатката си чакам, защото не са по здравната каса.
Момичета препоръчва се и много, много плаж, по-скоро печене на слънце!
Ох, откъде това време за такива екстри?!
*
Re: Кални бани - Варна
« Отговор #27 -: Юли 05, 2007, 08:28:51 am »
Оооо изобщо не се притеснявай,че ще си сред баби.
И на мен ми беше неприятно като ходих на физиотерапия и бях единствената млада там сред баби и дядовци.А,  имаше и едно бебе (пожелавам му здраве).
Важното е да сме здрави и продуктивни както се казва:-)))
Аз още не съм се набутала да отида, но и заплатката си чакам, защото не са по здравната каса.
Момичета препоръчва се и много, много плаж, по-скоро печене на слънце!
Ох, откъде това време за такива екстри?!
Има,има време - събота и неделя :lol: :lol: Аз понеже така или иначе си умирам да се пека - дай ми само тва да правя дет се вика,и затова много се зарадвах Маркова пролетта още като ми беше препоръчала много плаж(даже Евин плаж - да се напекат хубаво яйчниците :lol:),ама ако си с по-плитък бански те пак си се напичат добре :lol:
Виж за калните бани и аз не знам как ще намеря време 14 дни да ходя непрекъснато,при положение че съм на работа,ноооо ще измисля нещо.


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
Re: Кални бани - Варна
« Отговор #28 -: Юли 05, 2007, 09:39:36 am »
Counterfeit, понеже и аз съм на работа, когато говорих по тел ми казаха,че мога да отида и към 18.15ч и пак ще ме "накалят"(така се изразиха). Аз нямам друга възможност, а и да си вземам отпуска 14 дена за кални бани абсурд просто. Въпреки,че плажчета и кални бани и биричка след плажа няма да ми се отраят никак зле :balk_111:
*
Re: Кални бани - Варна
« Отговор #29 -: Юли 08, 2007, 17:26:01 pm »
Стели,то и аз тоя вариант обмислях - преди или след работа (от 10 до 18.30 съм),ма при мен май преди работа ще е по-удобно...и за мен също е абсурд да си взема 14 дни за едни кални бани само - дето има няма половин-един час на ден е цялата работа :lol:


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Кални бани - Варна
« Отговор #30 -: Юли 09, 2007, 09:37:04 am »
Момичета, хайде де някоя ходи ли ве4е? Споделете мнение  :P Колкото до плажа- пе4енето Ок, ама аз ве4е имам едно на ум за къпанете в студената вода- можело да стане спазъм на тръбата и така извънматочна  8O /а една си ми стига/
Re: Кални бани - Варна
« Отговор #31 -: Юли 09, 2007, 10:37:21 am »
Олеее ужас Денди!

Аз си чакам заплатата и ги започвам.
Иначе и аз смятам да не влизам във водата. В събота ми се стори доста студена, после като излязох слънцето ту се скруваше, ту печеше.На мен ми стана хладко, после задуха вятър.
Май ще се простя с къпането, мисля още повече ще настина.
Но пък от друга страна организма се калява. Ако все го държа на топло и го изнежа, малко ветрец да ме духне и хайде с болки.
да докладвам
« Отговор #32 -: Юли 16, 2007, 09:26:09 am »
Здравейте момичета!
Най-сетне успях да отида на кални бани. Вече минах три процедури. В петък ми беше първата.
Може би защото бях доста лошо настроена по отношение на хигиена и т.н. когато отидох изобщо не ми се стори мизерно.
Е обстановката и базата са супер остарели и неприветливи. Но пък е чисто и няма нечистотии и др. неща да се мотаят.
Иначе за самата процедура: първо се къпем на топли минерални душове. После на леглото има поставен найлон, върху него с някакъв маркуч слагат кал. После заливат тялото с кал и се завива с найлона и одеало.Калта е гореща. И като ме завият с найлона и одеалото, сауната нищо не е.
Иначе като ме завият и с това топличкото едно приятно отпускане чуствам. Така се седи 20 мин, после се става и се минава пак през минералните душове.Дават някакъв зелен чаршаф и с него се завиваме и лежим около 5,10 мин.
Момичета препоръчвам ви да отидете. Нито е чак толкова мръсно, ако някоя е супер гнуслива може да си носи хавлия(вместо зеления чаршаф), а в краен случай може и найлон да си носи.
За калта споменах,че от някакъв маркуч се сипва.
Искрено се надявам да имат ефект тези бани.
Не се притеснявайте,че ще сте с баби.Казано честно от 3-те ми посещения бяхме 5 жени.Само едната беше по-възрастна, другите 4-ри бяха млади момичета, за двете дори доста млади.
За работещите може да се отиде в 18ч, аз дори малко закъснявам докато се предвижа от работа.
мен специално още след първата процедура започна да ме боли болния яйчник.Аз се притесних и после ми обясниха,че това било много добре, защото означавало, че калта започнала да действа.
Хайде момичета, престрашете се, нека в името на здравето направим всичко.А калните бани дори са приятни!
*
Re: Кални бани - Варна
« Отговор #33 -: Юли 17, 2007, 08:40:02 am »
Стели, докладът ти е страхотен!  :wink: Хубави новини! :P
Честно да си кажа, аз бях скептично настроена, но щом казваш, че не е чак толкова зле, ще се позамисля дали да не отида през септември /така съм решила -до тогава - никакви доктори, нищо!/.
А кога посещаваш лекар, който да ти назначи процедурите - в деня на първата или седмица преди това. Питам, защото когато ходих на физиотерапия, трябваше седмица преди това да посетя лекарката и да ме включат в графика.
А някакви документи необходимо ли е да се носят?
Извини ме за многото въпроси :oops:
*
Re: Кални бани - Варна
« Отговор #34 -: Юли 17, 2007, 08:51:28 am »
Стели - благодаря ти много,супер "доклад" наистина,така ми е много по-ясна картинката :wink:
Освен въпростите,които задава Ели,аз искам да те питам колко горе-долу продължава всичко - така като ги смятам би трябвало един час да стигне,или...?Питам защото знам,че отварят в 9.00,а а аз от 10.00 съм на работа,дали ще мога да се вместя (офисът ни е близо до жп гарата,все пак не е като да трябва да отида на другия край на града :lol:).В краен случай мога да помоля 1-2 седмици да ходя от 10.30 на работа,та да успявам с процедурата...


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
Re: Кални бани - Варна
« Отговор #35 -: Юли 17, 2007, 09:33:45 am »
На въпроса за лекаря - лично аз отидох в петък в 17.30 говорихме си с него и веднага след това влязох на кална баня. Няма значение кога ще отидеш при лекаря, ако има свободно място за съответния час за кална баня може да влезеш. Аз не носих никакви документи. Просто отидох при лекаря и казах,че съм лекувала възпаление на яйчник есента и че са ми препоръчали кални бани.Също казах,че евентуално септември започвам опити за бебе.
Питате ме колко време отнема една процедура с всичко: вчера приемерно бях там 18.15 и в 18.55 бях вече отвън да си ходя.
Самата процедура е 20 мин. После с измиването на душа, лежането(то си е по желание) и обличането зависи от самите вас колко време ще ви отнеме. Може би ще се вместиш в рамките на един час.
Смятам дори август месец да направя още 5 процедури.
Тогава ще си взема отпуска и смятам да посетя и евения плаж там.
Това са все приятни неща от лечението и подготовката на организма за здраво и хубаво бебенце. :P
*
Re: Кални бани - Варна
« Отговор #36 -: Юли 17, 2007, 20:43:34 pm »
Стели,мерси за поредния изчерпателен отговор :hug2:

Иначе не знаех,че там има и евин плаж - а по принцип е хубаво точно такъв да се понаправи - дори доц. Маркова ми препоръча точно "евин" плаж - да се напекат хубаво яйчниците :lol:
Та такааа,ще си изчакам и аз заплатата,и отивам да се мацам с кал!!! :lol: :lol:


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
Re: Кални бани - Варна
« Отговор #37 -: Юли 18, 2007, 09:10:22 am »
Counterfeit, при всички случаи ще има положителен ефект. Поне аз така си мисля.
И най-вече ми се струва,че ще има психологически ефект, че съм направила нещо полезно за здравето си и евентуално можем да имаме успех. А и психологическия фактор никак не е за подценяване.

Ще станем и по-красиви, нали калта била против целулит, а от този евин плаж какъв тен само ще направим и то навсякъде без някаква разлика. :P
Нека се отдадем на приятната част от лечението с удоволствие.
Хайде успех и хубави емоции! :jump12: :balk_111:
Re: Кални бани - Варна
« Отговор #38 -: Юли 18, 2007, 22:37:51 pm »
Стели, супер много се навих и аз.След цветна снимка се установи възпаление на лява маточта тръба и от там - лоша проходимост . Препоръчаха ми кални бани и се чудех къде да ги правя.  Добре че го има тоя форум и такива като теб да споделят . :bighug:
Re: Кални бани - Варна
« Отговор #39 -: Юли 19, 2007, 09:21:36 am »
Силви, радвам се,че мога да помогна с някаква информация!

Аз направих вече 6 процедури, остават ми още 5.  Втората седмица на август смятам да направя още 5.
Не се притеснявайте момичета -  и аз очаквах да има само възрастни жени лекуващи ревматичните си билки, но повечето жени са млади, млади,че и по-млади от мен. И познайте за какво са там?!

Още веднъж ще повторя - това е много ефикасно лечение и на всичкото отгоре е приятно!

Надявам се да помогне на всички нас!