0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №82
« Отговор #60 -: Юли 29, 2012, 16:01:45 pm »
Врабчо, шийката е динамична структура, както може да се скъсява, така може и да се удължава.
Мели, а в случаи като моя, когато част от шийката, макар и много малка е изрязана, също ли важи? На мен много ми се искаше да е така, после реших, че няма как да "порастне", но явно греша.
Също така би ли споделила твоето мнение относно лежането в случаи, когато се наблюдава умерено скъсяване на шийката.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #61 -: Юли 29, 2012, 16:21:24 pm »
Да, шийката може да се променя динамично дори и след конизация. Все пак в нашата практика ние приемаме, че когато шийката е оперирана и е нарушена така или иначе нейната цялост, е по-добре да се направи серклаж планово и в ранен срок на бременността. Освен това е добре не само да се мери дължината на шийката, но и да се направят проби с натоварване /усилие, натиск/, за да се види скъсява ли се или не реагира при натоварване. Лежането като цяло не помага, макар да има описани куриозни случаи на износени бременности "на легло" по лекарско предписание.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #62 -: Юли 29, 2012, 16:46:37 pm »
Благодаря ти за споделеното мнение.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #63 -: Юли 29, 2012, 20:04:46 pm »
Благодаря ти за споделеното мнение.

Врабчо, аз също понякога се учудвам, тъй като съм забелязала, че моята лекарка не диктува едни и същи стойности...един път 3,5, другия 3,2, после пак 3,5  и т.н. Та така разбрах, че е динамична структура и може да променя параметрите си....
Колкото до лежането- аз съм си вкъщи от деня на трансфера. Понякога ми тежи, честно казано, тъй като съм свикнала на динамична работа и среда...А и премногото свободно време води до тежки диагностицирания и четене на страховити неща в нет-а...Но така съм преценила и така се чувствам по-добре. Не лежа като умряла разбира се, но домакинската работа я поверих на мъжа си, аз само готвя примерно, не вдигам тежко, гледам да не се претоварвам...
Мисля, че трябва да действаш така, както "сърцето" ти подсказва и както се чувстваш добре... :)
« Последна редакция: Юли 29, 2012, 20:08:16 pm от Бубулина »
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните №82
« Отговор #64 -: Юли 29, 2012, 20:46:43 pm »
Мисля, че трябва да действаш така, както "сърцето" ти подсказва и както се чувстваш добре... :)
Да, така е. Важното е да се чувстваш добре.

Аз да ви питам, между кои седмици се правеше втората ФМ?
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #65 -: Юли 29, 2012, 23:59:58 pm »
Втората ФМ се прави 18-23г.с А за лежането всеки си преценя как се чувства и какво му е положението,като се казва лежане незначи нон стоп без ставане,за мен означава,без натоварване с разходки,без домакиснка работа ,чистене и т.н.
« Последна редакция: Юли 30, 2012, 00:02:03 am от лилия13 »
*
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #66 -: Юли 30, 2012, 06:47:22 am »
Благодаря на д-р Даскалова за включването!
Ще се радвам, ако споделите Вашето професионално мнение за това какво е нормално да се възприема за дължина на шийката при многоплодна бременност, какъвто е моят случай.
Предварително Ви благодаря!
*
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #67 -: Юли 30, 2012, 11:49:16 am »
Здравейте, момичета

Моля за съвет. След 3 прокървявания заради отлепен плоден сак в 7ма, 8ма и 10та г.с. реших, че искам да изляза в продължителен болничен. Сега всичко е наред, но ми се иска да си почивам повече.

Обаче трябва да намеря лекарска комисия, защото от инвитро клиниката ми издават само първоначален болничен до 14 дни и то до 40 дни на година. Мислех да се запиша на ЖК в Токуда, София. Някой знае ли дали там имат лекарска комисия и дали ще ми издават лесно болничен?



   La vita è bella
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #68 -: Юли 30, 2012, 13:10:18 pm »
Руми, със сигурност в Токуда имат лекарска комисия, но мисля че ЖК там е платена, както е в Шейново и в клиниката на д-р Щерев, т.е. има пакет за проследяване, а не работят със здравната каса. А теб така или иначе те следят в клиниката, където си правила опита, т.е. не знам дали има смисъл да плащаш и на двете места. Ако разчиташ изцяло на клиниката за проследяване, запиши се на ЖК някъде, където работят със ЗК. Иначе ще трябва да плащаш на две места.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #69 -: Юли 30, 2012, 14:01:14 pm »
Руми, със сигурност в Токуда имат лекарска комисия, но мисля че ЖК там е платена, както е в Шейново и в клиниката на д-р Щерев, т.е. има пакет за проследяване, а не работят със здравната каса.
В "Щерев" работят със ЗК и непрекъснато ми набутват болнични, които за сега не ми трябват... :) Аз не ходя на друго място за ЖК, само там...
Иначе, за останалото си права- няма смисъл да се набутва на две места, по-добре да избере едното или да търси ЖК, който работи със ЗК. :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните №82
« Отговор #70 -: Юли 30, 2012, 14:22:48 pm »
Руми, със сигурност в Токуда имат лекарска комисия, но мисля че ЖК там е платена, както е в Шейново и в клиниката на д-р Щерев, т.е. има пакет за проследяване, а не работят със здравната каса.
В "Щерев" работят със ЗК и непрекъснато ми набутват болнични, които за сега не ми трябват... :) Аз не ходя на друго място за ЖК, само там...
Иначе, за останалото си права- няма смисъл да се набутва на две места, по-добре да избере едното или да търси ЖК, който работи със ЗК. :)
Няма ли такса за проследяване? Две колежки ходят там и ми казаха, че плащат пакет за проследяване на бременност, като в момента не мога да се сетя точно колко. Ако работят със ЗК, защо тогава излиза толкова скъпо проследяването, нещо не мога да разбера? Иначе за болничните там знам, че няма проблем.
*
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #71 -: Юли 30, 2012, 14:44:39 pm »
Аз останах с впечатлението, че в Токуда също има ЖК по ЗК. Ще им се обадя да ги питам

Иначе покрай проблемите поне проследяваме от близо как се развива бебчето :D Днес вече е 4 сантиметра и го видях как мърда - сгъва се като червейче  :lol:



   La vita è bella
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #72 -: Юли 30, 2012, 15:00:23 pm »
Сега прочетох на сайта на Токуда, че работят със ЗК. Аз съм се объркала явно.
Руми, пиши като се свържеш с тях повече подробности, информацията ще е полезна.
*
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #73 -: Юли 30, 2012, 15:16:35 pm »
В Щерев не работят със ЗК. Това, че дават болнични не означава , че работят със нея. Имат няколко клинични пътеки /като стойността им се приспада от цената на техния ценоразпис, както е например при раждането/


*
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #74 -: Юли 30, 2012, 17:11:26 pm »
Токуда имат ЖК, но часовете са за месеци напред. Само две докторки работят по здравна каса (Евтимова и Кирякова). Иначе няма проблеми с болничните.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #75 -: Юли 30, 2012, 17:59:34 pm »
Няма ли такса за проследяване? Две колежки ходят там и ми казаха, че плащат пакет за проследяване на бременност, като в момента не мога да се сетя точно колко. Ако работят със ЗК, защо тогава излиза толкова скъпо проследяването, нещо не мога да разбера? Иначе за болничните там знам, че няма проблем.
Работят по няколко клинични пътеки, проследяването на бременността не е сред тях.
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните №82
« Отговор #76 -: Юли 30, 2012, 18:37:17 pm »
Ако ще си те следят в ин-витро клиниката, няма нужда да плащаш и в Щерев или Токуда, иди в най-близката поликлиника, запиши се на ЖК и от вратата обясни на доктора, че идваш само за болнични, след процедура си и не настояваш да се грижи за теб, само да дава хартията. Обикновено тези болнияни струва от 15 до 30 лв на болничен, зависи къде попаднеш:}
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #77 -: Юли 30, 2012, 21:48:34 pm »
Аз съм в Токуда на ЖК по каса и сега и с предната бременност.С баткото бях в болничен от 12-та седмица ,сега си работя още,но ме питат всеки път дали искам болничен.
Но часовете наистина са доста напред,защото като бях последно на преглед ,едно момиче искаше да се запише и и даваха час за септември,а беше 6.07.
 За шийката - на мен само веднъж са ми казвали ,колко е дълга - на първата ФМ са ми написали на листата 3,58 см. -запазена по дължина.
<br />
*
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #78 -: Юли 30, 2012, 23:08:38 pm »
Е, момичета, днес се замъкнах за ЖК. В крайна сметка ще се запишем чак на 12 септември, тъй като нямаха свободни часове, пък излизат в отпуск август. Но така или иначе се оказа, личната лекарка е посочила неправилен код и би ми трябвало ново направление. Лека вечер на всички!
« Последна редакция: Юли 30, 2012, 23:12:28 pm от Bogi »
Re: Тема на бременните №82
« Отговор #79 -: Юли 31, 2012, 08:40:12 am »
Здравейте момичета!
Надявам се всички да сте добре в тези жеги. Така като гледам нашия календар на термините, все още няма момичета, записали се за среща с бебчето през 2013г. Та си викам да провлача крак  :D - моля отговорникът за календарчето (мисля, че беше vesta) да ме добави с термин 15.01.2013г.
Имам и едно въпросче - чела съм, че доста от бременните получават сърцебиене по време на бременността. При мен обаче това сърцебиене е доста ... силно, дълбоко...не знам точно как да го обясня. Имам усещането, че като си погледна сърцето и го виждам как бие през кожата. И усещането е доста неприятно. Някакви идеи за облекчаване на това състояние?
Хубав ден на всички пожелавам и стойте на хладничко.