0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #800 -: Ноември 23, 2011, 16:51:40 pm »
Явно различни чаши ползваме. Моята беше с клапа и се стесняваше накрайника, абе беше ми голям зор миенето.
Аз ползвам такива: http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=6400&cat=91 супер лесно се мие, сравнено с биберон.
Сега се сещам обаче, че няма да мога да пробвам с АМ и такава чаша още днес, понеже тя е 150мл., а Дани пие 230мл. АМ  :lol: Тези дни ще купя нещо с по-голям обем...
Иначе, не знам кое точно се нарича "клапа" на тези чаши. Въпросната не се разлива при мятане, блъскане и обръщане надолу примерно, пуска течност само когато той смуче. Ако това е "клапа"...простете за невежеството с термините  :oops:

И да се присъедния към това питане:
Гледам, че обсъждате чашите та да попитам: кога се минава на чаша с твърд накрайник?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #801 -: Ноември 23, 2011, 18:34:55 pm »
И моята е с клапа, че като обърне да не тече. Не е от най-лесните, но пак е по-лесно от това да мия шише и биберон. Едната чаша ( по скоро клапа) се беше оцветила от сок, стерилизирах в микровълновата, ама оцветеното си седеше и изглеждаше мръсно и макар да е стерилно ме дразнеше. Сложих я за няма и 3 минути в белинов разтвор и заприлича на нова.

За твърдият накрайник - аз имам една такава и я дадох веднъж в детската градина, че бях забравила на Ивана чашата и само тази имах в колата. Казаха, че си е пила добре от нея. Обаче понеже няма клапа и не смятам да я пробвам скоро, че моята дъщеря и на клапата и намери цаката - обръща чашата и започва да я бие в масата докато не започе да капе и после се радва като накапе и започва да го маже наляво-надясно....

Дидон, и кърма и АМ еднакво съм търкала. Просто ме дразни да бъркам в биберона, да гледам дали е пръснал сапуна през дупката, пък да съм убедена, че добре съм го изплакнала и пак през дупката да е минала достатъчно вода, пък шишета с четка да мия...  предпочитам чашата, защото се мие с обикновена гъба за миене. А ти предполагам,че стерилизираш винаги, така че едва ли си объркала нещо. А не стерилизрам всеки път и затова внимавам повече. 
« Последна редакция: Ноември 23, 2011, 18:37:49 pm от Bobbie »


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #802 -: Ноември 23, 2011, 18:40:41 pm »
 Боби, ти не стерилизираше, нали?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #803 -: Ноември 23, 2011, 18:45:53 pm »
Боби, ти не стерилизираше, нали?
И да и не :-). Стерилизрам, ама не непрекъснато, а от време на време - в последно време около 2 пъти в седмицата но ще минавам на един. И понеже стерилизирам бибероните, та слагам там и капаците на чашите и клапите.  Шишетата, които ползвам са стъклени и (според мен) се измиват по-лесно от пластмасови и тях не ги стерилизирам, само бибероните.

Жбрул сега видях за клапата - ми на моята клапата се разглобява отдолу и трбява да се мие отделно. ето тук я има - имаме и малки и голями чаши, но те са с еднакви клапи. http://theshoppingmama.com/2010/02/tommee-tippee-review/
« Последна редакция: Ноември 23, 2011, 18:50:13 pm от Bobbie »


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #804 -: Ноември 23, 2011, 19:28:59 pm »
Гледам, че обсъждате чашите та да попитам: кога се минава на чаша с твърд накрайник?

Моята пие без проблем от твърд накрайник, поне от три месеца (и то само защото майка й не знае, че има други  :oops:), както и директно от чаша де (само да има кой да й я държи  :lol:).
Аз ползвам тази http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=21&cat=91
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #805 -: Ноември 23, 2011, 20:20:24 pm »
Боби - за първи път виждам такава джаджа.  8O Чашата на Дани си е просто като шише с дръжки и особена форма на биберона, но все пак не тече и не капе, както и да я джаска и обръща. Никакви други чаркове не съдържа...

ileini харесва ми на вид вашата чаша, а тя има ли такива допълнителни джаджи като показаното от Боби, или е каквото се вижда на снимката само?
Щото ако ще заменям шишета и биберони, пък да мия разни такива "клапи" - много благодаря.  :lol:

Дидон и аз не виждам разлика в търкането на биберони от АМ и кърма - все си беше "лепкаво". Ама моята кърма пък беше една "мазна", направо каймак правеше в хладилника, та може и затова по-трудно да съм почиствала бибероните от нея. Аз обаче - не се престаравах така с миенето като Боби, мия докато ми се стори чисто, а после бухам в стерилизатора. Просто ми е по-лесно и бързо да ги врътна за 8 мин. в микровълновата и ако нещо съм "недогледала" при миенето - да ми е мирна главата.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #806 -: Ноември 23, 2011, 21:02:23 pm »
За съжаление има  :x Даже се поддържа по-трудно от биберона.

Момичета, тъй като разнищвахме рибата тези дни, искам да попитам кога мога да пробвам малката със скариди?
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #807 -: Ноември 23, 2011, 21:29:10 pm »
Жбрул, и ние ползваме същата чаша и наистина се мие много лесно. А ти виждала си по-големи аз мисля, че са само по 150мл. И знаеш ли дали те имат с твърд накрайник, аз не съм проверявала.
Като гледам  ileini  кога е дала твърдия накрайник май и на нас ни е време. :wink:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #808 -: Ноември 23, 2011, 21:35:13 pm »
Ох, мойчкият не иска хич да пие мляко. Днес давах с чашата с накрайник, после с лъжица, еми неще. Смених млеката онзи ден, пак не иска. Дай му да буха манджи и супи с хляб. И каша не иска.
Направи ми впечатление, че като види шише и почва да мята с ръце. Пробвах го от чаша директно едно, че не може и друго като опита и стиска устата.

Има чаши с накрайници и по 250 мл, виждала съм, но са с мек накрайник.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #809 -: Ноември 23, 2011, 22:29:39 pm »
Натали, ето това е кЪт за нашите господа мисля: http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=9688&cat=91 Пише, че е съвместимo с аксесоарите на серията преходни чаши, които и сега ползваме т.е. би трябвало и дръжките и накрайниците да стават за това шише. На НУК конкретно - не ми е попадала чаша с твърд накрайник, но бих се учудила да нямат...

Пете, няма ли рецепти които да му "готвиш" с АМ, освен кашите, докато му мине тази фаза? А чаша със сламка пробва ли?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #810 -: Ноември 23, 2011, 22:35:00 pm »


Пете, няма ли рецепти които да му "готвиш" с АМ, освен кашите, докато му мине тази фаза? А чаша със сламка пробва ли?

 Примерно крем супички :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #811 -: Ноември 23, 2011, 22:49:43 pm »
Ох, мойчкият не иска хич да пие мляко. Днес давах с чашата с накрайник, после с лъжица, еми неще. Смених млеката онзи ден, пак не иска. Дай му да буха манджи и супи с хляб. И каша не иска.
Направи ми впечатление, че като види шише и почва да мята с ръце. Пробвах го от чаша директно едно, че не може и друго като опита и стиска устата.

Има чаши с накрайници и по 250 мл, виждала съм, но са с мек накрайник.

Пете ако ми видиш постовете от преди няколко месеца, ще разбереш, че при нас ситуацията беше същата (то не, че сега мн се е променила  :lol:).  Ники пие мляко единствено вечер, преди сън. Ами тормозих се известно време, вече вдигнах ръце. Добре си върви детето, след захранването наддава също добре :wink: така че няма какво да я мисля. Не се тормози и ти.
Какво да направим като готвим такива вкусни супички  :lol:
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #812 -: Ноември 23, 2011, 23:38:25 pm »
На НУК конкретно - не ми е попадала чаша с твърд накрайник, но бих се учудила да нямат...


Жбрул, мисля че бях виждала само накрайници да продават някъде и слагаш към шишето, което ние си имаме. Иначе другото, което съм виждала с твърд накрайник на НУК е само това: http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=10531&cat=91
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #813 -: Ноември 24, 2011, 00:38:46 am »
Jbrul, Nataly, би трябвало клапата да може да се монтира и на обикновено голямо шише /също на НУК, де/, ако имате такива, разбира се. Пръстените са еднакви на всичките им шишета и са съвместими. Ся, как го написах, та чак аз не се разбирам :lol: Исках да кажа, че ако имате голямо шише на НУК, може спокойно да си го ползвате с мекия накрайник, вместо с биберон, тъй като пластмасовия пръстен, на който се слага е еднакъв за всичките им шишета. Аз също ползвам такава чаша за дребната, но засега от нея пие само вода. Не съм се сетила да й дам мялко с нея :oops:

П.С. Абе, хора, едно време нас като са ни гледали, като е нямало такива чаши и всякакви тинтири-минтири, как са ни учели да минаваме от шише на чаша - сигурно дирекшън, ако се научиш-научиш, ако не - ша са давиш и оливаш, докато се научиш :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #814 -: Ноември 24, 2011, 00:56:20 am »
Мерси за инфото Сикс, ти нали като ползвател на НУК си запозната, пък аз основно с Авент. Ми как са ни учили от чаша...боб с хляб на 6 месеца и една пластмасова чаша вода да го прокараш и това е  :lol: Ще се научиш одма, без много превземки ;)

Натали, такива дръжки само на Авент съм виждала /щото за Дани засега дръжките са вжани, понеже го кефят/, като отделен аксесоар. Мисля си, че дръжките на тези дето ние имаме могат да се вадят и да се слагат на други шишета НУК. Сега съм в нервна криза, ама утре ще изкормя една таква "чаша" и ще кажа дали става както го мисля. А явно накрайници могат да се монтират всякакъв чешит на същата марка - идеалнУ. :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #815 -: Ноември 24, 2011, 01:01:15 am »
Мдаааа и дръжките могат да се вадят. Стават и за другите им шишета. Аз верно само НУК ползвам и съм много доволна. Имам една сюрия шишета /щото ме мързи да мия час по час :oops:, та поне да не мия и стерилизирам по няколко пъти на ден :lol:/, та съм правила всякакви комбинации :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #816 -: Ноември 24, 2011, 09:16:53 am »
Да ви кажа и аз моя опит с чашите.
На 7 месеца мисля реших да почвам водата от чаша. Понеже трябваше да купя 2 (то е ясно) и на Нук бяха по около 10лв (най-изгодно като качество-цена) купих тези:
http://papa-bebe.com/ban/bottle/cup_nuk1.jpg
Обаче едно мятане и всичко ставаше мокро.
Отидох и купих тогава Авент с мек накрайник и клапа (първо тях бях набелязала, но да спестя някой лев, та ми излезе двойно)
http://www.kolko.bg/bg/not-specified-magichna-chasha-avent-bg/p/1489620
добре... там водата не тече, обаче толкова трудно се мият, че всеки месец сменях - 5лв един накрайник, направо в чудо се видях. Пробвах отначало да слагам и мляко там, обаче оставаше в накрайника и останаха само за вода.
Слагах и в Нука, но ставаше мазало.
Продължихме си с шишетата за мляко (Авент), бибероните като ги миех, просто ги обръщах с пръста и така много лесно измивах отвътре (ако някой иска подробности, довечера мога да снимам с някой останал из къщи)
Иначе всички части на шишета и чаши от една марка са съвместими.
За водата започнах да взимам едни шишета по лев пълни с овкусена вода на "Теди" и си ги пълня с тяхната вода. Имат си клапа, не изпускат (освен ако не седнеш на тях  :lol: бях с мокър задник един ден) и за левче мяташ в коша, когато ти е кеф.
Мляко си пиеха от биберони почти до скоро - беше ми най-лесно и удобно (пият го сутрин в леглото, затова алтернативата с обикновена чаша не е вариант).
Сега им купих от тойса тези:
http://www.mytoys.de/Nuby-Trinkbecher-Set-Pick-Nick-6-tlg-180-ml/KID/de-mt.sl.sl04/1474146
Много са ми удобни, сравнително лесно се мият, за да измия сгъвката на накрайника ползвам обикновено дървено шишче.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #817 -: Ноември 24, 2011, 09:48:35 am »
 Момичета, да ви питам. колко мл АМ да давам, ако сме на кърма цял ден, но последното вечерно хранене се наложи да е с АМ. На 1.12 ще навършим 5 месеца?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #818 -: Ноември 24, 2011, 11:17:26 am »
Дидонка, има една схема:
1-месеците-0 :D,което при вас е равно на 150 мл. :oops:

*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #819 -: Ноември 24, 2011, 11:22:10 am »
 Ники, това мл вода преди да разтворя АМто, нали?
 Благодаря!