0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #300 -: Август 10, 2011, 08:14:06 am »
И аз не съм с опит, но и аз бих взела няколко бурканчета и каши в запас, дори и да ги върна неотворени  :wink: Поне да си спокойна, че няма да има изненади.

И въпрос пак от мен. Нали месото не се дава всеки ден, но когато започна да захранвам с него давам ли го в продължение на няколко дни всеки ден или през ден като редувам със зеленчуково.


 :lol: Давай му Ив, щом иска детето. Аз уж бях заместила 2 хранения, но сега пак дохранвам с мляко. Променят се децата постоянно. Моята доскоро не искаше да пие мляко, сега пък сме обратно - не иска пюрета. Ами нагаждаме се според ситуацията, неизбежно е.  :D
Чушка - зелена дадох за пръв път преди десетина дни.

Давам му, давам му  :lol: . Иначе се сърди  :lol:


Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #301 -: Август 10, 2011, 14:09:29 pm »
цигу, iv_z, не става въпрос да купувам непознати марки бурканчета от Турция, а да му давам храна от приготвената в хотела, която е подходяща за възрастта му. Бурканчета от България при всички положения ще взема - по-скоро се чудех дали да взема достатъчно, че да имам за всички обеди и вечери или само няколко за резерва.

iv_z, каша и плодово пюре в бурканче повече няма да близне, от такова се обрина целия - от там тръгна въпросът ми всъщност.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #302 -: Август 10, 2011, 14:36:38 pm »
Камбозолка, разбрах те. Исках да кажа точно това, да се запасиш за всички яденета, за всеки случай. А иначе писах, че нямам опит и още по-малко пък с хотелите в Турция. Това звучи много добре да приготвят специално за бебетата храна  :)
Де тук такова чудо  :lol:


*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #303 -: Август 11, 2011, 15:27:08 pm »
Момичета аз четох и четох,чак ме заболя главата от информация,все още не сме се захранили,но искам да сложа във фризера праскови и пъпеш/наши производства/че зимата да имам по голям избор от плодове,но пъпеша като се размрази няма ли да стане кишаво,и може ли в торбички по малко около 150гр

охх за това захранване трябва на уроци да ходя,много сложно ми се вижда-каква марка,с какво да започна и т.н,а и сме пълнички :?Другия месец живот и здраве ще ви побъркам от въпроси предполагам :oops:

Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #304 -: Август 11, 2011, 15:57:18 pm »

охх за това захранване трябва на уроци да ходя,много сложно ми се вижда-каква марка,с какво да започна и т.н,а и сме пълнички :?Другия месец живот и здраве ще ви побъркам от въпроси предполагам :oops:

Топси, не си само ти  :) Аз чета постоянно за това захранване и все нещо не разбирам  :) Прекалено много информация има и ми е трудно да пресея най-доброто и правилното. Педиатърът каза да започваме...но, чакам все пак да станем на 6 навършени месеца.

Аз пък се чудя, домашно приготвените плодови пюрета как ги правите? Варите ли плодовете? Ябълка и круша примерно?
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #305 -: Август 11, 2011, 16:50:35 pm »

охх за това захранване трябва на уроци да ходя,много сложно ми се вижда-каква марка,с какво да започна и т.н,а и сме пълнички :?Другия месец живот и здраве ще ви побъркам от въпроси предполагам :oops:

Топси, не си само ти  :) Аз чета постоянно за това захранване и все нещо не разбирам  :) Прекалено много информация има и ми е трудно да пресея най-доброто и правилното. Педиатърът каза да започваме...но, чакам все пак да станем на 6 навършени месеца.

Аз пък се чудя, домашно приготвените плодови пюрета как ги правите? Варите ли плодовете? Ябълка и круша примерно?

И аз съм в джаза, момичета. Ние се захранихме с плодови, но Бърди каза да спра всичко в бурканчета и днес ми бръмна главата от четене. Нищо не ми е ясно.
 :(
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #306 -: Август 11, 2011, 18:53:32 pm »
Момичета, кога започнахте да давате сок от ябълка? Доста съм объркана от информацията, която прочетох... Терезка мина 3 месеца, досега сме само на кърма.
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #307 -: Август 11, 2011, 20:03:47 pm »
Ние вече се захранихме и то доста успешно. Изяждаме си по 150г зеленчуци (сварени на пара и намачкани) смесени с 30мл АМ  :balk_53: . Това, което ме притеснява обаче е, че 2 часа след като сме изяли пюрето отново сме гладни. Може ли някоя по - опитна мама да сподели дали е имала подобен проблем и дали изобщо трябва да се притеснявам за това.  :ask:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #308 -: Август 11, 2011, 21:43:01 pm »
Момичета, кога започнахте да давате сок от ябълка? Доста съм объркана от информацията, която прочетох... Терезка мина 3 месеца, досега сме само на кърма.
След годинката дадох сок за първи път, не от ябълка, а от морков. Нямате нужда от сокове. Имаше една тема доста обширно пишеше за и против соковете, потърси я.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #309 -: Август 11, 2011, 21:50:09 pm »
Момичета, кога започнахте да давате сок от ябълка? Доста съм объркана от информацията, която прочетох... Терезка мина 3 месеца, досега сме само на кърма.
След годинката дадох сок за първи път, не от ябълка, а от морков. Нямате нужда от сокове. Имаше една тема доста обширно пишеше за и против соковете, потърси я.

И моя педиатър се придържа към това, което е написала Мими. Мисля и мнението на Бърди е такова по въпроса.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #310 -: Август 11, 2011, 22:03:30 pm »
Аз дадох сок и то от ябълкА към 10 месеца разреден с вода, но не защото исках да давам сок, а защото исках да я науча да пие вода. Сега с това бебе няма да слушам да не давам вода толкова до късно, защото на Ивана и до ден днешен течностите и трябва да имат няккъв вус, за да ги пие, понеже така и не се научи да пие чиста водичка.


Б.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #311 -: Август 11, 2011, 22:18:33 pm »
Мдаа,аз така със големият ми син давах до не знам колко години сок със вода,защото чиста не искаше да пие.На Митко като Мими дадох към годинката,но той и до ден днешен си предпочита чиста вода-сок да не види :)

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #312 -: Август 11, 2011, 22:20:49 pm »
Благодаря за отговорите!
Педиатърът ми е на същото мнение, ще изчакаме.
 Синът ми е почти на 8, захранван е по "старата" схема. Обаче няма сок, който да го съблазни - водичка и точка  :D.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #313 -: Август 11, 2011, 22:26:11 pm »
Ние вече се захранихме и то доста успешно. Изяждаме си по 150г зеленчуци (сварени на пара и намачкани) смесени с 30мл АМ  :balk_53: . Това, което ме притеснява обаче е, че 2 часа след като сме изяли пюрето отново сме гладни. Може ли някоя по - опитна мама да сподели дали е имала подобен проблем и дали изобщо трябва да се притеснявам за това.  :ask:

И аз до скоро си мислех, че Евгени огладнява бързо след пюрето или кашата. След всяко ядене го кърмих и си мислих, че нещо не е наред, а то просто е било жадно детето. Дори сега и по време на ядене си пийва водичка. И взехме да влизаме вече в някакъв режим на хранене  :wink: Иначе преди беше едно хранене нон-стоп  :oops:


*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #314 -: Август 12, 2011, 15:53:18 pm »
Натали, защо Бърди казва да спреш всичко в бурканчета? Знам, че той е против бурканчетата по принцип, но в случая има ли някаква конкретна причина?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #315 -: Август 12, 2011, 19:55:40 pm »
Аз искам да питам дали ни е рано да заместваме сутришното хранене,защото моя младеж от една-две седмици отказва даа си пие млякото и аз дохранвам с оризова каша, а вчера и днес съвсем отказа да си пие млякото иначе зяпа като види лъжичката с каша.
07.10.2009
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #316 -: Август 13, 2011, 12:50:50 pm »
Натали, защо Бърди казва да спреш всичко в бурканчета? Знам, че той е против бурканчетата по принцип, но в случая има ли някаква конкретна причина?

В другата тема съм описала едно неспокойство, което се появи в съня на Алекс от около две седмици. Бърди каза, че е рефлукс и заради това да спра всичко в бурканчета.

И сега имам въпрос: Алекс не иска да яде картоф, направо се опитва да си го повръща. Опитвам се да намеря сладък и да пробвам с него. Но под сладък какво да търся: нашите си, които са червени отгоре или патати, които се продават в ХИТ-а. Аз вчера купих патати, ама са ми много странни и досега не съм ги използвала, приличат ми на ряпа. :?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #317 -: Август 13, 2011, 16:30:51 pm »
Аз искам да питам дали ни е рано да заместваме сутришното хранене,защото моя младеж от една-две седмици отказва даа си пие млякото и аз дохранвам с оризова каша, а вчера и днес съвсем отказа да си пие млякото иначе зяпа като види лъжичката с каша.
Пауърче,аз лично заместих на 10м.,ама във вашият случай щом отказва...нямам идея.Освен каша???

*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #318 -: Август 14, 2011, 18:29:12 pm »
Момичета, как се приготвя кус-кус за бебе? Печете ли го преди да го сварите? Пасира ли се след сваряването? Мерси!


*
Re: Въпроси и отговори по храненето-5
« Отговор #319 -: Август 14, 2011, 22:35:24 pm »
Аз започнах със Плазмон.Във 200 грама вода след като заври слагам 2 равни супени лъжици.Ври 3 мин.После слагам сирене и масло и като изстине-да ви е сладко! :)