0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ах че ме ядоса Йорданка Благоева
« Отговор #20 -: Ноември 10, 2010, 17:51:17 pm »
оф, кога ще спрат да ни "пробутват" изоставените деца на България  :x


В това предаване на всичкото отгоре май не го правят за първи път. И аз като wish не го гледам, но вече съм чела в нета подобни коментари. След като някой си позволява да ме моли или съветва да осиновя, то и аз бих си позволила да посъветвам т.нар. наши звезди. Вместо да пеят и се кълчат с цел да помогнат, искайки нашите пари и искайки от нас да осиновим, просто да го направят те. Нищо по-лесно от това да си вземеш за отглеждане детенце, без да знаеш нищо за роднините му, за фамилните заболявания и генни обременености; без да имаш каквато и да е идея дали ще си в състояние да го обикнеш; дали то ще те обича истински, знаейки, че не си неговият биологичен родител; дали не трябва да смениш града или държавата, ако не желаеш да му признаваш, че си осиновител; дали когато поотрасне няма да те зареже и да преоткрие колко добри всъщност са истинските му родители...
Но винаги е по-лесно да даваш съвети,особено когато никой не ти ги е искал.

За благотворителността на хората, които ни дават съвети и искат парите ни всяка вечер отново съм на същото мнение като wish, но няма да задълбавам в съмненията си, които се обосноваха след като прочетох отчетът за изразходване на средствата, събрани от миналогодишното шоу.

Имам само един въпрос. Последната реклама на шоуто, която се върти ни показва едни дечица в дом и мил глас ни обяснява как ако дарим пари, то "те" (не децата, а те - благотворителите) с нашите пари ще намерят осиновители или приемни семейства за същите дечица. По скромното ми юридическо мнение намирането на осиновители според нашето законодателсвто и граждански процес все още не е свързано с пари. За последно статистиката показваше, че в регистъра на потенциални осиновители за София около 2000 семейства чакат своето дете. Без желаещите чужденци, които са в отделен регистър, ако не се лъжа. Моля да ме поправите, ако греша. Не ми става особено ясно защо трябва да подпомагаме с пари тези родители, или пък да спонсорираме търсене на такива, при положение, че вече има наредени на голяма опашка. Нямат възможност да си заплатят таксите по включване в регистъра ли? Или съдебните разноски по делото за осиновяване? Или  пък нямат възможност вобще да гледат дете и с дарението си бихме ги стимулирали да осиновят? Наистина не ми е много ясно и бих била благодарна, ако някой ме осветли...
Re: Ах че ме ядоса Йорданка Благоева
« Отговор #21 -: Ноември 15, 2010, 00:30:35 am »
Момичета, струва ми се, че моментът за писане на едно отворено писмо до ВШ е достатъчно назрял,всички изложени мисли тук могат да бъдат обобщени и изпратени до истинските адресати.
Междувременно всеки възмутен потребител би могъл да обяви свой собствен бойкот на телевизията, какъвто е случаят в моето семейство - БТВ не се гледа.  
« Последна редакция: Ноември 15, 2010, 00:35:35 am от Мама Мийя »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Ах че ме ядоса Йорданка Благоева
« Отговор #22 -: Ноември 15, 2010, 14:20:11 pm »
Мда, колкото ни отразиха отвореното писмо и възмутените мейли по повод филмите на  Миролюба Бенатова. Чиста загуба на време.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Ах че ме ядоса Йорданка Благоева
« Отговор #23 -: Ноември 15, 2010, 17:21:09 pm »
Не се надявам на "смяна на курса" от тяхна страна, по-скоро важно е писмото да циркулира в общественото пространство, както се случи с писмото на майката от Добрич. Ако не бях прочела нейното писмо, може би щях вече да съм изпратила куп смс-и за каузата на ВШ.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Ах че ме ядоса Йорданка Благоева
« Отговор #24 -: Ноември 15, 2010, 17:28:02 pm »
Междувременно всеки възмутен потребител би могъл да обяви свой собствен бойкот на телевизията, какъвто е случаят в моето семейство - БТВ не се гледа.  

Откакто по БТВ и НОВА вървят благотворителни шоута (и то май по едно и също време), в чиито истински мотиви и крайна цел дълбоко се съмнявам и ние преоткрихме Канал 1 и руската телевизия. 
*
Re: Ах че ме ядоса Йорданка Благоева
« Отговор #25 -: Ноември 19, 2010, 22:06:41 pm »
Междувременно всеки възмутен потребител би могъл да обяви свой собствен бойкот на телевизията, какъвто е случаят в моето семейство - БТВ не се гледа.  

Откакто по БТВ и НОВА вървят благотворителни шоута (и то май по едно и също време), в чиито истински мотиви и крайна цел дълбоко се съмнявам и ние преоткрихме Канал 1 и руската телевизия.  

По Нова поне знаеш за какво пускаш СМС.Предлагам Ани Салич първа да даде пример.БТВ вече не гледам, освен " Листопад" :D.Обаче всичките са един дол дренки.

Малко/много/ офф-помните ли истерията за изтеглянето на Вигантол?Що писма се изписаха до БТВ и Нова и никаква реакция.Вчера една аптекарка "се изпусна" защо е изтеглен, няма да го пиша, че ще е като пусната бомба, само ще кажа, че не е заради пипетата.Очудвам се, че тези медии, които надушват скандал от 10000 километра, нищо не отразиха.Нима нашите деца не са важни?
« Последна редакция: Ноември 19, 2010, 22:36:39 pm от ketti »