0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Повръщане на бебета
« -: Февруари 26, 2009, 10:16:08 am »
Здравейте, мами. Дъщеричката ми е на 8 месеца. От раждането си до към 6 месец непрекъснато повръщаше и педиатърката ни посъветва да я храня с  Фризовом и Фризо 1. Нещата се оправиха. Спря повръщането. Минахме на
Фризо 2. На 7 месеца и половина излязоха първите две зъбчета. И изведнъж при хранене на Маги започна да й се повдига, а след това понякога и да повръща. И то пак на фонтан- като в първите месеци. Спрях да давам пюрета и каши, минахме само на мляко, купих пак Фризовом. Заведох я при педиатърът- прегледа я, каза, че уж всичко е нормално. Изписа й сироп против повръщане- Натриев цитрат. Два дни добре-и днес отново пак започна да повръща, и то два часа след хранене. Иначе няма температура, жизнена е, изхвърленото мляко не е пресечено, не мирише на ацетон, акото й е жълто с нормална консистенция. Моля ви, кажете ми какво да правя, възможно ли е това състояние да е провокирано от никненето на зъби?
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: Повръщане на бебета
« Отговор #1 -: Февруари 27, 2009, 09:07:54 am »
Честно казано не съм чувала да се повръща при никнене на зъбки.А и температура като няма също е добре.Според мен най вероятно е нещо от храната .Моето дете като беше малко говоря за първите месеци също много повръщаше точно както си казала като фонтан дори млякото излизаше и от нослето му.Но сменихме храната бяхме го почнали на кисело мляко и минахме на нан тогава такова се предлагаше по аптеките.Сега вече има голямо разнообразие на бебешки храни.Пак потърси лекарски съвет не оставяй нещата ако трябва при друг лекар отиди не личния просто се разтърси и намери по добър лекар.Дано всичко се оправи и да е наред бебчето.Успех
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Повръщане на бебета
« Отговор #2 -: Февруари 27, 2009, 09:59:23 am »
копирай си въпроса ето в тази тема - http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=33388.0

ще ти отговори лекар-педиатър.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Повръщане на бебета
« Отговор #3 -: Февруари 27, 2009, 11:23:09 am »
защо не пробваш с хипоалергично мляко
Аз някъде бях писала, че при моето дете като смених водата (на 8 месеца) спряха повръщанията. До тогава всички ми казваха че са нормални.
Натриевят цитрат няма да спре повръщанията ако са от храната. Това (натриев циртат) са соли, които детето губи при повръщания. Ако те не се възстановят детето няма да спре да повръща. Често се получава при вирус. Тогава е незаменим, но при съмнения за непоносимост (не казвам алергия) към някои храни едва ли ще има особен ефен в дългосрочен план.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Повръщане на бебета
« Отговор #4 -: Февруари 28, 2009, 01:12:28 am »
НЕ се сменя млякото с ХА при повръщане защото:

*не е ясно дали е АБКМ
*Дори да е АБКМ, тогава ХА няма пък изобщо място.
*цитрат не се дава-това са стари и неактуални неща. Както виждате-не помага.

Това вероятно е рефлукс-нужно е да давате антирефлуксно мляко до 12м възраст и да спрете всякакво кисело мляко (ако давате).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Повръщане на бебета
« Отговор #5 -: Март 28, 2010, 15:38:22 pm »
Здравейте момичета.Моят син повръшташе на фонтани постоянно и през нослето дори от раждането си до 10-тия месец.Спряхме го след като изпи 2 сиропа МОТИЛИУМ които ми донесоха от Италия специално за рефлукс са за БЕБЕТА.До навършването си на 1год. пихме АМ Фризовом от което нямаше особен ефект,но пък сиропа се оказа вълшебен поне за нас.
Понеже бях поръчала 4 сиропа Мотилиум а той от 2-та се оправи сега ми останаха 2 такива сиропа.На драго сърце бих помогмала на някоя от вас с тези сиропи ако има нужда понеже знам че ги няма в България а имат невероятен ефект.
Аз съм от Варна който се интересува да ми пише.
Re: Повръщане на бебета
« Отговор #6 -: Април 25, 2010, 00:09:30 am »
Дъшеря ми също беше с много силен рефлукс, до 15 месеца давах Аптамил АР, до 12 месеца - Мотилиум и Огасторо (Мопрал), лекарствата ги поръчвахме от Франция. В бълг. аптечна мрежа няма много подходящи лекарства за бебета!
*

    inski

  • ***
  • 150
  • Моля,пишете ГРАМОТНО!Използвайте буквите "Ъ" и "Й"
Re: Повръщане на бебета
« Отговор #7 -: Юни 13, 2010, 00:08:08 am »
Здравейте,д-р Бърди!И друг път съм ви писала по този въпрос относно повръщането на дъщеря ми-вече стана на 8 месеца,захранването стана по следния начин:на 5,5 месеца с плодово пюре,на 6,5 месеца със зеленчуково и на 7,5 месеца с месно-зеленчуково,също така след 7ми месец и половина с педиатъра ми въведохме кашите и жълтъка,засега ще отложим попарите.Останалото хранене е с Фризовом.Ходихме на преглед при детски гастроентеролог,който само с леко натискане на корема установи,че става въпрос за гастроезофегален рефлукс и ни изписа прахчета,които ни ги приготвиха в аптека,чиято основна съставка се нарича Нексим,давам по 2 прахчета на ден,но да ви кажа пак продължава да повръща въпреки Фризовома,прахчетата и пюретата.засега са ни изписани 100 прахчета,които вече са на привършване,а докторката не каза да има нужда да ходим пак при нея,та мисълта ми е какво бихте ме посъветвали вие в тази ситуация?Какво ще стане ако този рефлукс си остане и не го надрасне на 1 годинка?Има и друго нещо,не знам как ще го приемете,когато ни изписа прахчетата,гастроентероложката ми предписа как да го нарека"ударно захранване"-в един ден да започна да давам каша,плодово,зеленчуково пюре,кисел и фризовом,аз обаче го обсъдих с педиатъра и той също не беше съгласен с това ударно меню и затова си започнахме поетапното захранване.
Вече съм при мама!!!Името ми е Гергана и тежа 3,900г и съм висока 52см

 http://www.facebook.com/photo.php?pid=30400192&l=8a99371c23&id=1167931675

http://www.facebook.com/photo.php?pid=30839992&l=87d3c78751&id=1167931675
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Повръщане на бебета
« Отговор #8 -: Юни 13, 2010, 00:15:35 am »
Възрастта на детето позволява да се даде за МНОГО кратко метоклопрамид ( Церукал) на сиропче. Ако могат правилно да го дозират... . Ако може да уточните състава на прахчетата... ?
Иначе по-добро от Хумана АР няма.
Опитайте сутрин и вечер дадавате АМ НЕ като мляко, а като правена каша с (бебешко) оризово брашно, избягвайки в останалите хранения да давате АМ като мляко.

За никакви "ударни", "комсомолски" и т.н. "захранвания" и реч не може да става.
« Последна редакция: Юни 13, 2010, 00:18:17 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.