0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Пускам темата аз, смятам, че имам късмет. Пожелавам ви леки процедури, много сила и надежда, че и при вас чудото ще се случи.
Успех, момичета!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #1 -: Юни 29, 2015, 22:26:19 pm »
kassi, благодаря ти за новата тема. Успех на всички борбени момичета  :D
lilibell, тъй като не успях да си редактирам предния пост, пускам нов. Това, което написах в предния пост се отнася за следващ цикъл, сега намерих изследванията. В следствие на стимулацията с Клостилбегит имах само един фоликул, който беше пораснал до 12 мм, но док реши да канселираме опита заради изтънена лигавица и стойностите на ЛХ. Естрадиола е бил 140 на 9-ти ден от цикъла. Най-накрая изрових изследванията и успях да ги систематизирам, а не да говоря по спомен, за което се извинявам.  :oops:
« Последна редакция: Юни 29, 2015, 22:35:06 pm от Sweet Angel »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #2 -: Юни 30, 2015, 00:40:49 am »
Kassi благодаря за темата  :)  :bighug: Дано ни е късметлийска.  :crossfingers:

Lilibell може болката да е от хормоните. Аз винаги усещам ранното покачване на ЛХ по болката.

Makiyaki  :bighug: много благодаря за изчерпателната информация. Много ми помогна. Оказа се че само омега 3 ми е рибна, другите са растителни. Аз ще правя опит през Септември и нямам шанс да забременея нормално. Дори и да имах шанс, мъжа ми ще липсва за 1 месец  :D, така че не зная дали има смисъл да спазвам това преди ову и след с витамините.
За пробиотиците има един комплекс от витамини с пробиотици Бион 3 с Q10. Тях ги пие мъжа ми. И аз съм ги пила при предишните ми опити.
« Последна редакция: Юни 30, 2015, 00:44:37 am от Giaany »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #3 -: Юни 30, 2015, 02:50:58 am »
Има, има смисъл, септември след пункцията спирай растителните омеги, за да не попречат на прогестерона :) след пункция се работи за лигавица и прогестерон, а растителните са пълни с естроген :)

Успех, момичета, стискам ви палци!
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #4 -: Юни 30, 2015, 08:03:32 am »
Момичета, минавам само да ви дам надежда - аз съм бременна след ин витро на ЕЦ. Вярвам, че всяка от вас ще успее рано или късно, но ви пожелавам това да стане докато сте в тази тема. Успех!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #5 -: Юни 30, 2015, 09:48:06 am »
Kassi благодаря за новата темичка, дано да ни е на късмет.
Днес съм по-добре, сигурно наистина е било от хормоните вчера. Надявам се клостила да действа и да успея да излюпя поне едно яйце  :balk_35:


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #6 -: Юни 30, 2015, 18:45:08 pm »
Записче в новата тема.
Нека ни е на късмет  yahoo_17 stork-boy



*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #7 -: Юли 01, 2015, 11:23:52 am »
Момичета, разрових да разуча повечко за кю10 и дали е вреден при евентуална бременност-->оказа св че някои го спират, други го намалят, но няма изследвания правени, които да доказват вредата или ползата, затова се счита за риск.

Както и да е, това, което ме впечатли е че жени, които се подготвят за бременност взимат 90тина дни предварително ОГРОМНИ дози от него --> 400-800мг, а ние до вчера, дето се вика, обсъждахме 30 или 100мг на ден е достатъчно...

В никакъв случай не пиша тук, за да препоръчам такива конски дози, просто исках да споделя и ако някой св интересува, да потърси още инфо или да се съветва с доктор. Аз за себе си бих увеличила дозата на 200, но нека всеки сам да реши :)

Лилибел, кога си на УЗИ за проследяване? Стискам палци за красив фоликул, пък може и 2 :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #8 -: Юли 01, 2015, 11:35:17 am »
makiyaki петък съм на преглед. Вероятно поне един ще имам, от там нататък - каквото Господ даде. Казвам, че поне един ще имам, защото все още като си напрегна корема и го усещам. Дано да е фоликул, има вероятност и просто яйчника ми да е станал по-чувствителен (уголемен) от хапчетата. Но някак си имам вътрешно усещане, че ще е фоликул. Иначе неприятните усещания от 3ия ден вече отшумяха и усещам леко боцкане само като се прегъна.
Относно Q10 - доколкото знам това е доста добре проучено вещество, но то не оказва пряко въздействие върху забременяването затова не знам прием по 400-800 мг дали нещо помага в това отношение. Това вещество е установено в големи количества в сърцето и мисля че черния дроб или бъбреците - не съм сигурна, затова се смята, че влияе положително предимно върху тези органи. Но аз следвам своята политика, че когато тялото е в отлично състояние като цяло, то няма начин рано или късно и забременяването да се случи. Затова си пия шепата хапове  :D Между другото взимам по 4 хапчета В6 - т.е. 100 мг дневно. Не знам много ли е малко ли е? Нямам странични ефекти от описаните в листовката ...
Никой друг ли няма да стартира процедура? Май само аз съм този месец  :?
« Последна редакция: Юли 01, 2015, 11:37:47 am от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #9 -: Юли 01, 2015, 13:12:10 pm »
Аз стартирам този месец, но от онзи ден насам се притеснявам да не съм те подвела и не смея да пиша. Моите опити доста се проточиха във времето и в главата ми е каша. Вчера ми доставиха Q10 100 мг. Та и аз се чудех дали е достатъчен като дневна доза. Иначе от тази сутрин съм в цикъл и в петък съм на преглед при док.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #10 -: Юли 01, 2015, 14:21:05 pm »
Айде момичета в Петък чакаме хубави новини и от двечките  :crossfingers:
Q10 по принцип се произвежда от клетките в организма, но се съдържа в малки количества в сърцето, черния дроб и бъбреците, също в фъстъците и в една много полезна, но не любима моя риба Сардина. Изобщо Сардината има много омега 3, както и други витамини.
Q10 няма странични ефекти, освен леко стомашно неразположение. И се дава и на деца за страничните ефекти от химиотерапия.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #11 -: Юли 01, 2015, 16:23:29 pm »
Пише че го взимат не за забременяване, а за качеството на яйцеклетките. Даже една от жените го вземала по 800 дневно за 90 дни и 43 години след стимулация 11 яйца излюпила...

Според мен и едно яйце е добре на месец, та затова писах 200 на ден не 800, но и 100 е добре, само да не е 30, че 30 ми се вижда недостатъчно :р

Успех Лилибел, аз в петък няма да съм тук и нямам нет в телефона, та чак в понеделник ще разбера как е минал прегледа :) а ти си гълтай хаповете смело и викай твоето бебе да дойде (медитирай си, измисли му име и всеки ден му говори, че го чакаш, че си готова и да идва вече :) знам, че много не вярваш, ама за всеки случай го направи)...

Сладко Ангелче, успех, взимай кю10 не го жали, той за яйцеклетката помага, в крайна сметка като забременееш най вероятно ще трябва да го спреш :) и мъжа да взима, за плувците е добре, след като даде материал да го спре или намали, че пусто много е скъп...

Giaany, много са полезни сардините, аз с мойто вегетарянстване не ям меса и риби, но ако забременея съм решила, че каквото ми се прияде ще ям :) особено рибешки неща. Даже почнах рибени омеги заради моя проблем с НК клетките, а преди дори пробиотик не взимах в капсула, щото нали е от желатин, а той се произвежда от кости на животни и следователно не е вегетариански ... Сега съм решила, че бебето е по важно от вегитарянстването и си взимам пробиотик в желатинови капсули, рибешки омеги, но не мога още да се прежаля да ям умрялото животинско месо... Дано рибешките омеги да помогнат :)

Успех, момичета!
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #12 -: Юли 01, 2015, 17:18:47 pm »
Ох, писах, писах и нещо не ми изпрати написаното  :(
Sweet Angel с нищо не си ме подвела, напротив - много ми е полезна всяка информация защото аз нямам никакъв опит с подобни стимулации и съответно ми е много притеснено.
Значи ще сме заедно в петък, дано да е нашия ден. Пожелавам ти всичко да е наред и да стартирате.
А за Q10 - аз пия по 2 хапчета от по 100 мг, т.е. на ден взимам 200 мг. Доставчика пише, че трябва да се пият по 3, т.е 300. Моя Q10 май не излиза толкова скъпо - 60 хапчета по 100 мг в опаковка са ми 8.23 долара. Като сравнявам тук какви са цените за по-малък грамаж и по-малко бр хапчета ...
« Последна редакция: Юли 01, 2015, 17:20:43 pm от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #13 -: Юли 01, 2015, 17:34:33 pm »
Лилибел ти откъде ги взимаш и къде е "тук"? Моите са 120 хапа от 100 мг за $34.99. Ама то на мен по принцип всичко ми се вижда скъпо...моето мислене е настроено май само в стотинки да работи и такива големи цифри ми се виждат скъпи  :lol:
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #14 -: Юли 01, 2015, 17:37:07 pm »
Дано петък е нашият ден. Преди малко ми изпратиха резултатите от изследванията на плазмения ренин и алдостенон-а, които чаках. Току-що записах час и за кардиолога, защото резултатите ме втрещиха. Май най-накрая открихме причината за високото ми кръвно, а загубих в лутане и пиене на излишни лекарства цели 3 години. Даже след последната пункция, когато яйцеклетката не се оплоди, ембриолога каза, че е почти сигурен, че лошото качество на яйцеклетките се дължи на приема на лекарства за високо кръвно налягане. Нивата на ренин при мен са 154 ng/ml при реф. стойности 1.7-29.3  8O. Алдостенона е 113 ng/ml при реф. ст-ти 11.7-236. Направо не знам къде съм, в нета чета за прогнози за миокарден инфаркт при такива стойности. Не знам как ще издържа до прегледа в петък  :?  На Вас пожелавам късмет и успех  :)
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #15 -: Юли 01, 2015, 17:59:50 pm »
Вторият хормон изглежда в норма. Аз съм с високо кръвно, но още не съм на хапчета, защото нямам личен лекар, но трябва да взема мерки--> все отлагам. Ангелче, аз не бях чувала за ренин, но много интересна връзка наистина и веднага влезнах да проуча, пише че 3 дни преди теста да не се взимат противозачатъчни, хапове за кръвно и да се яде балансирана диета. Също позата на тялото при взимане на кръв и по кое време на деня е взета кръвта също влияят на резултата! Дано се намери решение в твоя случай, не се стресирай излишно до петък и успех!
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #16 -: Юли 01, 2015, 18:15:17 pm »
Вторият е в норма, мен първият ме притеснява. На прегледа аз настоях да обърнем внимание на надбъбречните жлези, защото досега все не им обръщаха внимание. И аз не бях чувала за този тип изследване, но макар, че съм била само на един преглед при тази кардиоложка, сега съм спокойна, защото съм в ръцете на човек, който явно знае какво прави.Спазих изискванията преди изследването и не мисля, че съм компрометирала резултата по някакъв начин. Не искам да спамя темата повече, но бих предупредила всички, които имат проблем с високо кръвно налягане да не отлагат посещението при лекар и най-важното да търсят причината. Ние досега лекувахме следствието и "благодарение" на лечението съм с влошено качество на яйцеклетките. Нещата са свързани, преди да приемате лекарства, особено такива за кръвно, помислете. На листовките на три вида от лекарствата, които приемах в последните две години пишеше:"Да не се приемат от жени във фертилна възраст или плануващи забременяване".
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #17 -: Юли 01, 2015, 19:44:30 pm »
makiyaki аз взимам добавките от един американски сайт iherb.com - тук доста момичета са пазарували от него и са доволни, та и аз се наредих. Може би ти държиш на марката и затова са ти с такива цени. Аз си взимам на MRM, гледам че и по българските аптеки зареждат от тях, като цените са доста по-високи. Този Q10, който взимам, е намален от 19.99 долара. Даже се чудя докато е на тая цена дали да не си взема още 4-5 опаковки, щото купувам и за мои близки. Да се запася и да го започвам и аз в големи дози
Sweet Angel ужасно е да се бориш на няколко фронта. Като имаш предвид, че всичко в тялото е свързано... И аз съм така, но с хашимото - постоянно съм на тръни заради автоимунните защото се смята, че като имаш едно автоимунно впоследствие шанса да развиеш автоимунно към друг орган/система е доста висок. Та много много много ми се иска да родя, преди съвсем да се амортизирам  :(


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #18 -: Юли 01, 2015, 20:51:08 pm »
Уф, аз до преди 2-3 си мислех, че вече съм амортизирала. Имам и завишено ТСХ (което откриха в ин витро клиниката преди година), от дете все ми е студено, лесно се уморявах, имах непрестанно главоболие и болки в ставите и мускулите, отделно шипове и други "екстри". Оказа се, че с приема на едно хапченце Л-тироксин на ден почти всички проблеми се решиха. Не ми се вярва, но в момента се чувствам по-добре, отколкото през последните 15 години. Сега остава да оправим кръвното, ако сме открили причината и после да забременея  :D. Ех, размечтах се  8)
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 3
« Отговор #19 -: Юли 01, 2015, 23:00:02 pm »
Успех момичета стискам ви палци!