0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

хормони - резултати
« -: Април 04, 2006, 14:48:28 pm »
Момичета , разгледайте и моите резултати и си кажете мнението, че се очертава да се видим с гинеколога едва следващата седмица. Аз като гледам само пролактина ми е завишен -  :roll:
на 4 ден:
естрадиол 83,81 -( 46-607 pmol/l)
пролактин 44,22 - (3,4 - 24,1 ng/m)l
тестостерон 1,07 - (0,22 - 2,9)
LH 8.55 -   (до 12,5)
FSH 10.83 -  (до 12,5)
на 24 ден прогестерон 1,91 - (1,7 - 27)

Всеки край е едно ново начало!
Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!
хормони - резултати
« Отговор #1 -: Април 04, 2006, 15:03:22 pm »
Пролактина ти е завишен доста.
А прогестерона 7 дни след овулация ли го прави, защото ако е така е доста нисичък, макар и в граници.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

хормони - резултати
« Отговор #2 -: Април 04, 2006, 15:10:12 pm »
Прогестерона го правих 10 дни след овулацията, но така ми пишеше на наравлението. Това оказвали голямо влияние? А пролактина какво да го правя? Четох някои неща за него - но аз съм със съвсем редовен цикъл, хипофизата ми е наред и хормоните също  :roll:

Всеки край е едно ново начало!
Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!
хормони - резултати
« Отговор #3 -: Април 04, 2006, 16:04:34 pm »
Цитат на: alomita
А пролактина какво да го правя? Четох някои неща за него - но аз съм със съвсем редовен цикъл, хипофизата ми е наред и хормоните също  :roll:

Пусни си ново изследване на пролактин, като спазваш всички изискавания: без месо, без допир до гърдите, без вълнение, почини си преди да ти вземат кръв. Ако пак покаже повишение, едва тогава трябва да се вземат мерки.
Лабораторните грешки са често срещани.
*
Re: хормони - резултати
« Отговор #4 -: Април 04, 2006, 16:37:23 pm »
Цитат на: alomita

на 4 ден:
пролактин 44,22 - (3,4 - 24,1 ng/m)l
тестостерон 1,07 - (0,22 - 2,9)
LH 8.55 -   (до 12,5)
FSH 10.83 -  (до 12,5)
на 24 ден прогестерон 1,91 - (1,7 - 27)


Абе пролакнина над норма...ама това е по-лесно поправимата причина.
Мен ме притеснява този прогестерон
БЕзумно нисък е за 24ден (10дни след ову)...
Аз съм мерила на 22 ден.. някъде към 21-24 беше при същите норми...
Това 1.91.... е направо страшно ниско според мен... и това е което най-много ме притеснява в случая.
Ако ми е правилна логиката (щото не съм учила медицина)... щом е толкова нисък прогестерона, значи жълтото тяло изобщо не се образува.. Имаш ли овулация? Ако има жълто тяло, то то не се справя със задачата си да произвежда прогестерон.
Може и да е лабораторна грешка.
АКО го повториш и наистина е така... ще трябва да се търси причината в тази насока.....

Според мен може би има някаква причина за да се случва този дисбаланс.
ФСХ-то малко почва да минава средата и да се доближава до горната граница. До колкото знам за репродуктивните нужди е добре да са около средата ЛХ и ФСХ.
Повече предположения не смея да казвам... да не взема да кажа някоя глупост.
Говори с твоя лекар... за да не те объркаме ние с нашите предположения.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


хормони - резултати
« Отговор #5 -: Април 05, 2006, 08:47:45 am »
На предпоследния ми цикъл на 14 ден УЗИ-то показа наличие на жълто тяло, на последния на 11 ден имах един фолекул 19мм, но не знам дали се е пукнал, а меренето на температурата го спрях отдавна, защото и то допълнително ме натоварва психически  :cry:

Всеки край е едно ново начало!
Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!
*
хормони - резултати
« Отговор #6 -: Април 05, 2006, 09:29:20 am »
И аз намирам FSH за високо , все пак на 3 -4 ден от менструацията ЛХ ФСХ трябва да са в долните граници
хормони - резултати
« Отговор #7 -: Април 05, 2006, 10:40:25 am »
Цитат на: alomita
На предпоследния ми цикъл на 14 ден УЗИ-то показа наличие на жълто тяло, на последния на 11 ден имах един фолекул 19мм, но не знам дали се е пукнал, а меренето на температурата го спрях отдавна, защото и то допълнително ме натоварва психически  :cry:

Този цикъл, в който изследва прогестерона, кой е? Този с фоликул 19 мм ли?
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
хормони - резултати
« Отговор #8 -: Април 05, 2006, 11:24:23 am »
Цитат на: alomita
Прогестерона го правих 10 дни след овулацията, но така ми пишеше на наравлението. Това оказвали голямо влияние? А пролактина какво да го правя? Четох някои неща за него - но аз съм със съвсем редовен цикъл, хипофизата ми е наред и хормоните също  :roll:


Хипофизата как и къде я изследва? А хормоните не са ти наред като гледам резултатите ти. Наистина прогестерона ти нисък, а пролактина висок. Най-добре повтори изследването на тези два хормона стига да имаш финансовата възможност разбира се.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
хормони - резултати
« Отговор #9 -: Април 05, 2006, 12:50:21 pm »
Да прогестерона го правих, когато имаше фолекул 19мм. А хипофизата е наред, изследванията ги правих пак в Плевен. А кои са най-подходящите дни за нови изследвания на тези два хормона?

Всеки край е едно ново начало!
Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!
хормони - резултати
« Отговор #10 -: Април 05, 2006, 13:13:55 pm »
Прогестеронът- 7 дни след доказана овулация.
Пролактинът- мисля не е толкова зависим от цикъла, но стандартно се пуска на 3-ия ден от цикъла, заедно с другите хормони.
хормони - резултати
« Отговор #11 -: Април 05, 2006, 13:29:21 pm »
Честно да ви кажа, момичета пак ме хваща отчаянието. Тъкмо си мислех че вече се отървах от хламидиите и няма проблем, ето че изникна този с хормоните. Така като чета, виждам че лечението не е особено бързо и лесно  :cry:

Всеки край е едно ново начало!
Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!
хормони - резултати
« Отговор #12 -: Април 05, 2006, 15:33:26 pm »
Цитат на: alomita
Честно да ви кажа, момичета пак ме хваща отчаянието. Тъкмо си мислех че вече се отървах от хламидиите и няма проблем, ето че изникна този с хормоните. Така като чета, виждам че лечението не е особено бързо и лесно  :cry:

Виж сега - въобще не се шашкай. Пролактина ти е височък, но той се коригира, а пък и е стресов хормон - така че при проследяването му поне няколко пъти може да се каже с категоричност, че е висок.
Прогестерона нещо ми се вижда нисък, но и той се коригира с лекарства. А пък и не ми е ясно на кой ден от цикъла си го изследвала?
Имай предвид, че хормоните са променлива величина, така че ако един месец не са в кой знае какви норми - това не означава непременно, че има някакъв проблем.
хормони - резултати
« Отговор #13 -: Април 05, 2006, 15:56:50 pm »
Виж сега според мен обърни внимание сега на пролактина. Според мен има голяма вероятност Прогестерона да е повлиян от пролактина или по-точно заради високия пролактин да нямаш овулация и от там естествено да ти е нисък прогестерона. Така че повтори само пролактина и помислете за смъкването му, ако пак е над границите.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

хормони - резултати
« Отговор #14 -: Април 05, 2006, 16:03:31 pm »
Благодаря ви момичета за отговорите и много  :kiss:
На 11.04 съм на преглед и тогава ще обсъдим подробно резултатите с доктора

Всеки край е едно ново начало!
Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!