0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #700 -: Април 21, 2011, 09:56:37 am »
Цеци - С основание се притесняваш . Тук  http://www.invitro-bg.com/display.php?page=m6&sub=5  съм чела за страничните ефекти. Продължителното кръвотечение е със съмнение за нещо мн.лошо. Звънкай на спешния телефон и отивай в клиниката. Дано не е това, което пише... и да споделиш после какво е станало.
Вили , ей това ако ми го беше дала аз да го прочета след моето хистеро и щях да лудна ... osi_12
Според мен не е необходимо да се вкарваме в такива филми , достатъчно е да се обясни на момичето , че трябва да отиде отново на преглед и по възможност да е при оператора провел хистерото , защото той ще е най-наясно какво е правил ...
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #701 -: Април 21, 2011, 09:59:28 am »
Здравейте, колежки,
вълнува ме следното. Пациентка съм на клиниката с последна манипулация- лапароскопия от октомври 2010г. Очаквам обаждане от Фонда в 1 месечен срок. Колко време след като си занеса заповедта назначават час за преглед?
Другото ми вълнение е, че след лапароскопията, т.е. 6 м. не съм правила изследвания никакви. Дали докато си чакам заповедта да си направя изследвания, ако да какви, или да изчакам прегледа в клиниката, когато ще стане ясно какво ще е нужно? Какво е вашето мнение?
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #702 -: Април 21, 2011, 10:07:19 am »
Вчера отказваха часове, защото имаше извънреден случай. аз бях за слагане на лекарство. Имаше спешна операция, в която участваха всички доктори и започнаха прегледите с голямо закъснение. Дори върнаха някои момичета, които бяха там за преглед. Останаха тия, които не могат да върнат-за биопсии, лекарства, стимулации. Започнаха да се обаждат по телефоните за промени в графика. Та затова беше всичко.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #703 -: Април 21, 2011, 10:07:51 am »
Здравейте, колежки,
вълнува ме следното. Пациентка съм на клиниката с последна манипулация- лапароскопия от октомври 2010г. Очаквам обаждане от Фонда в 1 месечен срок. Колко време след като си занеса заповедта назначават час за преглед?
Другото ми вълнение е, че след лапароскопията, т.е. 6 м. не съм правила изследвания никакви. Дали докато си чакам заповедта да си направя изследвания, ако да какви, или да изчакам прегледа в клиниката, когато ще стане ясно какво ще е нужно? Какво е вашето мнение?
Аз си записвам час за преглед , когато си нося Заповедта в клиниката и съчетавам двете неща.Според мен на прегледа Докторът ще ти каже какви изследвания иска да пуснете преди старта на опита.Успех!
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #704 -: Април 21, 2011, 10:20:39 am »
Мая, мерси за отговора, че така се бях нагласила......
Ясно, ще презапиша часа си за друг ден, най-вероятно за след Великден.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #705 -: Април 21, 2011, 11:36:57 am »
Тръгвам за София на преглед.Стискайте палци да не е нещо лошо.После ще пиша.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #706 -: Април 21, 2011, 12:24:26 pm »
Тръгвам за София на преглед.Стискайте палци да не е нещо лошо.После ще пиша.
Стискам ти и вярвам, че твоят ортанизъм просто е реагирал по-различно на операцията!!! :crossfingers:
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #707 -: Април 21, 2011, 18:29:32 pm »
Тръгвам за София на преглед.Стискайте палци да не е нещо лошо.После ще пиша.
И от мен стискане на палци, дай Боже всичко да е наред ,късмета да е с теб.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #708 -: Април 21, 2011, 22:04:47 pm »
Момичета, искам да попитам нещо относно биопсиите и слагането на лекарства при лоши резултати. Аз вчера бях за лекарство и в събота съм за контролна биопсия, но понеже от доста време кашлям, от 3 дни пия и антибиотик за кашлицата. И се замислих дали този антибиотик пречи на поставеното лекарство и на резултата от биопсията. Знае ли някой дали има някаква зависимост. Притеснявам се, а не се сетих да попитам докторите.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #709 -: Април 21, 2011, 22:24:03 pm »
Всичко е от кистата,вече съм по-спокойна.Сега ще пия 21 дни фемоден + останалите лекарства без Естрофем и след 19 дни пак на преглед.Надявам се кървенето да спре.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #710 -: Април 23, 2011, 10:44:06 am »
Всичко е от кистата,вече съм по-спокойна.Сега ще пия 21 дни фемоден + останалите лекарства без Естрофем и след 19 дни пак на преглед.Надявам се кървенето да спре.
Цеци, а тя спукала ли се е?
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #711 -: Април 23, 2011, 10:58:49 am »
Цеци - и аз да попитам, като я имаш тази киста, защо не я махнеш. Ето, че ти прави въртели. Аз загубих 2009г заради киста и да се мъчи д-р Емин да ми я пука с противозачатъчни...След 8месеца отидох на консултация в клиниката на проф. Горчев и с лапароскопия приключих с проклетницата. Само дето си загубих годината...
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #712 -: Април 23, 2011, 12:20:20 pm »
Тази киста я нямаше миналия месец.Това е неспукан фоликул,случва ми се за 3-ти път и се надявам пак да се оправи с противозачатъчни.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #713 -: Април 23, 2011, 15:21:25 pm »
Дано! Тия кисти са също много опасни. Септември месец, малко след като почнахме уч. година, една колежка нещо се преви в междучасието. Поиска ми аулин, че имала бъбречна криза. Бъбреци, ама друг път... След 3ч вече беше оперирана по спешност от спукана киста от задържан фоликул, така и обяснили. За щастие спасили яйчника, отрязали съвсем мъничко... Цеци , дано се разминеш с лекарствата и всичко да се оправи, наблюдавай и тичай на лекар без да се срамуваш, щото другото е...страшно.
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #714 -: Април 23, 2011, 15:30:57 pm »
И на мен ми се е случвало да колабирам от такава киста.Тогава ходих при един Пловдивски доктор.Когато ме закараха по спешност при него той каза само да лежа и да слагам замразени бутилки на корема и ако до другия ден сутринта не е започнала да спада,ще я оперира.Много се бях притеснила,тогава пиех Клостилбегит.Но сега д-р Персенска каза,няма нищо страшно,да си карам спокойно празниците,и да не я мисля!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #715 -: Април 23, 2011, 22:51:04 pm »
Аз имам киста от доста време. При лапарото не ми я махнаха, защото не е много голяма. И после при първия опит ин витро тъкмо яйчника с тази киста реагира добре на стимулациите. Тогава д-р Персенска каза, че, когато кистата е малка не е добре да се маха. Може повече да навреди.
*

    milokami

  • ***
  • 198
  • Това ще е нашата година!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #716 -: Април 24, 2011, 13:07:18 pm »
Христос Возкресе момичета!
Нека Великденските празници бъдат изпълнени с радост и много щастливи изненади!
Желая на всички Ви много мир и надежда, сбъднати пролетни обещания и щастливи нови спомени! :D Нека бъдем по-добри и по-силни в постигането на нашите цели!
" Когато си на дъното на пъкъла,
когато си най-тъжен, най-злочест,
от парещите въглени на мъката
си направи сам стълба и излез..."
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #717 -: Април 24, 2011, 22:17:59 pm »
След 3ч вече беше оперирана по спешност от спукана киста от задържан фоликул, така и обяснили. За щастие спасили яйчника, отрязали съвсем мъничко... Цеци , дано се разминеш с лекарствата и всичко да се оправи, наблюдавай и тичай на лекар без да се срамуваш, щото другото е...страшно.

Аз също съм пукала киста преди много години. Никога нищо не ме е боляло толкова, колкото спуканата киста. Мяташ се като риба на сухо и стенеш от болка. И мен ме пратиха по спешност в Пирогов. Казаха, че кистата е била с размер на яйчника. След като ми направиха всички изследвания (беше през нощта) ме пуснаха да си ходя и искаха на идния ден преди обяд да отида пак, за контролни кръвни. В последтвие (аз ходих да ми следят основно левкоцитите близо седмица) разпитах доктора и той ми обясни "нормалната практика е да те отворя и да действам по книга, но аз прецених че си млада и организма може да препобри излива. Рискувах и успях". Още го помня този др. Кусев. Беше възрастен.

По-надолу видях, че някой е писал да се слага студно. И на мен същия лекар ми каза (тогава на майка ми) да ми слагат лед в плик на корема, докато не започне да спада.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #718 -: Април 25, 2011, 00:03:51 am »
Хростос Воскресе!
Весел празник на всички!
Момичета, спомняте ли си томболата на радио Витоша за Благовещение! Вчера ми се обадиха. Ние бяхме резерва за инсеминация. Едното момиче се пренасочило за друга процедура и сега ние ще използваме инсеминацията. Само малко ме притеснява това, че инсеминацията е при д-р Табакова в Репробиомед, а аз съм пациент на Надежда. Как мислите, дали е удачно? Нашите доктори дали няма да се обидят, ако е неуспешна и продължа да си се лекувам при тях. Изобщо да се възползвам ли според вас? Много съм объркана!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #719 -: Април 25, 2011, 08:14:20 am »
Воистина возкресе!

Ами да не развалям настроението в другата тема споделям тук.
В събота ми беше денят на истината.Кръвен тест 0,18.Чакам трепетно цикъл след къс протокол.Със сигурност ще си почина от всичко и на есен с песен.
Успех на стартиращите!
След вчерашната трагедия в Симеоновград,просто си казах,че има много страшни и необратими неща и мойте са бели кахъри...


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!