0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #680 -: Април 19, 2011, 12:08:38 pm »
Здравейте,момичета.На 9.04.ми беше хистероскопията.От тогава до сега имам кървене,през цялата седмица обилно,а сега на моменти по-слабо.Днес бях на преглед при д-р Персенска и тя също се изненада защо не спира кървенето.Оказа се,че имам и неспукан фоликул,станал киста около 5мм и лигавицата ми е тънка-3-4мм.Изписа ми няколко лекарства,разбрах за какво са,но се изненадах каква нужда имам аз от тях.Дайте коментар:
  1.Метфогамма 500мг
  2.Мелатонин МАХ
  3.Естрофем 2мг
  4.Дицинон
хм.. първите 2 явно са станали модерни /уж за по-хубава яйцеклетка/.. аз метформин пия от 6 месеца вече, отскоро и хормона за сън.. естрофема го пия след трансфер.. последното са ти го изписали заради кървенето
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #681 -: Април 19, 2011, 12:32:23 pm »
Пия си лекарствата и след 10 дни пак на преглед.Дицинон-а е само за 3-4 дни.
Повече ме притеснява тази киста от дясно и защо имам толкова продължително кървене.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #682 -: Април 19, 2011, 13:38:27 pm »
Цеци, аз в първите три дни кървях много оскъдно. Даже не беше точно кървене. На третия ден реших, че се е свършило вече  и се радвах, че тоя път много леко мина /предния път помня струйно около 10 дни/. Да, ама не. От четвъртия ден се почна кървене отново, но кървене не цапане и така сумарно откарах пак десет дни.
На прегледа при д-р Стаменов и д-р Шефкетова не го коментираха като да е нещо необичайно.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #683 -: Април 19, 2011, 15:58:36 pm »
Мъжът ми много се притеснява за мен и иска да е с мен. За мен няма значение дали ще е там, неговата роля ще е само в даването на материала  :D
Казва, че това е обща борба за дете и трябва да сме двама в това.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #684 -: Април 19, 2011, 16:15:52 pm »
Здравейте момичета имам едно въпросче към вас.В събота правих биопсия и контрола на имунологични.Казаха ми,че днес резултатите ще са готови и да звънна на секретарките(това го направих) да ги занесат на докторите и те щели да ми се обадят.Питам се след колко дни обаче ще ми звъннат.При вас как е било.Като знам каква е суматоха в клиниката от народ :ask:

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #685 -: Април 19, 2011, 16:17:04 pm »
Мъжът ми много се притеснява за мен и иска да е с мен. За мен няма значение дали ще е там, неговата роля ще е само в даването на материала  :D
Казва, че това е обща борба за дете и трябва да сме двама в това.
Наистина това е борба на двама и не подценявай подкрепата му.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #686 -: Април 19, 2011, 16:33:32 pm »
Радвам се, че имам подкрепата му.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #687 -: Април 19, 2011, 21:09:28 pm »
Здравейте момичета имам едно въпросче към вас.В събота правих биопсия и контрола на имунологични.Казаха ми,че днес резултатите ще са готови и да звънна на секретарките(това го направих) да ги занесат на докторите и те щели да ми се обадят.Питам се след колко дни обаче ще ми звъннат.При вас как е било.Като знам каква е суматоха в клиниката от народ :ask:
Моят съвет е да пуснеш утре sms на д-р Стаменов или д-р Персенска с имената и датата на биопсията. И ако не ти отговорят така, пробвай пак на следващия ден. Аз винаги така съм процедирала, и най-много на втората вечер ми звънваха. Успех!

[/url]
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #688 -: Април 20, 2011, 11:43:19 am »
Дицинон-а ми е за 3-4 дни,тази вечер ще изпия третото хапче,но кървенето не спира.Д-р Персенска оказа,че ще спре.Притеснявам се,дали да и звънна???
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #689 -: Април 20, 2011, 15:36:42 pm »
Цеци - С основание се притесняваш . Тук  http://www.invitro-bg.com/display.php?page=m6&sub=5  съм чела за страничните ефекти. Продължителното кръвотечение е със съмнение за нещо мн.лошо. Звънкай на спешния телефон и отивай в клиниката. Дано не е това, което пише... и да споделиш после какво е станало.
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #690 -: Април 20, 2011, 16:15:59 pm »
Звънях на спешния,свързаха ме с д-р Персенска,тя ми каза да си взема и Метаргин 2х1 освен другите лекарства и утре съм на преглед.Така се притеснявам,дано не е най-лошото
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #691 -: Април 20, 2011, 16:55:58 pm »
Здравейте, момичета. Биопсията ми беше преди 1 седмица. Оттогава все ми цапа, понякога дори няма нищо, но после пак се появява някое петънце на превръзката. Имам още една биопсия преди време, но не на матката. Пак така ми зацапваше, докато ми дойде цикъла и след него спира. При двете ми хистероскопии беше същото. Притесних се сега като чета тук... При някоя от вас имало ли е подобен случей и как сте реагирали?при мен няколко дни преди цикъл се появява едно леко зацапване също...Сега очаквам до 2-3 дни да съм в цикъл.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #692 -: Април 20, 2011, 17:33:51 pm »
Момичета имам питане пак за какво се изписва Агапурин.Днес имуноложката ми каза да почна да го пия до стимулацията.

*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #693 -: Април 20, 2011, 18:35:38 pm »
Здравей! Намерих тази информация в нета. Дано ти е от полза.
 
Действие

Лекарственото вещество принадлежи към групата на ксантиновите производни; подобрява кръвния ток в кръвоносните съдове чрез повишаване на гъвкавостта на еритроцитите. Потиска агрегацията на тромбоцитите и намалява вискозитета на кръвта, подобрявайки по този начин кръвообращението и кръвоснабдяването на тъканите с нарушено кръвооросяване.

Показания

Агапурин е предназначен за употреба при възрастни с нарушения на периферното кръвообращение вследствие намален периферно-съдов кръвоток, при тъканни нарушения поради нарушено кръвоснабдяване (напр. язви на подбедрицата), при нарушение на мозъчното кръвообращение (мозъчна атеросклероза, постинсултни състояния), нарушено кръвооросяване на окото и вътрешното ухо.

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #694 -: Април 20, 2011, 20:08:39 pm »
trandolinka - ако те разбирам правилно, мога да те успокоя , че и аз имам такива зацапвания. Цеци говори за друго. Не се шашкай от всичко, което прочетеш. То понякога от това четене ни избиват балансите. Споко!
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #695 -: Април 20, 2011, 20:34:32 pm »
във вторник дали ще работи клиниката :ask:
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #696 -: Април 20, 2011, 20:45:12 pm »
Разбира се че ще работи.Не виждам причина поради ,която да не работи.Аз в момента съм в стимулация и от петък ще съм в София ,защото прегледите ще са през ден.И ако сметнем на 22 съм на преглед,после на 24-ти ,след това на 26-ти ,което е вторник.
така че ако имаш записан час не се притеснявай,докторите ще са там и ще работят.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #697 -: Април 20, 2011, 21:29:36 pm »
Благодаря за отговора, new Love. Не знам защо но, напоследък мноого се шашкам от всичко.Все се опитвам да съм спокойна, ама нещо не ми се получава, а трябва...
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #698 -: Април 20, 2011, 23:18:57 pm »
благодаря ти малкавещичке. попитах защото нали са почивни дни и незнам дали няма да почиват. нямам час а трябва да си взема едни резултати. пожелавам ти успех :babbycarrage: :wink:
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #699 -: Април 21, 2011, 09:33:03 am »
Момичета, някоя знае ли защо вчера отписваха всички записани часове в клиниката? Имах час за 18 ч и малко преди това ми звъннаха и категорично казаха,че трябва да си презапиша часа за др. ден. Да не би да е свързано с Великденските празници....не ми казаха