0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #300 -: Март 15, 2011, 23:26:50 pm »
Евита, има връзка генетични изследвания - фраксипарин. По принцип в нашата клиника след трансфер лекарите превантивно изписват фраксипарин или аспирин протект. След положителен тест и установяване на сърдечна дейност на плода се прави изследване за тромбофилия, което е генетично изследване. В зависимост от резултатите на изследването се преценява дали ще има терапия с Фраксипарин или не и съответно в каква доза.
Вече друг е въпросът дали изследването за тромбофилия влиза в пакета на генетичните изследвания в клиниката. Аз съм ги правила много отдавна и честно казано нямам спомен.

Разбира се изследването за тромбофилия може да се направи и преди забременяване, обикновено бива назначавано по преценка на консултиращия лекар.
« Последна редакция: Март 15, 2011, 23:40:14 pm от Мецани »
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #301 -: Март 15, 2011, 23:39:12 pm »
Генетични и имунологични съм правила преди опита ми и то препоръчани от д-р Стаменов. Генетичните правих в Майчин дом, имунологичните при тях.
Категорично съм за повече изследвания преди опит, с цел максимално изясняване на "картината". Всяка стимулация е огромно натоварване за организма на жената, та каквото може да се знае предварително е важно.
А пък всичко друго е Божа работа.
Следя темата и съжалявам за минорното настроение. Надявам се на добри новини!
Успех на всички!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #302 -: Март 16, 2011, 06:04:20 am »
...
Категорично съм за повече изследвания преди опит, с цел максимално изясняване на "картината". Всяка стимулация е огромно натоварване за организма на жената, та каквото може да се знае предварително е важно...


И моето мнение е такова.

Например, безсмислено е да се вземат лекарства за разреждане на кръвта профилактично, ако например кръвта ти не се съсирва добре, камо ли да се съсирва бързо  :wink:
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #303 -: Март 16, 2011, 08:30:54 am »
Момичета, наистина ли е трудно записването на часове в момента? Аз мисля да правя биопсия този месец (около 28-29), но овулацията си я следя в родния ми град. И вземам час директно за биопсия. До сега никога не са ми отказвали час за биопсия. И сега като чета информацията, че все някой лекар липсва, се чудя дали въобще да ходя на фоликулометрии....
Нямям никакви претенции кой ще я направи биопсийката - само да стане работата!!! :D

Мира, няма никакъв проблем с часовете за биопсия, даже сега като отказват часове за прегледи, клиниката е празна :)

От генетичните в клиниката не пускат тромбофилия, а само криотип, но пък всеки може да поиска да я пуснат, защото е важно ако я има да се вземат мерки още първия опит, когато се стреля на сляпо.

При наличие на сериозен мъжки фактор генетичните, отхвърлят наличие на проблем или съществуващ такъв още преди първия опит.
Така, че още един глас за повече предварителни изследвания преди първи опит.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #304 -: Март 16, 2011, 08:59:52 am »
...
Категорично съм за повече изследвания преди опит, с цел максимално изясняване на "картината". Всяка стимулация е огромно натоварване за организма на жената, та каквото може да се знае предварително е важно...


И моето мнение е такова.

Например, безсмислено е да се вземат лекарства за разреждане на кръвта профилактично, ако например кръвта ти не се съсирва добре, камо ли да се съсирва бързо  :wink:

Аз съм такъв случай. След ЕТ имах назначен аспирин протект по 1 табл. вечер. В 6-7 г.с прокървих, после намалихме аспирина на 1/2 табл. В 11 също имах кървене и тогава тотално го спрях. Не е сигурно, че е от него, но може да окаже влияние.
Извинявайте за отклонението.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #305 -: Март 16, 2011, 09:33:30 am »
...
Категорично съм за повече изследвания преди опит, с цел максимално изясняване на "картината". Всяка стимулация е огромно натоварване за организма на жената, та каквото може да се знае предварително е важно...


И моето мнение е такова.

Например, безсмислено е да се вземат лекарства за разреждане на кръвта профилактично, ако например кръвта ти не се съсирва добре, камо ли да се съсирва бързо  :wink:
Евита, има връзка генетични изследвания - фраксипарин. По принцип в нашата клиника след трансфер лекарите превантивно изписват фраксипарин или аспирин протект. След положителен тест и установяване на сърдечна дейност на плода се прави изследване за тромбофилия, което е генетично изследване. В зависимост от резултатите на изследването се преценява дали ще има терапия с Фраксипарин или не и съответно в каква доза.
Вече друг е въпросът дали изследването за тромбофилия влиза в пакета на генетичните изследвания в клиниката. Аз съм ги правила много отдавна и честно казано нямам спомен.

Разбира се изследването за тромбофилия може да се направи и преди забременяване, обикновено бива назначавано по преценка на консултиращия лекар.


Мецани,опитвам се да обесня ,НЕ че няма връзка м-у генетични и Фраксипарина , НО аз въпреки че нямам отклонение в генетичните си бях на Фраксипарин!...
И другото , което твърдя , е именно , че генетичните дават една информация , необходима при една ДОКАЗАНА бременност , и това с ПИД и т.н. мога доста да поспоря по темата , но ще го запазя за себе си !

« Последна редакция: Март 16, 2011, 09:40:57 am от evita1717 »
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #306 -: Март 16, 2011, 11:53:26 am »
Момичета, да знаете защо не записват часове за спонтанен. Днес се обадих и ми казаха, че са преустановили записването, така им било наредено. На мен щеше да ми е трети цикъл сега и ми е много важно.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #307 -: Март 16, 2011, 11:58:40 am »
Момичета имате ли телефона на д-р Шефкетова или д-р Персенска. Моля изпратете ми на лични, много съм се притеснила. Благодаря ви предварително.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #308 -: Март 16, 2011, 15:53:35 pm »
Десита - ти си странен човек, влез в положението на докторките, какво ти била важно, нищо не ти е важно...доктора го няма и точка! Ще чакаш! Нямаш бърза работа! Докато се впишеш пък ще дойде лятото и кво ти е да си почакаш до есента...пък току виж дошла и Коледа...ще почакаш до след нг...важно и било, странен човек!
Д-р Шефкетова е заета, влез и в положението и не я притеснявай!


За изследванията - изрично питох да направя ли генетични и специално тромбофлебията, щото си имам наследственост и чета тука...та д-р Шефкетова ми каза да не ги правя, защото политиката на д-р Стаменов била да не се натоварват пациентите с излишен харч. Ама аз искам...Не!Нямало нужда! И ... съм с гадното усещане , че нещо изтървам. Те и на преглед при д-р Начев не са ме пращали, при положение , че съм с хипофункция на щитовидната и Хашимото. От 1г и 6м не съм била на преглед, сама се справям с дозировката на еутирокса. Нямало нужда! И това ми е странно, но изпълнявам, кво да правя...
« Последна редакция: Март 16, 2011, 15:59:54 pm от New Love »
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #309 -: Март 16, 2011, 16:12:14 pm »
Май трябва да почнем да пишем по-ведро тук!
1.Наистина трябва да влезнем в положение и аз трябваше да стартирам на 28.03,но ще отсъстват,кой да ме стимулира,така е трябвало да стане,април и май аз пък не мога и оставам за юни.Това е.
2.Ако държиш на генетични пиши ми на лични,винаги можеш да ги пуснеш ако ти е притеснено,аз също ги пуснах на своя глава.
3.За ендокринолога който споменаваш ,нищо не пропускаш,отиди при друг,1г 6м си е много,аз се следя на 3 месеца.
Сами трябва да си направим нещата по-лесни ,БЕЗ НЕРВИ И ИЗЛИШНИ ЕМОЦИИ! :balk_102:


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #310 -: Март 16, 2011, 16:15:29 pm »
New Love  , защо трябва да чакаш те да те пратят при д-р Начев ?
Посети си го и сама.
Може би при пациенти  с  "история " на заболяването за щитовидната жлеза не считат за нужно те  да ти обясняват какво трябва  и  така е  според мен.
Това е работа на ендокринолога  .
А и тук има вече достъачно информация , за да чакаме  .


За тромбофилия -може да си я  пуснете и в МД .Според мен е нужна -не струва толкова много  ,  и ще сте  по-спокойни.

desinka71 , чудесен пост!
 Писали сме едновременно  .А се въздържах да кажа ,че все пак и докторите са хора и имат нужда от почивка.
Нима ние от работата не излизаме  в отпуск ?

...За ендокринолога който споменаваш ,нищо не пропускаш,отиди при друг,:
Защо смяташ така  ? 

За генетичните -навремето и аз ги направих на своя глава , още бях в  друга клиника  , д-ра каза ,че нямало нужда...Всеки си решава сам  за подобни неща.
« Последна редакция: Март 16, 2011, 16:28:40 pm от nimika »


Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #311 -: Март 16, 2011, 16:23:09 pm »
За изследванията изразихте достатъчно мнения. За това дали се чака, има ли часове, закъснения и т.н. е писано, писано та изтъркано, на който не му харесва алтернативи бол.
Нека не създаваме негативно настроение при новите  :D
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #312 -: Март 16, 2011, 16:25:16 pm »
Айде, тия, които се възмущават, че докторите ги няма точно когато на тях им е удобно и нужно, да се замислят малко:

Вие на работа всеки ден ли ходите?
Всяка  събота и  неделя?
До 20-21-22 часа, докато свършат пациентите?

Когато някой иска да си направи изследване-отива и си го прави.

А, между другото, има и други клиники.

И аз трябваше да почна стимулация на 28-29 март, но ще отложа,

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #313 -: Март 16, 2011, 17:21:11 pm »
Само едно не разбирам момичета , защо не искате във форума да се чуват всички мнения , а трябва да се нападат постоянно тези , които искрено споделят мнение или ситуации ?!?
Защо не открием картите и не ги поставим на масата, а всеки пост, който по една или друга причина засягащ клиниката НИ , бива изтриван , или създателят бива оплют веднага от ЕДНИ и същи хора?!?...Тук коментара си ще го запазя за себе си.
Кой е казал , че докторите нямат право на почивка ?Естествено , че имат , но извинението не трябва да е в претовареният график , защото извинявам се , но аз ако виждам , че клиниката се пука по шевовете няма да приемам все нови и нови пациенти ...
Още нещо нека не си затваряме очите пред това , че има пациенти и пациенти ...
Повечето клиника изнасят статистика , защо аз не намирам такава за Нашата клиника ?Или не знам къде да я търся , но факт е , че нищо не намирам по въпроса , а в това да се изнася такава информация , не мисля че има нещо лошо , нали ?
Знам, че или ще ми бъде изтрит поста или ще бъда нападната , но аз пиша истината и това не ме притеснява !
Изразих личното си мнение и моля коментари от типа на "смени клиниката","избери алтернатива" да не ми се пишат , защото идеята не е да търся нова , А да ПОЛУЧА , това което очаквам от "МОЯТА"  клиника , която за да съм избрала някога в далечната 2008 год., значи така съм искала !!!
« Последна редакция: Март 16, 2011, 17:23:45 pm от evita1717 »
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #314 -: Март 16, 2011, 17:24:53 pm »
Преди втори опит в Малинов и на мен д-р Стаменов ми каза ,4е няма смисъл  да давам пари и да повтарям имунологи4ни и генети4ни.Ще се оповаваме на това от първия успешен опит.
Аз оба4е нещо ме 4овръкна  и си викам къде не съм дала 200лв и направих контроли.После щях да обвинявам,ако не бе успешен опита,4е е заради това.
Доц.Балтаджиева ми назна4и само имунология и до колкото си спомням за генети4ните ми каза нещо от сорта,4е това са гени и не се променят нещата там.Имаш си го заложено и това е.
Та така с промяна на Фраксипарин о.3,минах на 0.4 ,а от контролите спестих вливания за над 2хил.лв. Сега 4акаме следващата доза щастие у дома. :wink:
Пожелавам ви успех на вси4ки. :bighug:


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #315 -: Март 16, 2011, 17:45:48 pm »

Защо не открием картите и не ги поставим на масата, а всеки пост, който по една или друга причина засягащ клиниката НИ , бива изтриван , или създателят бива оплют веднага от ЕДНИ и същи хора?!?...Тук коментара си ще го запазя за себе си.

Знам, че или ще ми бъде изтрит поста или ще бъда нападната , но аз пиша истината и това не ме притеснява !

Евита, не си права. Тук никой не е трил недоволни или различни мнения. И това ти мнение няма да бъде изтрито.

Само ще ви помоля да дискутирате по-кротко, да няма обиди нито към лекарите, нито към другите участници в дискусията.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #316 -: Март 16, 2011, 19:03:00 pm »

Защо не открием картите и не ги поставим на масата, а всеки пост, който по една или друга причина засягащ клиниката НИ , бива изтриван , или създателят бива оплют веднага от ЕДНИ и същи хора?!?...Тук коментара си ще го запазя за себе си.

Знам, че или ще ми бъде изтрит поста или ще бъда нападната , но аз пиша истината и това не ме притеснява !

Евита, не си права. Тук никой не е трил недоволни или различни мнения. И това ти мнение няма да бъде изтрито.

Само ще ви помоля да дискутирате по-кротко, да няма обиди нито към лекарите, нито към другите участници в дискусията.

Lemon , съвсем искрено ще ти кажа , че харесвам постовете ти , именно защото умееш да пишеш с разбиране и със съвсем равен тон!Поздравявам те за което! :youwoman:
Нямам намеренеие да обиждам , когото и да било - нито от пишещите , нито от екипа в клиника "Малинов".Аз съм от хората , които обичат нещата да бъдат назовавани с точните им имена , и се дразня , когато някой се опитва да каже на черното - бяло , именно затова изразих мнението си в по-горния ми пост!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #317 -: Март 16, 2011, 19:30:56 pm »
Тара - благодаря за отговора!Страшно ме успокои! В такъв случай направо ще се класирам още този месец. Май ще излезне, че пак съм късметлия!
Наистина момичета, не се горещете толкова. Знам, че е трудно нащето положение и изнервящо на моменти. И страшно ни е омръзнало всичко да се върти около тези наши цикли и работните дни на клиниката -  а тя Слава Богу работи доста. Но трябва да влизаме в положение и на нашите лекари - и те имат нужда от глътка въздух.
Относно изследванията - наистина съм останала с впечатление, че клиниката гледа да спести донякъде излишните такива на определен етап и ги препоръчва на порции.
Но аз като припряна Гана например имунологичните ги направих след първия опит и никой не ми се разсърди. Който иска и най-вече има възможност- нека ги направи дори още преди първия опит - това даже е страхотно.
Но няма клиника, която като кацнеш и да ти назначи от раз хормонални, генетични, имунологични, на щитовидни и незнам си още кви жлези и да те изследва от - до.
А за придружаващите заболявания - особено за тези, които знаем, че ги имаме следва да се грижим и да посещаваме съответните специалисти, а не да чакаме гинеколога да ни каже иди тук иди там. В тази връзка например ви съветвам да ходите на мамологични прегледи редовно - не чакайте от клиниката да ви кажат.
Мое мнение е, че е хубаво да се споделят и негативните неща (по подходящ начин), защото има полза от тях. Това ми е помагало не един път. Мисля, че помага и на клиниката, която определено работи върху подобряване на организацията. Но наистина следва да се съобразяваме с начина на изразяване.
И накрая като завършек да кажа, че и да се тръшкаме и да не - Клиниката си има управител и той командва положението и взема съответни решения, с които ние просто ще се съобразяваме..... И това не е в защита на никой. Просто извод.

И дайте сега друга тема!
Няма ли някой да се похвали с положително тестче, че да зарадва всички и да разсея буреносния облак!!!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #318 -: Март 16, 2011, 22:49:01 pm »
Лекарите ни са хора като всички нас, нормално и те да грешат и според мен не е нужно да се обожествяват излишно. Естествено, че и те имат недостатъци и ако бъдем обективни няма как само да ги хвалим. Критиката може да бъде и градивна и ако някой е разочарован в даден момент от лекаря си или организацията в клиниката, то това не означава че няма доверие и вяра в избора си на клиника по прицип. Всички в този форум имаме една обща цел и точно поради тази причина трябва да се стараем да бъдем толерантни една към друга и да приемаме позицията на другите, дори и когато не съвпада с нашата.  Важното е накрая всяка от нас да гушне своето бебе/та :)
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #319 -: Март 17, 2011, 08:15:50 am »
Добро утро момичета.
На 26 Април имам записан час при д-р Стаменов, за което съм много щастлива /знаете колко е трудно да получиш час  :D/.
Зад гърба си имам 4 неуспешни инсеминации и естествено цяла папка от изследвания. Проблемът е, че някои от тях са правени доста отдавна, а всички знаем, че определени изследвания имат валидност не повече от 6 месеца, а и стойностите им се променят непрекъснато  :?.
Сама прецених и вчера си пуснах нови: Микробиология, Микоплазма, Уреаплазма и Хламидия. Ако има проблем, до края на Април се надявам да се справя с него :?.
Какво ще ме посъветвате - докато си изчакам часа да направя ли и някакви други изследвания, които биха били полезни за доктора или да изчакам неговото компетентно мнение и решение?
Подготвям си документите за да кандидатствам чрез ФАР, но докато чакам бих желала да опитаме с инвитро на ЕЦ.

/Извинявам се за дългия пост. Вероятно тези въпроси сте ги обсъждали десетки пъти, но ще се радвам ако ми дадете съвет/