0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #120 -: Март 02, 2011, 10:46:01 am »
Здравейте и Честита Баба Марта!
Момичета имам един въпрос .Трябва да направя контрола на имунологичните.Цената пак ли е 260лв.При мен само НКТ клетките бяха завишени -само за тях ли се пуска контрола или за всички показатели.И знаете ли дали утре ще работят имунолозите?
Успех на всички в процедура и на всички които им предстои да си направят тестче ,дано е  :bfp: :bfp: :bighug: :bighug: 
*

    TaIChi

  • **
  • 125
  • Няма отстъпление. Има маневра. :)
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #121 -: Март 02, 2011, 10:56:00 am »
Здравейте и Честита Баба Марта!
Момичета имам един въпрос .Трябва да направя контрола на имунологичните.Цената пак ли е 260лв.При мен само НКТ клетките бяха завишени -само за тях ли се пуска контрола или за всички показатели.И знаете ли дали утре ще работят имунолозите?
Успех на всички в процедура и на всички които им предстои да си направят тестче ,дано е  :bfp: :bfp:

При мен също само НК клетките бяха завишени и контролата само за тях беше 130 лв.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #122 -: Март 02, 2011, 11:00:42 am »
Аз правих две контроли по 130 лв.Имунолозите утре си работят.


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #123 -: Март 02, 2011, 12:37:34 pm »
като си записвате час за първичен преглед спрямо дните от цикъла ли преценявате? Защото сега като ходя за заповедта ще си записвам час.
Аничка, часът за първичен преглед е когато ти го дадат. Няма как да знаеш кога ще ти е цикъла след толкова много време. Успех!

Аз пия дуфастон и цикъла ми е много точен (+/- 1 ден много рядко), затова питам.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #124 -: Март 02, 2011, 13:06:05 pm »
anichka.bs, имайки предвид, че записват часове за лятото 2012г. каквото и да пиеш периода е дълъг. Освен това за първични записват независимо от деня ти.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #125 -: Март 02, 2011, 13:10:28 pm »
anichka отива със заповед от фонда. Понеже скоро носих заповед на приятели, които идват от д-р Даскалов имам някакви наблюдения. Силвия ме изпрати за час при секретарките, каза да запиша по средата на цикъла 14-15 ден.
В общия случай те си идват с готови основните изследвания и само им определят по какъв протокол са и започват.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #126 -: Март 02, 2011, 13:40:37 pm »
Благодаря ви много ,момичета. :)
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #127 -: Март 02, 2011, 13:42:46 pm »
anichka отива със заповед от фонда. Понеже скоро носих заповед на приятели, които идват от д-р Даскалов имам някакви наблюдения. Силвия ме изпрати за час при секретарките, каза да запиша по средата на цикъла 14-15 ден.
В общия случай те си идват с готови основните изследвания и само им определят по какъв протокол са и започват.

Ето на това ме е най-много яд! Идват наготово, а хората които с години чакат остават на стен бай! За това разбира се вина има клиниката, но пък ако отказва приема пак лошо......нож с две остриета.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #128 -: Март 02, 2011, 13:53:48 pm »
С час, всеки се сдобива кой как може. Аз чаках 9 месеца, после още една година го местех, че ме тръшна ДХ :lol:

Наскоро се сбутах :lol: с мои познати, които две години ми разправяха, че нищо им няма, и няма за къде да бързат. Дошло им просветлението и вече са на преглед, след двуседмично чакане :lol:
*

    TaIChi

  • **
  • 125
  • Няма отстъпление. Има маневра. :)
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - те
« Отговор #129 -: Март 02, 2011, 15:11:18 pm »
Здравейте!

Днес, на 11 ден след трансфер правих кръвен тест и резултатът е 1.1 при референтни граници 0-1. Като какъв резултат да го тълкувам и има ли смисъл да продължавам с лекарствата. На този ден би трябвало ЧХГ-то да е доста по-високо, ако има имплантация, нали така?
Направих теста доста по-рано от колкото ми казаха от клиниката и сега с този резултат съвсем се ошашавих.

Дам, преди малко намерих информацията, че стойности по-ниски от 5 се приемат за отрицателен резултат, но защо тогава референтните на Кандиларов са от 0-1.
« Последна редакция: Март 02, 2011, 15:20:55 pm от TaIChi »
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - те
« Отговор #130 -: Март 02, 2011, 15:52:08 pm »
Здравейте!

Днес, на 11 ден след трансфер правих кръвен тест и резултатът е 1.1 при референтни граници 0-1. Като какъв резултат да го тълкувам и има ли смисъл да продължавам с лекарствата. На този ден би трябвало ЧХГ-то да е доста по-високо, ако има имплантация, нали така?
Направих теста доста по-рано от колкото ми казаха от клиниката и сега с този резултат съвсем се ошашавих.

Дам, преди малко намерих информацията, че стойности по-ниски от 5 се приемат за отрицателен резултат, но защо тогава референтните на Кандиларов са от 0-1.

Стисни зъби и повтори резултата след 2 дни (знам, че е адски трудно да чакаш). При референтни стойности за отрицателен от 0 до 1, твоят се бои за положителен.
*

    TaIChi

  • **
  • 125
  • Няма отстъпление. Има маневра. :)
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - те
« Отговор #131 -: Март 02, 2011, 15:58:56 pm »
Мреси, lemon, то друго не остава, само дето пустия ми акъл ме подведе да го правя по-рано.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #132 -: Март 02, 2011, 16:03:18 pm »
При стойности 2,8 спрях лекарствата.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #133 -: Март 02, 2011, 17:09:31 pm »
При стойности 2,8 спрях лекарствата.

Не бих посъветвала никой да прави същото, без да е попитал лекаря си.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #134 -: Март 02, 2011, 17:20:12 pm »
TaIChi, аз не съм привърженик на ранните тестове и бих те посъветвала да пуснеш кръвен на 14-15 ден, ако успееш за издържиш до тогава.
Къди, имаше спор в темата преди месеци по повод приемането на пациенти със Заповед от други клиники по бързата процедура. На настоящите пациенти и на чакащите с години не им е приятно, то се знае. Има обаче едно НО. Д-р Даскалов работи съвместно със д-р Стаменов (Бойчев и Димов май също, а може би и новата клиника в Плевен) не знам какви точно са им отношенията, но се водят едно семейство клиники и пациентите извън столицата като стигнат до инвитро го правят у нашата клиника. Да се надяваме, че скоро в тези центрове ще има условия и договори за инвитро лечение и пациентите няма да пътуват толкова, а и клиниката няма да е така натоварена.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #135 -: Март 02, 2011, 18:01:01 pm »
При стойности 2,8 спрях лекарствата.

Не бих посъветвала никой да прави същото, без да е попитал лекаря си.

Естествено пуснах теста в клиниката, видях се с док и спрях лекарствата по негова преценка. Резултат 1-5 се води небременни, не знам защо, но забелязвам тенденция на "последната надежда" аз предпочитам истината пред заблудата.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #136 -: Март 02, 2011, 18:26:55 pm »
И аз мисля ,че е рано на 11 ден какъвто и да е тест.Не случайно лекарите казват ,тест на 15-17 ден.Успех дано да е положителен!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #137 -: Март 02, 2011, 20:44:51 pm »
Мира благодаря ти,но би ли ми дала по точна информация къде да прочета.Предварително благодаря и много успех на всички.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #138 -: Март 02, 2011, 21:25:01 pm »
Миналата година пациентки на д-р Даскалов правиха ин витро в клиниката. Но пък тази година, моя позната беше насочена към " Селена " Пловдив , за първи опит ин витро от д-р Даскалов. Може би вече не се практикува отиването със заповед и започване на опит в "Малинов", но не мога да твърдя това  със сигурност.


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #139 -: Март 02, 2011, 21:28:29 pm »
dazd,  емрио лепило наречено "среда", се поставя с цел по-добро захващане на ембрионите. Слага се по преценка на лекаря, обикновено при един или повече неуспешни опити. Поставянето като манипулация е идентично с трансфера.
Какво точно съдържа като "коктейл", не мога да ти кажа.
 



« Последна редакция: Март 02, 2011, 21:31:03 pm от Тара »