0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #240 -: Февруари 11, 2015, 09:56:45 am »
Рачко, съболезнования!
Бонболини, а какъв всъщност е проблема според този ортопед? Някакво име има ли си? Ще прозвучи малко тъпо сигурно, но защо ортопед лекува коремче?
Ртф, страхотен млад джентълмен! И тоолкова сериозен, хихи! Прекрасни сте!
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #241 -: Февруари 11, 2015, 10:05:28 am »
Не, не каза някаква диагноза, но като го сложи на масата,  започна да го опъва,  мачка,  разтяга и тогава каза,  че коремчето е по-смъкнато и по -сплеснато и каза, че е от липса на калций и е изненедан, защото в АМ слагали калций.:( :wink:
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #242 -: Февруари 11, 2015, 10:11:29 am »
Калция освен за имунната система и като противоалергично помага за укрепване на мускулатурата най-вероятно за това е изписан :) и аз тъкмо се чудих кога ще ни пращат на ортопед явно ще е сега ще видя другата седмица като ида на консултация :)
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #243 -: Февруари 11, 2015, 10:24:44 am »
Момичета,ние ходехме мин седмица при др Ефремов в Горна баня. Мн съм доволна. Той каза,че трябна от 4 до 6 седм и после чак от 3,5 до 4г.работи с направление,платихме само 18лв узи. А за очен лекар можете ли са препоръчате?
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #244 -: Февруари 11, 2015, 10:51:50 am »
Калция освен за имунната система и като противоалергично помага за укрепване на мускулатурата най-вероятно за това е изписан :) и аз тъкмо се чудих кога ще ни пращат на ортопед явно ще е сега ще видя другата седмица като ида на консултация :)

Вече трябва да отидете, аз водих София на два месеца и малко при д-р Алексиев, на 7 месеца ни вика на контролен. Прегледа е 40лв. без направление.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #245 -: Февруари 11, 2015, 10:58:46 am »
Рафаила, как така с направление, пък 18 лв? И ние ходихме в Горна Баня с направление, нищо не съм плащала.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #246 -: Февруари 11, 2015, 11:02:37 am »
Рачко, приеми и моите съболезнования!
Тук е кучи студ 8) ходих замалко навън, все едно се бях пъхнала по пижама в камерата на хладилника, бррррр още зъзна тука, не мога да се стопля :x


Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #247 -: Февруари 11, 2015, 11:06:50 am »
Мерси Каси  :) задължително ще питам,но нали го води недоносен и може заради това да не ни е пращала досега..
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #248 -: Февруари 11, 2015, 12:18:33 pm »
Рафаила, как така с направление, пък 18 лв? И ние ходихме в Горна Баня с направление, нищо не съм плащала.
Ми не знам защо,Лили. Не се включвал узи.. вие при кой др бяхте?
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #249 -: Февруари 11, 2015, 12:29:37 pm »
за Ca глюконат  , д-р Бърди  нееднократно   е писал  -НЕ , не се дава !!!
Разровете старите теми , когато консултираше  във форума ,;пуснете и  потърсете мненията с търсачка,  avallon е копирала мнението му , ето линк към тема :
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48230.890;wap2   - следващите страници е коментирано .
« Последна редакция: Февруари 11, 2015, 12:31:48 pm от nimika »


*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #250 -: Февруари 11, 2015, 15:11:25 pm »
White и Рачо благодаря ви,не се бях сетила ЦРП

*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #251 -: Февруари 11, 2015, 15:18:55 pm »
Здравейте,
Влизам съвсем набързо, защото тази седмица си нямаме баба помощница и е малко напрегнато. Иначе хлапетата са добре, чакат си ваксината в петък и да видим как ще изкараме weekend-а.
Момичета, ако в болницата ни е правена ехография на тазобедрените стави трябва ли сега да ходим на ортопед? Гледам това коментирате напоследък и се замислих дали е нужно при това условие.
Аз също бих искала да ги заведа на детски очен лекар. Знам, че очната клина на ИСУЛ е добра, но нямам конкретно име на лекар.
Хайде, изчезвам да се цедя .... проклето запушване не се оправя, с и бебетата ще искат да хапват след малко.
Хубав мразовит ден ви пожелавам, дано се стопли скоро.
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #252 -: Февруари 11, 2015, 15:59:50 pm »
Рафаила, как така с направление, пък 18 лв? И ние ходихме в Горна Баня с направление, нищо не съм плащала.
Ми не знам защо,Лили. Не се включвал узи.. вие при кой др бяхте?
По принцип направлението за ортопед не включва УЗИ. А от друга страна само с мануален преглед не става, да ги пита човек защо въобще дават направление  :x

*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #253 -: Февруари 11, 2015, 16:04:03 pm »
Ние ходихме на ортопед на около 4 месеца (2м коригирана). Не знам дали се полага по програмата за бебетата или е по усмотрение на лекаря - аз си знаех че трябва да го заведа и си драпах за преглед  :lol:
Ние ходихме при Драганов във Военна болница, приема само платено - 30лв е всичко. Много съм доволна - много подробен, спокоен, обяснява много неща... Каза контролен ако има нещо което ме тревожи, иначе той смята че тазобедрените стави трябва да му издържат до пенсия :lol: (цитат).
Маури, за очен ще ти препоръчам детска очна клиника в Александровска или частната клиника Визус (работят със ЗК, иначе е много скъпо) - там преглежда същия екип от Александровска, ако ти е по-удобно :)
Нашия дребосък днес го водихме да му правим паспорт и той явно се впечатли нещо, защото следобед задряма, събуди се кисел и от два часа реве и пищи и нищо не помогна....добре, че засега още не отказва да суче дори скоро да е ял, че това поне винаги го успокоява, че бях вече изкукала :lol:
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #254 -: Февруари 11, 2015, 16:14:24 pm »
Маусит, ще чакаме подробно инфо по процедурата за паспорта,че ще е актуална. :wink:Сега май щели да ви обследват от полицията или нещо такова :lol: Да не би да го изнасяте с търговска цел,детето :lol: :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #255 -: Февруари 11, 2015, 16:30:18 pm »
Рафаила, как така с направление, пък 18 лв? И ние ходихме в Горна Баня с направление, нищо не съм плащала.
Ми не знам защо,Лили. Не се включвал узи.. вие при кой др бяхте?
По принцип направлението за ортопед не включва УЗИ. А от друга страна само с мануален преглед не става, да ги пита човек защо въобще дават направление  :x
Да, точно така -абсурдите на нашата система. Същото е с направление за нефролог -не включва ехографията, а без нея как да ти огледат бъбреците...Ние всички сме вкъщи. И двете деца болни, каката е в по-добрро положение, но Явор е на антибиотик, след като 5 дни преди това не се подобри положението с кашлицата. :(
<br />[link=http:
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #256 -: Февруари 11, 2015, 16:31:42 pm »
Маусит, ще чакаме подробно инфо по процедурата за паспорта,че ще е актуална. :wink:Сега май щели да ви обследват от полицията или нещо такова :lol: Да не би да го изнасяте с търговска цел,детето :lol: :lol:
Е ти ме разби! 8O Нищо подобно :D
Акт за раждане на детето, копие на него, двама родители, две лични карти и както каза служиетлката днес "БЕБЕТО" и за 15мин се подава заявлението :D Ние пуснахме бърза за 3 дни, че ни трябва за да купим билетите и не ни се чакаше месец, та платихме 23лв. Иначе е 10-13 мисля ;)
В петък ще ходя да го взема, може и един родител за получаването :)
Да не ви разправям как се снима бебе  :lol: Жената се изприщи, той повърна баш на снимката и прочие :lol:
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #257 -: Февруари 11, 2015, 16:41:41 pm »
Рачо, аз май бях писала, но вече ми изфиряса всичко. Акт за раждане и удостоверение за постоянен адрес на бебето се носят. Аз ги взех от едно и също гише в общината. Снимат беб на място, плаща се и май това беше всичко, но трябва да присъстват и двамата родители.
Калина вече два пъти я изнасяхме с търговска цел, но нещо купувачитп и намират кусури и си я връщаме, хаха :)
Рафи, в момента не мога да погледна за името на доктора, но си ни направи узи без да плащаме допълнително. Кабинетът му се пада зад каса/регистратура.
maury, ако кърмиш слагай бебетата първо на запушената гърда. Отпушват чудесно, ако трябва я загрявай и топъл душ преди това. Ако само изцеждаш - зелев лист, и в много краен случай вземи лецитин.
Стоека, вие със стафилококи ли бяхте? Уф, преди два дни се събирахме с две остафилококени бебета и на Калина носът и първо започна да хърка, а после и да свири навън, направо трудно диша. Това ли е? Ще пуснем секрет утре или в петък. Ами, да ни е честито - най-накрая май се разболяхме.

 Mousyt,прав е Рачо, просто вие не разбирате. Питат съседите. И да не чувам оплаквания за снимката, защото га нас ни се наложи да отидем за втори път, втори опит след 20-тия ден :)
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #258 -: Февруари 11, 2015, 16:53:13 pm »
Лили, Мария беше с вътреболнична инфекция, от раждането със стафилококус ареус -златист стафилокок го водя. С какво ли не пробвах да се изчисти, само бактробана на Хоупчето свърши работа. Аз също го бях прихванала и точно тро различни антибиотика които изпих се оправих. Бактробана понеже е 3гр. за детето го оставих, а аз пиех антибиотици. Дано не е това, поради хъркане и свирене на носа на Мария взехме секрет, а при мен от самото раждане бях с хрема, болно гърло и отит.
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #259 -: Февруари 11, 2015, 17:09:11 pm »
На нас документ за адрес не са ни искали, не видях и онлайн някъде да пише за такъв...
Иначе ние подадохме по постоянния моя адрес, но на мъжа ми е друг постоянния, а живеем на трети, на който обаче съм регистрирана по настоящ, та дано ни намерят и да питат :lol: :lol: :lol: 8)
lili2011, дано да е нещо временно :? и да сте здрави.
Ние вчера пуснахме ПКК на малкия и нещата са горе-долу добре (то неговата винаги е около, още от раждането, но няма ексцесии) и утре сутрин трябва да се справя някак с колекторчето за урина и ще носи урина, ще ни гледат на УЗИ коремчето и евентуално ще му слагат ваксина :? Педиатърката каза, че щом баща му е болен от една седмица и се лекува а на малкия нищо му няма до утре, значи няма страшно...а баща му пък понеже не се чувства много по-добре от втория по ред антибиотик днес си пусна кръвни и по-идеални показатели не е имал като е бил здрав 8O Ходи разбери...