0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #100 -: Февруари 08, 2009, 13:44:52 pm »
Cream,според мен пък не е нужно чак такова наливане - и аз на първия си опит не знаех колко точно трябва да пия и се бях наляла с вода,та едвам стисках и съответно едвам се добрах до магарето от зор :oops:,докторите като ме видяха веднага ме качиха и погледнаха мехура на ехо - оказа се,че прекалено издут е бил наистина,та преди да почне трансфера ме "облекчиха" малко чрез катетърче :oops: :D

При Стаменов знам, че карат всички да пият по 3 чаши вода около половин час преди трансфера. Затова си мисля, че ако съм ходила до тоалетна и после изпия всичката вода наведнъж, ще ми е по-лесно, но пък дали мехура ще се напълни...
Незнам как ще устискам.... Наистина незнам какво да правя :oops:.
*
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #101 -: Февруари 08, 2009, 14:34:46 pm »
Затова си мисля, че ако съм ходила до тоалетна и после изпия всичката вода наведнъж, ще ми е по-лесно, но пък дали мехура ще се напълни...
Незнам как ще устискам.... Наистина незнам какво да правя :oops:.
Ще се напълни,споко! :D Ще видиш,че всичко ще бъде наред! :balk_103:


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #102 -: Февруари 08, 2009, 14:44:28 pm »
cream,а каква е тази среда и как преценяват на кого да слагат и на кого не?

Аз незнам дали утре ше е моя трансфер,сутринта ще ми кажат,ако всичко е добре,кога евентуално ше ме извикат,но или утре или вдруги ден мисля че ще е.

Успех на всички :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

*
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #103 -: Февруари 08, 2009, 14:57:53 pm »
Нинка, cream и всички останали, желая ви много късмет!

didre, след трансфер на три размразени ембриона си имам лентичка.  :D

Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #104 -: Февруари 08, 2009, 15:53:51 pm »
Кремче не се притеснявай мила всичко ще е ОК! Повярвай ми! Важното е да си спокойна!
Момичета внимавайте какво ядете да не си докарате запек като мен /оказа се, че напъните в ВЦто не били препоръчителни/. След 2 дни сандвичи и чакане днес сутринта имах неприятна изненада. Може и заради липсата на кафе да е .. не знам. Обикновено сутрин пия 1 чаша гореща вода, после кафе и бегом в тоалетната.. днес пих водата, после 2ра чаша,.. 3та.. и чай ..и нищо. Като се понапъна ме боли корема ниско долу и ме страх.. Снощи след трансфера се прибрахме в Пловдив и по пътя също ме боля корем ниско долу.. направо не знам какво да си мисля... От началото на стимулацията досега нищо не ме е боляло.. другите момичета се оплакваха че я кръст ги боли.. я корем.. мен нищо и сега това... Четох че можело да се пие рициново масло - някой ще го потвърди ли? И май и съм понастинала - 2ра опковка кърпички ми свършва от сутринта.. Да имате идея дали наистина може да се пие парацетамол?
Та съвета ми е зеленчукови супи и се обличайте добре, че времето май лъже че е топло....
*
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #105 -: Февруари 08, 2009, 16:59:44 pm »
При Стаменов знам, че карат всички да пият по 3 чаши вода около половин час преди трансфера. Затова си мисля, че ако съм ходила до тоалетна и после изпия всичката вода наведнъж, ще ми е по-лесно, но пък дали мехура ще се напълни...
Незнам как ще устискам.... Наистина незнам какво да правя :oops:.
Мен не ме караха да пия нищо, чаках около 5 часа за трансфер, ходих и до тоалетна и въобще не ми беше до пиене на вода. Трансфера мина много лесно.

mirena72_i, парацетамол може да се пие, питала съм , всъщност е единственото което ми разрешиха, за всичко останало ми казаха да се обадя първо.
« Последна редакция: Февруари 08, 2009, 17:01:15 pm от pop4o »
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #106 -: Февруари 08, 2009, 17:13:44 pm »
момичета моля ви посъветвайте ме,утре съм на пункция,имам само два фоликула,но днес забелязвам леко зацапване,което напълно ме паникиоса.Аз съм при док. Стаменов,нямам негов телефон,в клиниката никои не вдига,имам ли повод за притеснение или това зацапване е нормално???
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #107 -: Февруари 08, 2009, 18:46:23 pm »
"soraia" писах ти на лични
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #108 -: Февруари 08, 2009, 21:42:28 pm »
mirena72_i,защо не пиеш безкофеиново кафе с малко мляко,аз също имам проблем и без кафе трудна работа е с тоалетната,но след инсетата пиех безкофеиново,питах няма проблем.Помага също и топло мляко с лъжица мед,но един път само не всеки ден.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #109 -: Февруари 08, 2009, 21:54:21 pm »
Cream, аз трябваше да изпия 1,5л. вода 1 час преди трансфера и не ме питай как, но устисках, след това ми подложиха легенче, защото не трябвааше да ставам през първите 30мин. И ти ще успееш, сигурна съм :bighug:
*
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #110 -: Февруари 08, 2009, 22:11:15 pm »
Сложиха ми средата. То си беше точно като трансфер - трябваше да пия вода :coke: и т.н. Е, успях :balk_103:!!! Схемата е следната - изпих една чаша вода около 10-15 мин. преди да ме извикат и когато ме извикаха още една на екс :wine:. Попитах дали е достатъчно пълен мехура - казаха, че е перфектен!!! Всичко вече е отработено и утре ще съм много по-спокойна :balk_111:... Благодаря на всички:balk_104:!

cream,а каква е тази среда и как преценяват на кого да слагат и на кого не?
Аз незнам дали утре ше е моя трансфер,сутринта ще ми кажат,ако всичко е добре,кога евентуално ше ме извикат,но или утре или вдруги ден мисля че ще е.

Тази среда ми я сложиха, защото моите  :egg: не се развиват много добре-не се делят както трябва... Това е моята теория. От всички, на които им правиха пунциите с мен, само аз и още едно момиче имаме среда и сме за утре на трансфер. Другите минаха днес. Не се тревожи, док си знае работата. Стискам ти палци!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #111 -: Февруари 08, 2009, 22:56:50 pm »
Кремче, на мен Док ми обясни, че средата "казва на лигавицата че скоро ще дойде ембрионче та тя да има удоволствието да го приеме", друго обяснение, което е дал е, че това е "лепило с което ембриончето да залепне" а аз предполагам, че в същата такава среда отглеждат ембриончетата, и ни я слагат та миличките да се чувстват в свои води.. като ни ги върнат. Не мисля, че средата се слага при неделящи се добре ембриончета... даже напротив. Та скъпа стискам палци и за себе си и за теб и за всички момичета тук и навсякъде да се сбъдне мечтата ни да гушнем своите бебчета!
 ylinfant
Отностно тоалетния ми проблем - реших си го... даже попрекалих.. аз лятото си правя едно "несладко сладко от сини сливи" - смилам сливи, пека ги и без захар затварям в малки бурканчета - лъжица "сладко" чаша топла вода.. и в тоя ред докъто схемата .. проработи... нищо друго не се яде. То това добре ама що ми трябваше след това да ям и чушки... сега.. проблема се разреди .. значително...
Днес си купих безкофеиново кафе.. и ако утре не устискам ще си напрявя едно дъъъълго кафе.
*
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #112 -: Февруари 09, 2009, 10:17:26 am »
mirena72_i, от няколко дена и аз имам като твоя "тоалетен" проблем :constipated:... Казаха ми да ям киви - около 1,5 кг.... Понеже днес би трябвало да ми е трансфера, мисля сега да запаля една цигарка с кафенцето и да видим........

За средата-трябва да има и друга причина, инъче на всички трябва да слагат, а не е така. Но в крайна сметка със среда или не, важното е да сме preggo.

Мисля да си направя и иглотерапия, за по-сигурно, че да не ме е яд после. Ще направя всичко, каквото зависи от мен, пък дано имаме късмет!!!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #113 -: Февруари 09, 2009, 10:53:35 am »
Евро, безкрайно ти благодаря за куража :D Не е нужно да ти обяснявам, колко е неприятно, когато на всички около теб им правят биопсии, а твоята се проваля Когато не успяхме да направим втората, Стаменов все пак пробва с метален катетър и каза, че така няма проблеми, но нали си имам едно неуспешно ин витро, надявах се тази биопсия да помогне :( Иначе да, по дълъг протокол съм този път, дано ми е на късмет Имам изписани и 40 ампули имуновенин 2х20, въпреки че имунологичните ми са в норма :? Има ли и друг такъв случай като мен, ще съм благодарна ако споделите!

Кремче, успех и от мен и стиснати палци!
Рози, не се притеснявай щом с металния сте пробвали и става! :D
Аз имах две дилатации на шийката и пак биопсиите се проваляха, а с металния (катетър) дори ми беше кеф! :lol:
И на мен дългия (протокол) ми беше на късмет!  :crossfingers:

Момичета хубави резултати чакаме от вас! :goodluck: yahoo_17
« Последна редакция: Февруари 09, 2009, 10:55:56 am от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #114 -: Февруари 09, 2009, 10:57:19 am »
Кремче скъпа, четох някъде че трябва да си с празни черва за трансфера, а на мен "няколко дни" ми се виждат много.. предполагам, че е въпрос на навици, аз един ден ако не отида сутрин и чак корем започва да ме боли после, гади ми се... на мен ми помагат сините сливи, чушките, зелева чорба, сушени кайсии и това в малки количества редувано с гореща вода.. пробвай мило.
Днес кафе и цигарка ще свършат работа.. ами утре? Аз ако хвана запек спирам да ям.
И се пази, че аз май съм пипнала някакв грип.. а само това ми липсваше - кихам на 2 минути, сълзи.. сополи.. всички екстри  :balk_137:
За иглотерапията те поздравявам и на мен ми се искаше, но нямаше как да остана повече в софия а само с една процедура не ставало. Стискам ти палци бебоците ти здраво да се вкопчат в теб! И се опитай да си максимално спокойна, не позволявай никой и нищо да те ядосва!
*
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #115 -: Февруари 09, 2009, 11:06:35 am »
mirena72_i, почивай си и пий много чайчета за настинката. Дано се оправиш по-бързо :hug2:!
Нещо не се получи с кафето и цигарата, но аз съм упорита :cow: и продължавам с опитите :wink:. Утре ще му мисля за утре :P!

ninkata1, Daliana, как вървят нещата? обадиха ли ви се вече?
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #116 -: Февруари 09, 2009, 11:12:55 am »
 cream ,аз съм чувала , че е подходящ детски Дуфалак. Защо не попиташ дали не е добър вариант в този случай?
*
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #117 -: Февруари 09, 2009, 11:48:51 am »
Обадиха се - в 13.30 ч. е трансфера :blob10:. Стискайте палци!!!

ninkata1, Daliana, какво ви казаха? Ще се засечем ли?
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #118 -: Февруари 09, 2009, 12:18:25 pm »
cream и на мен звъннаха преди малко,казаха ми ми в 15.00 да съм там ,сигурно ще се разминем но не се знае зависи от закъснението,три били разделени правилно и добри,а четвъртото не се е развило.
Стискам палци на всички :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

*
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #119 -: Февруари 09, 2009, 12:26:52 pm »
И моят ред дойде  :cheerleader:  Сега ми се обадиха за днес,казаха в 15.00 или 17.00 След малко тръгваме за София,така че ще сме за 17.00.От иглотерапията ще се възползвам на всяка цена.Стискайте палци момичета  :crossfingers: Много късмет и на вас  :P