0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Прокървяване 13 дена преди цикъл?!
« Отговор #760 -: Ноември 17, 2008, 16:31:19 pm »
Момичета, благодаря ви!
Ще следя и дано да не е резултат от някакъв проблем.
Re: Прокървяване 13 дена преди цикъл?!
« Отговор #761 -: Ноември 17, 2008, 16:56:30 pm »
Нисък прогестерон също може да предизвика зацапване.
*
Re: Прокървяване 13 дена преди цикъл?!
« Отговор #762 -: Ноември 17, 2008, 17:37:20 pm »
Възможно е да се получи от стрес, физическа преумора или хормонален дисбаланс. При мен се получи този месец така, няколко дни розово зацапване по тоалетната хартия основно, след което премина в ръждиво-кафяво, така 3-4 дни и последва обилен и тежък цикъл още 5 дни.

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #763 -: Ноември 19, 2008, 12:15:57 pm »
Дами,доста изчетох за позицията на маточната шийка преди,повреме и след овулацията,ама знае ли някой,как е разположена при евентуална бременост??Връща ли се в първоначалната си позиция - както преди ову или ???
ако някои знае нещо моля да ме осветли :oops:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Ранна овулация
« Отговор #764 -: Ноември 25, 2008, 22:07:48 pm »
Здравейте!
На 12ноември ми беше първия ден на менструацията(беше кафяво течение и зацапване на края),след няколко отрицателни теста на 21ви ноември бях при доки...Какво ми каза той...матката ми е чиста..и ми е минала овулацията дори!(виждал го по яйчника ми)  8O  То цикъла ми е къс,ама да съм имала овулация толкова рано?Предната ми бременност беше планирана и ми я засече овулацията с фоликуметрия на 12ти ден.
Изчетох инфо и се случва явно,ама се опасявам да не сме пропуснали пак момента..
                                    Целувам Ви!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #765 -: Ноември 28, 2008, 07:10:37 am »
Дами,доста изчетох за позицията на маточната шийка ...............
По скоро е малко скъсена и е вдигната.
По МШийка много трудно ще разбереш дали има бременност /особено в началните седмици/.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Овулация
« Отговор #766 -: Декември 06, 2008, 08:59:15 am »
Може ли напълно с инжекции да си востоновиш овулацията
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Овулация
« Отговор #767 -: Декември 06, 2008, 14:34:42 pm »
Може ли напълно с инжекции да си востоновиш овулацията
Зависи какви са и от какво е причинена липсата на Овулация. :D
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #768 -: Декември 06, 2008, 15:11:02 pm »
Имам едно въпросче . От 3 месеца правя тестове за овулация .Първият месец на 14 ден имах 2 еднакви чертички на 15я ден  по тъмна и на 16я  беше отрицателен . Вторият месец по същият начин .А този месец на 14 ден 2 еднакви и от там на 15,16,17 ден 2ра тъмночервена . И утре ако се появи 2ра тъмно червена не знам какво да си мисля. На какво може да се дължи това . Не пия никакви лекарства !
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #769 -: Декември 06, 2008, 15:29:28 pm »
За (+) се приема теста, когато двете черти са еднакво оцветени или тестовата е по-наситена.
Теста ти може да е (+) два поредни дни, максимум 3 /това означава, че има повече ЛХ/
О. настъпва от 12 до 48 час след пика на ЛХ.
Пик е когато количеството на ЛХ е най-голямо. Ако има 2 поредни (+) теста - пика на ЛХ е по средата.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #770 -: Декември 06, 2008, 15:45:10 pm »
HELP! Моля ви кажете ми колко струват тестовете за овулацията и от кой ден да започна да ги правя. От началото на фертилните дни, според овулационния календар, или...? Доцент Маркова каза да си купя овулационни тестове, а като гледам използването им съвсем не е лесна работа.
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #771 -: Декември 06, 2008, 17:14:42 pm »
Струват средно 10 лв. В упътването ще намериш таблица, в която според дължината на цикъла, ще видиш кой ден да ги започнеш.
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #772 -: Декември 07, 2008, 09:13:20 am »
За (+) се приема теста, когато двете черти са еднакво оцветени или тестовата е по-наситена.
Теста ти може да е (+) два поредни дни, максимум 3 /това означава, че има повече ЛХ/
О. настъпва от 12 до 48 час след пика на ЛХ.
Пик е когато количеството на ЛХ е най-голямо. Ако има 2 поредни (+) теста - пика на ЛХ е по средата.
благодаря ти ! Но това всичко ми е известено много добре. Въпроса ми беше как може да имам 4 поредни + дни. При положение че се дават максимум 2-3 . На какво може да се дължи ?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #773 -: Декември 07, 2008, 11:04:48 am »
На ПКЯ и в този случай може да няма О., нищо че теста е (+)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #774 -: Декември 07, 2008, 12:32:09 pm »

благодаря ти ! Но това всичко ми е известено много добре. Въпроса ми беше как може да имам 4 поредни + дни. При положение че се дават максимум 2-3 . На какво може да се дължи ?
[/quote]
Чарминг,
Котато на мен се случи да имам 4 поредни или май бяха пет положителни теста ,също доста не шашнах.
Това което открих тогава ,че може да се случи  по четири причини ,а имеено :
1.Прием на медекаменти,които да са повлияли на резултата - при теб не е така
2.При жена в критическа възраст- и това не е
3.Киста в яйчниците или ПКЯ - дано не е това
4.Бременност - пожелавам ти го
При мен беше бременност,която за съжаление не завърши успешно.
Надявам се да се похвалиш. :D
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #775 -: Декември 07, 2008, 22:09:55 pm »
Благодаря ви много за бързите отговори .Помогнахте ми много ! Днес вече теста ми е - . Дано на края на месеца има добри новини ,че се борим вече почти 2 години.
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #776 -: Декември 11, 2008, 09:14:51 am »
И аз да попитам за О. - бях чела мнение, че след 21-ви ден О. няма, а с моя понякога 40 дневен цикъл тя се пада на 27-ми ден примерно както беше този месец. Може ли да има "качествена" О. толкова късно?
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #777 -: Декември 11, 2008, 09:21:51 am »
Може, разбира се.
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #778 -: Декември 11, 2008, 10:28:25 am »
Здравейте,
както и в по-горните си изказвания съм писала- правим опити за бебе от 4-5 месеца, първите 3 месеца цикълът ми идваше като по часовник, но последните два ме изненадва идва ми с една две седмици по-рано.
Имам 30-31-дневен цикъл. Октомври ми дойде на 25, ноември на 14, а декември на 8. Това ме обърква при изчислението ми за овулацията, плаши ме- не знам дали е нормално. Също така цикълът не ми е както преди - течението е по-слабо и по- кратко. Имам усещането, че е свързано с опитите за бебе, но не знам дали съм права.
Пия и фолиева киселина, но няколкократно писаха, че тя няма такива отражения върху цикъла.
Може ли да ми кажете дали се е сучвало на някого и на какво може да се дължи?!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #779 -: Декември 11, 2008, 11:30:49 am »
Правила ли си тест за бременност? Консултирай се с лекар.