0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #540 -: Ноември 26, 2009, 23:57:50 pm »
Ще почиват от 12.12 до 7.01 така ми каза една от секретарките.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #541 -: Ноември 27, 2009, 09:14:35 am »
Ок, клиника Надежда ще почива от 12.12. до Ивановден, но някой знае ли дали лабораторията на клиника Малинов ще работи след 12.12.?
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #542 -: Ноември 27, 2009, 15:39:39 pm »
Незнам , но ще проверя утре и ще пиша! :balk_602: :balk_602:
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #543 -: Ноември 27, 2009, 15:51:34 pm »
Имунологията ще работи до 18.12.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #544 -: Ноември 27, 2009, 16:09:08 pm »
Много се извинявам ако ще задам тъп въпрос, надни4ам в темата, но не я следя ревностно, все пак, ако знаете, док ми даде списък с хормони, които да изследвам, та къде се намира лабораторията, трябва ли ми 4ас за нея или просто отивам и ме боцват, в колко 4аса отваря и колко време се бавят резултатите...Е май това са вси4ките ми въпроси засега  :lol:
Хубав ден  :wink:
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #545 -: Ноември 27, 2009, 16:15:35 pm »
Много се извинявам ако ще задам тъп въпрос, надни4ам в темата, но не я следя ревностно, все пак, ако знаете, док ми даде списък с хормони, които да изследвам, та къде се намира лабораторията, трябва ли ми 4ас за нея или просто отивам и ме боцват, в колко 4аса отваря и колко време се бавят резултатите...Е май това са вси4ките ми въпроси засега  :lol:
Хубав ден  :wink:

Всички полови хормони, без прогестерон се пускат на 2-3 ден от МЦ. На бележката от доки трябва да пише кои иска да изследваш. Може и прогестерон да иска - той си знае. Лабораторията работи от 8 ч. Към обяд са готови. Лабораторията е на привия етаж до рентгена. Първо се плаща на регистратурата. Ако има пролактин е хубаво да спазиш изискванията за изследване на пролактина - без сексуални контакти предишния ден, без докосване на гърдите, да поседиш пред кабинета поне 15-20 мин и да си много спокойна, защото резултатите се влияят от всичко това.
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #546 -: Ноември 27, 2009, 18:55:07 pm »
Ако има пролактин е хубаво да спазиш изискванията за изследване на пролактина - без сексуални контакти предишния ден, без докосване на гърдите, да поседиш пред кабинета поне 15-20 мин и да си много спокойна, защото резултатите се влияят от всичко това.

Само да допълня: и без кафе, шоколад, какао преди изследване на пролактина и хормоните на щитовидната жлеза.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #547 -: Ноември 27, 2009, 22:08:21 pm »
Благодаря, моми4ета, хормоните са само три-буквени около 5, каза да са след като е спряло кървенето от цикъла, в който си ден искам, наспана и без кафе  :lol: Зна4и, отивам сутринта, плащам и 4акам пред лаб. без 4ас, когато ми дойде реда, а опашки дълги има ли? А да, колко струва приблизително, преди 2 години плащах по 30 лв на хормон, ама то беше в торакс  :wink: пък и хормоните бяха други, не тези.
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #548 -: Ноември 27, 2009, 22:12:51 pm »
Благодаря, моми4ета, хормоните са само три-буквени около 5, каза да са след като е спряло кървенето от цикъла, в който си ден искам, наспана и без кафе  :lol: Зна4и, отивам сутринта, плащам и 4акам пред лаб. без 4ас, когато ми дойде реда, а опашки дълги има ли? А да, колко струва приблизително, преди 2 години плащах по 30 лв на хормон, ама то беше в торакс  :wink: пък и хормоните бяха други, не тези.
Щом доки е казал  :wink:
Досега всички хормони, които съм изследвала там са били по 18 лв. За щитовидната жлеза съм ги правила на друго място! Питай в клиниката за тях! Да, понякога има много пациентки, но опашката минава бързо
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #549 -: Ноември 27, 2009, 22:23:09 pm »
За щитовидната жлеза съм ги правила на друго място! Питай в клиниката за тях! Да, понякога има много пациентки, но опашката минава бързо
и те са по толко
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #550 -: Ноември 28, 2009, 18:49:12 pm »
Благодаря за бързите отговори, другата седмица съм там за хормони  :wink:
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #551 -: Ноември 28, 2009, 21:37:45 pm »
Днес е 6 ден от стимулацията ми. За сега всичко върви добре. Днес ме прегледа д-р Персенска. Каза: "много добре върви, дано така и да завършим"  :D
Взех си  енжекциите за днес и за утре. От утре включваме и Меногон 75 и намалявам Гонала. Понеделник преглед, хормони и ПКК.
Хубава съботна вечер на всички!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #552 -: Ноември 29, 2009, 09:24:34 am »
Здравейте момичета,
знаете ли как върви записването на часове в клиниката? И при нас дойде времето да стартираме инвитро на ЕЦ, докато си чакаме резултатите от Фонда. Та се чудех за януари или февруари дали ще можем да се класираме?! Как мислите?
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #553 -: Ноември 29, 2009, 10:03:24 am »
Здравейте момичета,
знаете ли как върви записването на часове в клиниката? И при нас дойде времето да стартираме инвитро на ЕЦ, докато си чакаме резултатите от Фонда. Та се чудех за януари или февруари дали ще можем да се класираме?! Как мислите?
Незнам аз лично питах миналата седмица , защото бях чула , че в момента заради фонда и многото пациенти не праят на ЕЦ , но се уговорих евентуално за Февруари или Март.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #554 -: Ноември 29, 2009, 10:30:31 am »
Благодаря ти Донис, още утре ще се обадя. yahoo_17
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #555 -: Ноември 29, 2009, 11:00:15 am »
Здравейте момичета,
знаете ли как върви записването на часове в клиниката? И при нас дойде времето да стартираме инвитро на ЕЦ, докато си чакаме резултатите от Фонда. Та се чудех за януари или февруари дали ще можем да се класираме?! Как мислите?
Ако вече си пациентка на клиниката мисля, че няма да имаш проблем да си запишеш час след нова година. Доки трябва да ти е казал за ЕЦ на кой ден да отидеш на преглед. При по-къс МЦ -към 7-8 ден. При среден МЦ - около 10 ден. При мен О. е късна и първият преглед беше на 12 ден. Успех!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #556 -: Ноември 29, 2009, 13:35:12 pm »
Аз в момента правя инвитро на ест цикъл. На 8 ден отидох, защото цикъла ми е къс - 25-26 дена. Сега предстои във вторник да ходя отново.Дано този път де имам късмет.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #557 -: Ноември 29, 2009, 16:38:34 pm »
И аз да се включа в темичката  :lol:
Започнах стимулация по дълъг протокол, вече имам 6 фоликула, днес ще ми сложат прегнила и във вторник сутринта ще ми е пункцията. Това ми е първи опит и много се надявам той да е успешен  :) А знаете ли защо ми е изписал за утре да пия Утрогестан? Прогестеронът ли ми е нисък? И още нещо - освен това, че утре след 22 часа не трябва да ям и пия има ли и друго, което трябва да спазя? Нещо бях чела, че горещ душ не трябва да се взима, но преди пункция ли, след трансфер ли...  :ask:
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #558 -: Ноември 29, 2009, 16:47:30 pm »
Нещо бях чела, че горещ душ не трябва да се взима, но преди пункция ли, след трансфер ли...  :ask:
горещ душ , кафе и кола след трансфера да се избягват!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #559 -: Ноември 29, 2009, 18:18:56 pm »
Мерси rossy! А преди пункцията има ли нещо, което също трябва да се спазва? Акушерката ми каза само, че трябва да спра да ям и пия след 22 часа на предишния ден.