0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #560 -: Декември 05, 2015, 09:38:33 am »
Здравейте,милички вчера бях на лекар и той видя плодното сакче,на 1 месец сам,благодаря за отговорите и за разбирането.. :lol: :lol:
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #561 -: Декември 05, 2015, 09:55:37 am »
Супер!
Честито и да се пазиш!
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #562 -: Декември 05, 2015, 10:01:10 am »
 aleksiq, честито. Лека и безпроблемна бременност ти желая.  Наслади се на всеки един миг, защото е страхотно в теб да расте живот.
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #563 -: Декември 05, 2015, 11:00:03 am »
Честито!
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #564 -: Декември 05, 2015, 12:30:52 pm »
blagodarq,vi momi4eta jelaq na vsqka da po4ustva tova shtastie :) :)
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #565 -: Декември 05, 2015, 13:09:06 pm »
Честито на новите момичета, успешна бременност до края!  :D
 verechiria, аз също имам гастрит, който по принцип не ми създава проблеми, но по време на бременността ме боля на 4-5 пъти. Натурален лек за гастрит е сусамов тахан (водят го като балсам за стомаха)(има един по-светъл, който е по-добре за стомаха, има и по-тъмен, който е по-добре за костите), който се взема сутрин на гладно половин час преди закуска по една супена лъжица (може и чаена)смесена с малко мед. Искам да ти кажа, че откакто го вземам всяка сутрин гастрита повече не ме е болял, направо забравих за него  :D, плюс това е по принцип много полезен, особено по време на бременност! Така, че ако искаш опитай и ти, дано помогне и на теб, и няма да се мъчиш!
Иначе, моята бебка също се е обърнала вече от седалищно положение с главата надолу.  :)
Имам питанка към раждалите момичета или тези, които наближават термин, кога точно се спира магнезия преди планирано секцио или термина, две седмици преди това ли или по-рано?
Хубава събота и неделя на всички!
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #566 -: Декември 05, 2015, 13:34:35 pm »
Алексия честито!!! Пожелавам ти да си много силна.
Сол от къде го купуваш, даже не съм виждала.
За магнезия и аз щях да питам кога се спира макар, че имам доста време.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #567 -: Декември 05, 2015, 13:45:08 pm »
Аз пък от сусамовия тахан си докарвах такива зверски киселини, че не е истина. Но то пък аз от почти всичко имах киселини, така че не съм много критерий.
Вера, в почти всеки зеленчуков магазин се продава сусамов тахан. Аз лично най-харесвам този на Тръндеви.
Сол, аз магнезия го спрях 10 дни преди плановото секцио, по препоръка на моя доки.
« Последна редакция: Декември 05, 2015, 14:39:33 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #568 -: Декември 05, 2015, 14:14:30 pm »
Момичета мисля че някъде бях чела че при гастрит помагат бананите поразровете из нета може да ви помогнат
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #569 -: Декември 05, 2015, 14:22:22 pm »
verechiria, аз го купувам от здравословните магазинчета. Харесвам на Балчо или на Тръндеви, както е писала Синеочка
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #570 -: Декември 05, 2015, 18:04:11 pm »
Мисля на Балчо купувам и аз тахан от Кауфланд, там ми е по-удобно, харесва ми и не съм търсила друг. Тоя светлия мисля, че беше суров, но на мен той ми горчи, иначе си го ям без мед или в хумус.
За магнезия и аз имам спомени за 10 дни ама знам ли, кво пък ако не се спре?!
За бананите и аз съм чувала, че са ок за стомаха, но аз ако ги ям след храна дори и 1-2 часа получавам киселини, сутрин на гладно не са ми проблем. За понижаване 500мл с половин лимон и сока му ми вършат работа. Сериозни киселини тая бременност само от желязото за сега имах, дано не се активират.
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #571 -: Декември 05, 2015, 21:07:31 pm »
Здравейте момичета? Как сте? Гледам че има нови попълнение за което искрено се радвам:-):-) нямам време да влизам и да ви чета дори:-):-) но отвреме на време хвърлям по едно око.
Отностно магнезия и всичко което пиех по време на бременноста лично аз спрях 2-3 дни преди секциото,казаха че вече съм на финала и да спирам всичко!
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #572 -: Декември 06, 2015, 00:43:19 am »
Момичета, най-добре си питайте лекарите кога да спирате магнезия - при всеки случай е различно. Аз пих магнезий буквално и вечерта преди секциото, защото при мен трябваше да се направи преди да е започнала каквато и да било родова дейност. Магнезият по принцип се взима за задържане.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #573 -: Декември 06, 2015, 03:58:47 am »
И мен ме боли гастрит от време на време и едвам издържам от болки-не помня да ме е болял гастрит преди това.Пробвах с банани но не помага,прясно мляко сякаш малко по ми помага.Започна и много да ме боли гръдният кош като лежа на лявата или дясната страна и затова като се събудя често пъти намирам,че спа по гръб.
Честито на новодошлите и леко бременеене.
Магнезий пия на 2-3 дни  по 1!-въпреки,че досто често корема ме стяга ,нали тук не дават хапчета на бремени-чудя се да взема да го пия по на често . Помоща ми дойде,и сега ще се опитам да си почивам по-често.
Нелка леко раждане и да ни зарадваш с едно пухкаво и здраво бебче!
« Последна редакция: Декември 06, 2015, 04:11:48 am от zyza »
   
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #574 -: Декември 06, 2015, 07:11:41 am »
Мерси,  zyza. И аз искам вече да си я гушкам. Всички около мен дават зор да раждам и съм много изнервена вече. ММ ме буди всяка сутрин с думите "днес е деня" и не спира по цял ден... сякаш аз съм виновна и напук съм стиснала крака.
Термина ми е на 8ми, така че имам още време. Док ми каза на 9ти да ходя в болницата и да преценят дали да предизвикваме.
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #575 -: Декември 06, 2015, 09:56:40 am »
Нелка на нея не и се излиза добре и е на топличко при мама ти се порадвай още малко на почивката после по цели нощи ще си на щрек
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #576 -: Декември 06, 2015, 10:28:54 am »
Нелка стискам палци всичко са е наред:-) успех и леко раждане! И наистина порадвай се още малко на спокойствието и почивката,че после нощите ще ти се струват дълги:-):-):-)
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #577 -: Декември 06, 2015, 16:50:09 pm »
Е, до две седмици все ще се роди. Закъде са се разбързали всички?! Разбирам те много добре. И двете ми деца са преносени и едва ли не половината свят ти се обажда да те пита дали и защо не си родила още. В крайна сметка, родих префизвикано и двата пъти.

*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #578 -: Декември 06, 2015, 17:12:11 pm »
Момичета, кога да очаквам първото движение на бебчо?
Сега съм в средата на 13 г.с., знам, че е рано още, но нямам търпение. В сряда влизам в 14 г.с живот и здраве :)
От както пия магнезия, вече не ме стяга коремът, последно преди 3-4 дена ми се гадеше и вече все по-рядко (слава богу), гърдите ми вече не са напрегнати...въобще, чудя се дали съм бременна.. Само следобедния сън, без който не мога,  ми напомня :) за това.
Нелка, безпроблемно и бързо раждане! Стискам палци и аз!!!
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #579 -: Декември 06, 2015, 18:27:07 pm »
Момичета, кога да очаквам първото движение на бебчо?
Сега съм в средата на 13 г.с., знам, че е рано още, но нямам търпение. В сряда влизам в 14 г.с живот и здраве :)
От както пия магнезия, вече не ме стяга коремът, последно преди 3-4 дена ми се гадеше и вече все по-рядко (слава богу), гърдите ми вече не са напрегнати...въобще, чудя се дали съм бременна.. Само следобедния сън, без който не мога,  ми напомня :) за това.
Нелка, безпроблемно и бързо раждане! Стискам палци и аз!!!
При мен беше в 17-18 седмица реално. Една сутрин много рано си ме срита 4-5 пъти. От тогава си ме командва как да застана и не пропуска да протестира.
Тахана ще го пробвам още тази седмица, като изляза ще потърся.
Zyza никога не ме е болял гастрид, даже не знаех как да определя болката. Сега ме почва и тази нощ ще е мъка. Ще търпя какво да правя. Взех лекарствата ама нещо не усещам облекчение.