0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Момичета помагайте :cry: Сигурно направих 100 грешки тази вечер (и нали доктора го няма...). От 9 дни захранвам Кари. Въвела съм ябълка, а вчера и предния ден дадох пюре от круша. Хапва лакомо и нищто не оставя. Последно ака преди крушата. Снощи се опита да ака, но не успя. През нощта и днес много я присвиваше коремчето. Тази вечер преди банята пак пробва да ака, но акото застана на дупето и ни напред, ни назад :( Разплака се и се принудих да пробвам с термометъра (въпреки че въобще не ми се искаше). Обаче, акото много твърдо и не излиза, а Кари пищеше... Мазах я с мас - излезе малко, но продължи да я напъва. И със сапунена вода пробвах като клизма да няправя - пак съвсем малко  :( Много я мъчих  и много плака. Накрая сложих свещичка с ефералган. Само едно топче изака пак със зор. Накрая или я отпусна, или много се измори и заспа докато я обличах. Дори не можах да я накърмя.
Дайте съвети, какво да правя като тръгне да излиза пак акото. Много е твърдо и много я боли.
« Последна редакция: Декември 07, 2008, 21:50:08 pm от Stivarip »
*
Stivarip, странна ми е вашата одисея. От пюрето, особено от това от круши би трябвало да нямате запек. И ние с Александра имахме подобен проблем. Тя ака много рядко, по веднъж на няколко дни и преди няколко седмици на 6 или 7ия ден много се притеснихме. Опитах се да я изакам с термометъра първо аз сутринта, вечерта - мъжа ми, но и двамата безуспешно. На другия ден детенцето се изака само. Дано и при вас така да се получи. Иначе нашата педиатърка ми е казала, че мога да давам Дуфалак, но не го препоръча настоятелно и аз никога не съм пробвала. Дано да си изкарала "тапата" и детенце да се справи само.

Я като обсъждате детските да питам: Дохода от болнични и отпуск взимат ли се в предвид при изчисляване на дохода за майчинство? Защото когато взимахме заем от банката не ми  признаха тези пари за доход.


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Габи, взема се- да, не ти го признават в банката, защото реално не е осигурителен доход, не се облага с нищо, освен със здравна осигуровка
и на мен не ми ги признаха в банката, но пък със Стефания ми бяха база за изчисление на 315 дена, тъй като прокървих и се наложи от 13 седмица да изляза в болнични /за общо заболяване/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит