0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #120 -: Април 13, 2020, 09:56:48 am »
Привет и благодаря за милите думи. А, аз не съм се чудела дали да я правя- ще я правя, чудех се( притеснявах се) че ме вика в 17та. Но щом е практика, ми е по- спокойно вече. Слънце, оправяш ли багажериите?:)
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #121 -: Април 13, 2020, 12:39:21 pm »
Нищо не оправям,днес бях на кафе в една градинка до нас.С две приятелки,прави около една пейка,те пък ми донесоха една пееща въртележка за над легло  .Ще отида утре уж за бодита и жилетки и после почвам да пера.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #122 -: Април 13, 2020, 12:50:39 pm »
ааа, а съм " за" почивката, понеже винаги се нагърбвам като магаре за всичко. Нямаш бърза работа-когато тогава :)  Крулеа, другите бременеещи-как сте? Аз накарах Митко да ми помогне за балкона (Павла, пазя се) и се чудя да видя от някъде някаква малка пейка за балкона да вземем да седим- но той е тесен и не знам как ще ни се получи.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #123 -: Април 13, 2020, 12:55:01 pm »
Лина, пейка ракла от Икеа.Аз такова съм харесала, само такова влиза в нашия тесен балкон.Не че сега ще го поръчам, но просто съм го набелязала за след време, а една малка сгъваема маса.Нямаме  място и ние с тия малки тераски, дето са колкото да простреш.Иначе пълня един леген с вода и Моника си играе там с едни робориби.

Re: Тема на бременните 103
« Отговор #124 -: Април 13, 2020, 12:57:29 pm »
Аз съм добре,много съм щастлива че се оправи времето  че по цял ден съм на двора на въздух. Не съм била на преглед от 19.03 и вече почвам да изперквам. Очаквам тази седмица онлайн консултация 😂 и ще гледам да си изпрося един преглед. И при Паскалева не съм ходила от 13гс,имам час при нея за 28.04 дано не ми я отменят пак... И така с мен.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #125 -: Април 13, 2020, 13:44:47 pm »
И ние днес сме на двора. Вчера пак на припек, че нещо все е много крив и гледам да го изкарвам на чист въздух.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #126 -: Април 13, 2020, 14:54:38 pm »
Привет, днес бях на биохимичен скрининг. По възраст и други показатели май съм висок риск 1 :200, но след прегледа рискът беше хреизчислен на 1 :2000. Стойностите са малко над, но приблизителни. Това е за даун, най-висок риск. Другите 2 тризомии са със съвсем минимален риск, едната е 1 :20000 даже. И мен ме викат след 5 седмици пак. Тогава ще съм в 17 седмица, а юни отново. Общо 3 фетални и 1 биохимичен, който беше днес. Това е по план. Записах вече и лекар за женска консултация.
Рисковете ще бъдат хреизчислен след като и кръвните стават готови, но не се очаква повече от 10 % отклонение.

Re: Тема на бременните 103
« Отговор #127 -: Април 13, 2020, 15:11:42 pm »
Лято браво за хубавите новини,всичко ще е наред. А защо ще правиш фм при различни доктори? Аз отначало съм си при Чачева и само тя ми прави ФМ. Кой доктор избра за ЖК?
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #128 -: Април 13, 2020, 16:04:09 pm »
Ами Чачева ми се падна случайно този път, но за след месец няма часове. Има чак след препоръчителните седмици и нямаше как. За юнската морфология ме предупреди да запиша час още в първият работен ден на май, че часовете бързо свършвали, но този път не успях пак при нея. Нищо де, едва ли само тя си разбира от работата там.
За ЖК записах при Кайрякова. Според Тихомирава ще си допаднем, а по същата причина ми я препоръчаха и от донорската програма преди това. Да видим, аз не съм много претенциозна или поне така смятам.
Някакви наблюдения или опит да имате дали тази възглавница би ми вършила работа или друг модел предпочитате ако сте ползвали? Аз миналата бременност не си взех и сънят беше кошмар, но тази няма начин просто. А и тъкмо за рождения ми ден, който е съвсеееем скоро. Точно 10 дни им до него :)
https://www.emag.bg/vyzglavnica-za-bremenni-i-kyrmene-kapinkata-u-obrazna-bezhova-292992/pd/DFV76RBBM/
« Последна редакция: Април 13, 2020, 16:13:03 pm от Лято »

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #129 -: Април 13, 2020, 16:34:33 pm »
Аз 2 бремености ползвам на Doomoo. Много е удобна и после за децата. Тази не мисля, че ще е удобна.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #130 -: Април 13, 2020, 16:54:42 pm »
Това е огромно нещо,то за мъжа ти няма да има място в леглото.
https://www.minimod.bg/109116/kikka-boo-%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B1%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B8-%D0%BE%D1%82-%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%BE-pink-flowers
Такава е моята,не се е степцала,много ми е удобна.Има едни от 25 лв на същата фирма,не знам каква е разликата,но тази я препоръчвам.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #131 -: Април 13, 2020, 17:24:15 pm »
Павла, марката нищо не ми говори. Те май всички марки имат различни модели, тези също имат и по-малки, но аз съм си лакомия, хаха. Миналата бременност не си купих никаква и едва спях. Подлага си обикновена, но последните 3 месеца не ми стигаше и не можех да спя. Като родих спах 3 дни в родилното (той беше в кувьоз без причина), а после у дома едва се събуждах да го храня. Заспива след храненето в 6 и следващите хранения мъжът ми го носеше и слагаш на гърдата до сутрешното чак. А като мина на ам изобщо не можех да стана. Сега ми се ще да си спя нормално, а не да си отспивам после. Леглото ни е огромно, всеки си спи на негов матрак и има достатъчно място за тая възглавница.
Едричка съм си отсега. Днес имаше една дама за фв в пети месец с по-малък от моя корем. Вече почва да ми се пречка е да се сгъваем трудно. Аз и преди си бях така. В 6 месец по сетих болница, те от врата решиха, че съм да раждане.
Малка визуализация.
« Последна редакция: Април 13, 2020, 17:31:26 pm от Лято »

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #132 -: Април 13, 2020, 17:35:35 pm »
Аз от 13-14 г.с съм с възглавница,не знам като родя как ще спя без нея.Много,много е удобно това нещо.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #133 -: Април 13, 2020, 17:46:15 pm »
Защо да спиш без нея? Аз от 2017 си спя само с нея. В България не си я взех, но иначе е постоянно с мен. Посреднощ да нахраниш детето- вадиш гърдата, слагаш го на възглавницата и готово. После го оставяш, гушваш възглавницата и спиш. После като свикнеш да кърмиш- ще използваш възглавницата да го пазиш от мъжа си и ще го кърмиш спейки. Докато имах коластра и кърмех беше такъв кеф. По цял ден си го гуша и той суче. Сега с шишето пак си използвам възглавницата и си спя с нея.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #134 -: Април 13, 2020, 17:54:46 pm »
Павла, изнамерих и тази сега през компютъра. Ми малки са ми. Грандомания и лакомия, ма искам и кръста да държи. Миналите няколко седмици бяха кошмарни. Нищо де, явно този модел не е пробвана тук, ще дам отзиви после. Иначе поне 14 дни има срок за връщане ако нещо не одобря. Поръчах я вече, нямам търпение да я пробвам. Много исках във физически магазин да ида, но на този етап няма да рискувам, а и няма да чакам още месец без възглавница. Макар, че тая ми излезе на случайна реклама, изобщо не съм я търсила. Тя ме намери ♥

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #135 -: Април 13, 2020, 18:00:43 pm »
Виж,не се бях замисляла за ползване по този начин вечер.Иначе и като гнездо и при кърмене ще е голям помощник.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #136 -: Април 13, 2020, 19:48:51 pm »
Лято аз ползвах същата възглавница през бременността.Уникална е.Обхваща те отвсякъде.Качвах си корема отгоре и отзад си подпирах кръста с другата част.Не е толкова голяма,колкото дефакто ти си заемаш място в леглото,но все едно си гушната от някой.Няма да съжаляваш :) Леко бременеене на всички :)
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #137 -: Април 13, 2020, 20:42:48 pm »
Здравейте! Лято, браво за новините от БС! Аз миналата бременност бях при Чачева, сега се записах при Георгиев. Нещо с нея не си допадах. Чакам утре да видя ще ми се обадят ли от ЖК както обещаха. Иначе аз ще им звъня, защото не ми се обадиха в деня когато имах час и на практика сега нямам следващ час за преглед. Но имам следващ час за ФМ през май.
Усещам, че вече започва вечер да ми тежи коремчето и глезените да ми се подуват. Сутрин съм добре. Все още ходя на работа, на обяд се прибирам да приспивам малкия, че с баба не иска да спи и пак се връщам на работа. Поне не пазарувам аз, това го оставям на ММ, само му приготвям списък. Вечер като се прибера готвене, вечеря, малко тв и дошло време за баня и лягане. Това ми е ежедневието. Събота и неделя чистене, пране и като няма разходка сега... Добре, че имаме двор!





*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #138 -: Април 13, 2020, 21:11:56 pm »
Днес пуснах първата партида бебешко,двора е пълен със шарени чаршафи.Много чаршафи имам,ама много.Те са от племенника на мъжа ми,много са цветни .Всеки ден ще пускам по една пералня докато изпера .
Лято,верно че ти е голям корема,моя също така си върви,вече съм като бомба.
Руми,уж нямало ЖК,ама моята прави и си преглежда,няма да те върнат.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #139 -: Април 14, 2020, 08:46:19 am »
Много е хубаво като изпереш първите бебешки дрешки.Едно шарено и весело е.