0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Къде във Варна мога да си направя хормонални изследвания?И влизат ли те към здарвната каса,..ако не някой знае ли какво е заплащането за 1 хормон?
Благодаря ви...
*
Можеш във Лаборекспрес: www.laborexpres.com те работят със здравна каса ако дадеш кръв до 10 часа можеш да си получш резултатите след 14 часа. Можеш да направиш също така и в лабораторията на АГ болницата но там всичко се плаща не работят със здравна каса.
Успех  :)
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Можеш да направиш също така и в лабораторията на АГ болницата но там всичко се плаща не работят със здравна каса.
Сигурна ли си, защото аз съм правила хормони по ЗК в АГ-болница, дори имаше една голяма бележка на вратата на лабораторията кои хормони могат да се изследват по ЗК?
 А иначе лаборекспрес е добър вариант.
*
Да сигурна съм, че не работят със здравната каса, защото преди две седмици като ходих да си взимам изследванията попитах началничката на лаб и тя ми каза, че не работят по ЗК, защото били болница. Да спомням си за бележка на вратата, че работят с направления но последния път я нямаше. Чао  :wink:
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
В сряда пусках изискваните преди ин витро във АГ изследвания и хормони във Варна.Наиситна АГ не работят с касата и всичко се плаща,макар цените да са малко по-ниски от останалите лаборатории.Моите хормони ги пуснах в Сити Лаб на бул."Цар Освободител"81(срещу входа на Окръжна болница).Бях с направления и платих само 2 лв. за манипулацията.

А знаете ли дали лабораторията в АГ предлага проверка на резултатите онлайн?
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
А знаете ли дали лабораторията в АГ предлага проверка на резултатите онлайн?

За АГ не знам.
Лаборекспрес предлага.
Ако имаш и принтер - лесна работа.
Няма да се налага да ходиш за резултатите.
Да, за тях знам, тъй като последните няколко пъти все там ходя. Преди 2-3 дни обаче, реших да направя кръвен тест в Надежда и се учудих, че резултатите излизат чак в 18 ч, за разлика от Лаборекспрес, където още в 14 вече са публикувани.

А за АГ - жалко. Хубаво е, че цените там са по-ниски, но това се обезсмисля щом трябва да се ходи реално 2 пъти за едно изследване - веднъж за даване на кръв и втори път за получаване на резултатите. Никак не е удобно.
хорманалните ги правих в АГ-всичко си платих, имах направление и видях бележката на вратата, но ми беше обяснено, че това важи само за ин-витрото, което минавало през ЗК - всички останали си плащали...
Иначе спермограмите отначало го правихме в АГ при Александров, но после нашата док ни каза, че можем да ги правим в Лаборекспрес и започнахме да ходим там и така почти година...до миналата седмица, когато док откри "нещо" в изследванията. Предпоследния път в спермограмата излязоха трихомони ??? /без да има външните симптоми,направих си и аз изследване - при мен нямаше. Представете си как се почувствах и какво се наложи да си кажем.../ и се започна лечение+изследване за поносимост към антибиотици. Предписаха му съответните антибиотици, изпи ги и отново направи изследване специално за трихомони+нова спермограма. И какво беше учудването ни когато взех резултатите: изсл. за трихомони - отрицателно. А в спермограмата пише: подвижни трихомони???
Та док каза, че най-вероятно са сменили този, който прави изследванията и новия вижда младите сперматозоиди като трихомони... И ни посъветва да сменим лаболаторията... Не искам нищо лошо да кажа за Лаболаторекспрес, ама вече ще ходим другаде, иначе при тях цените са поносими, де.
Доколкото съм чувала спермограми не се препоръчва да се правят в обикновени лаборатории, а в клиники по стерилитет. И понеже във Варна реално такава клиника няма, то най-добрия избор е д-р Александров.
*
Как може да се откажеш от лекар които се занимава със терилитет и да отидеш в лаборатория?

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
Как може да се откажеш от лекар които се занимава със терилитет и да отидеш в лаборатория?
Предполагам това е за мен - не сме се отказали от Александров - той ни отказа от него-мъжът ми не го харесва изобщо - все пак за него е важно док насреща му да му помогне...Както и да е. Ние ходим в друга клиника за стерилитет.
*

Как може да се откажеш от лекар които се занимава със терилитет и да отидеш в лаборатория?
Предполагам това е за мен - не сме се отказали от Александров - той ни отказа от него-мъжът ми не го харесва изобщо - все пак за него е важно док насреща му да му помогне...Както и да е. Ние ходим в друга клиника за стерилитет.
И коя е тя?

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда

Как може да се откажеш от лекар които се занимава със терилитет и да отидеш в лаборатория?
Предполагам това е за мен - не сме се отказали от Александров - той ни отказа от него-мъжът ми не го харесва изобщо - все пак за него е важно док насреща му да му помогне...Както и да е. Ние ходим в друга клиника за стерилитет.
И коя е тя?
олимед
*
Благодаря.
Желая ви успех!

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
Благодаря.
Желая ви успех!

Успех на теб! И на всички!!!
 :goodluck:
Здравейте,
можете ли да ми кажете лаборатория във Варна, която да не иска изследванията да са изписани от док. И по възможност цените да са по-нормални, защото нямам направление а са много хормоните...
Let it rain, let it rain, make my pain go away,
In my brain, let it rain, let it rain,
All this pain in my brain, oh, it drives me insane
In God's name all this pain is a shame
Не знам какво имаш предвид цените - те са си почти еднакви навсякъде.
Ако можеш, опитай се да си вземеш направление за тях.
И в двете лаборатории резултатите могат да се проверят по интернет.
http://www.statuslab.com/
http://www.laborexpres.com/

Успех !
В статуслаб не държат да са изписани от док. така ли? Мога да отида и просто да им кажа какво да ми изследват?
Let it rain, let it rain, make my pain go away,
In my brain, let it rain, let it rain,
All this pain in my brain, oh, it drives me insane
In God's name all this pain is a shame
Да :) Отиваш, казваш какво искаш и готово.