0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1020 -: Октомври 01, 2010, 22:08:32 pm »
И аз си помислих, че може да има полза от това, че новият министър ще е гинеколог. Но не смятам, че е добре да се отлагат нещата по този повод. Някои от вас са млади и имат време, но за други часовникът тиктака и нещата стават по-трудни. Пък и не зная доколко министъра на здравеопазването е пряко свързан с фонда. Дано ни помогне.
*

    e36

  • **
  • 60
  • http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycl
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1022 -: Октомври 04, 2010, 14:25:07 pm »

Няма да спират безплатното ин витро

Новини - Новини
Няма да спират безплатното ин витро"Продължаваме да приемаме документи за безплатно ин витро. Нека пациентките бъдат спокойни, защото и за догодина се предвижда финансиране", каза вчера д-р Николай Лалев, директор на държавния Фонд за асистирана репродукция.
Повод за заявлението му станаха опасенията в тази връзка на неправителствени организации. Те заявиха, че над 4000 българки са подали документи за ин витро без пари, за което фондът изплаща до 5000 лева. Но бюджетът му за тази година е 20 млн. лева - следователно парите са изчерпани. "Не за всички пациентки са похарчени по 5000 лева, при някои разходите стигат едва 1000 лева, други пък от успокоение, че са одобрени, забременяха и без лекарска намеса", добави д-р Лалев.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1023 -: Октомври 04, 2010, 16:01:11 pm »
биско, къде го чу или прочете? Супер
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1024 -: Октомври 04, 2010, 16:20:04 pm »
http://invitrobg.com/ - в последни коментари на новини на ФАР
« Последна редакция: Октомври 04, 2010, 20:25:11 pm от lemon »
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1025 -: Октомври 04, 2010, 17:21:51 pm »
Момичета здравейте и от мен.Днес бях във Фонда и реших да попитам до кой номер са стигнали.Точен отговор не ми дадоха.Аз сам 8284 и ми казаха че има пред мен 2000 и че сам още далече.Аз незнам какво да си мисля....
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1026 -: Октомври 04, 2010, 18:15:30 pm »
Нещо не се връзват нещата, в крайна сметка колко е бюджета за тази година 10 или 20 милиона. Преди няколко дни изказването беше, че е 10 млн. и се очакват да се отпуснат още 5 млн. за да се дофинансират процедурите тази година, а за 2011 ще се преговаря да се заложат в бюджета 15 млн. За 2009 бяха отпуснати 20 млн., ако и за тази година са 20, това значи грубо 8000 процедури /а и повече защото не на всеки са превели 5000 лв според изказванията на директора/
Основните елементи на щастието са: нещо да правиш, нещо да обичаш и нещо, за което да се надяваш
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1027 -: Октомври 04, 2010, 18:54:44 pm »
общо са 20 млн.като 10 са от 2009 и не са усвоени и за това за тази са 20млн
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1028 -: Октомври 04, 2010, 23:02:54 pm »
Пари ще има, така че се успокойте и мислете за хубави неща :)
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1029 -: Октомври 04, 2010, 23:29:16 pm »
То ще има ама не се знае кога. osi_7Вече почти два месеца има застой с обажданията

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1030 -: Октомври 05, 2010, 11:58:22 am »
Аз именно, защото ми казаха че става одобрението за 4 месеца, не почнах работа, която да е по специалността ми, за да мога без проблем да я напусна, а сега ... Така че вече не си правя никакви планове, когато стане, важното е да е успешно и да се сдобием с така чаканото бебче/бебчета :)
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1031 -: Октомври 05, 2010, 13:18:33 pm »
 anichka.bs и аз съм в подобна на твоята ситуация.Скоро ми изтича договора с фирмата, в която работя и ще трябва да си търся нова работа. Когато подавахме документите ни казаха да очакваме обаждане през декември (аз съм № 8934). Викам си "Да, мога да си постоя два месеца в къщи докато ми дойде реда". Сега като виждам как вървят нещата и незнам какво да правя? Да търся ли нова работа или не, ще ме вземат ли или не, като разберат, че имам подадени документи за ин витро (което означава доста отсъствия). Такива мисли ми се въртят из главата.
  Май не само с конкретната цел - финансиране сме обвързани с фонда, но и с много други важни неща.
  Успех на всички - каквото ни е писано, това ще стане.
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1032 -: Октомври 05, 2010, 17:23:19 pm »
Няма как да си планираме живота, когато зависим от трети лица и какви ли не непредсказуеми обстоятелства. За това е редно да си продължаваме напред, а когато дойде време за процедура тогава да му мислим. Аз не почнах работа лятото, защото тогава ми се искаше да се откъсна от всичко и да се насладя на природата, а и търчах с иглите подир мъжа ми като лична мед сестра. Но ако трябваше да решавам есента да речем, не бих се замислила да започна работа или там каквото ми поднесе животът като възможност за реализация. Как да го планираш, дори да си самофинансирахме изцяло опитите, представете си някоя инфекция или задържан фоликул или нещо по-сериозно и така отидат още 3, че понякога и повече месеца преди старта...И аз се опитвах всичко да планирам, ма усещам как месеците си минават, че и годините...
А това, че одобряваха за 4 месеца беше много временно, имаше доста прескочени заповеди иначе като чета средно след 6 месеца се обаждат, докато си вземеш заповедта, докато ти дойде цикъла...минат 2 месеца от обаждането и ето ти ги минимум 8 месеца...
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1033 -: Октомври 05, 2010, 18:58:33 pm »
Е какво е това ин витро, чиито разходи са около 1000 лв?
Извинявам се за спама, ама ми стана малко смешно по повод на едно изречение, цитирано от изказването на директор Лалев. Как така от успокоение забременяха тия жени....Сигурно като мене. И аз бях одобрена, ама отказах заповедта, щото бях вече бременна, ама хич не беше от успокоение, ами от 3-ия ми самофинансиран опит...
Мисля че просто можеше да каже човека, че докато чакат някои жени забременяват, къде от самофинансирани процедури, къде спонтанно. Ама от успокоение...направо вече като виц ми звучи.
Извинявам се още веднъж за спама.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1034 -: Октомври 05, 2010, 21:03:18 pm »
anichka, siska, и аз съм като вас. Хванах се на първата ми предложена работа с идеята, че скоро ще излизам в болнични заради процедурите. Сега ми е много трудно, но вече започнах да свиквам. В началото всеки ден си виках "още малко и край. Ще дойде обаждането от фонда, но..." Сега малко по-спокойно се опитвам да гледам. А и моите години не са малко. Дано всичко се нареди.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1035 -: Октомври 05, 2010, 23:32:58 pm »
Направо ни се объркаха сметките на всички, нали. А аз се надявах първо да започна с процедурите август месец, после се успокоих че даже се радвах, че ще бъде сега октомври месец, а сега даже със заповед и уверението на д-р Лалев, че всичко ще бъде наред и пари ще, отвреме навреме пак се отчайвам, защото не се знае кога.......
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1036 -: Октомври 06, 2010, 11:08:47 am »
Дишайте спокойно и не мислете за това, което предстои. Аз именно затова започнах работа, че в къщи лудвах от мисли, а сега се разсейвам добре. Знайте, че всичко в този живот си има точното време и място и няма как да промените събитията. Очаквайте с надежда, но не се вманиачавайте, защото вредите на нервите си, а те щв са ви нужни за малките същества, които толкова много желаем. Почивайте си, излизайте с приятели или любимия, сега е времето да бъдете повече време един с друг и вниманието ви да е изцяло за партньора. А ин витрото и бебчето/бебчетата ще дойде, когато трябва.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1037 -: Октомври 06, 2010, 12:07:51 pm »
Аз също работя дори като съм в стимулация.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1038 -: Октомври 07, 2010, 21:04:44 pm »
zdraveite pojelavam mnogo k1smet na vsi4ki 4aka6ti predi da si izpratim dokumentite nie si napravihme nqkakvi isledvaniq no ni kazaha 4e ako ni odobrqt 6te pravim s1vsem drugi :?samo deto ot v1lnenie i mojebi pritesneni nz az daje nemojah da vidq koi nomer s1m ako se obadq dali 6te mi kajat ne6to podadoh si dokumentite na 15.07.2010 :ask: :balk_132: :balk_132: :balk_132:k1smet na vsi4ki
sevinko84
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1039 -: Октомври 07, 2010, 21:46:52 pm »
Интересуваме може ли друг човек/ с нотариално заверено пълномощно/ да подаде от мое име молба за смяна на клиниката и съответно да разпише новата заповед. Извинявам се ако някъде е дискутирано това, но не видях.