0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
м-и, защо да е по добре круша?
Питам от любопитство, аз мислех че печена ябълка е най-удачно за първи плод.
*
Заради запека, който прави ябълката и защото особено печена има киселост(все пак е без захар печена), а крушата е сладка и разхлабва. Приема се много добре и също не е алерген и подходяща за първа храна.
По повод на качамака, да споделя, за който не е гледал Здездев днес, че имаше рецепта от педиатърката за захранване при следобедно хранене. Рецептата беше: 2 с.л.царевичен грис, 1 с.л. АМ, 1/3 банан и малко настъргана ябълка. Уточниха, че от 7м. (месец след заместване на първото обедно хранене), когато всъщност се започват безглутенови каши.

Аз всъщност започнах да правя качамак като Николина но на закуска, както и овесени ядки и разнообразих малко попарите. За моя радост ги хареса и двете много. С овесени ядки се пробвах да направя бисквити (за пръв път се впускам да пробвам рецепти от раждането поне:oops:) но засега не споделям рецертата, защото ви се видяха много тежки заради много масло а и сладки, въпреки че аз си позволих да не слагам цялата захар. Така че ще пробвам някоя по-добра рецепта и ще пиша  :wink:
Иначе мисля че писах, че ползвам царевичния грис и/или кус-куса (който иначе въобще не яде) за добавка в зеленчукови манджи, които му правя. Педиатърката в предаването също препоръча да се ползва този грис за уплътняване на супи и каши и за по-малки, тъй като е безглутенов, вместо пшеничен.
*
http://vkuhniata.wordpress.com/2011/03/14/rye-sticks/
В този сайт има хубави бебешки рецепти, без захар и др.
Качамака аз го правя както николина-пиколина 1сл в 100мл вода без АМ и става супер. Добавям сиренце и масло като за солен, а за сладък плод и готово.
*
Заради запека, който прави ябълката и защото особено печена има киселост(все пак е без захар печена), а крушата е сладка и разхлабва. Приема се много добре и също не е алерген и подходяща за първа храна.
Ами ако детето няма запек, няма ли по този начин да се разхлаби повече отколкото трябва? А и не всички сортове ябълки имат такава киселост, а при печене според мен ябълковата киселина намаля (незнам по какъв начин, дали се разгражда, или по друг).
И само като инфо - на нас първата ни алергия беше точно към суровата ябълка от ябълковата киселина. Преди това ядяха почти всеки ден печена без проблем.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Бърди препоръчва като първи плод при захранването ябълка и/или круша, точно печени.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Силванченце, не започвай с банан. Аз направих тази грешка с Андре и като се запече нямаше какво да и дам, понеже само с банан бях захранила. А иначе едва ли иам значение скакво точно. С Ивана започнах с морков.

А моят мъж вчера натъпкал Андреа с патладжан и то не просто патладжан, а от неговата чиния покрит със сос от кисело мляко скопър и... чесън.  Това успя да го свърши за 3те минути, в които отидох да и размешам пюрето с кашата. Като се върнах ми каза, че може би нямало да го яде цялото, защото бил я нахранил вече иму изяла всичко от чинията. Като ми каза какво и е дал, паднах. И ме гледа едно невинно и ми вика какво толкова, патладжан било това. Аз за чесъна се притесних повече, мислех, че ще и подразни стомахчето, че може нещо да и стане, ама тя си откърти както обикновено навреме и си спа цяла нощ ( докато каката не я събуди,де). Та така набързо зе захранихме и с патладжан и с чесън :-).


  
*
http://vkuhniata.wordpress.com/2011/03/14/rye-sticks/
В този сайт има хубави бебешки рецепти, без захар и др.
Качамака аз го правя както николина-пиколина 1сл в 100мл вода без АМ и става супер. Добавям сиренце и масло като за солен, а за сладък плод и готово.
Предполагам че може вместо плод - плодово пюре.
Плодът суров ли го слагате?


*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
 Овесени ядки какви вземате и как ги приготвяте? :P
*
Аз давам максимално сурови плодове, просто ги пасирам.

Ябълките не знам защо, но всички запичат, а при захранване(преминаване на твърда храна) винаги става запек, ако храните са запичащи - мое мнение. Затова предполагам на Хип на пюретата си пише кое как действа.

Овесени ядки - фините омекват по-добре и са по-ситни, аз и каша овесена съм давала. Сега не давам има дискомфорт от тях, но смесени с плодово пюре(плод) или само с масло.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
м-и,може ли рецепта с овесени ядки и за какъв дискомфорт  имаш в предвид,че при в нас единият и без овесени си има проблем детенце със стомаха
*
Рецептата съобразявам с пакета, слагам малко повече вода да поври. За газов дискомфорт говоря, май не са за вас ядките  :). Ти нали на диета щеше да го държиш, защо искаш да въвеждаш нови храни, мина ли ви?
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
А вече е по добре,ама още е на диета,та за това питам :lol:
*
Бина, аз овесени ядки съм дава само веднъж, ето как:

100 мл вода, 2 с.л. фини овесени ядки, ½ банан (круша, ябълка). Овесените ядки се изсипват във врящата вода и са готови когато набъбнат, след като изстинат се прибавя намачкания банан.

Ох, аз пък се чудя кога да дам кисело мляко с бисквита на плазмон за следобедна закуска...
Снощи му дадох 2-3 л от таратора ми, че с поглед ме уби :lol:, и зяпа ли, зяпа за още...
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Опитахме захранване, на 4 м. и 22 дни, с морков пюре, но само го размесваше с езиче, не се намръщи, но го изплю, накрая се разсърди.Така три дни, не искаше изобщо да го глътне, после пробвах с картоф с доста АМ, изобщо не го и размеси с езиче, направо го изплю и се разрева.
Предполагам и, че още не е готово за захранване детето, няма да го тормозя.

Опитахме пюре от круша, на 5м. 3д., не отваря изобщо устичка, като му дадох лъжичка, гледа ме, преглъща, но на следващата лъжичка върти глава, мрънка, и зарева после.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Спокойно, най-важното е да не насилваш и да не бързаш. Имаш време. Кога му го даваш пюрето всъщност-гледай да не е прегладнял, може да пробваш първите дни след млякото.
*
silvanchence, съвсем правилно си забелязала, че щом реагира така детето - явно не му е време още. Ако нямаш някакви супер сериозни причини от медицинско естество да искаш да захраниш сега - съвсем няма защо да бързаш. Аз си дочаках 6-я месец на Дани и откровено казано - хич не ми се и занимаваше с пюрета и бурканчета, с шишетата АМ си ми беше супер удобно  :lol:, ама моя хем му беше време, хем вече в чинията ми тръгваше да бърка и си прояде от раз, все едно все с лъжица е хранен.
При малките бебета, реакцията на едно и също нещо е различна за няколко дни, не за седмици и месеци, та възрастта си има значение и за това.

Предлагай си пюре през 6-7 дни щом държиш, ако не иска - не настоявай и като мине седмица - пак. После пък гледай как реве, че "бурканчето е свършило" ;) те си знаят какво и кога искат децата. Моя така се самозахрани с "екзотични сирена", като невинно седейки в паяка уж, ми грабна пицата от масата и хукна, докато го настигна - вече си беше набутал в устата голямо парче "куатро формаджи" и дъвче и гълта с една довооолна физиономия.  :lol: А аз си се чалдисвах яко с 2гр. това, 3 гр. онова....

По-спокойно, всичко се намества.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
боби, моята девойка много обича чесън. даже бях чела, че кърмени бебета предпочитали мляко с вкус на чесън (май ви го бях писала това). така, че нищо й няма от чесъна, споко.

силванченце, колкото повече настояваш, толкова е по-вероятно да се превърне в спор това с храненето, остави го детето, ще си го захраниш след 6 месец, както се казва леге артес
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
силванченце, колкото повече настояваш, толкова е по-вероятно да се превърне в спор това с храненето, остави го детето, ще си го захраниш след 6 месец, както се казва леге артес

 :balk_602: !
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Захранване и хранене на нашите дългоочак&
« Отговор #479 -: Април 13, 2012, 21:01:25 pm »
боби, моята девойка много обича чесън. даже бях чела, че кърмени бебета предпочитали мляко с вкус на чесън (май ви го бях писала това). така, че нищо й няма от чесъна, споко.
О, аз вече знам, а и то си личеше, че и харесва, но се притесних да не и подразни стомаха. Като видях, че не и го подразни, на следващата вечер пак и дадохме :-). Днес докопа на сестра си чашата от масата и пи мляко. Имаше една-две глътки, да видим дали ще и има нещо. Това ако беше станало с Ивана, щях паника да направя, ама сега с второто съм доста по-спокойна с всичко.
« Последна редакция: Април 13, 2012, 21:03:10 pm от Bobbie »