0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Пролетни инсеминации - март-април 2010
« Отговор #240 -: Април 08, 2010, 15:47:22 pm »
Здравейте момичета!
Мина и моята инсеминация в понеделник 5.04 при Александров.Дано да е успешн.Фоликула се беше спукал и док каза ,че това е добре и силно се надява да стане, матката била добре абе средата за зачеване била супер.Искам да ви попитам имам болки ниско долу , леко ме болят гърдите, а болката си я чувствам неперекъснато.Днес е четвърти ден след инсето нормално ли е ? Стимулирана съм с Гонал, тъй като при мен проблема е липсата на овулация, док не  ми изписа утрогестан или дуфастон.

Аз на нестимулирана инсеминация имах подобни усещания. Доста момичета описват подобни симптоми след инсе. Дано е добър знак.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Пролетни инсеминации - март-април 2010
« Отговор #241 -: Април 09, 2010, 09:51:50 am »
днес вече си имам отгледано яйце 20 мм и лигавица 10,5. малко се почудиха кога да ми бият прегнила защото съм с нередовна менструация по принцип, но решиха да е утре и в понеделник ще правим инсето. стискайте палци момичета този път да стане. аз съм много обнадеждена, за разлика от предния път когато зннаех че няма да стане, сега много ми се иска да видя + резултат.
успех на всички  :bighug:
Re: Пролетни инсеминации - март-април 2010
« Отговор #242 -: Април 09, 2010, 15:24:24 pm »
echy, стискам палци всичко да бъде наред  :D.

Аз във вторник бях в клиниката, на 2-ри ден от МЦ. От днес пак съм на Клостил 2х1, сутрин и вечер. Предстои последната инсеминация от планираните три, за да мога да подам документи за Фонда. Просто нямам търпение вече да си почина малко. Три поредни месеца в клиниката ми дойдоха в повече... :?. Но ако нищо не бях правила определено щях да се чувствам двойно по-зле и да се обвинявам, че бездействам. Сега, макар и резултатите до момента да са нулеви, знам че поне имам шанс за Фонда  :D.

Надеж, съжалявам за неуспеха ти  :(. За мен тия инсеминации са без особен шанс за успех, но ти ми даде мъничко надежда... Уви...

chuspito, аз след втората стимулирана инсеминация също имах болки в яйчниците.  
« Последна редакция: Април 09, 2010, 15:26:03 pm от Roxy »
*
Re: Пролетни инсеминации - март-април 2010
« Отговор #243 -: Април 09, 2010, 18:32:36 pm »
Наде, много съжалявам, че не се получи след толкова надежда.

Рокси, стискам палци третата инсеминация да е успешна. Съчувствам ти за маратона - и аз го направих миналата година, и макар че не успях, почивката след това е много сладка.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Пролетни инсеминации - март-април 2010
« Отговор #244 -: Април 09, 2010, 20:15:18 pm »
Съчувствам ти за маратона - и аз го направих миналата година, и макар че не успях, почивката след това е много сладка.
А кога да те очакваме на ринга пак ?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Пролетни инсеминации - март-април 2010
« Отговор #245 -: Април 09, 2010, 22:11:27 pm »
Съчувствам ти за маратона - и аз го направих миналата година, и макар че не успях, почивката след това е много сладка.
А кога да те очакваме на ринга пак ?

Давам си гаранционен период от 5-6 месеца да видим операцията на варикоцелето как ще се отрази. Ако няма резултат или поне подобрение в спермограмата ще правя още една-две инсеминации.
Re: Пролетни инсеминации - март-април 2010
« Отговор #246 -: Април 10, 2010, 09:55:24 am »
Цигуларче, хубаво си решила  :)
Успех ти желая и дано не се налага да правите други инсе-та  :wink:

Благодаря ви за съчувствието, момичета... Моят неуспех не бива вас да ви отчайва - ето на че се забременява от инсе, това е важното за вас, а другото си е проблем, който доки трябва да реши при нас  :?
« Последна редакция: Април 10, 2010, 09:57:20 am от Надеж »

Re: Пролетни инсеминации - март-април 2010
« Отговор #247 -: Април 10, 2010, 12:55:53 pm »
Zdraveite poneje sam nova tuk molq za savet sled nikolko dni zapo4vam stimoliraneto s injekciite dok. kaza da precenq sama kakvo da vzema Menogona75 ili Merionecsa75 molq posavetvaite me
Re: Пролетни инсеминации - март-април 2010
« Отговор #248 -: Април 10, 2010, 12:58:13 pm »
Ili me posavetvaite ako ima niakade takava tema da q posetq blagodarq vi predvaritelno
Re: Пролетни инсеминации - март-април 2010
« Отговор #249 -: Април 10, 2010, 14:25:16 pm »
Zdraveite poneje sam nova tuk molq za savet sled nikolko dni zapo4vam stimoliraneto s injekciite dok. kaza da precenq sama kakvo da vzema Menogona75 ili Merionecsa75 molq posavetvaite me
Немога да те посъветвам, защото аз бях с клостилбегит  :? Дано другите момичета се включат.
Успех ти желая  :)
П.П Моля пиши на кирилица и горе в дясно има бутон за редацкия на поста в рамките на 2 часа.

Re: Пролетни инсеминации - март-април 2010
« Отговор #250 -: Април 10, 2010, 16:03:54 pm »
Karamelche аз съм стимулирана с Гонал 75 и мисля че това е най-доброто,най-изчистеното като медикамент.Това е мое мнение и на док. Аз много добре се повлиявам от него.Какъв е проблема при теб?

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Пролетни инсеминации - март-април 2010
« Отговор #251 -: Април 10, 2010, 16:13:42 pm »
 Карамелче, лекарствата които си изброила са на по-ниска цена, но и аз зная, че Гонал и Пурегон са най-изчистените медикаменти и дават най-добро качество на яйцеклетките.
 Успех ти желая.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Пролетни инсеминации - март-април 2010
« Отговор #252 -: Април 10, 2010, 17:23:27 pm »
Blagodarq vi momi4eta no spored doktora az se stimoliram dobre i ne mi trqbva koi znae kolko silno lekarstvo za tova izbra tezi 2-te
Re: Пролетни инсеминации - март-април 2010
« Отговор #253 -: Април 11, 2010, 14:00:15 pm »
Здравейте момичета!
Искам да ви питам тъй-като аз не си меря БТ, но сега след доказаната ову и след инсеминацията вчера сутринта реших да я премеря и беше 37, днес е 37,1 дали това е добър знак и поне мъничко шанс да има малко ембрионче. Вече тотално откачам само за това мисля да минат тези 14 дена и да видим какво е станало.Днес ми е 7 ден остава още една седмица.Кога най рано мога да разбера нещо?Ако няма нищто кога температурата почва да спада?И съответно ако има нещо дали се покачва ?Малко обаркано ви пиша но дано да ме разберете?

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Пролетни инсеминации - март-април 2010
« Отговор #254 -: Април 11, 2010, 16:43:39 pm »
 Бременност се установява най-рано 11 дена след овулация и то с кръвен тест за нивата на БЧХГ. По БТ не е възможно да си сигурна за бременност. БТ се влияе от нивата на хормоните естрадиол и прогестерон, а те могат да се покачват или снижават в зависимост от много фактори. БТ може да се покачва и по странични причини (нямащи общо с хормоните), като неспокоен сън например.
 Ако бременност можеше да се установи с метода на БТ (на толкова ранен етап, става дума за броени дни след овулацията), то отдавна щеше да има начин да се засече с някакъв кръвен тест за нивото на конкретен хормон. Уви, такава възможност да разберем бременност само 2-3 дни след овулация - няма.
 Търпение е единственото, което може да проявиш в случая. За съжаление, зная че е трудно.
 Успех и положителен тест след десетина дни  :wink:
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Пролетни инсеминации - март-април 2010
« Отговор #255 -: Април 11, 2010, 22:01:18 pm »
Приема се, че овулацията съвпада с кратковременното спадане на температурата, а повишаването на базалната температура става средно около два дни след овулацията. Разбира се простуди, промяна на климата и други причини могат да предизвикат известно повишявания на температурата.
Измерването на базалната температура може да покаже най-рано настъпването на бременност. При закъснение на менструацията удължаването на хипертермичната крива на 16 и повече дни прави много вероятна диагнозата на бременност. При настъпила бременност базалната температура запазва височината си от втората фаза на цикъла и показва дори леко повишение, след което си остава на височината на хипертермичната фаза до 4-тия лунарен месец.

 Това е част от статия поместена тук: http://bglog.net/bebelog/8660
При първата бременост от чисто любопитство проверих този метод и се оказа,че е така.Сега на 10 ден след инсе от нетърпение да разбера на къде вървят нещата също използвам този метод.Миналия месец си каза думата - спадна 2 дни преди да ми дойде  :(.Сега е над 37, но има още време.
« Последна редакция: Април 11, 2010, 22:06:54 pm от lidia7674 »
Re: Пролетни инсеминации - март-април 2010
« Отговор #256 -: Април 12, 2010, 08:50:39 am »
Лидиа мила щом това те кара да се усмихваш,да се надяваш и да ти е по леко времето до теста значи е така както ти казва  :wink:
 Вярвай в себе си и всичко ще е ок  :D
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Пролетни инсеминации - март-април 2010
« Отговор #257 -: Април 12, 2010, 15:00:29 pm »
днес направихме инсе но фоликула не се беше спукал, въпреки прегнила в събота. остава ни да чакаме да се спука в най скоро време.
замислям се за тестовете за овулация, никога не съм ги ползвала, дали да си купя и да ги правя днес-утре да видя дали ще настъпи овуто. но незнам дали тестовете се влияят от разни неща, дали прегнила би им оказал някакво влияние?

chuspito, аз не мисля че БТ при условие че не си започнала от началото на цикъла би била достатъчна за доказване на бременност.
Roxy, вие със какъв проблем сте та трябва да иамте 3 инсе преди да кандидатствате за фонда?

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Пролетни инсеминации - март-април 2010
« Отговор #258 -: Април 12, 2010, 15:03:52 pm »
Теста за овулация, ще покаже +++ заради Прегнила. Мисля, че няма да е достоверен. Дори в нормални условия, положителен тест за овулация не е 100 % доказателство, че овулация ще настъпи, а само знак, че ЛХ е нарастнал.
Дано се спука фоликула. Не те ли викат пак утре, за да се докаже че се е спукал ?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Пролетни инсеминации - март-април 2010
« Отговор #259 -: Април 12, 2010, 17:03:19 pm »
замислям се за тестовете за овулация, никога не съм ги ползвала, дали да си купя и да ги правя днес-утре да видя дали ще настъпи овуто. но незнам дали тестовете се влияят от разни неща, дали прегнила би им оказал някакво влияние?
....
Roxy, вие със какъв проблем сте та трябва да иамте 3 инсе преди да кандидатствате за фонда?
echy, аз съм доста скептично настроена към тестовете за овулация. Правила съм много, никога не видях две еднакви чертички, а както знаеш при тях появата на една по-бледа черта нищо не означава. За мен най-сигурният начин за определяне на точния момент е фоликулометрията. А и както crow ти е казала, Прегнилът ще повлияе на резултата на теста.

Иначе аз имам едно неуспешно ИКСИ зад гърба си и ми трябват още 3 АРТ-та, за да мога да кандидатствам по т.4 Неизяснен стерилитет. И тъй като нямах друг избор, имам предвид нямахме пари за т.нар. Спонтанен цикъл при д-р Владимиров, който излиза около 4000 лв., реших да направя три инсеминации. Диагнозата ми е намален ЯР, но ФСХ ми е в норма, някъде около 7, не си спомням в момента точно. Нямаме други проблеми, за да мога да кандидатствам, заради тях. Това е общо взето. Сега остана всичко да е наред и тази инсеминация, имам предвид да има фоликулчета, и нямам търпение да си отдъхна...
« Последна редакция: Април 12, 2010, 17:11:02 pm от Roxy »