0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #940 -: Декември 07, 2011, 17:43:25 pm »
Надявам се причината да е водата, а не нещо друго...
Е, щом посявката е без растеж не би трябвало да има нещо обезпокоително :wink:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #941 -: Декември 07, 2011, 18:53:09 pm »
Какво по точно Ви интересува?
Например за какво може да е индикация подобен растеж. С две думи. Не искам да ви отнемам много от времето, просто ме заинтригува това.

Фанкони Синдром в рамките на цистиноза, например.
Hartnup също.
« Последна редакция: Декември 07, 2011, 19:01:50 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #942 -: Декември 07, 2011, 18:57:31 pm »
Извинявам се за глупавия въпрос, но как едно малко дете може да лепне такава бактерия? Как се появява в урината?


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #943 -: Декември 07, 2011, 19:17:59 pm »
Извинявам се за глупавия въпрос, но как едно малко дете може да лепне такава бактерия? Как се появява в урината?
Много хора си носят протеус в червата ( в малко количество) и може да попадне с пикочопровода понякога (http://www.biomedhtc.org.uk/ProteusMirabilis.htm) . С другите бактерии пак така - червата бъкат от бактерии, които ако излезнат от там и отидат на друго място, причиняват болест ( така наречени опортюнистични патогени т.е. причиняват болест само ако възможност), а иначе не те притесняват. Друг такъв пример е Е. коли - нормална флора в червата, но определено не искаш да я имаш някъде другаде.
Вероятно винаги имаш някакво малко количество, което попада ( особено пък при бебетата с тези памперси), но имунната ти система го убива като не е много. Обаче ако е повече или ако си болен и ти е намален имунитета, тогава стават тези неща.
  При момиченцата особено по-лесно става това замърсяване заради близоста с ануса и късото растояние до пикочният мехур. Особено ако, като на моя мъж. не може да ти мине през акъла, че момиченце се бърше само отпред назад ( трябваше да проведа инструктаж за това, не се майтапя).

Б.
« Последна редакция: Декември 07, 2011, 19:23:03 pm от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #944 -: Декември 07, 2011, 19:28:47 pm »
И аз имам някакви подобни разсъждения, но доколко са правилни незнам. Първия Протеус беше след разстройство (вирус) и бяха още с памперси. За следващия път нямам спомен да е имало някаква такава връзка, дори си мисля че тогава вече не бяха с памперси.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #945 -: Декември 07, 2011, 19:48:58 pm »
Да, когато са с памперс има логика да попадне там /моят син се е случвало да се омаже с ако до пъпа :)/, въпреки че дори с бельо да си, може да се предположи, че гащите не стоят като залепени цял ден в една позиция :) Може да се поразместват от време на време така да се каже и ако детето ходи на градина и няма кой да му измие дупето след като е ходило по голяма нужда..... става белята....

По принцип знам, че при момиченцата е много опасно да се бършат отзад напред /и при жените също де/ точно заради опасност от бактериални инфекции, за момченцата съм си мислела, че не е проблем обаче.



Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #946 -: Декември 08, 2011, 10:01:03 am »
Преди малко говорих с микробиоложката в Лом, където пуснахме трета стерилна урина. Докторката казва, че няма никакъв растеж и урината е чиста.
До тук:
1-ва посявка /28.11.11/ - Протеус Мирабилис 10^4-10^5 от лабораторията в Козлодуй;
2-ра посявка /01.12.11/ - не се изолират бактерии от Кандиларов - София и
3-та посявка /07.12.11/ - отново не се изолират бактерии от микробиологична лаборатория в Лом.
Още не мога да се свържа с личната ни лекарка.
Д-р Бърди, ще помоля за коментар.

Павлина
« Последна редакция: Декември 08, 2011, 10:02:39 am от pgzenga »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #947 -: Декември 08, 2011, 10:45:19 am »
Дайте Бисептол, само в една доза ( 10% от дневната, сумарна, 24 часова доза, като количество), вечер, за 6 дена.
Вероятно замърсяване. Може да постъпите така ако детето продължава с оплакванията.

Ако няма- не давайте нищо.
Не давайте течности 1-2 часа преди лягане.
« Последна редакция: Декември 08, 2011, 12:03:52 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #948 -: Декември 08, 2011, 12:16:40 pm »
Докторе, освен онези 3-4 напикавания, за които писах, не е имало други последните 2 сед. Ама пусти страх, аз още слагам памперс нощем. :?
Какво ще ме посъветвате, да направим ли едно УЗИ?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #949 -: Декември 08, 2011, 12:46:48 pm »
Направете- нищо не губим.
Стига да е добре направено.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #950 -: Декември 08, 2011, 13:22:44 pm »
Момичетата тук ме насочиха към доц. Лилова и доц. Буева в София, а личната лекарка към д-р Венеция Боцова - детски нефролог в Плевен /там ми е по-близо/.
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #951 -: Декември 09, 2011, 11:49:36 am »
Zdraveite dr.Birdie!
Imam problemi s malkite mi i mai ve4e seriozno po4vam da se pritesnqvam!
Na pet godinki sa,ednata e ve4e ot edna sedmica s razstroistvo/bez ni6to drugo/,
a drugata e s ka6lica,parvo be6e suxa a sega ima xra4ki i ne moje da gi izpliuva,samo kato povarne.Davax siropi za ka6licata,no ni6to ne pomaga!
Pritesnqvam se za6toto minalata godina imaxa bronxit!
Prez no6ta mi se stori dosta topla,sigurno ima6e temperatura/do sega ne be6e vdigala t-ra/.
Molq vi daite nqkakav savet.Ako gi otveda na lekar s tova razstroistvo 6te ni ostavqt v bolnicata.Razstroistvoto ne e neprekasnato,po dva pati na den xodi do toaletnata,no e razstroistvo!
Sajalqvam 4e ne moga da vi pi6a na balgarski,nqmam kredor!
Blagodarq vi predvaritelno!


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #952 -: Декември 09, 2011, 17:55:35 pm »
Аз минавам само да споделя, че варицелата застигна и мен. Ся ще си умеся една питка, ще си отворя едно Кабарне-сувиньон и ще ми е драго, драго и чешещо... :D
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #953 -: Декември 09, 2011, 21:04:19 pm »
Да не забравиш да си поискаш играчка  :wink:.
Леко да те отмине!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #954 -: Декември 09, 2011, 21:13:36 pm »
абе пийни 1/2 бутилка вино и наздраве :lol:
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #955 -: Декември 15, 2011, 07:48:22 am »
Момичетата тук ме насочиха към доц. Лилова и доц. Буева в София, а личната лекарка към д-р Венеция Боцова - детски нефролог в Плевен /там ми е по-близо/.

Ние ходихме при доц. Лилова. Водих големия си син. Много внимателна е, отговори на много от въпросите ми, прегледа го на УЗ, но в нашия случай не можа да постави точна диагноза и ни изпрати обратно в къщи да продължим с изследванията на друго място.
Аз също си мислех за Плевен /и на нас ни е по-близо/. Но за сега сме в изчакване.


Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #956 -: Декември 16, 2011, 13:54:20 pm »
Д-р Бърди, нали Streptococcus pneumoniae се лекува само с антибиотик? На едното ми дете /1,5г./, заради доста продължителна кашлица, пуснах носен секрет и се изолира този стрептокок. Педиатъра ни изписа Аугуметин /2х2,5/.Но пулмолога, при който водих успоредно детето ми казва, че кашлицата е на алергична основа и няма смисъл да давам антибиотик и ще ни изпише някакви капки за нослето. В неделя ще ходя да взема рецептата. Антибиотика ще го почна, но ме интересува действително ли има някакво алтернативно лечение на този стрептокок?

Пуснах посявки и на другите ми две деца, но при едното не знам колко ще е достоверен резултата, защото преди 2 седмици боледува от бронхит и пи 10 дни Клацид  :?.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #957 -: Декември 17, 2011, 23:11:03 pm »
Здравейте, д-р Бърди!
Детето ми, което е на 2г., направи две гнойни ангини за последните 2 м. и затова пи 2 АБ. Пуснахме микробиология на гърлен секрет и излезна, че има Кандида в оскъдно количество. Според личния лекар на детето няма нужда от лечение на гъбичките, защото били в оскъдно количество.
Вие на какво мнение сте - трябва или не трябва да се лекува тази оскъдна Кандида в гърлото? Ако трябва да се лекува, бихте ли ни насочили с какъв лекарствен препарат, в каква дозировка и с каква продължителност на прием?
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #958 -: Декември 17, 2011, 23:28:49 pm »
Момичета, д-р Бърди писа преди няколко дни в друга тема, че ще отсъства до след Коледа.
Грета, и при трите ми деца преди близо 4 месеца излезе, че имат този стрептокок в гърлата и д-р Бърди ни излекува. Наложи се да пият по 2 АБ защото при дъщеря ми инфекцията се оказа доста упорита и явно от дълго време нелекувана. Аз също бях носител и се лекувах. Пуснете посявки на всички в непрекъснат контакт с децата за да се лекуват при нужда.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #959 -: Декември 18, 2011, 14:06:29 pm »
Lisko, благодаря!!!