0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #660 -: Ноември 15, 2011, 14:22:43 pm »
....
2. Аугментин в три дози дневно, през 8 часа една от друга. Ако детето не е алергично към него.

А задължително ли трябва да се спазват 8 часа, и примерно да се буди детето нощем да се дава. Питам, защото ме притесняват няколко факта:
1. Малкият заспива обикновено към 22:00-22:30 и се събужда към 8:30-9:00, което прави около 10 часа непрекъснат сън. /момичета, не ми завиждайте, до преди няколко месеца се будеше по 2-3 пъти нощем, време беше и аз да се наспя ;)/
2. Имам опит с даването на друг вид лекарства и стигнах до извод, че при нас никакво насилствено даване на лекарства не действа- или го плюе или го повръща /не знам как го прави, но съм сигурна че го прави нарочно/. За това вече всичко давам омесено с малко храна. Освен това, на самия АБ си пише че е хубаво да е непосредствено преди хранене. Тази сутрин например омесих АБ с малка част каша, изяде нея и след това му дадох закуската.
Фатално ли ще е ако давам Аугментина така:
8:30-9:00 първи прием
16:00-16:30 втори прием /веднага след като се събуди, със следобедната закуска/
22:00-22:30 непосредствено преди сън, отново с храната

Извинявам се че задавам глупави въпроси, но от доста години никой в семейството ми не е употребявал АБ, а на малкия за пръв път му давам днес.

П.С: В листовката пише, че ако забравиш да дадеш някоя доза, я даваш веднага щом се сетиш, стига да не е останал по-малко от час до следващата....
« Последна редакция: Ноември 15, 2011, 14:27:22 pm от джиджи »


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #661 -: Ноември 15, 2011, 14:46:47 pm »
Може.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #662 -: Ноември 15, 2011, 14:59:23 pm »
 :D Благодаря!


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #663 -: Ноември 16, 2011, 09:45:07 am »
Здравейте д-р Бърди,
Притеснява ме нещо, което бих искала да консултирам с Вас. Синът ми, на 2г.3м., доста дълго кашляше, включително нощем, понякога повече, понякога по-малко. Водихме го всяка седмица при педиатъра да го чуе на слушалки, пускахме носен секрет /чист/, снимка на гърдите /чиста/. В крайна сметка му изписаха антибиотик Панцеф, от който засега виждаме значително подобрение - кашлицата почти спря, секретите от носа също.
Притеснява ме появата на лош дъх. Хигиената на устната кухина я провеждаме както обичайно. Възможно ли е лошия дъх да се дължи на лекарствата /Панцеф и Мукоплант сироп/? Все още ги пие, изписаха антибиотика за минимум 7-10 дни.
Благодаря предварително за мнението Ви.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #664 -: Ноември 16, 2011, 09:56:35 am »
Др. Бърди,
дъщеря ми (2гг.11м)тръгна на ДГ преди 6 седмици. Три седмици след тръгването се появи хрема, която овлядях със Олинт и Стеримар и 2-3 дни у дома. След няколко дни пак се активира -като заден секрет, с прокашляния по около 10тина пъти на ден. От тогава (вече 20 дни), не спира това кашляне, преди заспиване и при затичване. Личната педиатърка изписа в началото Проспан и Тобрадекс капки за носа, после Мукоплант сироп, после ни прати при УНГ, който изписа 2 страници с хомеопатични и Коларгол 8O. Последните не съм ги купувала.

В понеделник изкара нещо като еднодневен вирус с повръщане до обяд, до вечерта се оправи. Не е имала Т изобщо. Изхождането е нормално.

Изчаках резултата от гърлен секрет днес, който е чист, няма изолирани бактерии. НО кашлянето си остава, вече доста дни, както и хъркането на сън (не постоянно). За какво да настоявам пред личната педиатърка, отиваме пак при нея за 4 път. Гърдите винаги са били чисти.

Може ли да е алергичен ринит, или е време за АБ?

« Последна редакция: Ноември 16, 2011, 10:00:10 am от Dindin »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #665 -: Ноември 16, 2011, 13:58:36 pm »
Здравейте,  д-р Бърди! 
Дъщеря  ми  е на 1  год.  6  мес.  от новородена е  с  хъркащ  нос,  водила  съм  я  къде ли не (от УНГ  до  класически хомеопат).  Преди месец  реших на своя глава да  й пусна  носен и гърлен  секрет, резултатите ме  ужасиха  – стафилококи  епидермис в носа, стрептококи  пнеумоние  в  гърлото  (изолират  се  и  стафилококи ауреус също). С  резултатите минах  през трима  Ваши колеги, отговорът  беше  един и  същ:"Щом няма клиника, организма  сам  ще  се изчисти". ДОбре  де ,  ама  този хъркащ  нос...? Хомеопатът  ни ни изписа лечение,  засега  вече  не  хърка, но  усещам че пак диша  трудно  (УНГ  каза, че има  стеснени канали,  или  нещо  от сорта). Педиатърката  настоява  другия месец  за  ваксина,  никой лекар  не  ми  изписва  лечение (единствено за  Бактробана  се  замислиха, но пък  е резистентна към него).  Страхувам  се,  защото  чета че  нелекувани,  тези бактерии могат да  направят  големи поразии. Не настоявам  да давам антибиотик, но не  ми е  спокойно  детето  да стои  с тези бактерии.  Според  вас какво трябва да с е направи?  Отделно  тя  има ваксина  с/у  пневмококи,  това не  са  ли тези стрептококи пнеумоние?
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #666 -: Ноември 16, 2011, 21:34:54 pm »
Ние имаме същите проблеми - Кате тръгна на градина и се започна - ходи 5 дни, след това вирус, който прекара тежко, с температура, хрема, след това с една ужасна кашлица - седя три седмици вкъщи, между временно понеже никой от лекарите при които ходихме не препоръча носен или гърлен секрет, направих на своя глава носен. Изолира се Брахамела катаралис или каквото там се води. Капах 10 дни Тобрадекс без друг АБ, защото док скептичен към тези АБ които се дават през устата - нямало много смисъл. Как да е лека полека се стабилизира положението, аз честно казано каталясах психически и физически през това време. Уж се оправи - тръгна пак на градина и след два дни хремата наново, лека температурка. Този път за около две седмици вкъщи, пак обикаляне при джи пи, което пак не счете за нужно да пуска секрети някакви или да ни прати на специалист. Аз пускам пак секрет и какво да видя - същата бактерия, същите АБ без никаква промяна. Взимам всичко на куп и тръгвам при УНГ специалист, който с голямо пренебрежение сякаш погледна резултатите и каза, че според него няма клинична картина за АБ и не изписа. Само продължихме с хомеопатични капки за нос Еуфорбиум и някакви капки за третата сливица - Лимфомиозот или нещо от сорта. Кашлицата намаля - сега кашля само сутрин и след следобедния сън, явно има какво да чисти. Витамини е изпила цяла кофа вече, в момента и Биозин давам за имунитета и вече съм шах с пешката, защото в понеделник не отиде на градина, тъй като стана с лека (37.4) температура и вчерашното ни посещение при док беше нещо супер куриозно, защото според док има гнойна ангина :O Нещо в което силно се съмнявам, най-вече заради факта че до сега е прекарала няколко такива и нито една от тях не е протекла без да е вдигнала температура поне 38.5 и без да ми е отказала ядене. В момента няма изобщо вид на болна, а и аз гледах в гърлото и не виждам никаква гной :?
Писна ми общо взето от всички доктори. Честно в момента давам АБ, който ни изписа най-вече заради бактерията в нослето, с надеждата, че като тръгне след седмица две на градина няма да довлече някоя нова буба, колкото и странно да изглежда. Общо вето всички лекари се ослушват, аз също четох за брахамелата, че нелекуването й може да доведе до необходимост от операция и премахване на третата сливица, а от всичкото ходене по лекари оставам с впечатлението че съм станала едва ли не параноична :( А истината е, че всички сме загрижени за здравето на децата си, но за съжаление системата ни е толкова глупава, че колкото и усилия да полагаме не можем да вземем адекватни и навременни мерки :(
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #667 -: Ноември 17, 2011, 01:10:04 am »
Д-р Бърди,
моля Ви, ако четете за един много спешен отговор.
При мъжа ми днес, след кръвно изследване се потвърди Пертусис, не знам все още дали е Bordetella pertussis или Bordetella parapertussis.
Въпроса ми е:
Децата ми са ваксинирани по немския имунизационен календар, т. е. Дара  - 4ри пъти, Калоян - 3 с Infanrix. Аз също миналата година при раждането на Калоян се реимунизирах.

100% ли е сигурна защитата ни. Защото според педиатърката, Да - 100% сме защитени, според домашния ни лекар, който предположи и установи диагнозата на мъжа ми - НЕ
 
Калоян е с бронхит в момента. Дара кашля от 1 месец, прислушвана многократно, с чисти гърди и зачервено гърло, посотянни диагнози - вируси.

Ще ги заведа утре за изследване, за да се потвърди при тях наличие или неналивие на въпросните бактерии.
Кое е най -показателното изследване според Вас - кръвно, носен-гърлен секрет... ?

Много моля, ако прочетете, отговорете ми. Благодаря

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #668 -: Ноември 17, 2011, 06:56:52 am »
Преди месец  реших на своя глава да  й пусна  носен и гърлен  секрет, резултатите ме  ужасиха  – стафилококи  епидермис в носа, стрептококи  пнеумоние  в  гърлото  (изолират  се  и  стафилококи ауреус също). С  резултатите минах  през трима  Ваши колеги, отговорът  беше  един и  същ:"Щом няма клиника, организма  сам  ще  се изчисти".
raiS, при липса на симптоми и трите се смятат нормална флора. Много хора са носители на потенциално патогенни бактерии като нормална флора. При нас също не се лекуват подобни неща, ако няма проблем, а самото им наличие не е проблем.

Ето тук има една табличка ( а също и обяснения, ако четеш английски) къде какви бактерии може да се намерят и да не се смятат за проблем http://textbookofbacteriology.net/normalflora_3.html

 Искам да кажа само на всички момичета, че това да боледуват децата когато ходят на градина не само, че е нормално да се очаква, но колкото и странно да ви звучи, е полезно. Те сега си изграждат имунитет и това е възрастта, в която трябва да го направят. Дори е показано, че деца, които от бебета са пращани в градина, имат много по-малък шанс от разни тежки болести. Например случаите на левкемия са много по-малко при тях от при деца гледани в къщи и пазени от разболяване. Така че следващият път, когато детето боледува, не го приемайте толкова тежко. Това да си мешат вирусите в детската градина е добре за тях. :-)
« Последна редакция: Ноември 17, 2011, 07:01:15 am от Bobbie »


  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #669 -: Ноември 17, 2011, 07:27:41 am »
абе голям имунитет е да ти кажа да пие всеки месец антибиотик и да е на инхалации с урбазон и вентолин- стра-шен
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #670 -: Ноември 17, 2011, 08:27:00 am »
абе голям имунитет е да ти кажа да пие всеки месец антибиотик и да е на инхалации с урбазон и вентолин- стра-шен
ако има астма е различно положението, не знаеш какво може да я провокира.
Но за другите деца, според моята педиатърка, като тръгнат на градина е нормално поне веднъж в месеца да са болни, а можело дори и по-често. При всяко полоежние каквото не си е изболедувало сега, ще си го боледува по-късно.
« Последна редакция: Ноември 17, 2011, 08:38:06 am от Bobbie »


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #671 -: Ноември 17, 2011, 11:31:02 am »
абе голям имунитет е да ти кажа да пие всеки месец антибиотик и да е на инхалации с урбазон и вентолин- стра-шен
ако има астма е различно положението, не знаеш какво може да я провокира.
Но за другите деца, според моята педиатърка, като тръгнат на градина е нормално поне веднъж в месеца да са болни, а можело дори и по-често. При всяко полоежние каквото не си е изболедувало сега, ще си го боледува по-късно.
НЯМА такива заключения... ( за всеки месец болни, и т.н.)
И не важи еднакво за дете първа година на училище и дете 2,3 година посещаващо ДГ.

Американците по принцип са известни с пълното си безразличие относно КАКВИТО и да са били мерки за ограничаване заболваемостта в ДГ, освен ваксинациите. И си го плащат това разбира се с невиждана консумация на лекарства от всички групи. Няма друга Педиатрия в света, която да употребява така брутално лекарства в детската възраст. Имам пред вид тук и щедрото писане на "букети" лекарства, когато нещата се "затегнат". Това е негативна черта, сигурно, на иначе модерна школа. Освен това, представата за всеобщността на "модерната" Американска Педиатрия си е чист мит. Силни места има навсякъде из страната, но масовата им Педиатрия е много по-лоша от Европейската масова педиатрия. А и до "елитната" Американска Педиатрия, малко хора в тази държава там имат достъп, така или иначе. Тези истини трябва да се чуят и не принизяват по никакъв начин великолепното им научно ниво и компетентност.

БГ Педиатрия прави същото, само дето нямат средства да пишат всичко "хай", което в САЩ циркулира, и се ограничават до Бисептол, Био-Гаи и подобни.
« Последна редакция: Ноември 17, 2011, 11:37:35 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #672 -: Ноември 17, 2011, 13:58:57 pm »
Аз в страни от обсъжданата тема имам питане.
Докторе, четох мнението ви за хигиената на пениса при бебетата и затова не съм пипала там, само мия отвън без да дърпам кожички и забелвам. Вчера бяхме на редовната консултация за годинката и педиатърката видя топче смегма събрало се под кожата и каза, че така става като не забелваме. Четох, че и това е нормално, но все пак съм притеснена, трябва ли нещо да направя в случая или да чакам в един момент само да се отмие някак?

"Епаксал" не намерих в никоя аптека, не зареждали такава ваксина, вероятно изобщо не я внасят тук. И понеже вече не продават ваксини без рецепта, педиатърката написа такава за "Аваксим", не пожела да даде за "Хаврикс", според нея първата била защитавала на 100%. Да търся ли друг педиатър в частна клиника примерно, който да постави Хаврикс или Аваксим е достатъчно добра и да купувам нея според вас?

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #673 -: Ноември 17, 2011, 14:08:23 pm »
Хаврикс е добър избор.
За другото- нормално е, и не е повод да се "забелва". То изобщо не се "забелва" по принцип.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #674 -: Ноември 17, 2011, 14:15:43 pm »
Благодаря Ви!

Подозирам, че към 2-та годинка пак ще имаме дебати по въпроса, защото според нея дотогава трябвало да се случи това или следва хирургична намеса :?  Добре, че сте Вие да ни съветвате и подкрепяте, без вашата помощ положението е съвсем безнадежно!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #675 -: Ноември 17, 2011, 15:32:51 pm »
НЯМА такива заключения... ( за всеки месец болни, и т.н.)
И не важи еднакво за дете първа година на училище и дете 2,3 година посещаващо ДГ.

Американците по принцип са известни с пълното си безразличие относно КАКВИТО и да са били мерки за ограничаване заболваемостта в ДГ, освен ваксинациите. И си го плащат това разбира се с невиждана консумация на лекарства от всички групи. Няма друга Педиатрия в света, която да употребява така брутално лекарства в детската възраст. Имам пред вид тук и щедрото писане на "букети" лекарства, когато нещата се "затегнат". Това е негативна черта, сигурно, на иначе модерна школа. Освен това, представата за всеобщността на "модерната" Американска Педиатрия си е чист мит. Силни места има навсякъде из страната, но масовата им Педиатрия е много по-лоша от Европейската масова педиатрия. А и до "елитната" Американска Педиатрия, малко хора в тази държава там имат достъп, така или иначе. Тези истини трябва да се чуят и не принизяват по никакъв начин великолепното им научно ниво и компетентност.

БГ Педиатрия прави същото, само дето нямат средства да пишат всичко "хай", което в САЩ циркулира, и се ограничават до Бисептол, Био-Гаи и подобни.
Съжалявам докторе, но това е което се случва - не знам за какво има да се спори дали има или няма подобни заключения. Не важи еднакво да, защото тези които не са посещавали са много по-болнави. Колкото до ограничаването на заболяемостта - ми децата тук са по-здрави, това също е факт. Няма родител, който да не ми е казал, че след първата година в градина, детето му просто е престанало да боледува. А като чета форума и косите ми натръхват какви неща искат да „лекуват“ някои майки и се ядосват на педиатри, които им казват нещата, както са.   
 Не знам какво е елитна и не елитна педиатрия,но  знам, че съм си водила детето в една от най-добрите детски болници в света( Texas children's hospital в Хюстънският медицински център) и това е общоприетата практика, да не се лекуват неща които може да са нормална флора. Няма лекар, който да предпише антибиотик за хрема -или поне аз още не съм видяла такъв. Ама нослето хъркало - ако няма температура, никой няма да го третира това тук.


Боби


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #676 -: Ноември 17, 2011, 16:07:23 pm »
Всичко това зависи обаче доколко и как всеки може да издържи детето му да е непрестанно със симптоми и никой да не обръща внимание на това. На Американец не му прави впечатление че детето му кашля 3-4 месеца непрекъснато, но на Европеец му прави ( и тук обаче с големи различия). Много хора в САЩ като родители изобщо приемат редица неща за "нормални", когато те изобщо не са. Това "приемане" се дължи в повечето случаи на невъзможност да отреагират адекватно на всяка медицинска нужда на детето, което в страна като САЩ, ако трябва да се прави както трябва, изисква наистина непосилни средства- като ги нямаш, приемаш много неща за "нормални", когато всъщност те не са. Или се задоволяваш с обяснения колко е нормално всичко това, което виждаш, само и само защото лекаря или не иска, или не може, да лекува ставащото. И ето тук е различието "елитна", обикновена.

Американците обичат благотворителността ( да отворим вратите на Елитната болница) но това е далеч от грубата реалност " да се лекуваш елитно", което е съвсем друго.
Вие може ли да си представите, ако вземат да лекуват всяка Мораксела или Пневмокок, колко пари там се искат? Кой ще ги даде- те само за "ограничаване на разходите" говорят, като предусловие да те застраховат. И тук пак е разликата "елитна" - "обикновена".

Виждал съм се с доста Американци-лекари. Манталитетът им ми е много познат.
Нещата са доста комплексни- Вие виждате едната страна, аз знам "тъмната", и двете, всъщност. А тя е нелицеприятна.
С Бг картинки- нито сравнения, разбира се.

***
Другият основен проблем за тях е култът им към "механиката". Моето скромно впечатление е че Американец лекар, без "изследвания" е тотално объркан. Те са буквално потънали в "изследвания" и "обективизация", което не е лошо, но Медицината е изкуство, и е живо нещо. Не става без импровизация, не става без пряк контакт с болния, без ЛИЧНА интерпретация на ставащото НО БЕЗ лаборатория. Затова, много често при тях виждате лекари можещи да издекламират всякакви цифри и данни, но не можещи да кажат това, което виждат и чуват, какво значи на практика. Именно в последното е и невъзможността на много голяма част от тях да свържат симптомите с дадена картина БЕЗ да потъват в ненужни и скъпи изследвания. И с това- всичко, което става е "нормално" и не подлежи на "лечение".

Моля, това да не се бърка с Бг родни картинки пък на  липса на КАКВИТО И ДА СА БИЛО базови изследвания, и "умуването" с дни над тежки случаи, които без сложни изследвания са неразрешими.
« Последна редакция: Ноември 17, 2011, 17:57:27 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #677 -: Ноември 17, 2011, 16:27:33 pm »
И последното- ще Ви дам само няколко примера на "нелекуване":

* кашлица от 3-4 месеца само за един сезон при малки деца, може да доведе до необратими белодробни промени и деструкция, правещи детето за в бъдеще негодно за професии като пилот, например, където се изисква абсолютно белодробно здраве. Някъде бях даже чел за връзка на детските белодробни инфекции със склонност към лесно припадане при пилоти, при големи "дж" натоварвания, поради компрометирана белдоробна оксигенация от деструкции в детска възраст от рецидивиращи белодробни инфекции... . Не мога да кажа доколко е вярно, но звучи достоверно. Оставяме отделно настрана че, тези промени могат да предизвикат хронични белдоробни проблеми в късна възраст.
* оставянето на деца с хорнично носителство на Мораксела, Пневмокок, и с хронични хреми, освен всичко друго, променя микробната флора в назофарингса почти трайно и необратимо, водещо до тежки последствия в голямата възраст- като- проблеми с гласа, неустойчив глас ( ако говорим за професия), склонност към хронични синузити, ушни инфекции и хронични деструктивни бронхити. Нелекуването на хремите ( които почти винаги при деца се съпровождат и с отити с различна тежест) води до понякога незабележимо, но трайно увреждане на слуха в определени диапазони, което прави човек негоден да ползва слуха си професионално, ако се наложи. Не говорим "да чува", или " да не чува". Говорим за това да може да различава тънки детайли, което в редица професии е сине ква нон. Или например, когато слушате две мелодии, кодирани с два различни кодека, да можете да долавяте тънки хармонични разлики, разлики в обема на музиката, в оценката на високи и ниски честоти.

Така че "самоизлекуването" на едно дете ИЗОБЩО не означава че няма проблеми, и всичко било "нормални заболявания".

"Няма данни за тези неща" ще кажат колеги от Хюстън.
Ами как ще има, щом никой с тези неща не се занимава. Ако се занимава, и се докаже, къде ще отскочат разходите за лечение? До небето. Затова и няма, и няма и да има.
« Последна редакция: Ноември 17, 2011, 16:42:59 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #678 -: Ноември 17, 2011, 16:28:32 pm »
Не знам, Боби, не съм доктор, но за мен някои неща не са нормални. Например това, че детето на приятелката ми, което е на 6 години и от както е навършил една година е по ясли и градини- вечно смърка с носа или кашля като магаре, но не го лекуват с нищо и си се влачи така с месеци. Когато е "напълно здрав" /иначе е просто здрав:)/, започва да кашля щом се затича. Кое му е нормалното на това? За мен това дете не е лекувано правилно или изобщо не е лекувано. Ти като се затичаш кашляш ли :)
Аз също съм против даването на лекарства без нужда, но не може никой да ме убеди, че с боледуване се повишава имунитета. Аз и брат ми никога не сме ходили на градина /е, брат ми има 1 седмица стаж:)/ и бяхме изключително здрави деца. Аз лично в детските си години съм боледувала един единствен път от ангина, която излекувахме "по бабешки". За първи път видях какво е инжекция на 20 години /като изключим задължителните ваксини разбира се/. Моята съседка и най-добра приятелка ходеше на ДГ и всяка зима изкарваше поне по 3 курса пеницилин. Така си беше и в ученическите години- вечно с ангини, вечно болна. Сега е мааалко по-добре, но пак често боледува /разликата е че не е на инжекции вече/.
Според мен имунитет се създава с добра храна, движение, чист въздух и адекватно лечение при нужда.
Ето пресен пример с моето дете. Вече три месеца подред сме с хрема, последния път я влачихме повече от 2 седмици. Изолира се стафилокок, който започнахме да лекуваме с АБ. Ами на втрия ден му спряха сополите... На кое да вярвам, на очите си или на нещо друго.... :)
« Последна редакция: Ноември 17, 2011, 16:32:48 pm от джиджи »


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #679 -: Ноември 17, 2011, 16:32:41 pm »
Изолира се стафилокок, който започнахме да лекуваме с АБ. Ами на втрия ден му спряха сополите... На кое да вярвам, на очите си или на нещо друго.... :)
Ако всички правеха като теб, няма да има перманентно смъркащи деца в ДГ.

[/url]