0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #640 -: Ноември 08, 2011, 06:23:37 am »
Ваксинацията измества микробната "реалност" към други щамове с непрогнозируема резистентност.
Докторе, резистентността винаги е прогнозируема в смисъл към какво е тя, а не механизма и. Запазва се мутацията, която е на прицел от лекарството или ваксината. Ваксините към бактерии са често към полизахариди закачени на протеини. Бактерията ще си мутира полизахарида, няма да мутира нещо непрогнозируемо.   


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #641 -: Ноември 14, 2011, 15:48:31 pm »
И аз да се отчета....Изчаках си чакането да излезе резултата от посявката :)
Нашата двуседмична вече хрема "заради зъбите" се оказа стафолокок ауреус в носа. Антибиограмата е следната:
Cefuroxin- S
Cefamandol- S
Ampicillin/Sulbactam- S
Gentamicin- S
Amikacin- S
Ciprofloxacin- R
Levofloxacin- S
Claritromicin- R
Clindamicin- S
Преди около месец правихме кръвно изследване в Анаста в София точно за наличие на Стафилокок, който се оказа отрицателен. Обадих се на докторката, която работи там, за да ме посъветва как да лекуваме. Тя ми препоръча Бактробан за мазане на нослето по 2 на ден, но ме притеснява, че каза да го мажем докато свърши опаковката, а на листовката пише да не се ползва повече от 10 дни. Каза също, след като свърши опаковката, да изчакаме 5 дни и да направим пак посявка.
При нашия педиатър категорично няма да ида, защото така и не можах да го убедя да ни пусне посявката. Отново си назначих изследването на своя глава и си платих като поп. Не искам да изпадам в подробности какви теории ми развиваше и как едва ли не трябва да се радвам, че детето ми боледува само с хрема....
Довечера сме на частен преглед при педиатър, но и към него вече имам някои резерви, защото преди да излезе посявката лекува безуспешно алергичен ринит /което още в началото много ме усъмни, но реших да се доверя и да пробвам с лечението което ни предписа докато си чакаме резултата от посявката/.
Според вас достатъчно ли е да мажа само Бактробана и за колко време или трябва да вземем и орален АБ по антибиограмата горе? Някой имал ли е такъв проблем и как се е справил? Как да съм сигурна, че този стафилокок е чувствителен към Бактробана, като го няма в антибиограмата? Вече 2 часа ровя тук с търсачката и се обърках съвсем...

П.С: За съжаление не знам дали мога да се доверя на лабораторията, защото имах голям проблем и с намирането на такава /тук в напия град/ в която да се съгласят да ни вземат секрет. В ХЕИ например категорично отказаха- трябвало лекар да го вземе и само да им занесем материала  8O Май в провинцията за нищо не ставаме :(

« Последна редакция: Ноември 14, 2011, 15:51:36 pm от джиджи »


Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #642 -: Ноември 14, 2011, 19:04:45 pm »
Продължението....
Частният педиатър изписа:
Аугментин 3 пъти на ден за 5-7 дни 8O
Бронховаксон 1 дневно
Аериус сироп 1 дневно
Това последното го пием от една седмица, като част от лечението на алергичния ринит, който споменах в предишния пост.
Бактробана не бил добър избор....щял да го алергизира  8O
Нямало нужда да правим посявки близките 8O
Нямало нужда и от контролна посявка след края на лечението 8O
Изобщо не знам какво да правя сега. Дори да е правилния АБ, със сигурност не е правилно дозиран като време на употреба.
Моля се д-р Бърди да се включи...


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #643 -: Ноември 14, 2011, 19:31:03 pm »
Продължението....
Частният педиатър изписа:
Аугментин 3 пъти на ден за 5-7 дни 8O
Бронховаксон 1 дневно
Аериус сироп 1 дневно
Това последното го пием от една седмица, като част от лечението на алергичния ринит, който споменах в предишния пост.
Бактробана не бил добър избор....щял да го алергизира  8O
Аз пък мисля, че това са прекалено много лекарства за една хрема. Мога да ти кажа, че дъщеря ми два пъти взима Аугментин( по други причини) и от хремата, която има вече няколко месеца, не се е отървала. Тези колонизиращи бактерии в носа обикновено си се връщат. Тук смятат за нормално да е такава хремава първата година след като тръгне на градина и затова и ги оставят да ходят, ако нямат температура и вече отдавна съм се отказала да правя каквото и да е. Само смучеме носа по хиляда пъти на ден и това е. И същото го чувам вече от 2 други майки. А мен все ме е страх да не се повторят ушните инфекции от преди.
Аз също знам, че бактробана е стандартното лечение за твоя случай. Аз не съм го опитала, защото не ми е минало през акъла, но ще взема да го пробвам.

« Последна редакция: Ноември 14, 2011, 20:04:09 pm от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #644 -: Ноември 14, 2011, 19:37:58 pm »
Джиджи, лекувала съм два пъти този стафилокок. Единия път само аз го имах, детето беше чисто. И двата пъти лекувахме с орален антибиотик + бактробан локално /но не докато свърши опаковката де, първия път го ползвахме трима човека и остана половин тубичка  :D /

Посявка правят всички от най-близкото обкръжени. Домакинството задължително, ако има някой /баба, дядо например/, който е всеки ден около детето - също.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #645 -: Ноември 14, 2011, 20:03:31 pm »
Кроки, а на вас какъв АБ изписаха за детето и за колко време? Кога правихте повторни посявки?

Боби, на мен по принцип ми е ясно, че най-вероятно стафилокока ще си се връща повторно, защото няма да успея да накарам всички близки от обкръжението да се изследват, че и да се лекуват особено без никакви симптоми. Но съм длъжна да направя опит да лекувам малкия, иначе няма да съм спокойна.
« Последна редакция: Ноември 14, 2011, 20:07:27 pm от джиджи »


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #646 -: Ноември 14, 2011, 20:31:55 pm »
Продължението....
Частният педиатър изписа:
Аугментин 3 пъти на ден за 5-7 дни 8O
Бронховаксон 1 дневно
Аериус сироп 1 дневно
Това последното го пием от една седмица, като част от лечението на алергичния ринит, който споменах в предишния пост.
Бактробана не бил добър избор....щял да го алергизира  8O
Нямало нужда да правим посявки близките 8O
Нямало нужда и от контролна посявка след края на лечението 8O
Изобщо не знам какво да правя сега. Дори да е правилния АБ, със сигурност не е правилно дозиран като време на употреба.
Моля се д-р Бърди да се включи...
Бих Ви предложил капки с Тобрамицин+ назален Бактробан за 4 дена. И контролна посявка.
Ако обаче хремата е от повече от 7 дена, без орален АБ ще е трудно. Може да съчетаете АБ с капките Тобрамицин, ако решите да дадете орален АБ, но капките сложете в последните 3 дена от АБ лечение.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #647 -: Ноември 14, 2011, 20:33:26 pm »
Джиджи, лекувала съм два пъти този стафилокок. Единия път само аз го имах, детето беше чисто. И двата пъти лекувахме с орален антибиотик + бактробан локално /но не докато свърши опаковката де, първия път го ползвахме трима човека и остана половин тубичка  :D /

Посявка правят всички от най-близкото обкръжени. Домакинството задължително, ако има някой /баба, дядо например/, който е всеки ден около детето - също.
Кроки, как е Боянчо? :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #648 -: Ноември 14, 2011, 20:45:04 pm »
Продължението....
Частният педиатър изписа:
Аугментин 3 пъти на ден за 5-7 дни 8O
Бронховаксон 1 дневно
Аериус сироп 1 дневно
Това последното го пием от една седмица, като част от лечението на алергичния ринит, който споменах в предишния пост.
Бактробана не бил добър избор....щял да го алергизира  8O
Нямало нужда да правим посявки близките 8O
Нямало нужда и от контролна посявка след края на лечението 8O
Изобщо не знам какво да правя сега. Дори да е правилния АБ, със сигурност не е правилно дозиран като време на употреба.
Моля се д-р Бърди да се включи...
Бих Ви предложил капки с Тобрамицин+ назален Бактробан за 4 дена. И контролна посявка.
Ако обаче хремата е от повече от 7 дена, без орален АБ ще е трудно. Може да съчетаете АБ с капките Тобрамицин, ако решите да дадете орален АБ, но капките сложете в последните 3 дена от АБ лечение.

Благодаря за пореден път докторе! Хремата е от 2 пълни седмици точно. Отделно от това е потретваща се /за последните 3 месеца е за трети път/ Вие какъв АБ бихте препоръчали в нашия случай? Добър избор ли е Аугментин и за колко време?


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #649 -: Ноември 14, 2011, 20:50:23 pm »
Аугментин, (ако детето не е алергично) за 10 дена. Последните 4- плюс капките, 2 пъти дневно.
Може да помислите за квинолонови капки също като алтернатива на Тобрамицин, но и тобрамицин е добър.
Но не ципрофлоксацинови, защото към тях има резистентност по АБиограмата. Е, как ще има към ципро резистентност, пък към Левофлоксацин- не? това е загадката на Бг лаборатории. Не че не може, но при толкова малко дете и без съпътстваща патология... .
"Кръвният тест" за стафилокок, който правят в София е ( както и сами виждате) по руски казано "вздор". Тоест- нонсенс, типично Бг "патент" а ля Г-н Чав... и сие.

Аугментин в леко завишена доза... . НЕ Аугментин ЕС, а да кажем от 457мг/5мл.
« Последна редакция: Ноември 14, 2011, 21:01:50 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #650 -: Ноември 14, 2011, 20:56:49 pm »
Аугментин, (ако детето не е алергично) за 10 дена. Последните 4- плюс капките, 2 пъти дневно.
Може да помислите за квинолонови капки също като алтернатива на Тобрамицин, но и тобрамицин е добър.
Но не ципрофлоксацинови, защото към тях има резистентност по АБиограмата. Е, как ще има към ципро резистентност, пък към Левофлоксацин- не? това е загадката на Бг лаборатории. Не че не може, но при толкова малко дете и без съпътстваща патология... .
"Кръвният тест" за стафилокок, който правят в София е ( както и сами виждате) по руски казано "вздор". Тоест- нонсенс, типично Бг "патент" а ля Г-н Чав... и сие.

Аугментин в леко завишена доза... . НЕ Аугментин ЕС, а да кажем от 457мг/5мл.

 :bighug:
« Последна редакция: Ноември 14, 2011, 21:02:12 pm от Birdie »


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #651 -: Ноември 14, 2011, 21:20:56 pm »
Джиджи, лекувала съм два пъти този стафилокок. Единия път само аз го имах, детето беше чисто. И двата пъти лекувахме с орален антибиотик + бактробан локално /но не докато свърши опаковката де, първия път го ползвахме трима човека и остана половин тубичка  :D /

Посявка правят всички от най-близкото обкръжени. Домакинството задължително, ако има някой /баба, дядо например/, който е всеки ден около детето - също.
Кроки, как е Боянчо? :)

Благодаря, добре  :D  Тъкмо днес го водихме на УНГ. При него е голяма грижа този нос, а и почна да не дочува много в последно време. Та искат а да му правят промивка на ушите, но имало много твърда ушна кал и сега 4 дена преди промивката трябва да капем олио  8O в ушите. Аз това за втори път го чувам, и предния УНГ ми го предложи, но него направо го отсвирих. С този говорихме да пробвам с Ауди спрей http://apteka.framar.bg/30014906/%D0%B0%D1%83%D0%B4%D0%B8-%D1%81%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B9-%D0%B4%D0%B6%D1%83%D0%BD%D0%B8%D1%8A%D1%80-25-%D0%BC%D0%BB-, но тя мисли че няма да има ефект. Та докторе, няма ли капки за тия работи? Олио в ушите в днешни дни  :? ?

Много Ви благодаря, че се интересувате и поздрави от весел Боянчо http://prikachi.com/images/986/4040986a.jpg
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #652 -: Ноември 14, 2011, 21:24:27 pm »
Que или Unisept otic<< може да ползвате едно от двете.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #653 -: Ноември 14, 2011, 21:41:18 pm »
Благодаря, добре  :D  Тъкмо днес го водихме на УНГ. При него е голяма грижа този нос, а и почна да не дочува много в последно време. Та искат а да му правят промивка на ушите, но имало много твърда ушна кал и сега 4 дена преди промивката трябва да капем олио  8O в ушите.
Онзи ден алергологът (който пък се оказа, че бил и педиатър също)ми каза, че има капки,които разтварят ушната кал - капеш и после изсмукваш с аспиратор. Нищо друго не се прави.Каза да взема за Ивана,чамо че забравих какво им беше името. Аз видях едни в магазина, но пишеше за под 12годишна възраст да питаш лекаря си, та сега ще звъня да питам за кои е говорил

Боби


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #654 -: Ноември 14, 2011, 21:51:39 pm »
Бърди, на пръв поглед нито едно от двете го няма в БГ.
Боби, май ще питам по аптеките точно за капки, които разтварят ушната кал пък да видим. Ако ти попадне име, пиши все пак
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #655 -: Ноември 14, 2011, 22:07:14 pm »
Боянчо- сладуранчо-смехуранчо.
Много е пораснал- спор няма.
Сигурно ще има нещо за уши- в Бг сега е рай за фармацевтите- Гаразон в Бг- 6,7 лв ( 3Е).В Гърция- 1.5Е.То бива, бива... ама чак такова нещо... .

:) :)
« Последна редакция: Ноември 14, 2011, 22:11:48 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #656 -: Ноември 14, 2011, 23:24:09 pm »
Бърди, на пръв поглед нито едно от двете го няма в БГ.
Боби, май ще питам по аптеките точно за капки, които разтварят ушната кал пък да видим. Ако ти попадне име, пиши все пак
Сега се обадих, ето за това става дума, не знам дали го има в България
http://www.google.com/products/catalog?q=debrox&num=20&hl=en&prmd=imvns&resnum=2&biw=1366&bih=571&um=1&ie=UTF-8&tbm=shop&cid=4906255373845575132&sa=X&ei=AYPBTvqwFPLisQKA3q3DBA&ved=0CGAQ8wIwAA#


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #657 -: Ноември 15, 2011, 00:36:41 am »
Докторе, квинолонови капки не намерихме. Всехме Тобрин 0,3%
2 пъти дневно по 1 капка в нослето ли?
2 пъти дневно важи и за Аугментина, нали правилно съм разбрала?

Дали е хубаво да дам и някакви витамини с АБ? В къщи ми се мотае един детски мултивитаминен сироп Саностол /неотворен/. Да дам ли от него?
« Последна редакция: Ноември 15, 2011, 00:40:12 am от джиджи »


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #658 -: Ноември 15, 2011, 00:56:25 am »
1. Да, но с това започвате 4 дена преди края на АБ лечение.
2. Аугментин в три дози дневно, през 8 часа една от друга. Ако детето не е алергично към него.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #659 -: Ноември 15, 2011, 01:08:57 am »
... Ако детето не е алергично към него.

Да...бях се засилила да го почвам още тая вечер, но ми светна, че ако се окаже алергичен е по-добре да го дам сутринта...
Тази вечер пак спи неспокойно, въпреки че изчистихме нослето с аспиратора преди да си легне и почти нямаше секрет:(