0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #140 -: Април 15, 2009, 10:19:54 am »
 Боби, спермограма нямахме - защото когато решихме да правим такава, мъжът ми се насочи към специалисти "андролог-уролог", които го замотаха, че първо е важно да му направят всички останали изследвания и чак тогава спермограма. Да, но вече знаеш как се стекоха нещата с тези "мними" специалисти и как времето течеше, те ни вземаха парите, а после все нямаха време за по-сериозните неща. Чиста загуба на време, средства, нерви, а годините ни минават ... Естествено, в лаборатория от вас съфорумки разбрах, че няма смисъл да правим спермограма (много ви обичам, че това поне ми се спести като разход) и така стигнахме до заветната цел - Утре е спермограмата в АГ-Варна. Много силно се надявам, всичко да е наред !!!
 П.С.: Доктора изобщо не спомена, че мъжа трябва да се изследва за бактерии и тем подобни, преди да направи спермограмата ( за разлика от останалите "д-ри" ).
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #141 -: Април 15, 2009, 21:07:06 pm »
Здравейте момичета! До сега четях какво споделяте и не пишех нищо, защото няма нищо ново при мен. Но написаното от Гарга ме накара да се замисля върху моя проблем.
Гарга, казваш, че в клиниката не са казали, че коките и др. такива пречат да ти се направи цветна снимка и ще я правиш(пожелавам ти отличен резултат на нея) :goodluck:, и точно това ме обърква, защото на мен лекарката ми каза, че цитирам: "докато ги има стрептококите не можем да направим снимка". И сега се чудя какви са тези критерии по които едни специалисти казват не може, а други казват-ок, няма проблем за цветна снимка и дали си заслужава да ходя при моята лекарка. Ако е възможно-сподели какво точно ти казаха за стрептококите и прочее коки в твоята клиника. :thankyousign:
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #142 -: Април 15, 2009, 21:26:45 pm »
 Анелиа, аз бях на първичен преглед при д-р Алвксандров ( а както може би знаеш, славата му е, че е един от много малкото добри специалисти по стерилитет в БГ - дори според някои - "най-добрия" ). Първо му дадох целия си наръч от изследвания, включително и тези, с наличието на бактерии. Той погледна внимателно всяко едно от тях и накрая каза - "От всичко, което имаш ни е полезно само това, че Хламидията ти е отрицателна, сега трябва да направим видеозон, спермограма и цветна снимка". Полови хормони също е сред нещата, които са необходими, но аз имах и такова изследване и той каза, че не е необходимо да правя нови ( моите са от скоро и са в реномирана за Варна Лаборатория ). И така след видеозона, ме заведе при акушерката, за да запишем час за ЦС и каза непременно след това да го изчакам, за да обсъдим резултата. Нито дума, че бактериите са пречка !!! Верно, че забравих изрично да питам за тях, но то в такъв момент - за кое по-напред да се сетя ?! Факт е обаче, че на никое момиче преди ЦС не е искал да пуска микробиология !!! Това го доказва и списъка с първоначални изследвания, които изиска от мен !!! Свързах се и с други момичета, които потвърдиха, че не е необходимо да имаш микробиология преди това, дори и с един друг доктор говорих за това по телефона ( от Майчин дом Варна ), а четох и задавани му подобни въпроси за това. Всички казват - влагалището се третира с дезинфектант някакъв и не е опасно да се пренесе бактерия, а и после се изписва АБ, за по-голяма сигурност !!! За всеки случай утре приятеля ми е на спермограма при д-р Александров и изрично ще му кажа да пита ( освен ако и той не си "глътне езика" ).
Изпращам ти линк към сайта на Майчин дом Варна, в който доктор отговаря на въпросите на жени относно цветна снимка. Знам, че това допълнително ще те убеди, че микробиология не е наложаща и резултата от нея, няма значение за ЦС. Все пак доктор отговаря на тези въпроси и дори си позволява да ги публикува в страницата на Майчин дом.
http://www.maichindom-varna.com/blog.php?id=40
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #143 -: Април 15, 2009, 22:09:05 pm »
 Момичета, позволявам си да копирам отговор на запитване относно наличието на бактерии във влагалището, на д-р Яков, който доколкото съм чувала е уважаван варненски гинеколог:

Здравейте, д-р Яков. Възхитена съм от Вас и отзивчивостта и отговорите на всички зададени към Вас въпроси. Моят въпрос е по повод предстоящата ми цветна снимка. Имам големи притеснения относно инфекции..Защото винаги съм имала проблеми и най-лошото е, че дори по антибиотично лечение по антибиограма - нещата вместо да се оправят - се влошават...Лекуваме едни бактерии, появяват се нови и така до безкрай..През юни последно имах е-коли и буквално вдигнах ръце от гинеколози, антибиотици и антибиограми..Лекувах с хомеопатия, но незнам дали имаше ефект..Въпросът ми е, че ми предстои цветна снимка, а гинекологът, с когото споделих набързо, че имам притеснения, не ми изиска микробиология. Каза, че дезинфекцирали достатъчно преди процедурата и че няма да "пипаме влагалището", защото ставало по-зле...Но прочетох много страшни неща за инфектиране в матката и се притеснявам много... Въпросът ми е - достътъчно ли е това дезинфекциране преди и предполагам по време на снимката(защото съм чувала, че заедно с контрастното в-во вкарвали и антибиотик) и нужно ли е да се притеснявам?Че аз вече се побърках от притеснения и незнам вече за кое по-напред - за бактериите или за резултата? Благодаря Ви предварително.
2008-11-17 13:35:07

Здравейте, наистина дезинфекцията на влагалището е достатъчна. По принцип то никога не е стерилно, колото и чисто да е и винаги има разни бактерии в определено съотношение.
д-р Борис Яков - 2008-11-17 13:36:17



/Извинявам се, че пускам нов пост, вместо да редактирам, но браузъра ми не позволява корекция /
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #144 -: Април 15, 2009, 22:36:55 pm »
Гарга, хиляди благодарности за бързия и пълен отговор!!! :thankyousign: Коментара на твоя лекар затвърждава окончателно отдавна появилото се в мен съмнение, че не се взимат съответните мерки да се разреши възможно най-бързо моя проблем, а просто всичко да се отлага във времето. Но точно с излишно време не разполагам! И ще се обърна към друг специалист, защото май вече е крайно належащо да се допита човек и до второ мнение. Иначе съм направила хормонални, генетични, за хепатит, спин и т. н.изследвания и са наред, за щастие, но като нямам ЦС не мога да направя следващата стъпка -към АРТ, защото без да съм добре запозната, я искат като част от изследванията, доказващи, че само АРТ ще ни помогне.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #145 -: Април 16, 2009, 01:33:03 am »
Боби, спермограма нямахме - защото когато решихме да правим такава, мъжът ми се насочи към специалисти "андролог-уролог", които го замотаха, че първо е важно да му направят всички останали изследвания и чак тогава спермограма. Да, но вече знаеш как се стекоха нещата с тези "мними" специалисти и как времето течеше, те ни вземаха парите, а после все нямаха време за по-сериозните неща. Чиста загуба на време, средства, нерви, а годините ни минават ... Естествено, в лаборатория от вас съфорумки разбрах, че няма смисъл да правим спермограма (много ви обичам, че това поне ми се спести като разход) и така стигнахме до заветната цел - Утре е спермограмата в АГ-Варна. Много силно се надявам, всичко да е наред !!!
 П.С.: Доктора изобщо не спомена, че мъжа трябва да се изследва за бактерии и тем подобни, преди да направи спермограмата ( за разлика от останалите "д-ри" ).
Спермограмата е първото нещо, което се прави при стерилитет,пък и не пречи на другото. Пиши като ви излезнат резултатите.
Важното е, че вече си в добри ръце. Стискам палци проблема да се открие и поправи възможно най-бързо  и скоро да си гушнете едно сладичко бебче.

Боби


  
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #146 -: Април 16, 2009, 17:21:31 pm »
 Момичета, да се отчета и в тази темичка, че обещах. Резултатите от спермограмата са отлични ( и сега моя човек не спира да се хили и да е горд със себе си). Изрично е питал доктора за ентерококите и доктора е казал, че те нямат нищо общо с изследванията, които се правят, нито за ЦС са пречка и даже казал " че то кой ги няма" т.е. доколкото разбирам не са нещо кой знае какво тези чревни бактерии. единственото, тревожно за разните гадини са хламидиите, които слава на Бога ги няма при нас .. Уфф...
 Така, че Анелиа - сменяй доктора и си прави снимката (която и на мен скоро ми предстои) и си действай по АРТ процедурата. Явно тези размотавания с бактериите са или от некомпетентни лекари или от такива дето имат за цел да ни шашкат и вземат парите -  не мога да си обясня за какво иначе го правят.
Дори когато приятеля ми е споделил, че скоро има час за микробиоложка да му пуска пак ново изследване - дока казал, че е едва ли не излишно, но пък като искал да идел !
 Това е, засега за тези бактерии.
Боби, много мерси за пожеланията ... и на теб Старлет -  толкова много ми помогнахте в мъглата, в която се бях забатачила, чееее ..
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #147 -: Април 17, 2009, 00:18:17 am »
Гарга, много се развам, че резултатите при вас са отлични, това е много важно! Дано и ЦС също да покаже, че няма проблем при теб! :goodluck: Вече работя по въпроса за смяната на лекарката.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #148 -: Април 17, 2009, 08:06:21 am »
Момичета, да се отчета и в тази темичка, че обещах. Резултатите от спермограмата са отлични ( и сега моя човек не спира да се хили и да е горд със себе си). Изрично е питал доктора за ентерококите и доктора е казал, че те нямат нищо общо с изследванията, които се правят, нито за ЦС са пречка и даже казал " че то кой ги няма" т.е. доколкото разбирам не са нещо кой знае какво тези чревни бактерии. единственото, тревожно за разните гадини са хламидиите, които слава на Бога ги няма при нас .. Уфф...
Браво за резултатите на мъжлето. А другото дето са му го казали, аз се скъсах да го повтарям из форумите. Вече съм спокойна, че сте си намерили свестни лекари и ще направят всичко възможно, вместо да ви размотават.

Прегръдки от мен.

Боби


  
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #149 -: Април 17, 2009, 13:52:29 pm »
Ей Гардже благодаря ти за милите думи  :D  :bighug: !!! Браво на мъжа за добрият резултат, сега смело на пред! Успех на снимката и добри резултати!  :balk_21:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #150 -: Април 23, 2009, 21:09:39 pm »
 ... темата си има леко продължение.
Днес приятелят ми все пак отиде на микробиолог, за да му пусне нови изследвания ( за всеки случай, така и така имаше запазен час ) - този път са му взели кръв и секрет от уретрата ( с някаква пръчица се бъркало ....  :oops:  :oops:  :oops: , а не както досега само с леко забърсване отгоре-отгоре ).
Та сега другата седмица ще излязат реални резултати ( надявам се с отрицателни за бактерии данни ).
 Стискайте палци ! Ще ви държа в течение, за да знае всеки следящ темата как аджеба се откриват, лекуват и евентуално как се отразява това на здравето.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #151 -: Април 27, 2009, 16:01:11 pm »
 Резултата от микробиологията на мъжо е факт ! Няма никакви микроорганизми ! Кой знае дали въобще е имал или само напразно се е тъпкал с АБ. А е възможно и последния АБ да ги е уморил - знам ли ! Все пак силно се надявам при мен да ги няма - нали и аз вече толкова пъти се лекувах. Имам си обаче една теория - мисля, че при мен са се появили, защото отслабнах много миналата година и е възможно имунитета ми да е спаднал , а и чесно казано хапвам доста сладичко, а съм чувала че сладкото разбърква нещата.
 Ако има нещо ново -  ще пиша!
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #152 -: Май 12, 2009, 13:24:42 pm »
garga   :bighug: радвам се да те срещна и тук.Темата е малко стара , но искам и аз да се включа на кратко с моята история.Преди около 2-3 месеца получих някакво запушване на мастни жлези.Посетих лекар кожне и венерически болести, и той ми изписа Клиндамицин600 и задължително микробиология.Учудих се че ми изписа толкова силен антибиотик(което разбрах в последствие) но бях уплашена и му се доверих и изпих антибиотика.Пуснах си микробиология и без абсолютно никакви оплаквания се изолираха Кандида Албиканис-в малко количество и Стрептококи....забравих точния вид-в умерено количество.И това без симптоми.И така посетих отново въпросния лекар заедно с резултатите и той естествено ми изписа отново лекарства-Авелокс и Микомокс.Разбрах че първото е също доста силно и дори че предимно с него се лекува хламидия-а моите резултати за нея са отрицателни.Това ме озъдачи и реших да не си правя повече експерименти със силни антибиотици и казах че нищо няма да ния(а да не говорим че преди да реша че няма да ги пия, си ги купих някъде към 60 лева ми струваше.Добре че не взех и за мъжа ми, защото и за него трябваше да взема същите)Имаше някъде около месец до така чаканата ми първа среща с Д-р Александров, и реших че докато не говоря с него няма да предприемам нищо.Знаех че тези бактерии не са му сред приоритетите, но се надявах да не ми откаже да го коментираме.И така и стана -той е невероятен ЧОВЕК преди всичко и специалист разбира се.Та така де едно от нещата които коментирахме бяха въпросните гъби и стрептококи.Обясни ми (както вие сте го коментирали вече)че това са бактерии които В УМЕРЕНО КОЛИЧЕСТВО ТРЯБВА ДА СА ВЪВ ВЛАГАЛИЩЕТО и при липса на симптоми не е нужно да се пие никакъв антибиотик.Възмути се как в днешно време всеки изписва за щяло и нещяло антибиотик което изобщо не е безвредно.Той явно забеляза колко съм пртеснена  :? и реши да си докаже думите чрез дебелите книги  :D Та отвори една книга и каза хайде чети сега и бъди спокойна  :D и там бяха изброени доооста бактерии(Сред които бяха и моите) които в умерено количество трябва да са си там.Това беше първото хубаво нещо което чух от доста време насам.
Второто ми притеснение беше относно цветната снимка.Както вие така и аз на доста места съм чела че тбябва задължитено чиста микробиология.Да ама се оказва че не е така.Д-р Александров ме увери че ЦС няма касателство с влагалището изобщо  :)уговорихме и час за цветна снимка  :? И така доста си поговорихме и излязох доста успокоена от кабинета му.
Дано и моят опит е от полза  :bighug:
 garga как си ти?


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #153 -: Май 12, 2009, 15:39:42 pm »
 elina0102 (еЕлсинор?), радвам се че допълнително успокояваш и тукашните потребители с проблем - чревни бактерии. Много е хубаво, че бактериите са безобидни, защото доста се бях ошашкала след като пих около 3-4 АБ и нямаше отърване от тях. Утре имам час за контролна микробиология, но мисля, че няма да ида, защото нямам симптоми, а пари ще ми трябват за по-сериозни изследвания. Още не съм направила ЦС, защото нямаше място в графика за датите, които на мен ми бяха нужни. А при теб мина ли ЦС? Моята ще е около 2-3 юни. Може да се засечем :)
 На всички, тревожещи се за ентерококи, стрепткоки и т.н. , които нямат симптоми - Горе главата !!!
« Последна редакция: Май 12, 2009, 15:41:30 pm от garga »
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #154 -: Май 21, 2009, 19:03:13 pm »
Здравейте ето ме и мен в тази тема! :DТова не го очаквах ама се случи след 2 чисти микробиологии третата излезе с доста проблеми гьбички ентерококи и klebsiella  :oops:за която нищо незнам.Вече сьм обьркана на коя от микробиологиите да вярвам в понеделник сьм за рецепта а имам и оплаквания течение от което няма отьрване гаранция има врьзка с тези бактерии.Дали това е проблема ми сьс забременяването пак се шашнах osi_14
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #155 -: Май 22, 2009, 12:42:49 pm »
Здравейте ето ме и мен в тази тема! :DТова не го очаквах ама се случи след 2 чисти микробиологии третата излезе с доста проблеми гьбички ентерококи и klebsiella  :oops:за която нищо незнам.Вече сьм обьркана на коя от микробиологиите да вярвам в понеделник сьм за рецепта а имам и оплаквания течение от което няма отьрване гаранция има врьзка с тези бактерии.Дали това е проблема ми сьс забременяването пак се шашнах osi_14

Определено от тези които си изброила, не са проблем за забременяване. Незнам дали си пускала хламидия и какъв е резултата, но ако си и резултата е отрицателен може да си спокойна, ако не е отрицателен товагава вече трябват мерки. Не се шашкай иначе за ентерококите и гъбичките като цяло те не са проблем за забременяване. Успех!!!  :)
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #156 -: Май 22, 2009, 12:56:01 pm »
Правила см и изследване за хламидия беше положителен след упорито лечение сьс сумамед венозно пак е положително,но вече двама лекари казват,че няма проблеми стоиностите са IgA10.12 сега се притеснявам от тези гадини ентерококи и klebsiella чета,че доста трудно се лекуват мислех че вече сьм приключила с разни лечения но уви сега започвам,а се настройвах психически за ЦС.Всичко се започва отначало! :balk_136:
« Последна редакция: Май 22, 2009, 13:05:11 pm от me4ko »
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #157 -: Май 22, 2009, 13:05:47 pm »

Правила см и изследване за хламидия беше положителен след упорито лечение сьс сумамед венозно пак е положително,но вече двама лекари казват,че няма проблеми стоиностите са IgA10.12 сега се притеснявам от тези гадини ентерококи и klebsiella чета,че доста трудно се лекуват

Не се шашкай най-вероятно тези гадини както им казваш :) са се поразмножили в следствие на антибиотика който си пила заради хламидиите. Иначе кат цяло с хламидии уж имах проблеми преди години и се бях побъркала на тази тема, след като една плевенска лаборатория ми ги беше уж открила, та след това повтарях изследванията и няколко пъти в София. А най-сигурният начин да се установи дали има или няма хламидия е чрез PSR тест. Важното е в момента и да засилиш имунната си система докато трае борбата с гадините наред с лечението което ще ти бъде изписано. Но пак ти повтарям самите те не са причина за незабременяване за разлика от хламидиите които са проблем. Успокой се!  :)
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #158 -: Май 22, 2009, 13:23:08 pm »
Хьм хламидията и на мен ми я откриха в Плевен! :ask:За бактериите ще се постарая да запаза спокоиствие много ти благодаря   :balk_7:значи не са толкова страшни.Сьс витамини ли мога да засиля имунната система
« Последна редакция: Май 22, 2009, 13:24:46 pm от me4ko »
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #159 -: Май 22, 2009, 14:50:21 pm »
Мечко хапвай колкото може повече и разнообразни плодове, зеленчуци, витаминчета може да пиеш също. Както ти е казала Старлет - тези бактерии не са опасни ( в което аз най-сетне се убедих, след няколко месечна борба с тях - осъзнах, че не те са пречката за незабременяване). Обърни внимание на хламидията обаче !!! И направи ЦС , обезателно !!! Дано хламидията не е нанесла поражения на тръбите  .. Желая ти успех !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.