0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1620 -: Юни 23, 2006, 10:29:46 am »
Бихте ли погледнали и моята графика?
Не знам какво ми става тоя месец,ама има нещо нередно
Като че ли започвам МЦ с овулация ?И при свършването на МЦ ми се появява типичната за ЛФ слуз.
Не знам аз ли не разчитам правилно или организма ми тотално се е побъркал????
Докторът ми разбира само от правилни графики(по учебник).Искам да
чуя и вашето мнение.Благодаря ви :D
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=iliyanas
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1621 -: Юни 23, 2006, 19:13:35 pm »
Цитат на: fanta_21
Бих искала консултация и за мойта графика- вижда се че мензиса ми беше съвсем скоро на 18-ти , беше си 2 дена обилен, но от 3 ден започнах да имам нещо като зацапване слабо , горе долу по 1-2 капки на 2, не съм сигурна дали изобщо ова е мензис , 1 ден си бях чиста и селд това 2 дена, съвсем слабо зацапване, по 1 -2 капки на ден. май това е мензиса ми...  :lol:  :D  :P

Няма нанесени стойности на БТ????

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1622 -: Юни 23, 2006, 19:22:56 pm »
Цитат на: nataly_kirova

Меря анално с дигитален термометър,като изчаквам 5 мин след сигнала.Мислиш, че този месец овуто ми е било по-рано? И аз днес така си помислих като виждам, че температурата ми си остава по-висока.Изпуснала съм го, много ме е яд.
Благодаря ти Денис.

Не се ядосвай - другият месец дано да стане.:wink:  
 Мисля, че е по-добре да мериш с живачен термометър, защото тази БТ ми се струва ниска. Може причината да е в термометъра.
За да не изпускаш овулацията, опитай се да разпознаваш ЦС - започне ли да става по-прозрачна- О. наближава.
И забрави това, че овулацията ти е на точно определен ден от МЦ.


ПП. Мери с живачен още този месец- за да видим дали всичко е наред с ЖТ.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1623 -: Юни 23, 2006, 19:33:54 pm »
Цитат на: iliyanas
Бихте ли погледнали и моята графика?
Не знам какво ми става тоя месец,ама има нещо нередно
Като че ли започвам МЦ с овулация ?И при свършването на МЦ ми се появява типичната за ЛФ слуз.
Не знам аз ли не разчитам правилно или организма ми тотално се е побъркал????
Докторът ми разбира само от правилни графики(по учебник).Искам да
чуя и вашето мнение.Благодаря ви :D
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=iliyanas

Според мен има киста от миналият месец.
Защо не отидеш да те погледнат на УЗ?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1624 -: Юни 23, 2006, 21:41:00 pm »
Цитат на: denis

Според мен има киста от миналият месец.
Защо не отидеш да те погледнат на УЗ?

Всеки месец ходя между 12 и 14ти ден на узи,но досега не са ми открили киста.В понеделник(13ти ден)пак съм на лекар.Да се надяваме,че всичко е наред. :lol:
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1625 -: Юни 23, 2006, 22:50:26 pm »
Цитат на: denis

Не се ядосвай - другият месец дано да стане.:wink:  
 Мисля, че е по-добре да мериш с живачен термометър, защото тази БТ ми се струва ниска. Може причината да е в термометъра.
За да не изпускаш овулацията, опитай се да разпознаваш ЦС - започне ли да става по-прозрачна- О. наближава.
И забрави това, че овулацията ти е на точно определен ден от МЦ.


ПП. Мери с живачен още този месец- за да видим дали всичко е наред с ЖТ.

Ами Денис мерила съм и с живачен и температурата си ми е все същата тя никога не се качва над 36.9  Освен когато забременях тогава се покачи до 37.2 (ако искаш може да ми видиш графиката мисля че беше за март месец), но тогава направих спонтанен в 6 г.с. Не сме спирали с опитити от тогава и засега не се получава. Дано другият месец да си уцеля овуто.Благодаря ти много за всичко което правиш за нас.
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1626 -: Юни 24, 2006, 14:27:24 pm »
Цитат на: denis

Според мен има киста от миналият месец.
Защо не отидеш да те погледнат на УЗ?

Denis,разгледах графиките и на други момичета,на които им е поставена "диагноза киста",но гледайки моята ,не намирам сходства.От пети ден ми се придържа все около 37(36,95-37,10).Възможно ли е това да е някакъв вид ранна овулация?Още повече че от 7ми ден ме тормозят някакви пъпки,които ми излизат обикновенно 2 дена след ову и/или 1 седмица преди да започне новият ми МЦ.Аз съм атипичен случай в здравно отношение,та знам ли вече на какво може да се дължи това?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1627 -: Юни 24, 2006, 15:35:20 pm »
Цитат на: iliyanas

Denis,разгледах графиките и на други момичета,на които им е поставена "диагноза киста",но гледайки моята ,не намирам сходства.От пети ден ми се придържа все около 37(36,95-37,10).Възможно ли е това да е някакъв вид ранна овулация?Още повече че от 7ми ден ме тормозят някакви пъпки,които ми излизат обикновенно 2 дена след ову и/или 1 седмица преди да започне новият ми МЦ.Аз съм атипичен случай в здравно отношение,та знам ли вече на какво може да се дължи това?


Много е рано за овулация - по тази БТ , тя би трябвало да е 4-5 ден на МЦ, което е абсурдно??? /малко е времето да се обвазува доминантен фоликул/.Освен фоликула, да се е образувал миналият МЦ и да се е пукнал сега???
Това, че е висока БТ не означава Овулация.
Другият вариант е да си болна?!
Дано да не е киста, дано да бъркам :roll:
Колкото до симптоми,  като пъпки, болки и т.н около времето на овулацията, не трябва да им се придава голямо значение, защото може да са подвеждащи.

PS.  Вземаш ли някакви медикаменти???

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1628 -: Юни 25, 2006, 08:33:10 am »
Цитат на: denis


ПП. Мери с живачен още този месец- за да видим дали всичко е наред с ЖТ.

Денис, забравих да те питам: Смяташ ли, че по-ниската ми температура се дължи на недостатъчност на ЖТ? И трябва ли да приемам допълнително прогестерон ако е така? Като имаш в предвид, че прокървих и направих спонтанен преди три месеца, като не са ми правени никакви изследвания защо се е получило така.
Благодаря ти.
въпрос
« Отговор #1629 -: Юни 25, 2006, 09:29:11 am »
момичета,може ли да ми погледнете графиката дали съм имала овулация.
Меря Т вагинално.Цикъла ми е 27-29 дена.само миналия месец беше 26.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1630 -: Юни 25, 2006, 09:32:39 am »
Цитат на: nataly_kirova
Денис, забравих да те питам: Смяташ ли, че по-ниската ми температура се дължи на недостатъчност на ЖТ? И трябва ли да приемам допълнително прогестерон ако е така? Като имаш в предвид, че прокървих и направих спонтанен преди три месеца, като не са ми правени никакви изследвания защо се е получило така.
Благодаря ти.


До тук графиката ти е много добра.
Не забравяй че аз не съм специалист- думата имат лекарите /специалисти в областта на репродуктивната медицина/ :wink:

Разликата в БТ (ФФ/ЛФ) е достатъчна  и говори за  добра функция на ЖТ.

Прокървяването при спонтанният аборт, може да се дължи  не на недостиг на прогестерон, а да показва заплашващ или започващ аборт. Причините може да са най-различни - не се измъчвай и не мисли за това.Така е трябвало да бъде.
Приема се че определена роля за спонтанните аборти до 12 г.с. играят генетичните фактори. Природата си знае работата и ние сме безсилни/хората/.

Като конфигурация графиката  ти е много хубава. Може ТТ при теб да е по-ниска, това разбира се не е никакъв проблем.
Всичко до тук е наред , не се притеснявай. Ако те притеснява прогестерона - направи едно изследване /7 дена след О./

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: въпрос
« Отговор #1631 -: Юни 25, 2006, 09:50:57 am »
Цитат на: freia222
момичета,може ли да ми погледнете графиката дали съм имала овулация.
Меря Т вагинално.Цикъла ми е 27-29 дена.само миналия месец беше 26.


Според мен не е имало овулация.
От 15 до 17 ден на МЦ  БТ е започнала да се покачва / което е типично когато има О./, но след това БТ пада  и е със стойности близки до тези през първата фаза /най-общо казано, защото по-принцип няма двуфазност на графиката/
За да е сигурно, че е имало овулация трябваше БТ след 17 ден на МЦ да продължи да се покачва и да достигне поне  36.95 .
Какво може да е станало?
Може да е имало фоликул, но той да не се е пукнал или да се е пукнал, но да не се е образувало хубаво ЖТ, което да синтезира прогестерон/ без него яйцеклетката умира/
Просто гадая и не трябва да приемаш думите ми на 100%.
Добре е да те видят на УЗ.
Може О. да предстои въпреки, че МЦ при теб  е до 29 дена.
/възможно е  този МЦ да е по-дълаг??/
Добре е също да си направиш хорм.изследвания - те показват доста неща???/ако не си правила/
Не се притеснявай - един МЦ без О. не означава нищо. Ако това обаче се повтаря -трябва консултация със специалист.
Желая ти успех!

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1632 -: Юни 25, 2006, 19:25:12 pm »
:balk_21:  :balk_21: Благодаря ти, Денис.
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1633 -: Юни 26, 2006, 00:46:49 am »

   Здравей Денис,незнам какво да мисля за графиката ми този мес.Би ли ми помогнала?Благодаря ти предварително.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1634 -: Юни 27, 2006, 07:47:04 am »
  Здравей Денис,незнам какво да мисля за графиката ми този мес.Би ли ми помогнала?Благодаря ти предварително.
Здравей!
Погледнах графиката ти.
Според мен О. може да е била на 18 ден от МЦ.
От 20 до 27 ден на МЦ, Бт ми се струва ниска, но причината може да е в термометъра. Последните 2 дена е супер. Дано да е станало.
« Последна редакция: Юни 27, 2006, 13:16:48 pm от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1635 -: Юни 27, 2006, 10:11:31 am »
Денис,би ли погледнала графиката ми за този месец и да ми помогнеш с определянето на овулацията.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1636 -: Юни 27, 2006, 11:34:53 am »
здравейте момичета...не съм влизала отдавна-бях решила,че по този начин ще оставя съдбата да направи чудото,но уви :(можете ли да ми видите графиката и да ми кажете според вас кога ми е овуто....мислех,че е около 20ия ден,но май нещо съм се объркала...а и още нещо-възможно ли е температурата да се покачи повече от обикновено вследствие на жегите...това е от мен за сега-моля ви помогнете,защото имам чуството,че ще полудея вече-започвам да си мисля какви ли не неща :(много щастливи мигове за всички тук и за тези,които вече са в другия форум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1637 -: Юни 27, 2006, 12:47:16 pm »
Денис,би ли погледнала графиката ми за този месец и да ми помогнеш с определянето на овулацията.
Според мен е била на 20 ден от МЦ.
Дотук графиката ти е добра. Дано да е станало. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1638 -: Юни 27, 2006, 13:13:20 pm »
здравейте момичета...не съм влизала отдавна-бях решила,че по този начин ще оставя съдбата да направи чудото,но уви :(можете ли да ми видите графиката и да ми кажете според вас кога ми е овуто....мислех,че е около 20ия ден,но май нещо съм се объркала...а и още нещо-възможно ли е температурата да се покачи повече от обикновено вследствие на жегите...това е от мен за сега-моля ви помогнете,защото имам чуството,че ще полудея вече-започвам да си мисля какви ли не неща :(много щастливи мигове за всички тук и за тези,които вече са в другия форум
Графиката ти непоказва да е имало овулация /според мен/.
Пиеш ли някакви лекарства? Имаш ли ПК или нещо друго/ напр. възлпаление/, което да подскаже от какво е тази висока БТ?
Добре е да те видят на УЗ, за да се разбере, каква е причината.
Другият вариант е да не може да се разбере, кога е О. по Метода на БТ - макар и около 5%, но има жени при които той е неприложим?!/т.е имаш си овулация и всичко е наред/
Може да има киста от миналият месец? :roll:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1639 -: Юни 27, 2006, 13:44:24 pm »
Денис,мерси за отговора.Не съм имала никаква промяна в здравословно отношение дори и най-обикновена настинка.Миналия месец бях на преглед в Сф. точно,защото някой ми беше писал преди,но не помня кой,че има вероятност да съм имала киста.Това го изключваме като вероятност.Не знам вече какво да мисля.Докторът тогава ми каза,че вижда нарастващ фолекул,но беше около 12 ден от М-то.Можеш ли да ми видиш и предишните графики за сравнение.Благодаря ти от сърце