0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4060 -: Юни 14, 2007, 12:01:06 pm »
Бихте ли погледнали и моята графика? Малко ме притеснява не достатъчно високата температура след Ову. Т.е. не съм сигурна дали е имало или не. Благодаря.
/>
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4061 -: Юни 14, 2007, 14:35:35 pm »
Щом си правила тестове, сигурно е имало овулация, но както и сама се сещаш, трябва да ти се повиши още температурата защото дотук графиката ти е еднофазна. За повече информация- чакай денис да се включи  :D И на мен ми е удно може ли да ти е еднофазна графиката, но тестовете въпреки това да отчитат овулация :? 8O

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4062 -: Юни 15, 2007, 06:53:19 am »
Здравей Денис
Малко късно се включвам но ................
Само да не сме изпуснали О.
Ако БТ продължи да се покачва /което всъщност е добре/ - това означава, че О. е минала. Но кога е била точно /по графика/ ще мога да ти кажа  след няколко дни.
Най-важното е да е имало О. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4063 -: Юни 15, 2007, 06:57:42 am »
Бихте ли погледнали и.........
Първо си провери термометъра- дали отчита вярно.
Ако е дигитален го дръж 3-4 мин след сигнала.
Трябва да минат още няколко дена за да се разбере дали е имало О.
Има време БТ да се повиши , не се притеснявай.
Ако О. ти е била на 22-23 ден от МЦ, БТ може да се покачва до 5 дена след О.
Дано да е станало. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4064 -: Юни 15, 2007, 07:10:59 am »
Щом си правила тестове, сигурно е имало овулация, но както и сама се сещаш, трябва да ти се повиши още температурата защото дотук графиката ти е еднофазна. За повече информация- чакай денис да се включи  :D И на мен ми е удно може ли да ти е еднофазна графиката, но тестовете въпреки това да отчитат овулация :? 8O
Да, може тестовете за О да са (+) и графиката да е еднофазна.
Това се наблюдава при СПКЯ.
Защото тогава се отделя ЛХ, но е в количества, които се улавят от теста, но са не достатъчни за да се пукне фоликула.
ЛХ- е хормон, който предизвиква пукване на фуликула и неговата лутеинизация /превръщане в ЖТ.
Нормално е ЛХ да има един пик /при нормален МЦ/ - преди О.

Но при СПКЯ той е по-висок от норналното през целият МЦ без да има пик.
Ето една картинка на ЛХ при СПКЯ:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4065 -: Юни 15, 2007, 08:17:57 am »
Здравей, Денис! Въпроса ми може да е малко глупав, но да те питам: Трябва ли да е по-висока БТ, ако има бременност или е като при нормален цикъл? Мога ли да се надявам да е станало според графиката ми? Благодаря ти предварително!
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4066 -: Юни 15, 2007, 09:14:21 am »
Благодаря ви Денис и Златушка. Днес съм на док. да видим да ли се е пукнал и дали е минала Ову. Дано да е станало. :)
Мими, графиката ти е много хубава до тук. За да има бременност температурата ти трябва да се задържи така висока. При мен два дни преди да дойде М. спада под 37. :crossfingers:
/>
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4067 -: Юни 15, 2007, 09:53:06 am »
Denis, благодаря ти, че ме образоваш. Коментарите ти са мн. ценни за мен :lol:

*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4068 -: Юни 15, 2007, 10:57:37 am »
mimi, според мен графиката ти е като по учебник  :D и като гледам доста добре си планирала "работния процес"  :bed:. БТ не е задължително да се покачи още (въпреки че това са най-сигурните графики за бременност triphasic pattern т.е. да има трето ниво на покачване около 10-11 ден след О.). Достатъчно е БТ да се задържи сравнително висока спрямо ФФ. Можеш да разгледаш много и разнообразни "бременни" графики в www.fertilityfriend.com, които доста ще те ориентират. При мен БТ обикновено пада в деня на М., което от опита ми през последните няколко месеца съм се убедила, че е сигурен признак че е на път. Дано при теб това да не се случи, а и само броени дни ти остават да разбереш резултата. Стискам палци и другата седмица да ни се похвалиш с preggo  :D
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4069 -: Юни 15, 2007, 11:15:12 am »
Благодаря ви, милички! Дадохте ми надежда. От 3-4 дена ме наболява корема ниско долу като при М обаче доста по-слабо, а досега не ми се е случвало. И гърдите ми са огромни, не мога да ги докосна. Дано...
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4070 -: Юни 15, 2007, 12:53:05 pm »
Денис пак искам да те питам нещо- вчера си направих 2 тест за О. по обяд.
Не мога да кажа + или - беше , имаше 2 бледи черти ама едвам забележими горе долу еднакви. Мисля да го считам за отрицателен.  :P :)
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4071 -: Юни 15, 2007, 14:16:18 pm »
Денис, меря с живачен термометър. Днес започна да се покачва температурата, а и бях при док. и 17 мм фоликул от миналия петък вече го няма, значи Ову. е минало.
Дано :bfp:
/>
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4072 -: Юни 16, 2007, 07:22:03 am »
Здравей, Денис! Въпроса ми може да е малко глупав, но да те питам: Трябва ли да е по-висока БТ, ако има бременност или е като при нормален цикъл? Мога ли да се надявам да е станало според графиката ми? Благодаря ти предварително!
По графика не може да разбереш дали е станало или не /преди закъснението/
Ако до 16 дни след О не ти дойде М и БТ е все още висока може да се надяваш, че е станало.
За графиките на брененни на ФФ- те само ще те объркат. По-добре гледай на нашите момичета от Зачатие.
Стискам палци да е станало.Графиката ти е хубава  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4073 -: Юни 16, 2007, 07:25:10 am »
Денис пак искам да те питам нещо- вчера си направих 2 тест за О. по обяд.
Не мога да кажа + или - беше , имаше 2 бледи черти ама едвам забележими горе долу еднакви. Мисля да го считам за отрицателен.  :P :)
Значи е (-)  :D
ДАно всичко да е наред този месец  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4074 -: Юни 16, 2007, 07:28:08 am »
Денис, меря с живачен термометър. Днес започна да се покачва температурата, а и бях при док. и 17 мм фоликул от миналия петък вече го няма, значи Ову. е минало.
Дано :bfp:
Това, че БТ се покачва е супер- значи е имало О.
Дано да е станало  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4075 -: Юни 16, 2007, 16:41:19 pm »
Денис, благодаря ти отново за помощта! Ще чакам още 3-4 дена  :wink:, дано не дойде...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4076 -: Юни 17, 2007, 13:15:48 pm »
Здравей,Денис.
Помагай,при мен става не6то странно.Сно6ти (събота)имах рожден ден и както се се6та6 празнувахме.Много късно(към 2.00 4аса)преди да си легна полу4их болки в корема,и видях,4е ми идва мензиса(ло6ото е 4е в съ6тия ден пропуснах меренето на бт).На сутринта (днес)БТ е 37·,гърдите си ме болят(а по принцип в момента в който ми дойде,спират да ме болят),а кървенето е доста слабо за мензис.А по принцип и днес трябва да ми дойде.
Малко се отплеснах в обяснения,но досега не ми се е слу4вало ни6то подобно.
Какво мисли6 ти. :ask: :help:
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4077 -: Юни 17, 2007, 16:26:05 pm »
Аз не съм денис, както виждаш  :lol: но ще се изкажа. Мисля, че спокойно можеш да си направиш тест за бременност за да се успокоиш. Знам за момичета, които леко кървят в началото на бременността. Е, естествено винаги остава и другата възможност, но дано да е първата при теб  :crossfingers: А иначе денис казва, че поне 10 дни след ову може да сенаправи тест, така че при теб вече са минали 14 дни и можеш да пробваш. Дано не досаждам с отговора си. :oops: Извинявай ако е така

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4078 -: Юни 18, 2007, 06:43:30 am »
Аз не съм денис, както виждаш  :lol: но ще се изкажа. Мисля, че спокойно можеш да си направиш тест за бременност за да се успокоиш. Знам за момичета, които леко кървят в началото на бременността. Е, естествено винаги остава и другата възможност, но дано да е първата при теб  :crossfingers: А иначе денис казва, че поне 10 дни след ову може да сенаправи тест, така че при теб вече са минали 14 дни и можеш да пробваш. Дано не досаждам с отговора си. :oops: Извинявай ако е така
Само да вметна,че аз препоръчвам да се направи тест след закъснението- това е след 14 ден след О.
НО, ако някой е нетърпелив да си направи, то нека това да е след 11-я ден, защото имплантацията е от 7 до 10 ден след О. и преди това време няма ЧХГ, а в този период/7-10/ пък той е нисък.

pepito, подкрепям Zlatulka- направи тест. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4079 -: Юни 18, 2007, 09:16:49 am »
денис съжелявам че чак сега се включвам. Днес БТ ми е пак 36 и 8 което незнам какво означава но предните дни не съм си нанасяла стойностите защото не са верни според мен. бяха между 36 и 3 и 36 и 5 , незнам на какво може да се дължи този рязък спад и след това БТ пак да се качи...  :P :)