0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Липса на овулация
« -: Юни 14, 2005, 10:37:34 am »
Здравейте момичете,
Реших и аз да пусна една тема по въпроса за овулацията.

Не знам защо, но откакто правим опити с мъжа ми за бебче и проследявам овулация, за съжаление такава няма.
При мъжа ми всичко е наред, но при мен има проблем с Пролактина. От няколко месеца пия лекарства за това и вече е в норма, но като ги спра се повишава много бързо и то много над мах нормата.

Ако някой може да помогне ще бъда много благодарна!
УСПЕХ НА ВСИЧКИ!!!!!!!!! :wink:
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Липса на овулация
« Отговор #1 -: Юни 14, 2005, 14:07:19 pm »
лекарствата за пролактина сама ли си ги назначаваш и спираш :?:
ако е така според мене това е част от проблема ти. намери си съвестен гинеколог-ендокринолог и виж той какво ще ти каже по въпроса :!:
аз също съм с повишен пролактин и на лекарства. това което знам от моя лекар е че не се спират от днес за утре, а по схема. схемата е тънката част (естествено). успех
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Липса на овулация
« Отговор #2 -: Юни 14, 2005, 15:14:34 pm »
Не си ги назначавам сама, моята докторка ми ги назначи.
Достинекса го започнах на 1 вечер, после на 1/2 сутрин и вечер, после на четвъртинка пак така.
Сега съм на парлодел, който също започнах на половинка сутрин и вечер, а сега и него на четвъртинка сутрин и вечер защото доста бързо ми подейства.
Така че няма самолечение, за тези неща не става със самолечение, поне това съм го разбрала.
Но въпреки всичко ову не идва!
*
Липса на овулация
« Отговор #3 -: Юни 14, 2005, 17:37:00 pm »
Според мен трябва да смениш лекарят.Намери специалист, дори да се наложи да пътуваш.Явно има проблем и той трябва да се разреши.
Поздрави и успех :)
Missy
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Липса на овулация
« Отговор #4 -: Юни 14, 2005, 22:07:40 pm »
Мари, правила ли си други изследвания, освен за ниво на пролактин? Какви? А мъжът ти?
Как се установява липсата на овулация при тебе?
Откога нямаш овулация?
И, последно, но не по важност, защо спираш препаратите, намаляващи нивото на пролактин?

Изобщо, ако дадеш повече подробности, ще е по - лесно. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Anonymous

Липса на овулация
« Отговор #5 -: Юни 14, 2005, 22:43:51 pm »
Цитат на: Mari_Pz
Не си ги назначавам сама, моята докторка ми ги назначи.
Достинекса го започнах на 1 вечер, после на 1/2 сутрин и вечер, после на четвъртинка пак така.
Сега съм на парлодел, който също започнах на половинка сутрин и вечер, а сега и него на четвъртинка сутрин и вечер защото доста бързо ми подейства
Но въпреки всичко ову не идва!

  Дано да имаш успех.Аз съм на такива лекарства вече 5 години.Отначало бях на парлодел 1 година.Към 6,7 месец,започнах да имам овулация.Но организма ми не понасяше парлодела(сваляше ми много и без това ниското кръвно) и си припадах.Преминах на Бромкриптин,но и него нещо не ми понася(пия го вече 4и 1/2 години),и преди 2 дена съм направила 20 секунден епилептичен припадък,пред мъжа ми.А никога не съм имала такива проблеми,а и доколкото знам епилепсията започва да се проявява още докато си дете.Ходихме на суперскенер,40 минути ми снимаха мозъка от всякъде,но не се откри да имам данни за епилепсия.След това започнаха да ме разпитват дали приемам някакви лекарства,наркотици и т.н.Казах за бромкриптина и колко време го пия.Те ми се изсмяха и ми отговориха,че при много емоционални натури ,предизвиква дори и по-сериозни проблеми като:удар,инсулт ,неволеви конвулсни реакции и т.н.
   Днес бях на гинеколог и той ми предписа Достинекс.Но тябва да го вземам по 1/2таблетка на 3 дена.
  A ти проверила ли си ,дали всичко при теб е наред?Да не да имаш запушени тръби ?Или хламидии?Или сраствания ?Или кистозни яйчници?
  А ако това ти е наред ,имай предвид,че хормоналните заболявания се лекуват най-трудно и най-дълго.От колко време ги пиеш тези лекарства?Аз ти казвам до 6-7 месеца след като си ги започнала ,очаквай овулация.
  АЗ се опитвам да имам дете от 4 години,но уви,не се получава,макар че имам овулация.Доктора иска да ми проследи хормоните отново 1 месец след като бъда на Достинекс и оттам в зависимост от стойностите,ще ми даде да пия и ПРОГЕСТЕРОН,което се предполага ,че ще увеличи шансовете за забременяване.Питай докторката си за това.
*

    Anonymous

Липса на овулация
« Отговор #6 -: Юни 15, 2005, 09:05:35 am »
Благодаря ви момичета,

Аз ги пия лекарствата без прекъсване, просто намаляваме дозата, защото го свалям лесно.  
Пих достинекс, но понеже ми е много силен, сега съм на Парлодел, изследвала съм се за хламидии, микробиология съм правила и цитонамазка и всичко това е ок. А овулация нямам от както ходя по лекари, а тове е вече 4-та година.
Ако наистина действат след 6-7 мес. тези лекарства, значи трябва да поизчакам още.
Липса на овулация
« Отговор #7 -: Юни 15, 2005, 09:11:45 am »
Този гост съм си аз не знам защо не ми изписа ника :?
Липса на овулация
« Отговор #8 -: Юни 15, 2005, 10:08:57 am »
Цитат на: Mari_Pz
Този гост съм си аз не знам защо не ми изписа ника :?

Като искаш да ти се изписва ника,преди да влезеш ,в някой форум,влез във ВХОД ,регистрирай се и продължавай да пишеш.
Липса на овулация
« Отговор #9 -: Юни 15, 2005, 10:23:07 am »
Мели, аз от близо 4 години съм по лекари и от тогава нямам овулация, мъжът ми е правил 2 спермограми и двете са много добри.
Ходя при д-р Щерева в София в момента. Тя ми назначи достинекса, който пих, а сега Парлодел. От един месец съм в норма, вярно ли е че трябва да изчакам няколко месеца за да започнат нормално функциониране на яйчниците, за да се получи нищо, защото и сега нямам овулация.
Мерси! :)
Липса на овулация
« Отговор #10 -: Юни 22, 2005, 17:23:01 pm »
Може ли и аз да питам нещо?
Пия Бромкриптин от февруари без прекъсване , само четири дози не съм пила докато бях в болница за хистероскопията , там ми забраниха да пия лекарства заради анестезията , това проблем ли е само четири пропуснати дози? :roll:
Може да загубиш битката , но важното е да спечелиш войната.
*
Липса на овулация
« Отговор #11 -: Юни 22, 2005, 18:03:49 pm »
Мисля, че няма никакъв проблем. Продължавай да си взимаш лекарствата.Аз също съм пила Бромкриптин и съм пропускала дози.
Успех  :)
Липса на овулация
« Отговор #12 -: Юни 22, 2005, 18:25:22 pm »
Цитат на: anushka
Може ли и аз да питам нещо?
Пия Бромкриптин от февруари без прекъсване , само четири дози не съм пила докато бях в болница за хистероскопията ,  проблем ли е само четири пропуснати дози? :roll:

Аз го пих 4 години ,ако пропуснеш 2-3 -4-5 дози с толкова дни закъснение ти идва цикъла.Но ако са 6 или повече за месец ,това което получаваш е като червено вино разредено с 80% вода.
Отговор за Мели
« Отговор #13 -: Юни 23, 2005, 13:14:36 pm »
Мели,
Проверката я правим с изследване на Пролактин доста често и вагинален УЗ и няма растеж на фоликули повече от 11,5 мм и то след стимулиране с Клостил бегит, разбираш ли много се притеснявам и сега защото след като последния път изследвах ПРЛ се оказа че е под долната граница, а аз въпреки всичко продължавам да пия парлодел по 1/4 сутрин и вечер защото така каза лекарката ми, обаче сега пък ми закъснява 23 дни вече а тестовете са отрицателни.
Дали не е паднал прекалено много ПРЛ и за това да не ми идва????

Чакам да ми отговориш защото се притеснявам вече много.

 :cloud:
Re: Отговор за Мели
« Отговор #14 -: Юни 23, 2005, 20:14:15 pm »
Цитат на: Mari_Pz

 сега защото след като последния път изследвах ПРЛ се оказа че е под долната граница, а аз въпреки всичко продължавам да пия парлодел по 1/4 сутрин и вечер защото така каза лекарката ми, обаче сега пък ми закъснява 23 дни вече а тестовете са отрицателни.
Дали не е паднал прекалено много ПРЛ и за това да не ми идва????
     Аз не съм Мели,но не мога да разбера защо вземаш такава доза парлодел ,след като пролактина ти е под минимума?Защо не го намалиш на 1/4 след консултация с твоята лекарка?А между другото защо не изчакаш още 1 седмица и да отидеш да те видят на УЗИ повторно?На мен като ми бяха намалили дозата на 1/2 парлодел за ден първият месец ми дойде с 8 дена закъснение и след това си идваше на време,след като  ми се адаптира организма към новата доза.
  Може пък и да е станало чудото да си забременяла,то обикновенно така става -когато най-малко се надяваш и в следващият момент  preggo .Успех :balk_103:
Липса на овулация
« Отговор #15 -: Юни 24, 2005, 10:57:54 am »
Благодаря че си ми писала, според мен изобщо не съм бременна, аз пия 1/4 сутрин и вечер защото лекарката така ми каза след като й казах че ми е паднало под долната граница, разбираш ли?
Аз днес пак си пуснах един ПРЛ пък да видим, айде чакам пак да ми пишеш. :)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Липса на овулация
« Отговор #16 -: Юни 24, 2005, 12:46:42 pm »
Мари, разбирам притеснението ти, но няма как да ти дам съвет от разстояние, освен да отидеш да те видят на УЗ. И кажи колко ти е пролактина последно.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Липса на овулация
« Отговор #17 -: Юни 24, 2005, 13:20:21 pm »
Мели, благодаря ти че си ми писала, последният път като го правих беше 56 при минимум 72 :!: а моята лекарка каза да продължавам с парлодел само че 1/4 сутрин и вечер, днес сутринта пуснах изследване пак за ПРЛ и ТАТ и МАТ.
Ако можеш нещо да ми кажеш за тях ще бъда благодарна.
Целувки приятен уикенд.
Липса на овулация
« Отговор #18 -: Юли 26, 2005, 10:18:27 am »
здравейте!
Искам да попитам,кога се предписва Диане и при какви случаи?
Интересувам се понеже на мен ми ги предписаха,а до колкото ми е известно това са противозачатъчни.При мен проблема е че намам овулация; при последната фоликуметрия се оказа,че фуликула ми въобще не расте(а аз приемам клостилбегит).От една година пия и бромокриптин ,защото нивата на пролактин бяха много високи.Сега си аправих нови изследвания и се оказа ,че нивото на пролактина е под нормата.Лекарят каза,че трябва да спра бромокриптина и да започна да взимам 2 месеца Диане,и чак след това да отида на преглед.Това обаче ме притеснява ,затова искам да се посъветвам и с вас.
Направиха и нова спермограма на мъжа ми и му поставиха диагноза astenozoospermia и piospermia-това при 7 дни въздържание,с 32% нормално подвижни; а предната я правихме в друга лаборатория- при 3 дни въздържание , 58% нормално подвижни.
 Изследваха ми и други хормони:
DHEA-S -4.1 ng/ml норма(0.8-3.9)
testosteron - 0.36ng/ml норма(0.05-0.73)
Липса на овулация
« Отговор #19 -: Юли 26, 2005, 11:21:25 am »
Абе това с тез противозачатъчни не ми е ясно много. По принцип ги предписват, ако има киста. Или някой ги предписват, че като ги пиеш 2-3 месеца и като спреш ХОП и още от първият път станало бебето. Незнам какво да ти кажа...../Абе нещо ми е блокирал мозъка днес/
А мъжа ти що 7 дена са го държали бе. То след третият ден май беше, почват да се влошават показателите. За това нормите са 3-5 дни, ама 7  :?  :?:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Липса на овулация
« Отговор #20 -: Юли 26, 2005, 11:55:06 am »
Ами изискаха да маме въздържание от 5 до 7 дни..........и аз вече взех да се обърквам.
Сега сме решили с мъжа ми да ходим да се консултираме и с други лекари..... :roll: защото вече нищо не разбирам
Липса на овулация
« Отговор #21 -: Юли 26, 2005, 16:46:18 pm »
Абе ти нали си от Пловдив? Къде го води тоз мъж на лекар?
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Липса на овулация
« Отговор #22 -: Юли 26, 2005, 18:53:54 pm »
Последната сппермограма правихме в Bora
Липса на овулация
« Отговор #23 -: Юли 27, 2005, 10:00:40 am »
Ами питай бе девойко. Хората от другият край на България идват да си направят спермограмата в Торакс.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Липса на овулация
« Отговор #24 -: Юли 27, 2005, 10:41:44 am »
Така и смятам да направя.
Благодаря!
*
Липса на овулация
« Отговор #25 -: Юли 27, 2005, 10:57:23 am »
В Торакс ли са най-добрите спермограми?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Липса на овулация
« Отговор #26 -: Юли 27, 2005, 11:05:28 am »
Не, сигурно има и други. Но д-р Даскалова е най-добрата, най-отговорната лекарка, която си заслужава доверието.
Липса на овулация
« Отговор #27 -: Юли 27, 2005, 11:06:31 am »
Цитат на: a_s_n
В Торакс ли са най-добрите спермограми?


*
Ами поне там са тези, на които най им имаме вяра. Защото се правят от човек съпричастен към нашите проблеми, а не просто на конвейр и ей така, колкото да ти вземат парите!
* Лично мое мнение!
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Липса на овулация
« Отговор #28 -: Август 02, 2005, 16:19:42 pm »
Аз преди около 2 седмици се срещнах с Мели и д-р Даскалов и още от първата ми среща с тях смятам, че са страхотни професионалисти, умеят да разговарят с пациентите и наистина се чувстваш разбрана и специална. Така че и аз ти препоръчвам да посетите Мели. УСПЕХ! :goodluck:
*

    adriana_79

липса на овулация
« Отговор #29 -: Октомври 03, 2005, 11:54:23 am »
здравей  mari_pz  :D иска ми се да поговорим за овулацията
Липса на овулация
« Отговор #30 -: Октомври 04, 2005, 11:54:32 am »
Разбира се, винаги може да поговорим стига да мога да ти помогна с нещо.
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Липса на овулация
« Отговор #31 -: Ноември 07, 2005, 14:04:27 pm »
Здравейте и от мен!И аз имам проблеми с проследяване на овулацията си чрез БТ.Предполагам,че след месец два нещата ще ми се изяснят,но засега не успявам да разбера имам ли въобще овулация.Пия Бромкриптин,поради високи нива на пролактина.Още в първият месец по време на лечението влязох в норма и аз самоделно си прекратих приема на лекарствата,защото от тях се чуствах дискимфортно-световъртеж,киселини и болки в стомаха,запек и т.н.Но след края на приема на лекарства нивото на хормона отново е извън норма.Назначиха ми още 2 месеца Бромкриптин и декември месец следва проследяване на овулация чрез УЗ.
*
Липса на овулация
« Отговор #32 -: Ноември 16, 2005, 16:45:39 pm »
Здравейте момичета.И аз искам да ви попитам за овулацията.По принцип цикалът ми е 28-29дни.Според мен в момента съм в ову,защото усещам болки ниско долу и напрегнати гърди.Това е почти всеки месец.Само че тестовете за ову са отрицателни,а цервикална слуз досега съм установявала изключително рядко.Дали не изпускам момента?Според ову календара трябва да съм фертилна точна тези дни?Извинявам се ако ви изглеждам неука :oops:
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Липса на овулация
« Отговор #33 -: Ноември 16, 2005, 17:28:58 pm »
Здравей,popi4!Аз съм с високи нива на пролактина и в момента пия бромкриптин.От този месец започнах да си меря БТ , за да си проследя овулацията.Все още не съм съвсем на ти с получената графика, но се надявам до месец два да съм на ясно дали овулирам.Ти следиш ли БТ?Какво показва тя?Правила ли си някакви хормонални изследвания?
*
Липса на овулация
« Отговор #34 -: Ноември 16, 2005, 21:31:55 pm »
Popi4,

ако смяташ, че изпускаш момента с тестовете можеш да опиташ да ги правиш в по-дълъг период от цикъла. Напр. от 10 до 20 ден. Но най-сигурно е да отидеш на фоликуметрия.


*
Липса на овулация
« Отговор #35 -: Ноември 17, 2005, 10:06:46 am »
Мерих си БТ няколко месеца,но съвсем се обърках.В първата фаза темпа е над 37градуса,а после спада  :dontknow: .....докато дойде М.Чела съм,че трябва да е обратно.Сигурно пак пропускам нещо!Хормонални изследвания не съм правила все още.Все се надявам,че проблема е че изпускаме момента......но пък вече 2години..... :oops:
*
Липса на овулация
« Отговор #36 -: Ноември 17, 2005, 10:16:32 am »
Dabi,благодаря за съвета!Можеш ли да ми кажеш къде мога да отида на фоликуметрия?Момичета от вас научих много неща,чета ви вече половин година,но сега се престраших да се регистрирам и да ви попитам за това-онова. :roll: