0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #240 -: Декември 13, 2008, 10:16:21 am »
Ако не искаме полицейско присъствие воъбще няма да разрешат проявата. Да, осигуряват се от общината, ние не се занимаваме с осигуряване на униформените.
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #241 -: Декември 13, 2008, 10:18:10 am »
Може, дано е така. Участвала съм в организацията на протест по съвсем различен повод и точно това беше проблем, затова го вметнах.
*

    bubentseto

  • **
  • 84
  • Мечтая,а мечтая ли значи вярвам
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #242 -: Декември 13, 2008, 10:19:20 am »
Бу предложението за шествие много ми хареса.Може би е по лесно за мен да го кажа защото все още нямам яснота при мен ,защо и моето бебе не идва,но аз мисля че е време всички да узнаят какво се случва в Бг.Това е борба за всички нас.Не мисля че хората ,които вече имат деца трябва да се чувстват далечни на това,което се случва.Те най-добре знаят каква е радоста от това да имаш детенце.Трябва да бъдем не просто няколко жени недоволни от това ,което се случва а един народ борещ се за бъдещето ,борещ се за своите деца
Ако пожелаеш нещо много силно,можеш да го постигнеш!Вероятно ще ти е нужно търпение,много усилия,истинска борба-но всичко може да бъде постигнато!Поеми риска да мечтаеш!Поеми риска да работиш лудо за мечтите си!!!!
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #243 -: Декември 13, 2008, 10:19:59 am »
От МЗ до парламента колко километра е?
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #244 -: Декември 13, 2008, 10:20:26 am »
А защо изобщо да им оказваме честта да бъдем пред парламента, на фона на големия площад ще изглеждаме смешно-малко хора ще сме.
Мисля ,че ще е по-добре това да се случи в някой парк , където обичайно играят деца , разхождат се семейства...
Там при хората , а не при слугите народни , май ще е по-добре.
Останалото е добра медийна активност.

Допълвам ,
Можем ли да намерим подкрепа в лицето на известна личност?
Та ако щете и Филип от ББ4
« Последна редакция: Декември 13, 2008, 10:22:22 am от Eфирче »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #245 -: Декември 13, 2008, 10:21:29 am »
ъъъ, те не бяха ли наблизко тези двете институции бе Дони
никъде не мога да видя до кога работи парламента
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #246 -: Декември 13, 2008, 10:22:41 am »
според мен малко хора ще се съберат пред парламента,защото ние сме от разли4ни градове.не можели тези от другите градове да направим протеста си пред общините вси4ки то4но по едно и също време в цяла българия.така ще бъдем пове4е.като от всеки град ще се извика и пресата.
който пее зло не мисли
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #247 -: Декември 13, 2008, 10:23:19 am »
Да, Филип е много хубаво ако може да дойде със жена си, някой познава ли ги лично? Не знам обаче какъв договор е подписва с ББ, защото и там било бумащина и много клаузи.
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #248 -: Декември 13, 2008, 10:25:37 am »
За мен какъв точно ще е протестът е на втори план .- молебен, кукли, колички - това е мизансцен.

Кое е важното - трябва да има ясно формулирано искане - в 2 изречения, което да може да влезе в хедлайните на медиите.

Какво ще е то?
Протестираме срещу обида и искаме извинение?
Настояваме да се обърнат нещата и парите да се управляват от фонд ?(едва ли ще стане)
Настояваме да има контрол от пациентски организации и други обществени единици над това как се харчат тези пари?
Какво точно искаме, момичета?
Кой може да го формулира?

При Буркан имахме ясно искане - продъжаване на програмата за финансиране на Ин-Витро от НЗКО, която беше спряна без обяснения през април. Всички го разбраха. Ако го ударим на емоции ще си изхабим енергията на вятъра.

Само ще ви кажа, че за БУРКАН бяха нужни около 3 седмици организазия
- Организация на протеста като маршрут - разершения и прочее
- известяване за идеята на различни медии
- организиране на отразяването на протеста в тези медии (не само в новини, но и в предавания, коеито се записват и иска планиране)

И след като 3 сдемици се организирахме и бяхме много ентусиазирани помните ли какво стана? 50 души на кръст с буркани пред НЗОК. Представителите на медиите бяха колкота нсо почти. Е, влязохме им по страниците, супер беше като отразяване но добре че не бяхме на центъра на София да ни видят, че бяхме една шепа хора.

За това колко хора ще дойдат пред парламента съм още по-скептична.

с една  набързо скалъпена, зле посетена акция ще изглеждаме смешни. Има ли смисъл да се бърза? Знам, че желязото се кове докато е горещо, ама за тази работа трябва щаб, мисъл, стратегия, планиране. Простете моя скептицизъм, но някак си вече участвах в този филм през ноември 2006та.
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #249 -: Декември 13, 2008, 10:28:01 am »
Да, Филип е много хубаво ако може да дойде със жена си, някой познава ли ги лично? Не знам обаче какъв договор е подписва с ББ, защото и там било бумащина и много клаузи.

ако филим се включи, самите продуценти на ББ4 най-вероятно ще се изкефят, защото за тях е добър ПР.
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #250 -: Декември 13, 2008, 10:30:00 am »
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=893&Itemid=31

Ето тук е писмото, което трите организации -  Зачатие, Искам Бебе и БАСРЗ са изпратили до народните представители. Може би от него трябва да се извади есенцията и Ани и Радина да кажат кое е най-подходящо да се акцентира и как ще ма нй-голямо въздействие.
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #251 -: Декември 13, 2008, 10:32:39 am »
Ами да се свържем с тях направо. Между другото Радина сигурно познава Цвети - нали бяха в студиото.
*

    Бу

  • *
  • 32
  • Lactosaurus supportiva regina
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #252 -: Декември 13, 2008, 10:35:29 am »
Ами... не знам колко от вас са в течение, но през 2006-та имаше протестни шествия в няколко града по повод майчинството - мирни шествия, с празни бебешки шишета, в които дрънкаха стотинки - понеже се протестираше срещу ниското майчинство. Бяха шествия точно, за да могат повече хора да са съпричастни. Шествията имаха начален (сборен) пункт и краен (протестен - в София пред Парламента, в Пловдив, защото нямаше къде - до община Централен, което беше смешно, но просто нямаше подходящ краен пункт), а помежду минаваха през центъра на градовете. Идеята - повече хора да видят, разберат и да са съпричастни. Който можеше, си покани бабите и дядовците - също както и за двойките с репродуктивни проблеми, това засяга не само родителите.

По подобен модел от 2006-та правим и шествия в подкрепа на кърменето. Те са изцяло показни, т.е. не се търси нещо, само за публичност и съпричастност. По същия модел - начало, маршрут, край.

Протестираме срещу обида и искаме извинение?
Настояваме да се обърнат нещата и парите да се управляват от фонд?
Настояваме да има контрол от пациентски организации и други обществени единици над това как се харчат тези пари?

Тези три неща.

Но за разлика от Буркан, мисля, че сега ще има повече публичност и гласност, съответно и подкрепа.


*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #253 -: Декември 13, 2008, 11:08:36 am »

никъде не мога да видя до кога работи парламента

Ами ,че той работи ли изобщо :x!

Простете и моя скептицизъм,но видяхте ли вчера студентите колко бяха.Внушителна група.Днес ще протестират и служителите от МВР.И те ще са доста.Организирали са се да идват от провинцията.Ще успеем ли и ние да изглеждаме много!?!Ще се съберем ли!?!
*

    bubentseto

  • **
  • 84
  • Мечтая,а мечтая ли значи вярвам
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #254 -: Декември 13, 2008, 11:19:50 am »
ще е добре да се съберем.Една птичка пролет неправи  :(
Ако пожелаеш нещо много силно,можеш да го постигнеш!Вероятно ще ти е нужно търпение,много усилия,истинска борба-но всичко може да бъде постигнато!Поеми риска да мечтаеш!Поеми риска да работиш лудо за мечтите си!!!!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #255 -: Декември 13, 2008, 11:22:20 am »
Моето мнение - ако има шествие да е от МЗ до Партийния дом /пред централния вход на парламента/. Партийния дом е втората сграда на НС, там са кабинетите на народните представители. Мястото според мен е стратегическо защото от ляво и от дясно се намират Президенството и МС - може да се използва за да се връчат протесни писма и до трите институции.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #256 -: Декември 13, 2008, 11:24:46 am »
Президента нали беше патрон нещо на програма за увеличаване на раждаемостта и някакви такива подобни, в кръгли маси участва, та може да е по-скоро от МЗ към Президентството и да се оставят пред самото Президенство количките.  :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #257 -: Декември 13, 2008, 11:25:33 am »
Настояваме да се обърнат нещата и парите да се управляват от фонд ?(едва ли ще стане)

Мисля, че това е най-важното. И е съвсем реално да се случи. Закона е съгласуван с омбуцмана, пациентските организации, ако не се лъжа и с ЕС.
Това е заложено и в законопроекта, нали? И по този начин се търси прозрачност при усвояване на 20-те милиона.

lb2f
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #258 -: Декември 13, 2008, 11:50:18 am »
Гласуването не беше ли на 19-ти? Ако е така, добре би било протеста да е преди това или на самата дата. Само не е сигурно ще успеем ли с разшителното  :?.
     
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #259 -: Декември 13, 2008, 11:55:07 am »
Момичета, за лице на кампанията се сещам, че може да привлечем Ани Салич. Доктор Стаменов я познава.