0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Хормонални изследвания
« Отговор #460 -: Април 27, 2010, 14:38:49 pm »
Бих искала да попитам при изследване на хормони има ли нещо специфично освен, че трябва да се изследват на 3-5 ден от цикъл?
Т.е. сутрин ли трябва да се пусне кръв, някакви изисквания свързани с хранене преди това?
Може да е глупав въпроса, извинявам се за което.
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #461 -: Април 27, 2010, 16:17:44 pm »
Бих искала да попитам при изследване на хормони има ли нещо специфично освен, че трябва да се изследват на 3-5 ден от цикъл?
Т.е. сутрин ли трябва да се пусне кръв, някакви изисквания свързани с хранене преди това?
Може да е глупав въпроса, извинявам се за което.
зависи кои хормони ще пускаш..
аз почти винаги съм ги пускала на гладно за всеки случай :),пъпреки ,че за голяма част няма значение..
би ли написала кои ще пускаш?
накратко :
-за половите има значение кой ден от МЦ кой хормон се изследва,защото различните хормони,дават различна информация,а и трябва да е сутрин ;но няма значение на гладно или не..
пролактина като отидеш в лабораторията е хубаво да поседиш /в някои клиники даже лежат/ 20-30 минути ,да не си правила секс предната вечер .. имаше още две неща,но не сещам в момента ,дано се включи някой ,който знае.
 -за щитовидните /без да си пила кафе,шоколад -по-конкретно за ТСХ ,да си спала през ноща/ няма значение кой ден от МЦ .
 обобщено-ако ще пускаш всичко ,най-добре сутрин на гладно.
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #462 -: Април 28, 2010, 12:24:19 pm »
След два месеца и половина, при проверка на хормоните са с почти двойни стойности:

ЛХ 11,27 (2,12 - 10,89)
ФСХ 25,53 (3,85 - 8,78)

Не очаквах това :(

Възможно ли е Еутирокса да влияе негативно тук?
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #463 -: Април 28, 2010, 21:57:41 pm »
Бих искала да попитам при изследване на хормони има ли нещо специфично освен, че трябва да се изследват на 3-5 ден от цикъл?
Т.е. сутрин ли трябва да се пусне кръв, някакви изисквания свързани с хранене преди това?
Може да е глупав въпроса, извинявам се за което.
Аз съм изследвала FSH, LH и E2 между 3 и 5-ти ден на цикъла, прогестерона след доказана овулация, пролактина съм пускала заедно с прогестерона, за пролактина е много важно да си в покой поне половин час преди да ти вземат кръв, препоръчва се да лежиш, той е стресов хормон и силно се влияе от тези неща. Мисля че и тестостерона съм пускала с втората група. До колкото си спомням за храната нямаше значение, но за всеки случай си ги пусках на гладно.
*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #464 -: Април 29, 2010, 21:08:09 pm »

Не исках да те плаша :)
Тогава може да е нещо инцидентно
[/quote]
Днес бях при доктора ми - каза че хормоните са ми в норма и да нямам никакви притеснения. Миналият месец установихме овулация с уз и съм много доволна. Успех на всички!  :bighug: :bighug: :bighug:
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #465 -: Април 30, 2010, 16:04:58 pm »
Днес пусках хормони на 4 ден от цикъла, преди малко звъннах да попитам за резултатите, много сопнато ми казаха, че няма смисъл да ми ги казват, ще ги сложат директно в досието при лекарката ми. Това малко ме озадачи, защото си мислех, че мога да имам всички изследвания освен при лекарката, така и копие при мен или най-малкото да погледна референтните стойности.
Както и да е, измолих да ми кажат резултатите,  не мога да преценя дали са ок, защото не знам какви са мерните единици и референтните стойности, не успях да питам, защото ми затвориха телефона.
Часът при лекарката ми е след точно 10 дни, така че ако някой може да ми помогне да преценя дали са ок или не, ще съм благодарна.
Правени са в лабораторията на д-р Щерев. (това във връзка с референтните стойности какви, ако някой има свои резултати при себе си.)
ЛХ-5.53
Естрадиол-59
Пролактин-12.58
ФСХ-6.25
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #466 -: Април 30, 2010, 18:27:21 pm »
Днес пусках хормони на 4 ден от цикъла, преди малко звъннах да попитам за резултатите, много сопнато ми казаха, че няма смисъл да ми ги казват, ще ги сложат директно в досието при лекарката ми. Това малко ме озадачи, защото си мислех, че мога да имам всички изследвания освен при лекарката, така и копие при мен или най-малкото да погледна референтните стойности.
Както и да е, измолих да ми кажат резултатите,  не мога да преценя дали са ок, защото не знам какви са мерните единици и референтните стойности, не успях да питам, защото ми затвориха телефона.
Часът при лекарката ми е след точно 10 дни, така че ако някой може да ми помогне да преценя дали са ок или не, ще съм благодарна.
Правени са в лабораторията на д-р Щерев. (това във връзка с референтните стойности какви, ако някой има свои резултати при себе си.)
ЛХ-5.53
Естрадиол-59
Пролактин-12.58
ФСХ-6.25
Аз мисля че твоите резултати са добри .
За пролактина незнам, нямам никакъв спомен дори и в други лаборатории горе-долу как са референтните за него :(
Между другото и на мен са ми отказвали да ми дадат копие  /в началото/  от изследване и то не в една клиника  /говоря и за Репробиомед, и за клиниката на Владимиров, и за Надежда :)/ ,но след кратък спор  /само че не по телефон,а на място/ са ми давали всичко, всеки път! Дори след това са ми давали едно копие без да се обясняваме, знаеха че си пазя по-едно за мен и никой не ми е правил проблем по въпроса..все пак като аз ги плащам,ще ми дадат копие, даже изследвания, които се пращат на друго място и оригинала е един /т.е. не го вадят в съответната клиника/ оригинала съм си взимала, а ако искат да си го снимат за досието те :wink:
Разказвам ти го, за да знаеш, че ако си достатъчно настоятелна, нямат право да ти откажат..имаш право на информираност..те при док си имат копие,но ти искаш и едно за себе си и точка.Не им оставяй да те баламосват на рецепцията.Ако се наложи говори и с лекуващия, невярвам той да е против :)
« Последна редакция: Април 30, 2010, 18:34:18 pm от любопитка »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #467 -: Април 30, 2010, 19:15:01 pm »
Имел, мога да ти помогна с референтните стойности за ФСХ в Щерев.
От 3,85 - 8,78. И аз мисля, че ако настояваш на рецепцията или пред лекаря, ще ти дадат копие. Аз не съм си взимала всички изследвания оттам.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #468 -: Април 30, 2010, 20:29:50 pm »
любопитка,  не мога да разбера защо трябва да се "боря", за да си взема излседванията, за които съм оставила 158 лева. Пусках и други неща, които ще са готови другата седмица. Струва ми се абсурдно, в крайна сметка тези изследвания са мои, а не на клиниката. "Щерев" ми е много далече, на час път и не мога просто дасе разходя до там, за лек словесен двубой. По-лесно би било или да ми кажат по телефона всичко или да ги качват на сайта си, както правят не една лаборатории. Така или иначе ще си направя копие от лекарката.
Колкото до изследванията и аз мисля, че са добри, ако Естрадиола и Пролактина ги мерят по "единия" начин, който намерих на сайта на някои лаборатории,  по другия не са ок.
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #469 -: Април 30, 2010, 20:31:07 pm »
Имел, мога да ти помогна с референтните стойности за ФСХ в Щерев.
От 3,85 - 8,78. И аз мисля, че ако настояваш на рецепцията или пред лекаря, ще ти дадат копие. Аз не съм си взимала всички изследвания оттам.
благодаря:)
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #470 -: Май 01, 2010, 11:26:37 am »
Имел , разбирам недоволството ти ,че се налага да ги изискваш..,но това е практика на повечето клиники /изключвам естествено, когато не си техен пациент ,а като "външен" си отишъл и пуснал нещо си../ да не дават изследването, а да го прилагат към досието .Обяснението е ,че след като си се доверил на дадения лекар,той ти е назначил тези изследвания и е в неговата компетенция да ги разчете..няма причина да ти ги дават,така или иначе трябва да изчакаш до прегледа с него /лекуващия/,за да обсъдите резултатите.Това са техните доводи.Предполагам,че този начин на работа се е наложил с времето,заради пациенти,които виждат някакви отклонения или някой им казва че нещо не е наред и той паникьосан почва да звъни на лекаря,който и без това е страшно зает..вместо да се въоръжи с малко търпение и изчака до прегледа;накрая примерно се оказва,че притесненията на пациента са неоснователни..и т.н.
Би било смешно да им кажеш,трябват ми ,за да се консултирам с друг лекар..или да ги пусна в един форум.. :) , по телефона не е редно да се дават резултати независимо техен пациент ли си или не!Това всяка себе си уважаваща лаборатория ще ти откаже,данните са конфиденциални и няма откъде да са сигурни,че си точно ти отсреща на линията..
От друга страна,защо ти трябват си е лично твоя работа и са длъжни да ти ги дадат.Права си също ,че е хубаво да си имат сайт ,както повечето самостоятелни лаборатории,да дават парола при взимането на кръв и всеки да си ги проверява,през нета..,но това се съмнявам че ще стане в скоро време!Победа е ако успееш да си ги взимаш лично,без да спориш всеки път /казавм лично,защото аз също не бих ги съобщила по телефона /
Успех  :D
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #471 -: Май 01, 2010, 22:32:07 pm »
любопитка , абсолютно съм съгласна, че не трябва да ми ги дават по телефон, аз на тяхно място бих казала-елате да си ги вземете лично.
мога да я разбера теорията с доверието в лекаря, но ако реша да сменя лекаря, ще ми дадат ли досието ми?-ако отговорът е да, спирам да искам каквито и да било копия от каквито и да е изследвания. (Имам лош спомен от първата си бременност, когато по средата се наложи да сменя лекарката и тя отказа да ми даде изследванията ми правени до момента включително кръвна група и най-елементарни неща. Под "даде" имам предвид копие поне да си направя ако остават на някакъв файл при тях.)
По принцип мисля, че когато нещо се прави за мен, е редно да го имам и аз. Поне в моята работа ако правя нещо за клиент освен за мястото, за което е предназначено това което правя, винаги давам и копие на клиента, независимо, че той може да не го разбере или да зададе неадекватни въпроси, в крайна сметка аз работя за него и показвам резултата.  След време ако някой колега поеме моята работа е редно да знае всичко, което е свършено преди това.

така или иначе се надявам резултатите да са наред:)
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #472 -: Май 01, 2010, 22:44:01 pm »
..така или иначе се надявам резултатите да са наред:)

не ги мисли..:) според мен са ок ,говоря основно за фсх,лх и е2 ,защото за техните стойности съм разпитвала доста,когато ме касаеше..и моите са били такива в най-хубавите ми месеци /ако мога така да се изразя/ :)
Успех още веднъж
п.п. по-принцип мисля,че големите репродуктивни клиники връщат досиетата /копия/ ако решиш да спреш да ги посещаваш , но аз за всеки случай си ги исках всеки път и те си бяха свикнали след първия спор  :lol: ,винаги са си ми ги давали!
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #473 -: Май 03, 2010, 15:01:46 pm »
Здравете, може би не ми е за тук въпроса, но ще ви питам. Гликирания хемоглобин как се пуска? Трябва ли да е на гладно или не е нужно? Досега съм го пускала не на гладно,а в последния път ми казаха, че трябва да е сутрин без да съм яла и пила. Та сега съм в голяма чуденка  :ask:
07.10.2009
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #474 -: Май 03, 2010, 20:05:45 pm »
Пауърче, обади се в лабораторията и попитай. Аз така правя като не знам подробности. Успех!
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #475 -: Май 03, 2010, 21:02:33 pm »
Пауърче, обади се в лабораторията и попитай. Аз така правя като не знам подробности. Успех!

Абе май така е най- добре! :)
07.10.2009
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #476 -: Май 04, 2010, 20:40:45 pm »
Здравейте, на мен също ми изписаха "Джаз".... Не знам какво действие оказват тези хапчета...Ако някоя от вас ги е пила, моля пишете ми страничните ефекти... И изобщо имат ли някакво действие тези хапчета!
Ще бъда благодарна на всички които ми пишат!:))))
*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #477 -: Май 04, 2010, 22:39:01 pm »
Момичета може ли коментар на тези хормони, правени точно днес на 5ти ден, но моля ви не казвайте пак че нямам ЛХ. Знам че е важно съотношението на ЛХ и ФСХ , незнам защо днес не ми го пуснаха, бях 3 месеца на ХЗТ и сега 1 месец почивка и днес хормоните:
FSH-7,91(3,5-12,5);
Estradiol-38,65(24,5-195,0);
Testosteron-1,18(0,06-0,82)

Аз Съм С ПКЯ да добавя...
« Последна редакция: Май 04, 2010, 22:56:04 pm от fanta_25 »
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #478 -: Май 11, 2010, 15:18:36 pm »
Здравейте момичета,днес си взех изследванията и бих искала да ги погледнете.На доки ще ходя чак другата седмица.Правени са на 3 ден от МЦ.Притеснява ме естрадиола :(Какво ще кажете за резултатите?

Prolactin-13,44 (1,9-25.5)
FSH-8,91(3,09-7.9)
LH-8,84 (2,0-18)
Estradiol-48 (39-189)

Благодаря ви и смихнат ден желая на всички!

Re: Хормонални изследвания
« Отговор #479 -: Май 12, 2010, 13:42:44 pm »
daniela70, според мен са добре!