0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Фенестрация на яйчниците
« -: Септември 18, 2007, 01:59:26 am »
Здр.момичета предстоими лапароскопска фенестрация,дано да не греша във термина,при Бойчев от Тутракан,но малко съм притеснена защото личния лекар е против.Каза ми че то този начин се нарушавал паренхима на яйчника,което може да го наруши,и че до 8месеца трябва да се забременее,т.то после тези "дупчици"зарастват и отново фоликула няма да се пука.Моля ви посъветвайте ме,чува ли ли сте подобни девотии?Благодаря предварително
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Фенестрация на яйчниците
« Отговор #1 -: Септември 18, 2007, 07:00:39 am »
Лично аз съм много против фенестрация и резекция на яйчниците!!!!При моето лапаро аз категорично отказах тези манипулации!!!!Истината е че тези методи не винаги имат желан ефект и от друга страна много често се случва такива яйчници дават много лош отговор при стимулация!Успех!!! :D
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Фенестрация на яйчниците
« Отговор #2 -: Септември 18, 2007, 09:12:23 am »
На мен също ми предложиха този метод. Не ми прозвуча като дивотия.

Аз все пак не съм лекар и не зная как по друг начин да пукам фоликули.

Но едно зная със сигурност - не ме лекува личният лекар и не бих й се доверила за нищо друго освен направление. Много ясно, че тя ще е против всичко, което я кара да си разпише химикалката. Познанията й по репродуктивна медицина са на база статиите и представянията, които организарат производителите на лекарства... и най-вече коктейлите след това.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Фенестрация на яйчниците
« Отговор #3 -: Септември 18, 2007, 12:34:53 pm »
DISI аз скоро правих лапароскопия с фенестрация на яйчниците при д-р Бойчев(Тутракан). Аз напълно се доверих на неговото решение за тази стъпка. Не е толкова страшно. След операцията за седмица си на крак. При нас се наложи да изчакаме 2 месеца и сега започваме стимулации-за първо време с клостилбегит. Те първа ще видим дали ще е по-добре положението. На теб кога ти е лапароскопията?
За мен личния лекар не може да вземе правилно решение при положение че не е гинеколог, а и си струва всичко да се пробва в името на бебето.
Ако те интересува нещо по-подробно не се притеснявай да питаш.
Re: Фенестрация на яйчниците
« Отговор #4 -: Септември 18, 2007, 12:56:02 pm »
Лично аз съм много против фенестрация и резекция на яйчниците!!!!...Истината е че тези методи не винаги имат желан ефект и от друга страна много често се случва такива яйчници дават много лош отговор при стимулация!

аз съм такъв случай, и напълно подкрепям ади.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
Re: Фенестрация на яйчниците
« Отговор #5 -: Септември 18, 2007, 22:57:57 pm »
Благодаря ви!Това за стимулацията ме притесни защото досега имам два месеца стимулация и добре реагирам,но бебето не идва.Гинеколога ми каза че след тази манипулация няма да има нужда от стимулация,защото и без клостил си имам доминантен фоликул ,но не се пука,а остава като киста.Но наистина незнам какво решение да взема ,а всеки иска най-доброто ,нали?
Re: Фенестрация на яйчниците
« Отговор #6 -: Септември 19, 2007, 08:27:38 am »
Прегнила не помагали за пукането на фоликулите?
При мен пък точно обратното-пукат се с прегнил, но не винаги реагирам добре на стимулацията.
*
Re: Фенестрация на яйчниците
« Отговор #7 -: Септември 19, 2007, 10:10:53 am »
Истината е че тези методи не винаги имат желан ефект и от друга страна много често се случва такива яйчници дават много лош отговор при стимулация.

Здравеите момичета!За сьжаление това се случва и при мен.Сьмненията на док. ще излязат верни.Преди година правих Лапаро/фенестрация/  и се сега фактите са налице.Бият ми Пургон 350 а имам само 4 фоликула.Е и на това сьм доволна.тка че момичета внимаваите!!!
*
Re: Фенестрация на яйчниците
« Отговор #8 -: Септември 19, 2007, 10:34:34 am »
Благодаря ви!Това за стимулацията ме притесни защото досега имам два месеца стимулация и добре реагирам,но бебето не идва.Гинеколога ми каза че след тази манипулация няма да има нужда от стимулация,защото и без клостил си имам доминантен фоликул ,но не се пука,а остава като киста.Но наистина незнам какво решение да взема ,а всеки иска най-доброто ,нали?
И моят доктор ми обещаваше едва ли не,4е след фенестрацията вси4ко ще е ок,но не е така.Отново фоликулите не се развиват колкото трябва ,и отново се превръщат в кисти!Незнам какво да те посъветвам......при мен ли4но..........никакъв ефект!!!!
Вчерашния ден е история!
Утрешния е мистерия!
Днешният е дар от Бога!

Re: Фенестрация на яйчниците
« Отговор #9 -: Септември 19, 2007, 12:14:24 pm »
А момичета има ли друг начин за справяне с този проблем? А кога се прави фенестрация? Аз започнах да се замислям :(
*

    Pipi_M

  • **
  • 148
  • Няма невъзможни неща!
Re: Фенестрация на яйчниците
« Отговор #10 -: Септември 19, 2007, 12:29:52 pm »
Аз правих лапаро през юни,също с фенестрация.Резултати до сега-цикъл 45 дни(никога преди не ми се е случвало),след стимулация образувах само 1 фоликул-23мм,който не се спука дори и след 2 инжекции Прегнил. : :wink:
Re: Фенестрация на яйчниците
« Отговор #11 -: Септември 19, 2007, 12:36:08 pm »
На мен ми отказаха фенестрация преди година и половина точно с този аргумент - при стимулация трудно се постига добър отговор на яйчниците.
А иначе имах ЛУФ синдром и не успявахме да ги спукаме с прегнил, но след второто инвитро започнаха да се пукат сами почти всеки месец - и аз не знам защо.
Успех, каквото и да решиш.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Фенестрация на яйчниците
« Отговор #12 -: Септември 19, 2007, 13:08:04 pm »
Аз също има фенестрация на яйчниците.
При първият ми опит ин витро се наложи да прекратим стимулацията, защото яйчниците не реагираха добре. Лекарката ми каза, че когато се пипат яйчниците трудно реагират на стимулация.

Re: Фенестрация на яйчниците
« Отговор #13 -: Септември 20, 2007, 00:06:35 am »
Здр.момичета предстоими лапароскопска фенестрация,дано да не греша във термина,при Бойчев от Тутракан,но малко съм притеснена защото личния лекар е против.Каза ми че то този начин се нарушавал паренхима на яйчника,което може да го наруши,и че до 8месеца трябва да се забременее,т.то после тези "дупчици"зарастват и отново фоликула няма да се пука.Моля ви посъветвайте ме,чува ли ли сте подобни девотии?Благодаря предварително
Дивотиите са на тутраканския лекар, не  знам от къде си но виж в София, Варна, Плевен, Пловдив има по-добри специалисти, почети мално в стерилитет при жената за лапароскопиите. Направи още една консултация с друг лекар, тогава решавай.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Фенестрация на яйчниците
« Отговор #14 -: Септември 20, 2007, 15:04:45 pm »
Аз също има фенестрация на яйчниците.
При първият ми опит ин витро се наложи да прекратим стимулацията, защото яйчниците не реагираха добре. Лекарката ми каза, че когато се пипат яйчниците трудно реагират на стимулация.


 Здравей анааа,
Това е хубаво че вече си бременна,след всичко което се е случило.В момента сьм 10 ден от стимулация с 350 пурегон и едва 3 фоликула.В сьбота пункция и незнам после какво.Сега когато чета за тази фенстрация,която имам и аз преди година сьжалявам много,но и никой не ме е питал да ли искам или не те просто са действали на момента.Пиши повече ако може как успяхте.
Благодаря ти предварително!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Фенестрация на яйчниците
« Отговор #15 -: Септември 20, 2007, 16:13:32 pm »
аз пък съм много доволна от моята фенестрация , защото нещата при мен потръгнаха от тогава.Правиха ми я април 2005 г. и от тогава забременявам 3 пъти (първите 2 завършиха с аборт).Първият път забременях след стимулация , вторият забременях с близнаци естествено и сега отново съм бременна (без стимулация).
 Д-р Бойчев е много добър лекар и можеш да му се довериш!
<br />
Re: Фенестрация на яйчниците
« Отговор #16 -: Септември 20, 2007, 16:47:27 pm »
Благодаря, че се включи! Имаше нужда от положително мнение. :D
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Фенестрация на яйчниците
« Отговор #17 -: Септември 20, 2007, 17:02:30 pm »
И аз съм със фенестрация на яйчника, но е факт, че вече я отричат в чужбина.Причините са, че по-бързо срастват яйчниците.
Така са ми обяснявали.Струва ми се логично да е така.Обаче пък, какъв е шанса да се пукат, ако не я направят.Кой е прав и кой крив- не знам.

Иначе подкрепям с две ръце Луната.В големите градове, специалистите по стерилитет се броят на пръсти, та камо ли в малките.
Успех!
Re: Фенестрация на яйчниците
« Отговор #18 -: Септември 21, 2007, 00:20:25 am »
Ох,май ще се откажа от тази фенестрация,д.рЕмен от Плевен иска да пробваме със инсеминация и май ще се консултирам с него,щото на нашите във Шумен нямам доверие!
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Фенестрация на яйчниците
« Отговор #19 -: Септември 21, 2007, 12:02:24 pm »
Добра идея, Disi!Успех!