0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Промени в Кодекса на Труда
« Отговор #40 -: Януари 07, 2010, 14:20:41 pm »
Мда явно наистина вариантите са отпуска или болничен, но какъв ще е този болничен за толкова дни  :oops: Съжалявам за въпроса ама наистина не ми ясно  :oops:
Re: Промени в Кодекса на Труда
« Отговор #41 -: Януари 07, 2010, 14:25:02 pm »
Аз също не мрънкам, казвам каква беше ситуацията при мен.Аз също оценявам това което е направено и благодаря на момичетата за труда който са положили.


Re: Промени в Кодекса на Труда
« Отговор #42 -: Януари 07, 2010, 14:42:20 pm »
Добре,но не разбирам след като клиниката ми дава болничен в деня на пункцията,защо ми е тази отпуска? Аз лично бих се радвала да ползвам такава възможност по време на стимулацията.
При моя опит ИКСИ се видях в чудо. Живея на 8 часа от София...невъзможно да пътувам.
По дълъг протокол стимулацията ми беше близо две седмици.След пункцията лесно-болничен,но преди нея? Как да ги оправдая тези дни???
В системата на образованието не признават платен отпуск през годината...,върви обяснявай!
От НОИ казват :"Личният лекар не е длъжен да ви издава болничен,само при добро желание от негова страна". И ако издаде,той е 7 дни.
Е,аз в крайна сметка не съм тръгнала пазар,към кого да се обърна.
За мен  би било идеално,ако имах право на отпуск по време на стимулацията и болничен от деня на пункцията.

 Но,тук май трябва да се скарам на нашето министерство :D
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Промени в Кодекса на Труда
« Отговор #43 -: Януари 07, 2010, 15:01:14 pm »
Да тока е малко са объркани нещата.
Аз съм от Русе и няма как да пътувам всеки ден по време на стимулацията.Благодарна съм на шефката си ,че е прекрасен човек,че ме разбира и ме подкрепя.
Но тези,които нямат моята съдба и ги гонят от работа е много лошо.
Наистина трябва да приемат някакви закони за нас,за да ни защитят наистина.Дано стане в най скоро време.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*
Re: Промени в Кодекса на Труда
« Отговор #44 -: Януари 07, 2010, 17:24:00 pm »
Аз какво мисля, няма прав и няма крив в този спор всяка гледна точка е вярна. И това което Джам написа че няма как жените които се подлагат на ин витро процедура да са с приоритет пред хронично болните е така, но пък постъпвайки на работа носиш медицинско предполагам че ако си хронично болен работодателя ще знае това и въпреки това те държи на работа. Но при нас не са така нещата нали :? аз например съм в сфера където са предимно мъже, по принцип се предпочитат кадри мъже защото не раждат, не излизат майчинство и не отцъстват заради болни деца еми...
*

    mishan

  • ***
  • 269
  • Който умее да чака е истински щастлив
Re: Промени в Кодекса на Труда
« Отговор #45 -: Януари 08, 2010, 08:22:53 am »
Момичета, това което е направено е много хубаво и е крачка напред. Мойта лекарка ми издава колкото искам болнични - може да е от стимулацията та до теста /ако въобще е възможно да използвам толкова/, макар че аз ги смесвам - малко отпуска и малко болнични. Шефката пък в това отношение е страхотна - винаги ми казва, че ако имам още нужда да си стоя вкъщи. Ама явно имам късмет.
Но каквито и перипетии да са важното е в крайна сметка да успеем, нали?
Така, че по-добре им споделяйте и ще бъдете по-спокойни. Пък ако не разбират - здраве да е. Ще се намери друго, пък и близките ще помагат.
Усмихвайте се и съдбата ще ви се усмихне
*
Re: Промени в Кодекса на Труда
« Отговор #46 -: Януари 08, 2010, 09:50:46 am »
А всяка клиника ли издава болничен след пункцията ,или е по тяхно усмотрение?Защото на мен не ми беше даден такъв..но може би и да не съм питала на правилното място или по правилното време....Те ми казват "Еми ,личния лекар".Д а,но личния лекар не се съгласява да ми дава фалшив лист,защото аз наистина нямам бронхит или ангина......Откъде ,ако не от лекаря,който ти прави процедурата?
А за промените в КТ ,наистина е голямо постижение,и аз поднасям благодарности на хората,които се бориха това да стане факт.А вече явно за всеки е индивидуално дали ще се възползва от това,аз пък мислех,че това е допълнителен отпуск :lol:,за който се предоставя епикриза ,за да се оформи легално като почивка
Пожелавам на всички просто изобщо да не се налага многократно да се възползвате от отпуски заради тази причина.много скоро да се сбъдне мечтата ви и всички полагаеми отпуски да използваме само ,за да почиваме и да се радваме на децата си!
Dum spiro,Spero!
нашите две ангелчета с две мисии са вече с нас!
Re: Промени в Кодекса на Труда
« Отговор #47 -: Януари 08, 2010, 10:46:15 am »
Вярно е. Не всички клиники издават болничен след пункция.
Re: Промени в Кодекса на Труда
« Отговор #48 -: Януари 08, 2010, 13:25:27 pm »
никой на никого не е обещавал, че ще бъде лесно ...

човек се информира за трудово-правните си права и задължения, с оглед възможното комбиниране с процедурата /и медицинска и логистична и финансова/ инвитро ...

оттук нататък всеки сам си пренарежда приоритетите ...

не са малко и жени, които са се отказали от ролята си на работник и служител /сиреч не работят/ ... в борбата си за другата роля ...
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Промени в Кодекса на Труда
« Отговор #49 -: Януари 08, 2010, 14:48:13 pm »
никой на никого не е обещавал, че ще бъде лесно ...

човек се информира за трудово-правните си права и задължения, с оглед възможното комбиниране с процедурата /и медицинска и логистична и финансова/ инвитро ...

оттук нататък всеки сам си пренарежда приоритетите ...

не са малко и жени, които са се отказали от ролята си на работник и служител /сиреч не работят/ ... в борбата си за другата роля ...

Напротив в днешно време е малко трудно само единия да работи и да правиме и опити инвитро едновременно.А когато не се и получават нещата,парите просто се стопяват.Така според мен трябва да се измисли някакъ закон,който да защитава работещите жени.А и въпроса с болничните е малко сложен и мисля,че всички клиники трябва да издават такива и то не само от деня на пункцията а и за целия период на процедурата.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
Re: Промени в Кодекса на Труда
« Отговор #50 -: Януари 08, 2010, 15:35:48 pm »
ишо75, кое е напротив?

не казвам, че е приятно, само казвам че не е лесно, което в общия случай е да - кофти ...

*
Re: Промени в Кодекса на Труда
« Отговор #51 -: Януари 08, 2010, 16:10:52 pm »
За това,че всички трябва да издават болничен при наличие на желание от пациента -съм напълно съгласна ,но за жалост - не е така.А и те са частни клиники,едва ли янкой може да ги задължи :?
И не е лесно , да,всички ние знаем ...но и съм съгласна с това ,че в днешно време много е трудно да се откажеш от работата си ,на мен лично в момента именно тя ми помага да следвам мечтата си ,финансово ,разбира се.Не ми дава всичко ,но поне е нещо !
Dum spiro,Spero!
нашите две ангелчета с две мисии са вече с нас!
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Промени в Кодекса на Труда
« Отговор #52 -: Януари 08, 2010, 16:48:08 pm »
mmary-Ако ти можеш да си позволиш да не работиш,аз специално не мога.Някои хора,за да оцелеем трябва да работиме.Колкото и да искам да имам дете,не мога да жертвам работата си,защото ще изгубя средствата,които са ми нужни,за да го имам.Ето това е НОПРОТИВ.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
Re: Промени в Кодекса на Труда
« Отговор #53 -: Януари 08, 2010, 16:58:16 pm »
това не е напротив ... това си е твоя гледна точка, която не оспорвам, нито ме засяга


напротив са обратни на моите твърдения, сиреч да мислиш, че
- някой ти е обещавал да бъде лесно;
- че не е нужно да се информираш за ....;
- че не всеки сам си пренарежда приоритетите;
- че са малко жените, отказали се от работа ...

нищо от изброеното не те засягаше лично, говоря по принцип ...

не четете ли, не разбирате ли?
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Промени в Кодекса на Труда
« Отговор #54 -: Януари 08, 2010, 17:40:06 pm »
Да и аз гаваря по принцип.
И разбирам всичко.Така или иначе всеки е сам в борбата си.И на всички целта ни е еднаква.А тя е ето това.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*
Re: Промени в Кодекса на Труда
« Отговор #55 -: Януари 11, 2010, 15:18:28 pm »
Здравейте,все пак аз мисля,че трябва да сме благодарни и на това,че вече вече ни третират като определени случаи в КТ. Това поне за сега е постижение,може би след време ,ще се добавят и други промени.Наистина нека сме благодарни за труда и усилията на момичетата! не искам да се обижда никой,но за съжаление ,нашата група е %изключение% ,
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Промени в Кодекса на Труда
« Отговор #56 -: Януари 11, 2010, 15:24:49 pm »
а не $правило$ !!! За съжаление! Няма как да искаме повече от останалите хронично болни или бременните мами по естествен път!За сега,комбинацията болнични-отпуска-разбиране от работодател е единствения възможен вариант и няма защо да изпадаме в крайности за момента. Промените в КТ дават поне една сравнително нелоша защита при съкращения.Смятам,че и това не е малко в моент на криза,когато много работодатели съкращавт разходи точно  чрез съкращаване на персонал. Това никак не е маловажно! не пожелавам на никой да влиза в трудово-правни спорове,но в такъв случай смятам,че съзебната ни система ще е на нейна страна. на всички ни е ясно,че не е леко на никоя!! Трябват средства,време,спокойствие! Неща без които неможемвм и които все по трудно си осигуряваме! Не е лесно, но трябва да продължаваме!Труден ,не труден,ше го вървим! До края!! Нали така!? :bighug:
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Промени в Кодекса на Труда
« Отговор #57 -: Януари 18, 2010, 15:28:44 pm »
В точка 13 от допълнителните разпоредби пише „Работнички и служителки в напреднал етап на лечение ин-витро“ са работнички и служителки, които са в етап на лечение чрез методите на асистирана репродукция, включващ периода от фоликуларната пункция до ембриотрансфера,но не повече от 20 дни.“
Всички промени, които са направени в Кодекса се отнасят за жени в напреднал етап на лечение.Това означава ли,че работодателят ми не е длъжен и може да не ме освобождава от работа по време на стимулациите,тъй-като тогава не съм в напреднал етап на лечение? За какво са тези 20 дни като времето от пункцията до трансфера е най-много 5 дни?
Допускам ли някаква грешка като тълкувам промените по този начин?
*
Re: Промени в Кодекса на Труда
« Отговор #58 -: Януари 18, 2010, 17:32:36 pm »
Всички промени, които са направени в Кодекса се отнасят за жени в напреднал етап на лечение.Това означава ли,че работодателят ми не е длъжен и може да не ме освобождава от работа по време на стимулациите,тъй-като тогава не съм в напреднал етап на лечение? За какво са тези 20 дни като времето от пункцията до трансфера е най-много 5 дни?
Допускам ли някаква грешка като тълкувам промените по този начин?
Не допускаш никаква грешка! Аз също за това си мисля, още от момента, в който прочетох промяната. По-разумно би било да напишат, "от момента на пункцията до трансфера - най-много 5 дни" или "от момента на пункцията, до трансфера и няколко дни след него, но не-повече от 20 дни", ако наистина са искали да дадат право на 20 дни отпуск.

Re: Промени в Кодекса на Труда
« Отговор #59 -: Януари 18, 2010, 19:30:24 pm »
Продължавам да чета и разсъждавам над промените в Кодекса.Може би под "етап на лечение чрез методите на асистирана репродукция" се има предвид стимулацията и към него се включва периода от фоликулярната пункция до ембриотрансфера.Много се надявам да е така и да мога да ползвам платен отпуск по време на стимулацията.