0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Dime

  • ***
  • 228
  • Благодаря ти Господи !
Re: Графиката на Raliuna - ?
« Отговор #120 -: Август 04, 2008, 11:33:10 am »
Миличка,виждам че цикъла ти се е скъсил-това е супер нали и сега изпращаш гадната лелка :DПожелавам ти тя да е последната и след нея да посрещнеш най-прекрасната новина :D
Re: Графиката на Raliuna - ?
« Отговор #121 -: Август 04, 2008, 17:42:05 pm »
Миличка,виждам че цикъла ти се е скъсил-това е супер нали и сега изпращаш гадната лелка :DПожелавам ти тя да е последната и след нея да посрещнеш най-прекрасната новина :D

Благодаря ти, миличка Dime :) Както винаги си прекрасна и обръщаш внимание на всичко :)
Дано всяка от нас да може да се похвали скоро с добри новини :)


Re: Графиката на Raliuna - ?
« Отговор #122 -: Август 13, 2008, 00:16:16 am »
Здравейте отново момиченца :)

връщам се отново при вас и подновявам опитите за така мечтаната от всички ни цел - бебе! :)

бях  на консултация при д-р К. Тодорова и тя ми изписа следното лечение, допълващо Еутирокс-а:

1. Селен 3*1таблетка дневно
2. Аспирин Протект 1табл./дневно - вечер
3. Лимфомиозот - 3*20капки преди хранене - 20дни, след това за 10дни 3*10капки
4. Дуфастон 2*1табл. - мисля че ми е писала за десет дни след О.

Най-хубавото е че док.ми каза да не спирам с бебеправенето защото организма си имал защитен механизъм и щом до сега не съм забременяла значи, че когато това се случи вече ще съм с подобрени хормончета :)

Момичета, които имате опит с дуфастон-а, кажете ми моля,кога точно започна да го пия?
когато засека О. и БТ се повиши над 37градуса, така ли е правилното?
мерси мноооого :)


*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Графиката на Raliuna - ?
« Отговор #123 -: Август 13, 2008, 06:19:05 am »
Не е точно така, защото може да имаш О. а да поддържаш БТ 36,9.
Ако не те следят на УЗ - не може със сигурност да се каже, че е имало О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Графиката на Raliuna - ?
« Отговор #124 -: Август 13, 2008, 11:31:59 am »
Не е точно така, защото може да имаш О. а да поддържаш БТ 36,9.
Ако не те следят на УЗ - не може със сигурност да се каже, че е имало О.


Здравей Денис  :D
т.е. ако пия Дуфастон, а не е доказано че съм имала О. /и да речем съм нямала О/ може ли да има НЕположителен ефект върху мен, приема му ?
Денис, моля те хвърляй по едно око на графиката ми, аз ще правя тестове и ще меря и заедно ще преценим дали съм имала О. и съответно кога точно да започна да пия дуфастона :)
По принцип какво е правилото при доказана О. кога започва приема на дуфастон - на същият ден и след него или...???
Благодаря ти мнооого предварително!
« Последна редакция: Август 13, 2008, 11:38:24 am от Raliuna »


*

    Dime

  • ***
  • 228
  • Благодаря ти Господи !
Re: Графиката на Raliuna - ?
« Отговор #125 -: Август 15, 2008, 15:08:18 pm »
Рали,здрасти миличко.
Аз не съм много запозната с приема на Дуфастон, но искам да ти пожелая той да ти помогне и донесе така желания резултат  за  :eggsperm: :babyboy: :bfp1:
Късмет миличко :crossfingers:
Гушкам те много :hug2:
Re: Графиката на Raliuna - ?
« Отговор #126 -: Август 24, 2008, 19:11:15 pm »
Момичета,моляви помогнете  8O

кога да започна приема на дуфастона??? мисля днес е О. и се надявам утре БТ да го потвърди, но незнам кога да започна до го пия,от днес ли или след като БТ се покачи??????

моля ви ми дайте съвет :)


*
Re: Графиката на Raliuna - ?
« Отговор #127 -: Август 24, 2008, 19:38:52 pm »
Не знам какво ти е предписала твойте лекарка, но аз пиех Дуфастон от 15 ден на цикъла 10 дни, не вярвам да ти навреди, просто 2-3-4 дни след като го спреш ако не си забременяла ти идва. Защо не се обадиш на лекарката си да ти каже какво да правиш, тя най-добре знае твоето състояние,не мисля, че ще ти откаже консултация по тел. Дано това е твоя месец :balk_602:


Това, което не ме убива, ме прави по - силна.
Re: Графиката на Raliuna - ?
« Отговор #128 -: Август 24, 2008, 19:50:22 pm »
Jojo, след като го пиеш от 15ден,кога ти е била овулацията?
На мен Тодорова ми каза да започна приема на дуфастона след О., тъй като при мен не се знаеше кога ще е О. тя не можа да ми каже ден в който да започна и аз не разбрах дали трчбва да е в деня на О. или на следващият ден...

мерси за пожеланието :)


*
Re: Графиката на Raliuna - ?
« Отговор #129 -: Август 24, 2008, 20:11:39 pm »
А защо не я питаш като не те следи на УЗ как да разбереш кога ти е овулацията. Аз пиех Дуфастон защото прогестерона ми беше 4 пъти под нормата, в лабораторията момичето на регистрарурата като ми даваше резултата чак се опули.
Доколкото знам, прогестерона подпомага образуването на лигавицата на матката, в която се закрепя оплодената яйцеклетка, ако няма такава то лигавицата се "обелва" и получаваш цикъл, затова понякога има съсиреци.


Това, което не ме убива, ме прави по - силна.
*

    Dime

  • ***
  • 228
  • Благодаря ти Господи !
Re: Графиката на Raliuna - ?
« Отговор #130 -: Август 25, 2008, 10:26:52 am »
Рали,миличка, виждам,че тестчето за О е показало полож.резултат.Много се радвам :D и дай Боже това да е твоя месец и да сте хванали яйчицето :eggsperm:
Стискам палци и те гушкам много :crossfingers: :bighug: :hug2:
Re: Графиката на Raliuna - ?
« Отговор #131 -: Август 25, 2008, 11:39:14 am »
А защо не я питаш като не те следи на УЗ как да разбереш кога ти е овулацията. Аз пиех Дуфастон защото прогестерона ми беше 4 пъти под нормата, в лабораторията момичето на регистрарурата като ми даваше резултата чак се опули.
Доколкото знам, прогестерона подпомага образуването на лигавицата на матката, в която се закрепя оплодената яйцеклетка, ако няма такава то лигавицата се "обелва" и получаваш цикъл, затова понякога има съсиреци.

мерси мила, ще попитам док. и ще видя какво да правя  :)


Re: Графиката на Raliuna - ?
« Отговор #132 -: Август 25, 2008, 11:43:03 am »
Рали,миличка, виждам,че тестчето за О е показало полож.резултат.Много се радвам :D и дай Боже това да е твоя месец и да сте хванали яйчицето :eggsperm:
Стискам палци и те гушкам много :crossfingers: :bighug: :hug2:
Мерси Дименце  :D
нещо се обърках тозе месец, онзи ден бяха две черти, вчера едната малко по-бледа и го отчетох като "-", но пък днес БТ ми е ниска, така че О. не е била вчера...
Днес пак ли да направя тест се чудя...?


*

    Dime

  • ***
  • 228
  • Благодаря ти Господи !
Re: Графиката на Raliuna - ?
« Отговор #133 -: Август 25, 2008, 12:18:21 pm »
Рали,мила,според мен и днес направи тест, да сраниш чертите с вчера.
Наистина е напълно възможно да е и днес О. нали тя настъпва до 48 часа след полож.тест.
Направи си тестчето днес, действайте с милото и ще видим утре каква ще бъде БТ.
Отново миличка- силно се надявам и ти пожелавам това да бъде твоя месец :crossfingers: :bighug: :babyflips:
*

    veni_I_koci

  • ****
  • 609
  • Няма невъзможни неща, когото има желание за тях.
Re: Графиката на Raliuna - ?
« Отговор #134 -: Август 25, 2008, 13:20:36 pm »
Миличка каквото и да стане със теста слагайте сърцата тези дни за да не изпуснете момента, успех.


Re: Графиката на Raliuna - ?
« Отговор #135 -: Август 25, 2008, 17:07:29 pm »
Благодаря ви милички Диме и Вени за подкрепата  :D
Утре ще докладвам  :wink:


Re: Графиката на Raliuna - ?
« Отговор #136 -: Септември 02, 2008, 23:42:50 pm »
Здравейте момиченца,направих някои допълнителни изследвания, но ще имам час при Тодорова чак за 30.09. за да разбера какво ще предприемем през следващият М.цикъл.
До няколко дни предполагам ще ми дойде, но дано да имам късмет през следващия МЦ.
изследване на НК клетки:
15% - абсолютен брой на NK клетките /незнам реферетните граници/

изследване на инсулин  - 6,81 - раферетни граници 3.0-17.0

 захар            low   high
5,1 mmol/l        2,9   6,4    - на гладно
7,4 mmol/l (60`)  2,9   6,4    - след изпиване на глюкозата 75,0
7,0 mmol/l (120`) 2,9   6,4


Re: Графиката на Raliuna - ?
« Отговор #137 -: Септември 14, 2008, 08:40:29 am »
Виждам че никъде не си се похвалила още, но аз съм любопитка и видях, че си отбелязала двете чертички в графиката.Честито миличка, желая ти леки девет месеца и най-сладкото бебче на финала  :bighug:
Re: Графиката на Raliuna - ?
« Отговор #138 -: Септември 14, 2008, 08:45:17 am »
благодаря ти endworl, наистина още и аз незнам истина ли е,не е ли :)
мислех да отида на лекар и след това да известя, но по-наблюдателните ще ме изпреварят ;)


Re: Графиката на Raliuna - ?
« Отговор #139 -: Септември 14, 2008, 12:25:00 pm »
Тихичко честито, Raliuna :D