0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Графиката на Raliuna - ?
« Отговор #80 -: Юни 18, 2008, 07:48:30 am »
здравейте ........
Да, може да изследваш тогава други хормони.
Ако не е имало О. този МЦ /това ще разбереш от прегледа / не е нужно да пускаш Прогестерон.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Графиката на Raliuna - ?
« Отговор #81 -: Юни 18, 2008, 07:55:56 am »
здравейте ........
Да, може да изследваш тогава други хормони.
Ако не е имало О. този МЦ /това ще разбереш от прегледа / не е нужно да пускаш Прогестерон.


чакай че се пообърках... ако не имало О. да не пускам, а ако е имало да пусна така ли? т.е. има смисъл да се провери прогестерона само ако си имал О.???? аз си мислех 4е само ако го изследвам ще знам имало ли е О. , а дали само прегледа ще е достатъчно достоверно ....офф

много съм смотанка :)


*
Re: Графиката на Raliuna - ?
« Отговор #82 -: Юни 18, 2008, 09:14:12 am »
Не си, не си "смотанка" :-)

Ако не е имало ову, недей си изследва прогестерона. Ако е имало - изследвай го.
 
Re: Графиката на Raliuna - ?
« Отговор #83 -: Юни 18, 2008, 16:28:53 pm »
Не си, не си "смотанка" :-)

Ако не е имало ову, недей си изследва прогестерона. Ако е имало - изследвай го.

Мерси Меги, :)

ето какво стана на прегледа: док не ми потвърди че е имало О./също и не отрече... гледаме на УЗИ
назначи ми изследване на 6 хормона - Prolactin,LH,FSH,Estradiol,Testosteron - от 3-7ден на МЦ
21ден - Progesteron

Малко ме озадачи с датата на прогестерона, нали трябва да се изследвам след доказана О., а на 21ден аз няма да съм имала още О.!!! Попитах го защо на 21ден?А той каза: взима се база от 28дневен цикъл! Е да , но моят учевидно не е 28дневен ни най-малко!!!
Това малко не ми стана ясно... но какво да се прави, ще трябва да го слушам.
А за ЩХ ми каза първо да отида на ендокринолог и ако той ми назначи да ги изследвам, тогава и тях да си пусна...

Каза че нямам никакви кисти... влагалището изглеждало спокойно и всичко било ОК.

След изследванията сме щели да регулираме малко МЦ с медикаменти за да не е толкова дълъг без да подтискаме овулацията...

в общи линии не ми каза дали има ЖТ, а пък за бременност предполагам е рано да се говори и аз не попитах...
« Последна редакция: Юни 18, 2008, 16:42:35 pm от Raliuna »


Re: Графиката на Raliuna - ?
« Отговор #84 -: Юни 18, 2008, 20:47:27 pm »
Денис,Момичета, моля кажете какво да правя?

1. Мислите ли че по графиката ми съм имала О.?
ако Да, дали да не си пусна едно изследване на Прогестерона на 20.06. - 7ден след О. / въпреки назначението на доктора/
2. какво би могло да покаже едно изследване на погестерона на 21ден ако не е минала О?изобщо какво ще му проговори това на док?
3. Възможно ли е да не може док да ми каже от кой яйчник се е отделила яйцеклетката този месец след прегледа?на този ми въпрос ми каза: о, незнам...?
 


Re: Графиката на Raliuna - ?
« Отговор #85 -: Юни 19, 2008, 20:52:52 pm »
Момиченцааааа, :) ама цял ден се надявах някой да ми каже какво мисли по моите въпроси, просто така за подкрепа... къде сте?
няма ли ви... или въпросите ми са трудни за коментиране...? а и Денис днес я нямаше да се включи, а денят е утре и трябва да реша да изследвам ли този прогестерон или не...


*

    veni_I_koci

  • ****
  • 609
  • Няма невъзможни неща, когото има желание за тях.
Re: Графиката на Raliuna - ?
« Отговор #86 -: Юни 19, 2008, 21:00:25 pm »
Мила напълно е възможно според мен да сте уловили ОВ на време поне по графиката така ми се сдтрува, а и тестовете също го показват.Относно прогестерона мисля че трябва да изчакаш още няколко дни и ако БТ не се повиши още малко направи си изследването, веднъж Денис каза че ако бт не се повишава е възможно да е нидък прогестерона той действал за повишаване на БТ, но засега при тебе БТ е добре така че ще почакаме и ще видим но е нормално БТ да варира около37-37.2 например.Въпреки това ти пожелавам успех и да се похвалиш с :bfp:


Re: Графиката на Raliuna - ?
« Отговор #87 -: Юни 19, 2008, 21:37:17 pm »
Мерси Вени :)
утре ми е 7 след О.,а нали тогава се изследва прогестерона, както пише навсякъде...
но Денис ми каза да го изследвам само ако имам доказана О. ...
т.е. ако ми е ниска БТ няма да има смисъл да го изследвам... защото може да не е имало О.
И затова възникнаха моите чуденки,защото нещо се обърках какво всъшност ще ми покаже изследването му...
ох, мисля да го изследвам пък после ще видим...


Re: Графиката на Raliuna - ?
« Отговор #88 -: Юни 20, 2008, 07:30:31 am »
Момичета, днес БТ падна много... а ми е рано за М... какво става и аз незнам....


*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Графиката на Raliuna - ?
« Отговор #89 -: Юни 20, 2008, 09:54:16 am »
На мен графиките са ми много неясни, мисля че по-добре една фоликулометрия да направиш.Пиши колко е излязъл прогестерона после.
Re: Графиката на Raliuna - ?
« Отговор #90 -: Юни 20, 2008, 13:10:47 pm »
На мен графиките са ми много неясни, мисля че по-добре една фоликулометрия да направиш.Пиши колко е излязъл прогестерона после.
Мерси мила Елфитка, и аз си мислех да направя фоликулометрия следващия цикъл, но като се има в предвит че ми и много дълъг МЦ и аз незнам от кога да започна следенето...
Ще си направя всички хормонални изследвания през следващия МЦ и после ще видя какво е най-добре за мен :)
Веднага ще пиша щом излезе прогестерона в понеделник за да ме посъветвате какво значи резултата :)


*

    Dime

  • ***
  • 228
  • Благодаря ти Господи !
Re: Графиката на Raliuna - ?
« Отговор #91 -: Юни 20, 2008, 16:27:59 pm »
Рали,миличка БТ пада ,но денят ти е 7-ми след О. а това много ми приличка на инпл.спад :lol:Стискам палци да е това е утре БТ отново да си е високааааааааа :wink:
Прегръщам те много ,много,много
Re: Графиката на Raliuna - ?
« Отговор #92 -: Юни 20, 2008, 17:13:56 pm »
Рали,миличка БТ пада ,но денят ти е 7-ми след О. а това много ми приличка на инпл.спад :lol:Стискам палци да е това е утре БТ отново да си е високааааааааа :wink:
Прегръщам те много ,много,много

Dime, миличка мерси много,винаги си на линия :)
Дано да си права:)
наистина съм чела че съществува такъв спад, но нямам идея в граници може да варира БТ
е, скоро ще разберем , нали?:)
и те гушкам силно


*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Графиката на Raliuna - ?
« Отговор #93 -: Юни 20, 2008, 18:04:49 pm »
Рали,миличка БТ пада ,но денят ти е 7-ми след О. а това много ми приличка на инпл.спад :lol:Стискам палци да е това е утре БТ отново да си е високааааааааа :wink:
Прегръщам те много ,много,много


рали, :crossfingers: да е инпл.спад  :wink:
07.10.2009
Re: Графиката на Raliuna - ?
« Отговор #94 -: Юни 21, 2008, 07:50:18 am »
Рали,миличка БТ пада ,но денят ти е 7-ми след О. а това много ми приличка на инпл.спад :lol:Стискам палци да е това е утре БТ отново да си е високааааааааа :wink:
Прегръщам те много ,много,много


рали, :crossfingers: да е инпл.спад  :wink:
Мерси миличка :))))


Re: Графиката на Raliuna - ?
« Отговор #95 -: Юни 21, 2008, 07:52:50 am »
Момиченца, какво ще кажете за този резултат от изследването на Прогестерона на 7ден след О.???
Говори ви нещо?

45.32nmol/l
Референтни граници:
М(0.89-3.88) Ж(фол 0.48-4.45, лут 10.62-81.28, мен

Ще се радвам на всякакъв коментар :)



*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Графиката на Raliuna - ?
« Отговор #96 -: Юни 21, 2008, 23:09:52 pm »
Миличка, мисля че е о'к, направо си го центрирала  :wink:,показва покачването, което  отговаря на тази фаза, и графиката ти мисля добре върви,  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
« Последна редакция: Юни 21, 2008, 23:15:51 pm от _Elfita_ »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Графиката на Raliuna - ?
« Отговор #97 -: Юни 22, 2008, 08:18:13 am »
Изследването показва, че е имало О.
Добре е прогестерона, но може да е и малко по-висок.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Графиката на Raliuna - ?
« Отговор #98 -: Юни 22, 2008, 09:59:49 am »
Денис,Елфитка,
много ви благодаря :),
важното е че е имало О. :) , пък дано да сме успели и да сътворим нещо хубаво през това време ;)
днес БТ се покачи малко,вярно че не е над 37градуса, а и нямам никакви симптоми да съм бременна, но все пак се надявам в четвъртък да не ми дойде М. :)



Re: Графиката на Raliuna - ?
« Отговор #99 -: Юни 22, 2008, 11:18:14 am »
Рали , аз мисля , че за изследване на прогестерона трябва да имаш доказана ову и се прави 7 дена след нея.
Защо док. те кара да го правиш на 21 ден?Това се прави тогава , но в стандартния случай , при 28 дневен цикъл, а твоя знаем , че не е такъв.
 Прогестерона ти е добре.
 И аз стискам палци за имплантационен спад.