0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #200 -: Май 31, 2007, 18:56:44 pm »
Наде, пробвай комбинации :

сладък картоф       сладък картоф
моркоф              картоф
грах                грах
Моите се утрепват да ядат...

Мисля, че сл.картоф може да се комбинира с много неща.

За нас например правя руска салата като слагам и сладък картоф, освен хубавия цвят, леко сладкия вкус се смесва много добре с другите продукти...
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #201 -: Май 31, 2007, 20:08:43 pm »
Мерси мамчета, сега обаче имам друго питане.
Копъра и магданоза в какъв вид да добавям в пюрето, сварени или натюр?
Мойто Тони нИще и нИще да яде купешки пюрета и това е, излъже се лъжица две и такъв рев настава после не е истина. Отказва ми да яде с лъжицата въобще ни купешко ни домашно, слава богу само за едното хранене. Досега е проял само домашен картоф и малко домашни тиквички добавени към картофа, ама пък нещо се запичаме и аз затова започнах да въвеждам и плодове, че да може да се изхожда само горкото, не да му бъркам с Т в дупата, та така бавно я караме ...
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #202 -: Май 31, 2007, 20:37:15 pm »
Перде, копър и магданоз може да задържиш малко. не е приритал още Тони за тия зеленини.
хрумна ми да ти предложа една идея, макар да не е педагогично да се свикват децата на забавления докато ядат. но просто да пробваш. когато Мартин е в "настроение" и мучи, крещи и се извива по време на ядене (случва се и при нас), за да ми е мирна главата, пускам пералнята на някоя кратка програма, паркирам го пред пералнята да гледа, той зяпа очарован, а аз спокойно си бутам с лъжицата.
що не пробваш?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #203 -: Май 31, 2007, 23:55:24 pm »
Jam това с пералнята ми хареса - започвам да си водя бележки, че след месец като се подгониме с лъжицата с дребното, трябва да съм подготвена :-) за сега ми се струва, че и телевизора ще върши работа, нищо, че хич не ми харесва като вариант.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #204 -: Юни 01, 2007, 12:23:04 pm »
хрумна ми да ти предложа една идея, макар да не е педагогично да се свикват децата на забавления докато ядат. но просто да пробваш. когато Мартин е в "настроение" и мучи, крещи и се извива по време на ядене (случва се и при нас), за да ми е мирна главата, пускам пералнята на някоя кратка програма, паркирам го пред пералнята да гледа, той зяпа очарован, а аз спокойно си бутам с лъжицата.
що не пробваш?

Тоя работа при нас върши микровълновата + TV, само че едно дете като неиска да яде нищо и никаква сила на света неможе да го накара да си отвори устата.
А за копъра питам, защото като имахме колики и му правих чай от копър с анасаон и излокваше цялото шише за отрицателно време. Та в този ред на мисли да му бутна малко копърец, та да прояде като хората и другите зеленчуци.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Въпроси и отговори
« Отговор #205 -: Юни 01, 2007, 13:37:48 pm »
А за копъра питам, защото като имахме колики и му правих чай от копър с анасаон и излокваше цялото шише за отрицателно време. Та в този ред на мисли да му бутна малко копърец, та да прояде като хората и другите зеленчуци.
Ами, в такъв случай не виждам нищо лошо да му бутнеш малко копър, но не в суров вид. Сложи го да се свари със зеленчуците и дано има по-голям апетит с него.
<br />[link=http:
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #206 -: Юни 04, 2007, 17:40:36 pm »
Да ви питам искам за второто външно хранене. За месец бебка опита ябълка, тиква, морков, картоф, ориз (каша), банан, круша. Пюрето стигна 160-180 мл и едното мляко отпадна. Време ли е вече да замествам още едно шише лека-полека?
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #207 -: Юни 04, 2007, 18:07:17 pm »
Доколкото съм чувала второ хранене се замества поне месец след първото. Но нека и другите да кажат мнение.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #208 -: Юни 04, 2007, 19:17:38 pm »
аз лично заместих второ хранене около 2 седмици след първото.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #209 -: Юни 04, 2007, 21:22:05 pm »
Значи е време вече, да не кажа крайно време. Макар че ми е мъчно за моето малко кърмаче - още "суче" от лъжичката.
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #210 -: Юни 05, 2007, 09:01:31 am »
и аз заместих второто 2 седмици след първото, но то всъшност не е безмлечно, защото кашата я бъркам с кърма :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #211 -: Юни 05, 2007, 09:25:29 am »
да, Стефи, то под "заместване" не се разбира да махнеш изобщо млякото от това хранене, а да заместиш кърменето/пиенето на АМ от шише с биберон с хранене с твърда храна с лъжичка. а в тая храна може да има мляко, разбира се.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #212 -: Юни 05, 2007, 13:26:32 pm »
е именно де, затова не виждам смисъл да се чака 1-2 месеца :D
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #213 -: Юни 05, 2007, 16:38:07 pm »
И ние от 4 дни сме на картофено пюре/домашно/,но не изяда повече от 20-30мл.Още от началото и хареса,но след някоя и друга лъжичка започва да извръща глава и аз не я насилвам.После се кърмим.Мисля си че с тези темпове скоро няма да заместим хранене.Трябва ли да я насилвам да изяда повече или да я оставя така?
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #214 -: Юни 05, 2007, 17:03:13 pm »
Рибарка, можеш да вкараш морков, тиква, тиквичка и др. зеленчуци, не е нужно да заместиш само с картоф. Пробвай, може да хареса някой от другите и тогава комбинирай с картофа, но в никакъв случай не насилвай детето, колкото иска толкова да яде:)
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #215 -: Юни 05, 2007, 17:22:21 pm »
Въведи и морков към картофа и давай, колкото иска, след 4-5 дни прибави и друг зеленчук и така! Ще увеличи количеството, споко!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #216 -: Юни 05, 2007, 22:17:17 pm »
Проядохме вече освен картоф и тиквички, покрай тях и тиквата. След като започнахме най накрая да се храним нормално, се израдвах страхтно ... но изведнъж след три прекрасни супер ящни дни, Тони ми отказва всякакъв зеленчук, дори и плодозеленчука тиквата.
Какво правя сега, ами давам само АМ, но докога така. Друг път също ми се е случвало, но поне изяждаше на следващият ден по мъничко, не съм получавала такъв тотален отказ.Забелязвам и намален апетит и към АМ, сутрин едвам изяжда 130 мл., вечер даже 110 мл., как издържа до сутринта незнам. Кашите и плодовите пюрета грешка няма(без тиквата) ядем всичко щом е сладко.
Какъв грамаж от каша и зеленчук могат да заместят храненията. Ние до 160 гр.каша сме стигали, но за зеленчука максимума е веднъж 120 гр.

P.S. За съжаление интернет доставчика ми е супер смотан и винаги когато имам най спешна нужда от нет, ние естествено нямаме, затова сега пиша. Поради обявената ми зеленчукова стачка, ще се радвам на вашите съвети и мнения, евентуално и интернет за да ги прочета.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #217 -: Юни 05, 2007, 22:50:25 pm »
Перде, по колко наддава Тони в последните месеци и колко е дълъг и тежи сега?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #218 -: Юни 05, 2007, 23:50:20 pm »
Здравейте момичета, ето ме и мен с няколко въпросчета:
Както знаете един месец ще сме в България и съм в чуденка за следните неща:

1.Адаптирано мляко - коя марка е хубаво и подходящо за 1 годишни бебета?
2.За месото разбрах,но все пак вие какво месо ползвате и от какви магазини го купувате?
3.Пюрета на Хип помня,че са хубави, някоя друга марка?
4.Някой дава ли плодови кисели млека готови и ако да кои?
5.Каши какви ползвате, кои са най-хубавите?
Ох, и друго щях да питам....ама може после, като се сетя

Благодаря ви предварително

П.С Наде, Боби ми беше така около 6-7 месец.Просто търпение, давай по-малко, залъгвай с играчки по време на ядене, макар да не е правилно, при мен помага!
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #219 -: Юни 06, 2007, 08:07:25 am »
Перде, по колко наддава Тони в последните месеци и колко е дълъг и тежи сега?

Джам, този месец още не сме ходили на консултация, но видимио както се казва е "загладил косъма". Миналият месец наддаде 500 гр., което е супер за него, но пък тогава му беше по ящният месец. Бяхме дълги 68 см и тежахме 7.300 кг. На контролно теглене на 6 месеца и половина беше качил само 140 гр., (7.440 кг. ) ама тогава пък въобще не се хранеше, между 110-140 мл. ми ядеше на хранене. В края на месеца като прояде пюретата и кашите стана съвсем друго и то видимо. Ще видим другата седмица колко сме дълги и колко тежим.
За играчките нищо не помага при нас, когато неиска да яде. Пробвах в добавка и пералнята ама не и не, той ми симулира даване с повръщане и аз затова не го насилвам.
Макар и да получавам нервни пристъпи и ми се иска направо да крещя, не го насилвам защото аз съм била супер злояда. Помня и знам колко тежко ми беше когато ме мъчиха с храната часове наред. Между другото и аз така симулирах повръщане  :?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!