0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #120 -: Май 04, 2007, 19:30:57 pm »
Ултра преди и ние имахме 4 часови, че и повече интервали на хранене, но аз реших че ми е по удобно да са на 3-3.30 ч.и така постепенно вече се храни в този диапазон, гледам само след кашата да са минали 4 часа.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #121 -: Май 04, 2007, 20:39:12 pm »
то май не става дума за удобно или не, ами че на тази възраст трябва да ядат вече на 3.30 - 4 часа, ама да се изкажат и по вещите :wink:
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #122 -: Май 05, 2007, 09:48:44 am »
Здравейте. Да ви питам нещо, възможно ли е покрай никнене на зъби да се увеличи апетита? Все съм чувала за липса на апетит, но при нас май се получава обратното. Изникнаха ни 2 зъба почти едновременно и сега още 2 са тръгнали и Мия сякаш непрекъснато е гладна. Вчера е изяла:
в 8 -220 мл. АМ
в 10 - 100мл. сок - плакала за още, обаче свършил сока и майка ми й предложила АМ -60мл.
13 - 80-90 мл. супа, 1 кюфте с картофено пюре. Отново ревала за още и изяла и около 90 гр. плодово пюре от ябълки и праскови. - обикновено на обяд яде само супа и зеленчуково или месно ястие.
17 - овесени ядки -4 лъж. в 100мл. АМ и около 90гр. плодово пюре.
20 - 220 мл. АМ
Не можа да заспи, плачеше доста и вероятно беше от зъбки и след още час правихме допълнително мляко -два пъти по 45 мл. След това с помощта на сешуара заспахме от 10 до 1 и после отново се почна рев докъм 2,30, когато най-накрая успя да заспи и така до 7 сутринта, когато отново се събуди плачейки. Определено плачеше заради зъбобол, но си и хапва със завиден апетит, което ме учудва.
Иначе аз съм я оставяла сама да си изгради удобен за нея режим на хранене.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #123 -: Май 05, 2007, 11:26:53 am »
Дай боже всеки му, детенце да яде по време на никнене на зъбки  :D
Даваш ли парацетамол вечер за зъбобола, той освен че е за температура е и за болка.
При нас като че ли имаше някакъв временен ефект само от панадола, но в комбинация с дентинокс гел подейства учудващо за мен добре и той спеше почти без приплаквания през цялата вечер. Това горе долу при нас 3-4 дни, иначе се кривеше от две седмици, а не се хранеше може би от седмица и половина.
Нека и другите по опитните да изкажат мнения и дадат препоръки. Радвай се че ес храни, това е просто страхотно. :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #124 -: Май 06, 2007, 10:06:23 am »
Мда, явно на Симеон му е комфортно да прави 4-часови паузи. Снощи ни изникнаха непредвидени ангажименти и последната пауза беше 5 часа (ся, не ме бийте :lol:) - определено видях сина си огладнял. Досега не се беше ядосвал и нервничил така. Увеличавам малко млякото, давам и повече пюре и се надявам да наваксам грамажа. В края на месеца на консултацията ще си проличи резултата :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #125 -: Май 06, 2007, 10:11:10 am »
Ултра и аз понякога така съм правила  :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #126 -: Май 06, 2007, 10:13:04 am »
според мен, тия паузи са препоръчителни, не задължителни. трябва да се водим от ритъма на детето. единственото, което трябва да се спазва, е минималната пауза от 2,5-3 часа между храненията, за да се смели храната и да се изпразни стомаха, да няма претоварване на храносмилателната система.

при нас Мартинчо наложи следния ритъм:

сутрин сирената за храна завива към 6 часа (днес зави в 5:15, нека ни е зле)
после се играе, спи се и следващо ядене правим около 10-10:30 - тоест, даяни по 4-4,5 часа без храна, даже и повече.
след това се обедва в 13-13:30 - имаме 3-3,30 часа пауза.
следобедното ядене е след 3-3,30 часа, не повече.
вечерното е след като заспи, когато дадем, така че и там прави по 4-5 часа пауза.

явно човечето си има периоди от денонощието, в които даяни повече без манджа, и други, в които иска по-често да яде. ако го карам стриктно през 3,5 часа, ще има обидени.

другото, което забелязах - в първите месеци след кашата едва издържаше 2,5 часа максимум и ревваше от глад. противно на уверенията на педиатрите, че кашата много засищала и требвало да се прави поне 4 часа пауза. сега нещо посвикна...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #127 -: Май 06, 2007, 10:27:27 am »
другото, което забелязах - в първите месеци след кашата едва издържаше 2,5 часа максимум и ревваше от глад. противно на уверенията на педиатрите, че кашата много засищала и требвало да се прави поне 4 часа пауза. сега нещо посвикна...

Абе що и аз това забелязвам, с пюрето същата история все едно не го е ял и огладнява бързо бързо.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Въпроси и отговори
« Отговор #128 -: Май 06, 2007, 19:31:26 pm »
Джамка, ако това ще те утеши и Мати се събуди към 5.30! 8O

Аз поддържам около 4-4.5 часа пауза между храненията!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #129 -: Май 06, 2007, 23:07:44 pm »
Я не се оплаквайте - ние ядохме в 4,30 и после отказахме да спим - било време за игри :-)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #130 -: Май 07, 2007, 00:07:47 am »
Е, че вие сте цветенца направо :lol: Ние обикновено ядем към 2-3 и после според настроението си играем до 6-7 сутринта. :lol: И това е за последните 2 седмици почти през нощ 8O
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #131 -: Май 07, 2007, 21:11:01 pm »
Как да дам прясна ябълка?
Днес дадох пресен банан с АМ пасиран и прибавих и малко готова бананова каша за да си е сериозно ядене.
Как процедирате с ябълката обаче?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #132 -: Май 07, 2007, 21:17:25 pm »
Дони, можеш да я дадеш в каша, по същия начин като банана.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #133 -: Май 07, 2007, 21:38:17 pm »
Дони, можеш да я дадеш в каша, по същия начин като банана.
Мерси, Гане! :) Цунки на Алекс  :balk_21:
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #134 -: Май 08, 2007, 11:01:53 am »
В началото, ябълката - настъргана и самостоятелно без каши и тем подобни. Сега я слагам като добавка в следобедната каша, настъргана, вместо плодово пюре.

Вчера му дадох едно парченце обелена ябълка да си гризе. Гриза, маза, гриза, все пак нещо отиде в устата му  :lol:
В очакване ....
*
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #135 -: Май 08, 2007, 11:28:22 am »
А, забравих си въпросите.
Значи, предстои ми готвене на "Обедни пюрета - четвърта серия". Мислите ли че мога да захраня с леща, а? Първо ще дам червена леща, че по-лесно се усвоява

А домат откога?
« Последна редакция: Май 08, 2007, 11:30:33 am от Fussii »
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #136 -: Май 08, 2007, 11:42:50 am »
според някои школи - леща след 1 година. според д-р Бърди, на 10-11 месеца може леща и е добре. става дума за оная, белената леща.
за домат - след 1 годинка, казват.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори
« Отговор #137 -: Май 08, 2007, 11:48:46 am »
Фуси, нашата педиатърка още не ни е разрешила да давам леща, а ние ставаме на 1 година след 2 дни. Д-р Бърди ми отговори, че домат може да се въведе между 10 и 12 месеца. При нас вече е въведен. Въведох и брюкселско зеле преди няколко дни.
Сигнус, прясна ябълка дадох настъргана на ситно. После я добавях и към каша и овесени ядки.
<br />[link=http:
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #138 -: Май 08, 2007, 11:54:43 am »
А какво ще кажете за краставицата? Мога ли вече да дам? Мислех да й предложа таратор, за да пробва краставица.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори
« Отговор #139 -: Май 08, 2007, 13:01:20 pm »
ммм... не знам за краставиците. оранжерийни, обилно торени с изкуствени торове, нищо полезно няма в тях.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!