0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

нк клетки и аспирин протект
« -: Ноември 26, 2008, 13:04:54 pm »
Тъй като миналата година преживях мисед си направих редица изследвания и се оказа ,че имам увеличени НК клетки -17%.Направих вливка на интралипид по съвет на доц.Конова .Сега имам + тест за бременност и доц.Конова каза пак да направя вливка и да пия аспирин протект.Не е ли малко рисково да пия аспирин . Нямам доказани антифосфолипиди проблеми и тромбофилия .
Re: нк клетки и аспирин протект
« Отговор #1 -: Ноември 26, 2008, 13:07:19 pm »
Не се притеснявай и го започвай. Вече почти винаги след АРТ изписват профилактично Аспирин протект.
Re: нк клетки и аспирин протект
« Отговор #2 -: Ноември 26, 2008, 13:13:16 pm »
благодаря за бързия отговор.При мен нямаше арт .Забременяла съм естествено . Пак ли да пия .Не е ли опасно за бебето ? Казано ми е да го пия през ден по 1.
*
Re: нк клетки и аспирин протект
« Отговор #3 -: Ноември 26, 2008, 13:47:09 pm »
Напротив,дори е полезно,защото се подобрява микроциркулацията на кръвта и така плода е добре кръвоснабден.Аз пия аспирин протект всяка вечер,имам АФА.
Re: нк клетки и аспирин протект
« Отговор #4 -: Ноември 26, 2008, 14:00:38 pm »
Това се препоръчва вече на всички превантивно, подобрява кръвообръщението. Но Апирина трябва да е протект -този от 100мг не другия! Това е много важно. И много успех ти пожелавам!


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: нк клетки и аспирин протект
« Отговор #5 -: Ноември 27, 2008, 10:03:45 am »
   Мели, аз пиех Аспирин протект 6 месеца преди да забременея и по време на бременността ми продължих да го пия всеки ден до 36г.с. Не се притеснявай всичко ще бъде наред  :wink: По думите на доц. Конова Аспирина ми е помогнал да задържа плода до 6г.с., когато направих първото вливане, защото имах завишени НК-клетки.

Не се знае какво губиш, когато печелиш и какво печелиш, когато губиш!!!
Когато минаваш по въжено мостче над планинска река, не мисли за водата-мисли за брега...!
Re: нк клетки и аспирин протект
« Отговор #6 -: Ноември 27, 2008, 17:20:08 pm »
Само интралипид ли имаш? А имуновенин?
Аспирина няма как да ти попречи,най много да ти помогне.А нивата на НК трябва да се следят постоянно.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: нк клетки и аспирин протект
« Отговор #7 -: Декември 03, 2008, 19:58:09 pm »
Всички ти казаха, че е добре да го пиеш, а избора е твой. Няма кво да ти навреди освен ако не ти свидят 5 лв. месечно.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]